Widok

Ile kasy na 18-tkę ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Jak w temacie mąz jest chrzestnym .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Myślę, że ok 200 zł. To nie komunia czy ślub.
Ale 100 zł to za mało.

Ja idę do siostrzeńca, który nie jest moim chrześniakiem i daję mu 150 zł. Zbiera na wyjazd wakacyjny. Chrzestna daje mu 200 zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 15
200 zł? :) śmieszna kwota
jeśli jest chrzestnym to powinien dać co najmniej 500-600 zł
100 -200 zł dają koledzy i koleżanki osoby, która świętuje 18 urodziny
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 63
śmieszne jest to...co piszesz............moim zdaniem daje sie tyle ile na kogo stać a nie zastaw sie a postaw sie....to moze na wesele samochód dać?co?i to jest własnie rozpieszczanie młodzieży ,która potem z tego nic nie robi,Ja mna swoją 18-tkę dostałam od chrzestnej 200 zł mimo ze ma kase a od chrzestnego 300,dajcie tyle na ile was stac........robią tez tak ze wzajemnie sobie tyle oddawają ....
ludzie sami tego uczą a potem maja pretensje no ale ty chyba robisz?:zastaw sie a postaw sie.....a jak komus wydaje sie za mało to niech na drugi raz nie prosi na imperze..........wydaje mi sie ze liczy sie najpierw obecnosc a potem koperta:)
Ja własnie wybieram sie teraz na 18-tkę gdzie mój mąż jest chrzestnym..i biorąc pod uwagę trase do pokonania,to ze niedługo idą święta i mąż ma postojowe bezpłatne(ja nie pracue)to daje 200zł...i mało mnie to obchodzi czy to komus sie podoba czy nie!!!!!:)
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 7
Wypada chrzestnymi dać przynajmniej 500zl. Nie lubię określeń Nna ile stać". Chyba wiadomo kiedy chrzesniak ma 18,to można powolutku odkładać nawet przez 2 lata, jak kogoś nie stać,a nie później zrobić maślane oczy, że nie mam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

no jasne 20 osób w klasie i każdemu po 100-200 zł powodzenia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
W czerwcu 18 u męża chrzesniaka dostał 1200 i zastanawiałam się czy to nie za mało....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

1200 to chyba zebrał od wszystkich gości.
Jak tylko od chrzestnego to sorry, ale to gruba przesada. Zacznijcie zbierać na ślub, bo wtedy to z 10.000 będzie za mało.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
To na wesele 3000 zl? Bez jaj ja na wesele 1000 zl dostalam od chrzestnych
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli cię na to stać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Ja dałam jako chrzestna 400zł.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może 500 plus jak rząd daje, bo z 100 to co sobie młodzi kupią?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja dalam 900zl i do tego dokupilam zegarek JK, zeby zostala jakas pamiatka - http://tonzes.com/allegro.htm , bo wiadomo, pieniadze sie wyda, a tak zostanie jakas pamiatka do konca zycia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do końca życia... Pod warunkiem, że nie sprzeda na allegro po miesiącu hehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie sądzisz że to za mało jak na chrzestna , wedlog mnie stanowczo za mało taki prezent ale do znajomych A nie do chrzesniak .to moje zdanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Już ja widze jak znajomi robią takie drogie prezenty. A skąd kasę na to mają? Z kieszonkowego zbierają żeby każdemu kumplowi po 200 zł na 18tkę dać.? Akurat...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A musi to być kasa ? Jeżeli jest to dziewczyna może coś ze złota ? Ja dostałam od swojego chrzestnego piękne złote serduszko na łańcuszku towarzyszy mi ono do dziś i zawsze będę pamiętać że z tej okazji je dostałam.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1
A po co tak młodej dziewczynie złoto.chyba kasa lepsza. Może na coś zbiera, a wy zaraz ze złotem wyskakujecie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 15
Ja też dostałam od chrzestnego złoty wisorek na 18-tkę i noszę go do teraz, a od chrzestnej kasę i się rozeszła. Uważam, że chrzestni powinni dawać coś na pamiątkę. Nie zawsze to musi przydać się w dniu urodzin, ale może być później. Tak było z moim wisorkiem, wtedy nie nosilam złota, więc leżał i czekał. Teraz bardzo chętnie go noszę.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja ostatnio dałam 300 zł i cos jeszcze dokupilam, ale nie moge sobie przypomniec co :D wiec chyba jakis drobiazg :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
To jest chłopak i chce kasę -zbiera na prawko .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No i fajnie, ja wlasnie nie jestem fanką tych wisiorkow i lancuszkow, dostalam tez kilka w swoim zyciu "ku pamięci" i leżą bo nie nosze takich swiecidelek :)
Raczej wolałabym dostac jakies fajne korale czy cos z bursztynem. Jak chce sie kogos obdarowac lancuszkiem warto sie wywiedziec czy ktos lubi w ogole nosisc takie rzeczy :)

