Widok

waga 5-6 miesięcznego dziecka???

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i waży 9 kg. Dzisiaj usłyszałam że to o wiele za dużo, zważywszy na to że urodził się z wagą 2900g. Nie wygląda na grubego, ale faktycznie jest iększy od dzieci w jego wieku. Wiem że każde dziecko rozwija się we własnym tempie i moje pytanie jest z tych mniej poważnych, ale naprawdę się zmartwiłam. "życzliwa" osoba kazała mi sprawdzić na siatkach centylowych czy przybiera równomiernie. no i wyszło że z każdym ważeniem wskakiwał na co raz wyższe centyle.

Piszę żeby mi ktos powiedział - moje dziecko też tak miało, zaczęło chodzić i zgubiło drugi podbroódek;)
Adaś 31/10/2012 :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja mała na 5,5 mc ważyła 7,5 kg teraz ma 6 mc i tydzień to myślę że ok 7800 kg waży. Urodziła się 3600g. Na drugim forum chłopiec 2 tyg starszy od mojej córki waży 11 kg a urodził się bodajże 4 kg. Inny chłopiec karmiony TYLKO piersią waży 9 kg a waga 3,5 kg urodzeniowa.

Nie ma reguły co do tycia, ewentualnie można się przejmować w sytuacjach gdy rodzice dziecko 'futrują', dokarmiają między posilkami, wciskają posiłek gdy dziecko jeszcze nie zglodniało...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój w tym wieku ważył 7550g ;) urodził się z wagą 3820g :)
9kg ważył mając ok 10-11m-cy (następny wpis w książeczce mamy jak miał roczek i wagę 9970g)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój syn na 6miesięcy ważył 9,400kg i miał drugi podbrodek. jak patrzę teraz na zdjęcia i filmy to już wiem czemu mówili że dobrze wygląda. jak zaczął się przemieszczać zaczął mniej przybierać i się wyciągnął. teraz ma 20miesięcy waży prawie14 kilo i nosi ubrania 92/98/104:-)-)duży z niego chłopak! więc się nie martw. pilnuj stałych posiłków ibędzie dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój 9 kg waży teraz, ma 8 miesięcy :)

to też chyba zależy od tego czy dziecko karmione jest piersią czy mm, podobno dla dzieci karmionych mm taka duża waga, w takim wieku jest niezdrowa
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
alias, podstawowe pytanie - jak karmisz swoje dziecko? Jest na piersi czy mm? Jeśli to pierwsze, to nie ma możliwości "przekarmienia". Jeśli na mm, to porozmawiaj z pediatrą o jadłospisie dla niego.
Mój synek jest na piersi, na pół roku ważył 9800. Przybierał co miesiąc około 1 kg. Teraz ma 7 miesięcy i waży 10100 więc w ciągu tego miesiąca przybrał już sporo mniej niż zwykle. To normalne w tym wieku więc może i Twoje dziecię przystopuje. Zaraz zacznie się osiąganie kolejnych sprawności motorycznych, to i też więcej energii pójdzie w ruch, nie w sadełko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jest na piersi i dostaje juz stałe pokarmy. Gdzieś czytałam że nie da sie przekarmic dziecka piersią:) Na widok łyżeczki dostaje trzęsiawki i cały słoiczek wrąbie nawet jak wcześniej dostał trochę z piersi...jednym słowem dziecko bez dna;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa widzisz, skoro jest na piersi, to się nie martw, unormuje się wagowo w swoim czasie :)
Co do stałych pokarmów, to dawaj mu tyle ile powinno jeść dziecko w jego wieku wg schematu żywienia.

PS mój wczoraj pożarł miseczkę zupki i jeszcze normalną porcję mleka z cyca ;) ale tego nie można żałować :D

Jeśli Cię to pocieszy, to już miałam kiedyś takiego grubsonka jednego a teraz ma 8 lat i ze słodkich wałeczków już dawno wyrosła ;)
W sumie jak tylko zaczeła chodzić, to się bardzo szybko wyciągnęła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn, jak miał 7 miesięcy wazył ok 11kg i był pulpetem. Martwilam się ta wagą strasznie. ale okazało się , że waga staneła w miejscu a on wciąż rosnie w górę. Jak miał roczek to wciąż ważył te 11 kg. I dziś ma 20 miesięcy i wazy niecałe 13kg, czyli w sam raz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kinia ma 7miesięcy i waży 7,5 kg. Urodziła się z wagą 3180, jest na piersi i poza tym je stałe pokarmy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój 6miesięcy i waży 10kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Córka 6,5 msca i 12,8 kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Okulary przeciwsłoneczne (9 odpowiedzi)

W jakich sklepach dostanę obecnie okulary przeciwsłoneczne ? Wybieramy się na wakacje, przeszłam...

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

Gra dla 5 latka (12 odpowiedzi)

Hej, napiszcie proszę jaka polecacie grę planszowa dla rozgarniętego 5 latka. Potrzebuje na...

do góry