Widok

nnt. ile kosztuje rozwód?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
jak w temacie, moze któras z was niedawno sie rozwodziła, interesuje mnie cala procedura, od złozenia wniosku, ile trzeba zapłacic i jak długo sie czeka. i gdzie sie składa papiery rozwodowe? w gdyni, czy w gdansku? no coz sama niedawno przygotowywałam sie do slubu a teraz szykuje sie do rozwodu. prosze o wszelkie informacje, dodam ze nie mamy dzieci ani majatku do podziału.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
przykra sytuacja :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ze tak powiem "wolnosc" kosztuje 600 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli "uwalniasz się " sama ...
reprezentowane przez adwokata kosztuje od 2500zł
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wpłacasz 600 zł. w kasie sądu i pokwitowanie wraz z pozwem składasz w kancelarii sądu. W każdym sądzie jest punkt info. w krórej zasięgniesz wszelkich informaci. W ciągu miesiaca przyjdzie do domu odpowiedż z terminem sprawy. W Twoim przypadku nie potrzebujesz adwokata (nie ma dzieci,majątku). Jeżeli oboje powiecie że się zgadzacie na rozwód bez orzekania o winie, to zakończy sie wszystko na tej jednej sprawie.
Nie martw sie,to nie jest takie straszne. Samo życie. Trzeba tylko być pewnym tego, co się chce w życiu. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety, będą dwie sprawy - jedna pojednawcza, druga ostateczna. Ta pojednawcza trwa bardzo krótko i jest taką formalnością. Niestety nie można jej uniknąć, chyba że sa jakieś ważne wskazania np. małżeństwo toczyło się w Gdańsku a teraz jedno z małżonków mieszka np w Katowicach, więc żeby nie fatygować go to omija się tą pojednawczą jeśli oczywiście złozy taki wniosek. Chyba że teraz jest tylko jedna sprawa. Jeszcze 4 lata temu były dwie
A, i koszta podnieśli z 400 na 600.
image
image
[b]Lista 2009 - http://buninka.dobrynet.pl/sluby2009.php[/b]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja kolezanka rozwodzila sie z mezem po 20 latach malzenstwa. Rowny rok temu. Okazalo sie,ze nie ma juz spraw pojednawczych. U nich skonczylo sie na jednej. Nie maja dziei, nie dzielili majatku.
Wiem,ze miala adwokata, na wszelki wypadek, ktory kosztowal ją 1500 zl. Nie wiem ile placila jeszcze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
600 zl. skonczylo sie na jednej sprawie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a jak to jest gdy dziecko jest dopiero w drodze??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to zalezy jaka jest sytuacja,sad zazwyczj jest po stronie matki,czyli po rozwodzie on bedzie miec ograniczone prawa,,wizyty mniej wiecej 3 razy w tyg albo co 2 weekend..to wszystko jest do ustalenia,,,wszystko zalezy od tego w jakiej jestescie sytuacji prywatnej,dlaczego rozwod itp..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O, to przepraszam za zmyłkę. "Za moich czasów" były dwie. W końcu jest z tym porządek, a nie żeby dwa razy nerwy tracić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no i trzeba sie przygotować na klasyczne pytania sądu: o to kiedy wasz związek sie rozpadł (kiedy zerwały sie więzi emocjonalne, gospodarcze) i choć nie wynika to wprost z przepisów to praktyka jest taka, że sąd nie da wam rozwodu jeżeli np. kochaliście sie w czasie ostatnich 6-7 miesięcy- a na takie pytanie musicie być gotowi. I pamiętać, że sąd wcale chętnie rozwodu nie udziela młodym małżeństwom, jeżeli masz z mężem kontakt to ustalcie zgodne wersje:, że sie nie kochacie, nie macie wspólnej lodowki, razem nie jadacie, nie spędzacie czasu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
yyyy ale to forum WESELNE a nie ROZWODOWE ...


popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
mam taką samą sytuację jak koleżanka zadająca pytanie i dopiero zaczynam się wczytywać w to wszystko co piszecie. czy to ze sad nie daje rozwodów młodym małżeństwom jest poparte jakimś doświadczeniem? co jeśli mąż mieszka u mnie i nie chce się wyprowadzić? siłą rzeczy mamy jedną lodówkę :( sąd też bierze takie rzeczy pod uwagę? przecież nie wyrzucę go na siłę :(( no i jak mogę udokumentować to, że nie chce sie wyprowadzić? a może nie jest to niezbędne - bo jak mam to wywalczyć z moim mężem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadza sie, nie ma oojednawczych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po 20 latach małżeństwa nie mieli majątku? to po co był ten związek????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się zdecydowałam na skorzystanie z usług Kancelarii Adwokackiej Cejrowski Z Tczewa. Bardzo dobry adwokat. Koszty też nie były szczególnie duże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój Mariusz dostał rozwód ze swoją ex żoną już na 1 rozprawie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aha, sprawy rozwodowe rozpatrują Sądy Okręgowe - Gdańsk, Słupsk zależy od terenu.

Z opłaty 600 zł można także być zwolnionym - trzeba poprosić o to sąd w pozwie albo potem ze względu na np. trudną sytuację finansową.

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za wszystki odpowiedzi, naprawde jestescie nieocenieni. szklana człowieczka to forum moze i jest weselnikiem, ale sa tez takie pary, które przygotowujac sie do slubu są po osobistych przejsciach, mam na mysli rozwód. Wiec kazdy ma prawo zapytac sie, poradzic sie kogos nie tylko jakie kupic zaproszenia ale dowiedziec sie ile kosztuje wolnosc, po to aby szczesliwie w koncu wyjsc za maz za kogos innego. jezeli sprzedajesz w sklepie, to moze i nawet mnie kojarzysz, kupowałam u ciebie tusz do rzes z allegro. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mój mąż ze swoją Ex na 2 rozprawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kogo obchodzi twój mąż i jego ex? :)

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie chce wprowadzac zamieszania ale cos slyszalam o zmianie przepisow i cena rozwodu ma byc uzalezniona procentowo od zarobkow ale to moze wtedy gdy jest podzial majatku albo dzieci.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powód(ka) wniosi opłatę w wysokości 600 zł w sądzie w momencie składania pozwu. w przypadku prostych spraw (małżeństwo bezdzietne, brak majątku do podziału) odbywa się tylko 1 rozprawa - bardzo krótka, trwa nie więcej niż 20 minut. sędzia zadaje każdej ze stron pytania takie jak:
czy nadal kocha pan/pani żonę/męża?
kiedy ustało współżycie?
od kiedy nie prowadzą państwo wspólnego gospodarstwa domowego?
jaki powód podaje pan/pani jako przyczynę rozpadu małżeństwa?
czy sądzi pan/pani że małżeństwo ma szansę na odratowanie?
itp.
następnie orzeka o rozpadzie małżeństwa i w przypadku rozwodu bez winy żadnej ze stron decyduje o zwrocie połowy kosztów sądowych przez sąd (tj. 300 zł), oraz o zwrocie połowy z pozostałej kwoty (tj, 150 zł) przez pozwanego/pozwaną. ostatecznie więc idealny rozwód kosztuje tylko 150 zł.
proponuję nie korzystać z usług adwokata, bo w prostych sprawach jest on zbędny. ewentualnie można skorzystać z porady przed ostatecznym zredagowaniem pozwu - takowa kosztuje ok. 50 zł.
_____________
www.arlena.org
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co, jeśli jedna ze stron nie chce rozwodu i odpowie : kocham nad życie, zrobię wszystko, żeby ratować ten związek? Co, jeśli tylko jedna strona chce odejść?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecyduje Sąd czy rozwód udzielić czy też nie. Co to za pytanie ?

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Znalazłam w sieci wzór pozwu o rozwód. Czy jeśli punkty II, III i IV mnie nie dotyczą (brak dzieci, brak wnoszenia o alimenty, brak wnoszenia o podział kosztów procesowych), to piszę tylko punkt I - że wnioskuję o rozwód?