Moja siostra zbierala na aparat wlasnie na 18-tce :) i tez dostawala kase
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mojemu chrześniakowi(syn siorki) dałam 500 ,zbierał na wieżę,teraz mamy 18 męża chrześniaka i też 500 poleci,ale to juz koniec z prezentami,teraz już drobiazgi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moj chrzesniak dostal od nas w pazdzierniku pieniadze+ksiazke po ang do czytania i gramatyke angielska (maturzysta i z rozmowy wyniklo,ze chcialby dostac) + dobre pioro ktore czekalo na niego chyba ze 2 lata (wiem,ze pisze piorem, a chcialam zeby mial pamiatke) + wielka bomboierka i + 18 lizakow roznych, wlozonych w takie kulke jak jablko (zeby sie czegos trzymalo i mailo wyglad zamiast kwiatkow. A tak w ogole, to mieszka na drugim koncu Polski i nie rozpieszczam go urodzinowo co roku-wiec chcialam,zeby ta 18-tka byla taka szczegolna;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
aa a kasy dalismy 500
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do bukietów to można 18 kuponów totolotka zamiast kwiatków ale przybrane jak bukiet,super wygląda
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
500to wydaje mi sie bardzo dużo.....
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
zgadzam się 500 zl to przesada... to znaczy, chyba, że ma się masee kasy , ale serio maaase zbędnej kasy :)

ale i tak wierzę, że każde mądre, nie zepsute dziecko będzie bardzo szczęśliwe jak dostanie 200 zł.. Według mnie to 100 zł także ucieszy...

nie przesadzajmy.

Na wesela niektórzy od pary dają 300 -400 zł i często 500...
a 18-stka nie jest tak huczną imprezą choć bardzo ważną dla dziecka\:)
image

popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
No dokładnie, 500 zł to bardzo dużo. Dałam tyle ostatnio na wesele!

Niech się młody natrudzi i zbiera kase dłuzej, bardziej doceni. Ja musiałam zawsze zbierać kasę na swoje przyjemności i myślę, że tylko na plus mi to wyszło, bo potrafię gospodarować pieniędzmi.

Poza tym ja pamiętam zawsze o moim siostrzeńcu, na kązda okazję dostaje prezent/kasę, jak na coś bardzo potzrebuje też go wspomogę. Myslę, że 150 zł na urodziny to wystarczająca suma.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja tez mysle, ze 500 to duzo, ja tyle dostawalam na wesele i uwazalam, ze to duzo....

tak jak pisalam dalam 300 zl siostrze rodzonej :)
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
mysmy dali tyle, bo wiedzielismy ze zbiera na prawko, a sam kiedy moze to sobie dorabia (np. na budowie). On ode mnie malo kiedy co dostawal (urodziny, swietra, dzien dziecka), bo mieszkamy na drugim koncu Polski-chcialam zeby sie dzieciak cieszyl bo to taki moj pierwszy wyczekany chrzesniak (wiedzialam,ze bede jego chrzestna jeszcze jak nie byla znana płec dziecka).
Ale uwazam,ze kazdy daje co chce, na co go stac, jak uwaza. Kolezanka finansowala chrzesniakowi kurs prawa jazdy, moja siostra rowniez.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my kupiliśmy laptop-1500zl.....wszystko zalezy od zasobnosci portfela....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja myslałam o 200 zł ale teraz zaczynam mysleć że jestem jakas odosobniona w swoich pogladach .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
a ja uważam, że 100-200 zł to maks! sama mam w tym roku 18 mojej chrześniaczki, ale nie dam jej kasy bo ona nie zna wartości pieniądza i nie szanuje pieniędzy, całe życie dostaje wszystko na wole od rodziców, nigdy sobie nie dorabiała nawet bo po co?

