Widok

Prezent na chrzciny jaka kwota??

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Słuchajcie mam zostac Mama chrzesna mojej kolezanki dziecka, co prawda dopiero si eo tym dowiedziałam i nie jestem przygotowana.
Chce dac jako prezent 500zł czy to wystarczy??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
daje się tyle na ile cie stać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wydaje mi sie ze wystarczy, az za duzo:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja też uwazam ze za duzo a napewno wystarczy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupiłam dla chrzesniaczki BIAŁA SZATKE,OBRAZEK Z ANIOŁEM STRÓŻEM NA ŚCIANE DO POWIESZENIA-LUB POSTAWIENIA, I KARTKE DO KTÓREJ WŁOŻE 100ZŁ!! nie stac mnie na więcej malutka dostaje ode mnie ubt\ranka po mej córci które sama kupuje a siostra wie ze niemamy kasy więc rozumie i muwi ze nawet nic niemamy dawac!!! w zyciu bym 500zł nie dała!!! ale jak kogos stać???!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dajesz tyle na ile Cię stać !! To nie żaden obowiązek płacenia ! To prezxent, a bycie chrzestną nie na dawaniu kasy polega .... moim zdaniem to 500zł jest zdecydowanie za dużo ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
moim zdaniem również prezent za 500 zł to aż za dużo. Aż strach pomyśleć jakie kwoty będą przeznaczane na komunię i wesele....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daj coś innego niż kasa tzn. kup coś plus np. 200zł w kopertę. Jesli w pokoju ma pust ścianę to kup obrazek np. jakiegoś aniołka (sama byłam kiedyś tsceptycznie nastawiona ale aniołki mogą być śliczne). Zobacz w internecie. Ja mam 1 małą pamiątke z chrztu (oprócz kartek) i ją cenię bardzo.
Dobra rada: nie rozpieszczać chrześniaków i ich rodziców - bo potem każde urodzinki srinki będziecie zobowiązani dawać prezenty. Prezentem ma być wsparcie w trudniejszych chwilach bo to jest m.in rola rodzicó chrzestnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy za dużo czy nie to tylko od zasobności portfela zależy dla jednych majątek dla drugich nic wielkiego, ale zgadzam sie daje się tyle na ile kogo stać i ile sam uważa za słuszne bo bycie chrzestna polega na interesowaniu się dzieckiem, a nie dawaniu kasy. proponuje kupic jakąś pamiątke aby mala miala na kiedys tam plus kasa. zeby wiedziala ze to od matki chrzestnej cos z grawerem np. sa piekne pozytywki, obrazki, smoczki, lyzeczki, albumy itd wiec polecam kupic choc jedną pamiątkę i ewentualnie dorzucić pieniążki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg mnie za duzo,ale to moje zdanie:)
Ja ostatanio kupilam Chrzesniaczce na chrzest zlota bronsoletke z grawerem imie z data chrztu za niecale 200zł i szatke.
Innej chrzesniaczce kolczyki pare lat temu a Maz Chzesniakowi kupowal lancuszek z krzyzykiem za ok.300zł.
Wg mnie 200zł _300zł wystarczy w zupelnosci,tymabrdziej ze dziecko jest male i nic sobie za to nie wybierze.
Moze pomysl nad pamiatka z chrztu zamiast pieniazkow...
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my daliśmy 500 zł ostatnio ale i ja i mąz bylismy chrzestnymi wiec od jednej osoby wyszło 250 zł :)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moim zdaniem sporo...maz na komunie chrzesniaczki bedzie dawal 500 zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Max 200zł- to i tak jest dużo.
500zł ludzie na weselę dają.
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem dużo to po 1. a po 2. jako matka 2 dzieci wydaje mi się że lepiej coś kupić a nie dać pieniądze bo one się rozejdą. Jak nie masz pomysłu to kupujesz pamiątkę+ zabawkę, może właśnie branskoletkę z grawem moje obie córki taką dostały, łańcuszek z krzyżykiem bądź medalikiem (przyda się na komunię:)). Ja córce kupiłam łańcuszek z wisiorkiem aniołka. Jeśli rodzice są normalni będą się cieszyli z wszytkiego czy za 5zł czy za 200zł a gotówka sprawia problem bo samemu trzeba wymyślać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
500 zł to wg mnie za dużo...
ja właśnie za jakiś czas będę chrzestną i zmieściłam się w kwocie 300 zł co i tak uważam że to SPORO bo jak na wesele jak chodzimy to człowiek daje 300-400 zł a wiadomo że ludziom na tzn dorobku bardziej się ta kasa przyda niż takiej małej dzidzi...już mnie przeraża jak sobie pomyśle ile będę musiała wrzucić do koperty na komunię..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo duża - he he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja nie wiem czy to az tak duzo,my jako nie chrzesni ostatnio dawalismy smoczek z grawerem koszt od 240/do okolo 320 wiec wcale nie tak malo i kartke,bez pieniazkow bo tu akurat rodzice maja wystarczajaco kasy :) i dziecku nie brakuje wiec moim zdaniem ciezko sie zmiescic z czyms porzadnym w kwocie 300 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dodam tak coś od siebie
Nasza Agatka na chrzciny dostała większosc pieniędzy poprostu jakos tak wyszło wszystko miała i trudno było gościom coś jej kupić jedynie moja Mama jako jedyna kupiła Agatce łańcuszek.Dziś mojej mamy juz nie ma z nami odeszła nagle tak po porostu i patrząc na ten łańcuszek jestem szczęśliwa że coś takiego podarowała wnusi ma po niej pamiątkę:) Uważam że z takich uroczystości warto miec pamiątkę na całe życie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja malutka dostala od chrzestnej lozeczko i medalik zloty i juz.zadnej kasy nie chcialam wole pamiatki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja corka od chrzesnej dostala złoty medalik a od chrzesnego 150zl.
500zl to bardzo duzo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
moje dziecko dostało od dziadków moich rodziców 1000 zł a od chrzestnego 200zł chrzestna ubrała go do chrztu i dała 100 zł więc każdy daje ile ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi sie też wydaje że 500 zł to bardzo dużo
lepiej dać coś na pamiątke niż pieniądze, bo kase to rodzice zaraz przetracą na jakieś bzdury, a pamiątka zawsze zostanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może taki Anioł Stróż? srebropol. pl/aniol-stroz-z-dzieckiem-pamiatka-chrztu-swietego-6468s-2/ :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mamami chrzestnymi moich dzieci są moje przyjaciółki. Prezenty były po 300 zł i to w zupełności wystarczy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja chrześniakowi zrobiłam tort z pampersów, na którym siedział miś który trzymał balonik i kopertę z pieniędzmi, dla chrześnicy męża tak samo ale zamiast zwykłego misia szczeniaczek uczniaczek ;)

Jesli chcecie podarować jakis drobiazg religijny, polecam zajrzeć sobie do Merito
https://www.meritohurt.pl/gadzety-chrzescijanskie.html

Znajdziecie tam ładne różańce oraz medaliki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

do góry