Ile miesięcy musi trwać całkowity rozkład pożycia, aby sąd uznał zasadność wniosku?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak sie nie myle to 6 miesiecy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy wystarcza deklaracja stron, czy potrzebni są świadkowie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W moim przypadku wystarczyła deklaracja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie też wystarczyła deklaracja. No i pytali, czy jesteśmy w innym związku. Jeśli jedna ze stron nie zgadza się na rozwód, to niestety czekają was następne rozprawy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy uważacie, że pismo o rozwód powinien przygotować prawnik, czy same napisałyście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pisalam sama. rozne wzory sa na internecie,pisz wedlug tego:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisałam sama . Co do większości spraw dogadaliśmy się przed rozwodem. Choćby po to, aby rozwód przebiegł jak najspokojniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponura-co ty taka nie miła jestes? Nie masz sie na kim wyżyć? Jak nie masz nic "mądrego" do powiedzenia-to nie pisz nic! Przecież nie wiesz jaka jest sytuacja u tych kobiet. Po twoim "szczęśliwym" suwaczku wnioskuje-ze u ciebie jest wszystko suuuuuuper..to podziel sie tym, a nie ze dajesz tu PONURE odpowiedzi!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
przed ślubem chyba każda zadaje sobie to pytanie czy to oby napewno ten jedyny na całe zycie ja jeszcze nie mam dzieci ale boje sie ze jak sie pojawią to on może sie zmienić a rozwód kosztuje 600zł i nie ma już spraw pojednawczych. Dużo zdrówka i powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a powiedzcie jak to wygląda jak jesteśmy 3 lata po ślubie ja mogę rozmawiać z mężem i mu tłumaczyć ale jak groch o ścianę masakra.On dalej uważa że jest kawalerem i chodzi z kumplami i chleje co wtedy sąd na to? mamy jedno dziecko pomóżcie ,bo ja już mam tego dość a widzę ze cala ta sytuacja odbija się na córce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na pierwsza sprawe czekalam 6 miesiecy;/ rozwod bez orzekania o winie a i tak nie dostalismy rozwodu:] Pani sedzia wyslala nas do mediatora i to jest absolutnie konieczne i kosztuje 100zł. Mediator ma dostarczyc dowody do sądu, ze małżeństwo nie jest absolutnie do uratowania i, że oboje jesteśmy tego pewni. W 3 rocznicę ślubu mamy rozwód i mam nadzieje, że na tej sprawie się skończy. Łącznie cała sprawa w dniu rozwodu będzie trwała prawie rok. Dzieci nie mamy, majątku w sumie też żadnego. Pozew napisałam sama, wystarczy kilka zdań.