chcieliśmy jej zafundować wyjazd do Norwegii, okazja bo bilet lotniczy kosztuje 275 zł,tam zwiedzanie kilka dni (my opłacamy noclegi) i powrót promem - niestety "dziecko" jest dziwne i nie skorzystało z propozycji więc nawet się nie będę wysilała już teraz na coś oryginalnego
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
ja chciałam zasponsorowac parasailing ale młody woli kase na prawko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pmagdaleno,nie jestes odosobnona dla Ciebie 200 -300zl to duzo dla innych to grosze.....daj tyle,ile mozesz....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dokładnie, daje się tule ile sie może. Jednych stać, żeby dać 500zł innych 200zł
A ja bym dała w granicach 300-400zł
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nioe no dam 200 .Miało byc 300 ale z kasa krucho .Mimo wszytko chciałam zobaczyc ile teraz sie daje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
dokładnie 200 zł w zupełności wystarczy
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
200 to od kolegow sie dostaje
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10
Sory,ale 300zl to ją dostałam na swoją 18 dwanaście lat temu, teraz to minimum 300-500zl, na wesele to 500-1000zl.
Osobiście nie slyszalm,żeby ktoś dał mniej niż 300zl, chyba,że kupujesz prezent i do tego dorzucsz 100-200zl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
to się chwalisz czy się żalisz z tym laptopem hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Współczuję...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dostałam 180 zl w banknotach 10 zl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
500 zeta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
chrześniakowi dałabym 500zł albo coś o takiej wartości... ja mam w styczniu 18 brata i sponsoruję mu imprezę w klubie....
ale każdy daje tyle na ile go stać...to nie licytacja albo wyścigi typu "kto da więcej"

Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja już jestem po imprezie, kupiłam prezent o wartości 200 zł i kwiaty
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja dostałem na 18-tkę od rodziców BMW x6 a od reszty rodziny i przyjaciół w sumie 5.500 zł
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 17
rodzinka mojego męża nie leży na pieniądzach, ale według nich obowiązkiem chrzestnego jest sponsoring. dobija mnie to od 10 lat, bo zawsze słyszymy, że chrzestny MUSI dać minimum 500 na chrzciny, 1000 na komunię 1000 na 18 tkę. ciekawe ile na ślub. nie uginam się pod ich presją, ale zawsze jest mi wtedy wytknięte moje skąpstwo.
leję na to. daję tyle ile uważam.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
500 zł
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
500 zl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
jak zbiera faktycznie na prawko to dogadalabym sie z rodzina i uzbierali wspolnie na prawko i wreczyli mu kupon na prawo jazdy bardzo fajny prezent jesli nie ma takiej mozliwosci to dalabym okolo 300/400zł
ale to zalezy od kazdego indywidualnie osiemnastka raz w zyciu i mozna sie na nia przygotowac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja pierdziele widzę że kretynek tu nie brakuje----nawet jesli spałabym na pieniądzach nie dałabym 500 zł chrześniakowi na 18 stkę bo to poprostu nie wypada i tyle a na ślub dacie 2000 tyś bo tyle powinnyście ---ale najczęściej tak jest że gwiazdy którym z butów słoma wystaje da 500 zł no bo wkońcu rodzina tam jest i trzeba się pokazać---zdecydowanie żeby nie zrobić z siebie idioty dałabym 200 zł -skoro zbiera na prawko to jest idealnie kilka osob napewno będzie i niech każdy da jeszcze po 100i prawko ma :)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 13
Kaja ale dlaczego wyzywasz od razu od kretynek?
Ja kasy nie daję w ogóle,ale prezent bym zrobiłam w granicach 300-500zł,na urodziny zanjomych wydaję na prezenty po 150zł,więc myslę że 150zł dla chrzesniaka na 18 to trochę mało.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kaja


Błyszczysz


Swoją zawiścią.


Brawo!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
zawiść????oj chyba nie bardzo wiesz co oznacza to słowo ????tu zawiść nie ma nic do tego--do biednych nie należę ale nigdy nie dałabym 500 zł na 18 stkę tylko dlatego ze nie wypada a określenie k retynki dotyczylo tych ktore tak żałośnie właśnie pisały o tym że 200 to śmiech na sali i żenada ----tak dla nich to żenada co by ciocie powiedziały jak jedna z drugą taka wieśniaczką spod Gdańska dałyby 200 zł ???
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8
500 zł,

po 200 to daje teraz na Święta i urodziny, a chrześniak ma 15 lat



ja myślę, że wieśniary spod Gdańska mają o wiele więcej klasy bo nie nazywają nikogo kretynem ;)

