Widok

Na którą reke obraczka?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy obrączka musi być na konkretnej ręce? Mam troche roznicy w grubosci serdecznych palcow obu rak i np pierscionek zareczynowy z lewej mi spada a na prawej rece lezy jak ulał:) czy mozna nosic obraczke na lewej rece?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie jestem pewna, ale chyba tak się przyjęło, że na lewej noszą wdowcy, raczej większość ludzi nosi na prawej
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zalezy w jakim kraju :-) cala europa poza nami nosi na lewej razem z pierscionkiem zareczynowym aczkolwiek w Polsce nosi sie na prawej i rzeczywiscie na lewej nosza wdowce i spotkalam sie tez ze zwyczajem ze zareczyny sa obraczka i tez wtedy nosi sie ja na lewej rece do dnia slubu
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W cale tak nie jest ,że tylko u nas inaczej...krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w państwach prawosławnych a także w Austrii, Grecji, Chile, Indiach, Hiszpanii czy Niemczech obrączkę nosi się na prawej dłoni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
generalnie nosi się na prawej ale ostatnio coraz wiecej osób zakłada na lewą, tlumaczą to dwojako: że na lewej mniej się rysuje bo praworęczni żadziej używają lewej a z drugiej strony, ze podobno w Anglii się nosi na lewej i wlaśnie ci co wrocili z GB do nas noszą na lewej z "przyzwyczajenia"
PRZEPRASZAM ZA WSZYSTKIE KŁAMSTWA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałabym nawiązać do wypowiedzi dot. noszenia obrączki na lewej ręce w Anglii. Mieszkam w tym kraju od kilku lat ale czuję się Polką i obrączkę noszę na prawj ręce,jednakże ostatnio poważnie zaczynam rozważać przełożeniem jej. Brak obrączki na lewej ręce pozwala myśleć mężczyzną że jestem wolna i stwarza mi to kłopotliwe sytuację w pracy. Dlatego myślę ze obrączka na lewej ręce nie koniecznie oznacza że " próbuje być bardziej angielska od Anglika" ale pozwala zapobiedz takim sytuacjom jak ta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Polsce nosi sie obraczke na prawej rece.
W wiekszosci innych krajow swiata obraczke jak i pierscionek zareczynowy nosi sie na lewej rece.
Ja tez nosze pierscionek zareczynowy na lewej bo musialabym go po slubie przerabiac (palce u prawej dloni mam grubsze po prostu...), co jest troche bez sensu bo docelowo i tak bedzie na lewej...

Ja sugeruje po prostu dac pierscionek (czy obraczke) zmniejszyc zeby pasowal na palec przy odpowiedniej rece...
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Polsce obrączkę nosi się na prawej ręce, a co do pierścionka zaręczynowego no cóż... Niektóre Panny Młode w dniu ślubu przekładają go z serdecznego palca prawej ręki, na serdeczny palec lewej, a niektóre pozostawiają go i noszą razem z obrączką na prawym ręku... Ja pozostałam przy tej drugiej opcji, tak samo obrączkę i pierścionek zaręczynowy nosiła moja babcia, moja siostra i teraz ja...
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my nosimy na lewych - tak jest wygodniej
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy w kosciele trzeba podac sobie koniecznie prawe dłonie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba nawet sam x. mówi, aby teraz podać sobie prawe dłonie.. no ale moge się jeszcze mylic, bo wszystko przede mną
image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w kosciele chyba trzeba zakładac na prawą
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W kościele trzeba założyć obrączkę na serdeczny palec prawej ręki, ksiądz o tym przypomina... Przynajmniej u nas tak było ;)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, ksiądz mówi "Teraz podajcie sobie prawe dłonie..." ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my nosimy na lewej, w kosciele nie mowili mi , aby podac sobie prawe dlonie, tylko dlonie. ja zawsze tak chcialam, bo to jest strona serca itp. ale w finale bylo mi wszystko jedno...ale jakby byly prawe dlonie, to podalabym prawa, a pozniej przelozylabym... fakt, tylko w Polsce i chyba we Wloszech zauwazylam , ze nosza na prawej.
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zaręczynowy pierścionek noszę na lewej bo nie "leży" dobrze z obrączką na prawej dłoni, jest po prostu za duży a i obrączkę mam grubą, więc niestety nie mam takiej możliwości nosić ich razem:(
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tradycyjnie będziemy nosić na prawej, faktycznie kiedyś tak było że na lewej dłoni obrączkę nosiły wdowy i takie jakieś głupie skojarzenia mi pozostały :) a pierścionek zaręczynowy przerzucę na lewą rękę albo nie będę nosić wcale, bo niestety na jednym palcu z obrączką mi się nie zmieści
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nosze obraczke na lewej rece troche dlatego, ze moj maz jest Anglikiem a troche od tego ze niby lewa reka to "od serca". a poza tym jest mi znacznie wygodniej bo jestem praworeczna.Natomiast pierscionek zareczynowy na prawej, gdyz jest dosc duzy a obraczke tez mam szeroka i by sie"zlewalo" Mysle ze w dzisiejszych czasach juz nie ma jakis regul, ze ktos jest wdowcem itp. Nos tak jak czujesz i jak Ci sie podoba:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj maz jest Wlochem i obraczki nosimy na serdecznych palcach lewych dloni :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
laski tak w ogole to w pl trdycji nosisie pierscinek zareczynow na serdecznym palcu LEWEJ dloni ale za duzo ludzi naogladalo sie anrykanskich filmow to nosza na prawej! a obroczki zgodnie ze zwyczajem nosi sie na prawej dloni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
my będziemy nosić obrączki na prawej dłoni.
A zaręczynowy będe nosic tez na prawej dłoni, przed obraczką, bo z lewej mi spada a był za drogi żebym go zgubiła :) zresztą taka wersja też jest 'dozwolona'
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karola ja będę nosiła dokładnie tak jak Ty, zaręczynowy przed obrączką:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My będziemy nosić na lewej. Mój narzeczony jest tenisistą i na prawej by mu przeszkadzała w graniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też będę nosić na lewej:)bo tak mi wygodniej:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (210 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

KETOZA-dieta dla twardzielek ;-) (32 odpowiedzi)

Widzę, ze na forum niektóre z Was juz zaczeły dietki;-) Nie chcialam sie wcinac w ten Wasz wątek....

do góry