Jeżeli macie dziecko to nie wiem czy bedzie tak łatwo. Mojej mamy znajoma nie dostała rozwodu, bo syn ma 16 lat i sędzia kazał poczekać do ukończenia pełnoletności. Ale każda sprawa jest indywidualna. Na sprawie, sędzia będzie Was próbowała i tak pogodzic. Ja nie mieszkałam z mężem 8 mięsięcy bez totalnie żadnego kontaktu z jednej i drugiej strony, ale P.sędzia uznała, że to i tak jest za krótko;/ W razie czego pytaj...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
jestes swiezo po rozwodzie wiec moge powiedziec jak to wyglada :) pisze sie pozew i przy jego składaniu placi sie 600 zl po ok miesiacu przychodzi polecony z data rozprawy. po zlozeniu pozwu wychodzi ok 3 miesiecy do rozprawy. Jesli jest bez orzekania o winie i nie ma dzieci to na tej rozprawie jest juz koniec:) fakt ze sedzia sie pyta czy nie da rady sie pogodzic i takie bzdetki ale jesli sie powie ze nie to nie wysyla nigdzie ....przy najmniej u mnie tak było. zadawała pytania ale obyło sie bez jakiejs totalnej masakry. Acha i połowa kosztów czyli 300 zł jest zwracana a 300 zostaje w sadzie. sedzia sie jeszcze pyta osoby ktora skladała pozew czy druga osoba ma zwrocic połowe kosztów czyli 150 zł i to tyle ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaq mysle ze trzeba wziac adwokata jak sie ma np. meza zawizietego. ja mialam dobra radce prawna, szla jak burza i wszystko poszlo sprawnie, i do tego calkiem niedrogo, ciesze sie ze mi pomogla
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla zaintersowanych podaje, gdansk, garncarska tel 58 320 15 18
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka, czy możesz powiedzieć, co to za adwokat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1rok seperacja zona wyjechala do irladi zalozyl2 rodzine urodzila nidawno syna zabrala 2 synow corka pozostala ze mn a mieszkam obecnie w norwegi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam również bardzo skomplikowaną sprawę i do tego zawziętego byłego - ale trafiłam na świetnego i stosunkowo niedrogiego adwokata ktry rozwiązał moje wszystkie problemy. Dziś po raz kolejny planuje ślub i wesele. Jesli będa zainteresowane moge podac namiar - nie chce robić reklamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo prosze o namiary ,zalezy mi na wlasnie kims takim. z gory dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja juz na szczescie jestem po rozwodzie i walce o alimenty. Moja pani Adwokat skonczyla to szybko, angazujac sie bardzo w sprawe. Wywalczyla nawet wysokie alimenty dla mojego synka. Tel. 607-06-77-72
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niedrogi prawnik to znaczy ile skasował? bo się nie orientuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie kosztowalo to dwa tysiace, a jak rozmawialam z innymi to chcieli znacznie wiecej :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A o jakiej kwocie alimentów mówimy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozwód przy dziecku nawet, za porozumieniem stron tez moze odbyc sie na jednej rozprawie, wazne zeby malzenstwo bylo dawno z punktu widzneia mieszkania razem pozycia itp daaaawno zakonczone.