brawo Kaja s****a ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11
swoją drogą czasy się zmieniły... 12 lat temu nie dostałąm kasy na urodziny.. do głowy by mi nie przyszło żeby się przejmować czy wypada 200 czy nie. Dla chłopaka w szkole średniej który nie pracuje to raczej sporo, a jak nie to trudno.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
oj Cytrynka w dupie zapewne byłaś i gówno widziałaś ale nie ma to jak na forum pokazać się co to nie ja co????przecież możesz dać 5000 na 18 stkę w czym problem zapewne dla wieśniary spod miasta to duże i pewnie tyle na wsiach się daje co???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11
Kaja idź już spać co....
co to jest w ogóle za tok myślenia,bylejaki....
bo jak ktoś nie mieszka w mieście to jest wieśniakiem???i co to w ogóle za słowo???
ha,ja mieszkam na wsi,kilka kilometrów od miasta,bo własnie w takiej wsi chciałam się wybudować i to zrobiłam i wiesz co Kaja,wszyscy nasi miastowi znajomi walą do naszej wsi drzwiami i oknami,bo tak tu pięknie,zwłaszcza latem...
dobra ale to nie na temat,yyyy

daj tyle na ile Was stać i uwazasz za stosowne:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
oczywiscie wlasnie tak powinno byc daj tyle ile chcesz -ale górne teksty że 200 to daje się na święta czy na zwykłe urodziny są chyba nie na miejscu bo doskonale wiemy że tak nie jest :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ale i tak z tego wszystkiego najważniejsze jest by dać dzieciakowi prezent,by sprawić mu radość,spełnić marzenie,a nie by się pokazać...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak jest!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a skąd taka pewności, że tak nie jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak masz dwoje dzieci to już nie raz w życiu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mysle ze chrzestnych nie bierze sie do kasy co innego komunia albo slub
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A oni pewnie dają po 100zł,bo ich na więcej nie stać.Znam takie typy,co sami nie dają,a wymagania stawiają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daj mu Porche. Tez masz problem...:):):)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
kolzezanka dala 1000 bo ona i maz chrzesni ja bym w zyciu nie dala gora 500 a i to za duzo :)
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
s****a, ale po mnie pojechałaś ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
ale widzisz z jakim efektem :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
w jakim s****u ? takim wzniosłym i eleganckim ? hahaha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
w każdym razie w odpowiedzi na pytanie w wątku, wiadomo każdy daje tyle ile może

mój chrześniak jest muzykiem i audiofilem, więc kupuje ciągle rózne sprzety i instrumenty
wszystkie wiemy, że byle jaka zabawka FP kosztuje co najmniej 100 zł, a takiemu chłopakowi to gdybym miała kupić prezent to pewnie skończyłoby się na bólu głowy, bo ciężko jest teraz coś kupić nastolatkom
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
s****ka, no musze zadac ci to pytanie, bo mnie bardzo zainteresowalas teraz



nie moge wpasc na to jak ci sie udalo wydedukowac po tym, jak wyrazilam opinie o wielkosci prezentu ... a wiec jak wpadlas na to po mojej wypowiedzi ze w dupie bylam i g.... widzialam ?? buahahha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
nikt nie mówi w tym wątku o prezencie więc dlaczego opisujesz czym interesujesię Twój chrześniak-tak jakby mało to istotne -pytanie padło ile kasy -wpadłam na to w prosty sposób --Twoje tezy i mądrosci nie są zbyt skomplikowane więc sama widzisz nie jest to trudne
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
wiecie, mnie to troche dziwi, taka tendencja do dawania wypasionych prezentow lub duzej kasy z okazji komunii, bierzmowania czy "18". bycie chrzestnym to nie dawanie prezentow czy kasy... daje sie symboliczna kwote i tyle. czy istota komunii czy 18 jest zebranie jak najwiekszej liczby wypasionych prezentow? kiedys tak nie bylo i nie wiem, czy ta moda przyszla z zachodu? u mnie w rodzinie, jak i w rodzinie mojego meza nidgy nie dawalo sie duzej kasy czy wypasionych prezentow. i o to samo prosilismy chrzestnych/dziadkow naszego dziecka, wrecz im zabronilismy robienia "takich prezentow", bo nie o to w zyciu chodzi. szczegolnie w roli chrzestnych.
image

image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
oj dziewczyno, opamiętaj się, bo dużo w tobie nienawiści jest

nie bede już zaglądała do tego wątku, bo szkoda słów
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
cytrynka, nie wiem w kim jest niby nienawisc. kazdy ma prawo do wlasnego zdania. a to nie to samo co nienawisc ;)
image

image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja też uważam że jeśli rodzina jest dobrze wychowana to z 200 zł 18 latek będzie skakał pod sufit a jak są typowymi snobami i wychowują dziecko że rzuca się na paczkę zamiast powiedzieć dziękuję to n awet milion na 18 stkę mu nie zrobi ------autorko wątku naprawdę 200 zł to w zupełności wystarczy nie patrz na królewny które dają 1000 bo to poprostu jest coś obrzydliwego :) a jeszcze dodam że gdyby ktoś na Święta dał mi 200 zł to bym go z domu wywaliła bo święta kojarzą mi się z przecudną atmosferą a nie zkopertą z kasą :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja tez nigdy nie lubilam dostawac pieniedzy na prezent, ale jesli sie kogos nie zna, albo wie sie, ze ktos na cos zbiera, to wtedy warto mu sie dolozyc, ale z rozwaga-bo co to za frajda ze zbierania jak sie dostanie cala sume? ;)
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
ja tez jestem za tym zeby dac-jesli padlo haslo ze zbiera na prawko to oczywiscie jak n ajbardziej niech kazdy na to prawko mu da z rozsadkiem --my niedawno bylismy na 18 stce mojego brata tez zbieral na prawko i uzbieral na tych urodzinkach ale kazdy dal z rozsadkiem oczywiscie ---ale nie widzę wigilii ,choinki i kopert pod nią z napisami "dla cioci Krysi" "dla wujka Romka" i w kazdej kopercie 200 zł hihi chyba bym padla pomyslalabym ze ten co koperty rozdaje to typowy nieudacznik i drobiazgu kupic nie potrafi :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
A może żeby owca była cała i wilk syty ,dajcie obecnie 200zł i obiecajcie
że przy zdaniu prawka dacie 200zł .
Rozłoży Wam się to w czasie ,mniej odczujecie,a chłopak dostanie
od was 400zł ,co jest już bardzo dużą kwotą.

Mój syn w tamtym roku miał 18-tkę , dostał od dziadków 1000zł i ta kwota sobie'' leży '' gdyż młody nie ma sprecyzowanych zakupów.
Gdyby moja córka dostała taką kwotę ,bałabym się ,że w godzinę
wszystko by poszło.

Twój chrześniak ma sprecyzowane plany i dobry cel, więc proponowane
powyżej rozwiązanie uważam za całkiem dobre.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja siosra na 18-nastkę dostała laptopa 4 lata temu, cala rodzina się składała, koszt to był chyba jakieś 1800zł. więc każdy dal ile mogł.

ja mialam 18nastkę 12 lat temu i nie ma co piac bo to inne czasy
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na osiemnastkę dostałam pierwszą komórkę :)) wow ale to były czasy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
500 na 18-stke??!! ludzie chyba powariowali do reszty.

to na slub w takim razie ile??? 1000zł stuk puk w głowe
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
i ja nie mowie o chrzesniaku. Chrzesniak to juz inna sprawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na 18-stke 500zł wow, tez uwazam, że to przesada, tym bardziej, że może sie okazac, że zaraz slub np bedzie hihi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja na osiemnastkę kilka la temu dostałam 1500 od chrzestnej, 2000 od chrzestenego i od reszty rodziny 6 tysięcy. Mój brat niedawno brał ślub i od chrzestnego dostał 5 tysięcy. Więc dobrze zastanów się zanim dasz te marne 500 złotych. Co sobie za to kupi ? Chyba tylko 2 pary spodni : D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 26
Ja załozyłam 2 lata temu wątejk wiec napisze parę słów.
Dałam z mężem 200 zł i młody mega się cieszył -docenil kasę i był zadowolony .

Magda sory ale 1500 czy 2000 zł na 18-tkę ? sory ale chyba na głowę upadłaś -Ja na slub tyle nie dostałam .

Za 2 lata komunia i nie zamierzam wydac na chrzesniaczke więcej niz 200 zł .
ja pierniczę staram sie uczyć swoje dziecko szacunku do pieniądza i mimo że ciocia ma kupe kasy to ma zakaz kupowania drogich prezentów .

Dziekuje wszytkim za pomoc

popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
oj Magda , Magda...na pewno milo jest dostac tyle pieniedzy, ale pogarda dla innych wzgledem pojemnosci portfela - wstyd.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba nie ma Magda pogardy ,tylko zdrowe podejście do sprawy.
Skoro ktoś ma kasę ,nie musi nią szastać ,lub obdarowywać
wszystkich w rodzinie cennymi prezentami ?
Są czasy ciężkie i cięższe . Jednych na coś stać ,inni muszą odkładać.
Jedni nie doceniają tego co mają ,bo im łatwiej przychodzi ,drudzy
muszą czekać na rzeczy które są bardzo potrzebne lub porządane.