Co do ywsokosci alimentow to osadza to sad biarąc pod uwage sytuacje materialna matki, potrzeby dziecka-zadko wazne jest ile zarabia ojciec-on ma palcic...niststy tak to wyglada.
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja alimentów dla mojego synka dostałam 1100 zł, więc uważam że to dużo, przedstawiłyśmy szczegółowe wyliczenie i to sąd uwzględnił :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Przepraszam,ze odnawiam ten watek akurat na tym forum ,ale wierze ze wsrod was sa dziewczyny doswiadczone rpzez zycie ktore chetnie mi pomoga..... Rok temu wychodzilam za maz z mysla,ze nigdy nie bede tego zalowala niestety los plata figle ... i stalo sie jak stalo - rozwodze sie ...
Czy ktoras z Was rozwodzila sie moze ...? Nie wiem jak to wszystko wyglada... a moja prosba jest czy ktoras z was mialaby moze wzor takiego pozwu bez orzekania o winie ?
Jeszcze raz przepraszam z gory... i licze na wasza pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Smutasku, nie martw się.Ja też wyszłam rok temu za mąż i właśnie jestem po rozwodzie. Wygogluj sobie wzór pisma, śmiało jak tak zrobiłam i napisałam prostym językiem.
Sam rozwód jest mało przyjemny-u mnie skończyło się na jednej rozprawie, nie mieliśmy dzieci,sędzia trochę namawiał cy oby jestem pewna i tyle. Najlepiej nie udawać, odpowiadać krótko i rzeczowo i nie kłamać.Jakbyś miała pytania pisz..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To po jasnego grzyba brałaś ślub?? Przecież to takie jasne i jedyne przeżycie. Czemu bezmózgi biorą śłuby żeby rozwieść się po roku? przecież to też życie drugiego partnera.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
dO GLEN, dlaczego wzięłam rozwód, ponieważ mój juz teraz były mąż tego chciał..przecież nie można zmusić drugiego człowieka do miłości...może kiedyś to zrozumiesz..poza tym nie bede rozpisywać całej mojej historii na forum
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Glen- nie wiesz a mowisz... a co ludzi ektorzy rozwodza sie po 10 latach i maja dzieci sa lepsi w czyms??
kkkkk ja bardzo prosze o pomoc.... odezwij sie prosze , ja tu czesto wchodze i czekam ..albo zostaw gg to odezwe sie.....
Nie wiem jaka nazwe sadu wpisac w pozwie u gory w prawym rogu, jaki wydzial i wogole
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z chęcia pomogę w pisaniu pozwu. mój nr gg to 4316428
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Smutasku, mój mąż złożył pozew, a ja tak naprawdę musiałam napisać odpowiedź na pozew.Musisz podać nazwę i wydział cywilny w którym złożysz dokumenty, zawsze możesz przedzwonić albo podejść do sądu.
Wiem że w np. w gda mają czynny do w poniedziałki do 18.00
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny bardzo potrzebuje waszej pomocy ......
we wrzesniu rozwodze sie bez orzekania o winie.... dostalam pismo,ze musze przyniesc na rozprawe zaswiadczenie o zarobkach sprzed 6 mc ...
w tym czasie cofajac sie wstecz pracowalam w 3 firmach- jak nigdy przyszlo mi sie rozwodzic i zmieniac prace co chwile( i ciagle umowy zlecenie) ... teraz moje pytanie... jezeli rozwod jest bez orzekania o winie czy mimo to musze przyniesc zaswiadczenie o zarobkach( nie mamy dzieci i nie bedzie zadnych alimentow) .... i jesli tak to czy z wszystkich 3 firm ?
Baaardzo Was prosze o pomoc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nie masz kwitków z wypłat ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ni emam nic takiego .... ;/ na zleceniu wypisywalam rachunki do wyplaty,ale dawalam to ksiegowej, bez kopii, w pracy na stale w ktorej pracowalam do kwietnia nic nie dostawalam, eweeentalnie druki RMUA ale to bedzie tylko z kwietnia i maja chyba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a historia przelewów z konta??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przelewy hmmm .... no w internecie mam przelewy ;>
Kurde nie wiem co mam zrobic;/ mam po tych wszystkich 3 firmach latac po zaswiadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie, isc do banku i wydrukowac potweirdzoną historię przelewów wypłat na twoje konto-to jest dowód
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
potrzebul\jer go na dziś mam rozwód 20 marca g mail 1966tomi@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozwodzilam sie 3 mies temu, bez orzekania o winie i zadna ze stron nei skladala zaswiadczen o zarobkach. chyba, ze w gre wchodza dzieci i alimenty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Weselniku o rozwodzie/ tfu tfu ;-(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
bardzo chetnie skorzystam , ps tez mam zawzietego przeciwnika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja się rozwodziłem około7-8 miesiecy, zona złozyla pozew aby bylo z mojej winy, na co nie moglem sie zgodzic. zaoszczedzilem czas i nerwy i skorzystalem z radcy prawnego Krzysztofa Kardasz z Gdańska z ulicy Słowackiego. Co prawda trzeba sie liczyc z wydatkiem od 1500 do 4000 zl ale warto. teraz mam niskie alimenty i czeste widzenia z dziecmi (wiem ze tylko dzieki mojemu prawnikowi).
rozwody to kupa stresu niestety, ale co poradzic, jak mus to mus
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
no nie wiem, czy jest się czym chwalić, to, że się często widujesz z dziećmi, to akurat fajnie, ale niskie alimenty?? przecież to dla dzieci twoich jest kasa, nigdy nie mogę zrozumieć facetów, którym szkoda kasy na własne dzieci... i jeszcze się tym szczycą...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Często gęsto alimenty płacone na dzieci są przepuszczane przez ich mamuśki i nie idą w całości na dzieci, znam przypadki gdy po rozwodzie kobiety nie idą do pracy tylko utrzymują się z płaconych na dzieci alimentów i zapomóg z opieki społecznej, chyba oczywiste jest na jakim poziomie wtedy żyją dzieci, bardzo skromnym, bo po co iść samej do roboty, żeby lepsze życie zapewnić dzieciom, nie chce się, lepiej ciągnąć z byłego męża i od Państwa. Nasze wspaniałe " matki Polki " zapominają że one też powinny poczuwać się finansowo do utrzymania swoich dzieci, jeśli ojciec ma zasądzone miesięcznie przykładowo 500 zł na jedno dziecko to matka też powinna ze swoich dochodów przeznaczać taką samą kwotę na to dziecko. Niestety w wielu przypadkach dochodem matki jest rodzinne z opieki i inne marne świadczenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wszystko zależy od stopnia skomplikowania sprawy. Sprawa z orzeczeniem o winę kosztuje w okolicach 5 - 6 tys. Co do czasu sprawy to zależy ona od dowodów itp. Sprawdźcie prawnika http://www.dobry-skuteczny-prawnik.pl/rozwody.html . Otrzymacie z jego strony skuteczną poradę na ten temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

mam takie pytanie. Jak długo od złożenia pozwu czeka się na pismo z sądu dla powódki? Pozew złożony w Gdańsku, jakieś 1,5 miesiąca temu i nadal zero odpowiedzi z sądu. Powiedzcie mi jeszcze czy są szanse na rozwód mimo że mamy dziecko, dla jego dobra jeszcze razem mieszkamy ale nie ma współżycia, miłości itp. rzeczy.

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sama jestem po rozwodzie byłam powódką i pierwszy raz czekałam jakieś 1,5 miesiąca, i kolejny miesiąc na rozprawę, ale pozew został oddalony minęło za mało czasu. kolejny raz 2 miesiące od złożenia pozwu i kolejne 1,5 miesiąca na sprawę, tutaj obyło się bez przeszkód nie było przesłanek ku utrzymaniu małżeństwa od roku nie mieszkaliśmy razem i nie mieliśmy dzieci. Z doświadczenia znajomego wiem że jak są dzieci nie jest już tak prosto oni nawet musieli iść z dziećmi do psychologa dziecięcego wiec chyba trochę to potrwa i może lepiej się wyprowadzić, ale nie mnie o tym wyrokować to są bardzo ciężkie tematy i ja osobiście mam nadzieję że już nigdy w życiu nie będę tego przechodzić. Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Co do rozwodu jesteśmy zgodni, oboje tego chcemy. Mieszkanie razem wynika tylko z tego, że chcemy małemu oszczędzić przykrych doświadczeń do minimum. Nie wiem jak to rozwiązać aby było jak najlepiej ale żeby rozwód dostać jak najszybciej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

Cenna informacja. A możesz odpowiedzieć, czy wszystko było załatwiane osobiście czy za pośrednictwem adwokata/prawnika? Też chciałabym uniknąć niepotrzebnego stresu. Czy wynajęcie prawnika w ogóle jest w stanie przyśpieszyć proces rozwodowy nawet jeśli jest bez orzekania o winie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za pozew o rozwód płaciłam 600 złotych. Opłata jest stała i niezależnie od tego, czy rozwód ma być z orzeczeniem o winie czy bez orzekania o niej. Opłaty można dokonać przelewem na rachunek sądu lub uiścić w kasie.
ja rozwodziłam się z adwokatem Cejrowskim z Tczewa. Byc może dzięki niemu dostałam rozwód na pierwszej sprawie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

rozwód w samym sądzie to około 700 zł, zależy pewnie od Sądu, rejonu. Jeżeli chodzi o całe koszty to w zależności czy to rozwód za porozumieniem stron, czy o coś będziecie walczyć. Co do rozwodów i spokojnej kieszeni polecam Panią Natalię Zielmachowicz, to naprawdę świetny adwokat, nie wyskrobie Cię z ostatnich złotówek i doradzi naprawdę z doświadczeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na wszystkie Twoje pytania fachowo odpowiedzą specjaliści, którzy się tym zajmują. Jeżeli chodzi o sprawdzone kancelarie adwokackie to jedna z nich jest Wojas Pawlak, którzy mają spore doświadczenie w sprawach rozwodowych i nie tylko. Ważne aby ktoś kompetentny reprezentował Cię w sądzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

DOBRY doradca podatkowy lub prawnik od spadków i darowizn pilnie potrzebny! (20 odpowiedzi)

Dziewczyny, mam bardzo, bardzo wielką prośbę. Strasznie mi zależy na kontakcie do NAPRAWDĘ...

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (5 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

do góry