....na pewno milo jest dostać tyle pieniędzy .....tylko po co mieć
zobowiązania wobec ludzi którzy mają ich więcej ode mnie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
My z mężem rok temu daliśmy jego chrześniaczce 500 zł - zbierała na autko dlatego kasa ,najpierw chcieliśmy dać 300 zł ale stwierdziliśmy ze praktycznie nigdy na urodziny nic nie dostawała od chrzestnego bo daleko mieszkają więc chociaż na 18-tkę te 500 zł to minimum
W czerwcu idziemy też na 18 -tkę chrzestynmi nie jesteśmy chyba 200 zł damy i np.18 totolotków w bukiecie:)
image

image
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurczę, 500zł to ja na prezent (pieluszki, kosmetyki, żywność) dla dziecka koleżanki, która straciła pracę i jest w końcówce ciąży wydałam, a staram się kupować markowe ale na promocjach

chrzestną nie jestem ale kto wie;)

Na 18 idealnie byłoby dać 1800, - od rodziców chrzestnych, czyli są to zazwyczaj dwie osoby, które składają się po 900 zł, na pozór wydaje się dużo, ale 18stka jedyna w życiu i można z wyprzedzeniem odkładać...bo wiadomo kiedy będzie.

Gdy się nie jest rodzicem chrzestnym to obojętnie ile...w granicach przyzwoitości oczywiście.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 16
jolka fasolka >> chyba piszemy nie o tej Magdzie :) wczesniej pisala inna Magda wytykajac ze 500 to za malo, bo co za to sobie kupi? :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moim zdaniem 500pln to dobra kwota. Moj chrzesniak wlasnie 16 skonczyl i tak rozmawialismy ostatnio z mezem, ze na 18-stke trzeba bedzie tyle dac. Szczegolnie, ze zadko dostaje cos odemnie, bo daleko od siebie mieszkamy.
imageimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
mm ,masz rację nawiązałam do wypowiedzi autorki wątku ,oraz twojej
powyżej . Dlaczego skoro wiem ,że ktoś zarabia więcej niż ja "mam wyciągać kasę" od tej osoby? Potem zawsze są niesnaski ,że ciocia dała
500zł ,a ty na urodziny córki tej ciotki dajesz 200zł.
Znam osoby które zarabiaja mniej ode mnie ,ale im tego nie uświadamiam
czy daję do zrozumienia.
Raz są lepsze czasy ,raz gorsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że kluczem jest zasobność własnego portfela. Możesz dać więcej, to daj, nie możesz - nie dawaj. Mąż jest chrzestnym i dwa lata temu przeznaczył na 18 chrześniaczki ok 800zł - 500zł w kopercie + komplet biżuterii srebrnej i kwiatki. Stać nas było to daliśmy. Generalnie ja bardzo lubię dawać prezenty. I nigdy nie oczekuję, że skoro ja dam więcej, to potem ten ktoś mi da też sporo. Nie. Ja daję bo lubię samo dawanie a poza tym cieszy mnie, jak dam komuś coś, co sprawi radość. W tym roku moje dziecko ma komunię i już zapowiedziałam chrzestnej, że ma rozsądnie wybrać prezent. Chrzestna odkłada na mieszkanie i mimo, że jakoś szczególnie biedna nie jest, to w moim odczuciu wykosztowywanie się na prezent komunijny jest nieporozumieniem. Powiedziałam, że nie ma szastać pieniędzmi a jakieś laptopy, czy inne gadżety elektroniczne nie wchodzą w grę, bo to prezent zbyt kosztowny i w ogóle nieadekwatny do okazji.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
takiego pajaca jak ty dawno nie widziałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
250zł ;) wg mnie to fajna kwota !!!!!!!!!!! i włoz to w koperte z jakas smieszna kartka i STARCZY !!!!!!!! my mamy w przyszlym roku 18-stkę męża chrześniaka i tyle mamy zamiar dac.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja jestem chrzestną i dałam na 18-stke 16 tys.,bo miałam lokatę założoną dla chrześniaka i tyle się odłożyło.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11
Moja córka na 18tkę dostała od chrzestnej 250 zł i kwiaty .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem mamą tegorocznej osiemnastolatki.
Od nas rodziców dostała prezent w postaci 14dniowego pobytu
na Teneryfie ,bo tam ma koleżankę .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Dziwny wątek, wiadomo, że każdy daje tyle ile może. Nikt chyba kredytu nie weźmie, żeby tylko pokazać się rodzinie jak bardzo jest się "zamożnym".
Ja od swoich rodziców na osiemnaste urodziny dostałam złotą monetę, z której potem wykonano obrączki na mój ślub. Jak dla mnie prezent idealny :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja dla mojego chrześniaka odkładałam 5 złotówki do swinki-skarbonki od stycznia ( urodziny miał 5 kwietnia) uzbierało się 625zł czyli spora kwota a kieszeni nie obciążyło tak bardzo jak jednorazowy wydatek
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ile kasy na 18? Tyle ile ktoś może sobie pozwolić.
I tu nie ważne czy chrześniak, czy bliska rodzina czy co.

Ja uważam że 200 zł to odpowiednia kwota.
Jak niektórzy piszą 500zł, poważnie? wow, nie przesadzacie? A na ślub w prezencie może mieszkanie? heh. No ale jeśli kogoś na to stać to niech daje nawet i więcej kasy, solenizant się na pewno ucieszy :)

Ja kilka lat temu na moją 18-tkę nic nie dostałam i żyję :)
Jakoś nie miałam do nikogo pretensji że żadnej kasy nie dostałam.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
no nie wiem... 500zł na 18, to duzo? piszecie ze zdziwieniem ile w takim razie na slub? ja dostalam na slub od siostr/braci mamy / taty ( w tym chrzestnych) po 2-3 tys, a pochodzimy z malych miejscowosci i jakos wsrod znajomych to standard..na weselniku wypisujecie ze zbieracie po kilkadziesiat tys na weselu, to skad te kwoty, skoro teraz wypisujecie ze na sub to po 500zl sie daje?? jak chrzestni wg was daja po 500-1000 zl na weselu ,czyli reszta mniej, to skad wam te kwoty wychodza? jak ktos napisal, wystarczy wrzucac 2-5 a nawet 1 zl do swinki... nawet 3 lata przed 18....jedna zlotowke dziennie...juz wyjdzie pokazna sumka...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja tez wychodze z zalozenia, ze dzieci chrzci sie przewaznie jak sa male, wiec o ich 18 wiadomo kilkanascie lat wczesniej. Jest wiec sporo czasu na odkladanie pieniazkow i na komunie i na chrzest. Po co martwic sie na ostatnia chwile?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
ja dziśbyłam na 18 tce u hrzesnika i dałam 500 zł i kosmetyk i uwzam ze oki dałam choc chrzesiak stwierdził ze poce jemu dałam jak on powiedział ze nie chce koperty chce żebyś była.To miłe jak ma sie takiegi chrześniaka
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
mój mąż ma chrześniaczkę w lipcu ma 18-stę i planujemy dać jej 200zł + kwiatki
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
No i bardzo dobrze. Skoro jesteś chrzestnym to od urodzenia wiedziałeś, że w końcu nadejdzie taka chwila. Inni wszystko na ostatnią chwilę i narzekają, że z kasą krucho. Jakby się odkładało po 40-50zl miesięcznie (nie jest to dużo!!!) przez rok to się uzbiera ładna sumka. Teraz ludzie będą hejtować bo prawda w oczy kole!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11
my mamy wspólnie z mężem 5 chrześniaków plus dwoje naszych dzieci. Zawsze jest problem bo komunie w tym samym czasie, właśnie teraz przerabiamy po kolei a czasem 2 w jednym roku będą i inne uroczystości też tak będą. Dałabym max 200, niestety nie stać mnie. Na własne wesele nam też dawali po 200, 300 i do nikogo żalu nie mam. Czasy nie są lekkie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moim zdaniem to zależy kto i jakie ma podejście do instytucji chrzestnych.
Jeśli dla kogoś chrzestni są od dawania pieniędzy to powinien dać jak najwięcej... Ja takim osobom szczerze współczuję i wcale juz się nie dziwię, że coraz częściej słyszy się o tym, że ktoś odmówił bycia chrzestnym. Jeśli chrzestnych traktuje się jak bankomat...

Dla mnie rodzice chrzestni są od "pomocy" w wychowaniu - popilnuja dziecka, doradzą, pomogą itd a nie od kupowania drogich prezentów czy dawania grubych kopert. Chrzestni mojego syna mają zakaz kupowania drogich prezentóW.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mąż miał 18 chrześniaka rok temu i kupiliśmy zegarek markowy by miał na pamiątkę i 200 zł. Dlaczego tak dużo (bo uważam, że sporo na 18)? Dlatego,ze rzadko się widzimy i jedyne co dostawał na urodziny czy święta to kartka z życzeniami. Za 2 lata moja chrześniaczka będzie miała 18 i planuję zakupić srebrną biżuterię mimo tego, że wiem, że zbiera na prawo jazdy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
skoro wiesz ze zbiera na prawo jazdy to srebrna bizuterie dajesz hmmm.. na zlość?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hmm kazdy da ile moze i ile chce.. Moj brat na 18 dostał odemnie i mojego meza zloty lancuszek 19 gramowy okrągły rok na niego odkladalismy ale uwazam ze warto bo nosi go do dzis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bede starac sie w granicach 300 zl cos kupic albo dac.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

200 ZŁ
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tyle ile Was stać.... Sami nie planujemy dawać takij dużej kwoty.... Dzieciak powinien zrozumieć....

Możesz dać mu tak poza tym coś oryginalnego:
https://www.youtube.com/watch?v=2ja1876Gdb4

O w tym stylu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dalam 900zl i do tego dokupilam zegarek JK, zeby zostala jakas pamiatka, bo wiadomo, pieniadze sie wyda, a tak zostanie jakas pamiatka do konca zycia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Moj siostrzeniec ma grudniu 18 lat,dostanie od nas 500zl.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszystko zależy i od mozliwosci finansowych i od tego jaki jest solenizant...moj chrzesniak rzekomo zbierał na prawo jazdy. Daliśmy 1000 zł...wszystko roz******...a dla mnie było to wyrzeczenie by tyle go wspomóc. Mam żal i gdybym wiedziała, ze to pojdzie na piwko itp...dałabym max.100 zł lub kupiła jakiś zegarek, najlepiej z grawerem by nie sprzedał.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja dostałam od chrzestna na 18 300 zł , od chrzestna 50 zł i torebkę babcia, ledwo ubierają na rower, moim zdaniem chrześcijański dam minimum 400-500 zł i tak to jest dalsza rodzina.Bez przesady z tymi 18, każdy daje tyle na ile go stac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Napisz jeszcze raz, bo cos Ci nie poszło.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też kwestia ile można dać, ja trochę się inspirowałam stroną https://www.vivus.pl/moje-finanse/jest-okazja-jest-pozyczka/ile-dac-na-18/#gref ma w sumie wszystkie opcje wzięte pod uwagę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Mąż dał chrześniakowi na 18tkę 250 zł i myślę, że wystarczy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stówka, może 200zł, ale raczej nie więcej ;) Ogólnie to dziwię się, że rodzice chcą podarować chłopakowi taki duzy prezent. 800-1000 zł. To kupa kasy.... No chyba,ze to bardzo bliska rodzina i dobrze się znacie.

Ewentualnie można złożyć się na coś i kupic mu na coś karnet.... Jak na przykład na skok ze spadochronem. ALbo komplet dobrej jakości kosmetyków do pielegnacji skóry
https://euromark.pl/skinimalism-czyli-jakich-kosmetykow-uzywac-do-pielegnacji-skory/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapewne twój chłopak już jej cos kupuje więc na twoim miejscu dorzuciłabym się mu do prezentu lub dokupiła np wino, czekoladki i jakąś wspólną kartkę z życzeniami od was.
Możesz ewentualnie podarować coś drobnego, polecam zastanowić się na przykład nad kubeczkiem z ceramiki z Bolesławca:
https://andyceramika.pl/kubki

Taką elegancką ceramikę można znaleźć tutaj :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


kubek ceramiczny na 18-tke?? (serio???-kiepska reklama) co najwyżej na dzien babci bym kupiła...dawno temu kupowałam jakieś markowe perfumy (CK zdaje się) + cos jeszcze dawaliśmy (ale już nie pamiętam), dla chrześniaków na 18-tki juz chyba z 5 lat temu dawalismy karty prezentowe na zdaje sie 450-500 zł , prezent w postaci 100-wki obecnie to daje się na 'zwykłe' urodziny dziecka (no niestety, przy obecnych cenach 100 zł to praktycznie mało co warte), a 18-tka to jednak bardziej 'poważna impreza'
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To fakt, sam kubek to trochę bieda. My daliśmy chrześniakowi kopertę i voucher do free fly center, żeby miał miłe wspomnienia związane ze swoją 18 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak Bolesławiec to raczej nie bieda. Taka filiżanka to koszt od 80zl. Jako dodatek do prezentu chłopaka to duża kwota. Ale nie sądzę by nastolatek ucieszył się z filiżanki, nawet z Bolesławca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja byłam dała standardowo 500 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

Przepuklina przełyku czy ktoś ma? (119 odpowiedzi)

Witam Jak w temacie. Poszukuje osób, które mają tę dolegliwość? Chciałam się podzielić...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

do góry