Widok

sprawdzony przepis na drożdżówkę poproszę ;)

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
macie jakiś sprawdzony przepis?
czy uda mi się ją zrobić w prodziżu?? nie mam narazie piekarnika :/
opiszcie dobrze jak drożdże rozrobić bo nigdy nie robiłam i jak zrobić kruszonkę ;)
z gory dzięki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja sie podlacze do pytania bo tesciowa mnie prosila zebym kiedys jej upiekla
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"z lodówki"
Bardzo dobra, zawsze wychodzi:
http://forum.trojmiasto.pl/ciasto-drozdzowe-t111270,1,16.html?hl=drożdżówka#hl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciasto drożdżwowe jest dość wymagające i bałabym się zrobić je w prodiżu, może się wierzch za bardzo przypiec, a temperatury nie zmniejszysz. Może inne ciasto- może słynne ciasto kefirowe AgusiGda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chciałam zrobić niespodziankę mężowi bo męczy mnie o drożdżówkę odkąd zostałam jego żoną ;) będzie 4 lata ;) ale powiem jemy żeby najpierw zaopatrzył mnie w piekarnik ;)
nie znam przepisu na kefirowe :/
potrzebuje jakis szybki przepis bo maluszki 2 latka i 2 miesiące nie pozwola na dłuższe pichcenie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nieznasz przepisu na forumowe ciasto kefirowe??? WSTYD :-))))))
"Bardzo fajne ciasto z owocami - to ciasto kefirowe :) z rodzaju ciast dla leniwców ;) tzn. nie trzeba bawić się w wyrabianie ;) ZAKAZ UŻYWANIA MIKSERA!!! :) także i mycia mniej ;)
Ogólnie - można użyć dowolnych owoców :)
przepis na dużą blachę :)
**** Ciasto kefirowe ****

- 3 szkl. mąki
- 1 szkl. cukru (ja daję pół)
- 3 łyżeczki proszku do pieczenia
- cukier waniliowy

Wszystko do miski i wymieszać łyżką

Dodać:
- 3 jajka
- 0,5 szkl. oleju
- 1 mały kefir (ja kupuję duży i daję 2/3)

Znów wymieszać łyżką!!! Pamiętaj, że nie wolno używać miksera - wtedy ciasto nie wychodzi :P już kilka osób nie posłuchało ;)
Nie musi być super rozmieszane - ważne, żeby składniki się połączyły :) nie przejmuj się grudkami :)
Ciasto wylać na wyłożoną papierem do pieczenia blachę (dużą), na to owoce - jakie chcesz :) i na to kruszonka - albo zwykła (cukier, mąka, masło/margaryna)
:)
Piec ok 45 - 55 minut :) (zobaczysz po kolorze kruszonki)"

Przy dwójce małych dzieci to tylko to ciasto! A mąż jak chce drożdżówkę to musi piekarnik kupić :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe :D znowu kefirowe ;P


tu jeszcze kopiuję odnośnie kruszonki :)



co do kruszonki - cukier + mąka + masło :) wszystko na oko ;) tak żeby udało się zagnieść kulę :) trzeba włożyć ją na jakieś 30 minut do zamrażarki - później łatwo zetrzeć na tarce ;)




tu Dziewczyny podawały swoje przepisy na kruszonkę ;) http://forum.trojmiasto.pl/Przepis-na-kruszonke-t142590,1,16.html?hl=kruszonka#hl






możesz zrobić też kruszonkę z wiórków kokosowych :)

20 dag wiórek kokosowych
2 łyżki masła(czubate)
2 łyżki cukru
1 żółtko
kruszonkę zagnieść, nie może się sypać :) gdyby tak było - dodajcie jeszcze masła :)













polecam wątki z fajnymi przepisami na ciasta :D
http://forum.trojmiasto.pl/Prosty-przepis-na-ciasta-t138754,1,16.html?hl=ciasto kefirowe#hl

http://forum.trojmiasto.pl/Przepis-na-jablecznik-t143933,1,16.html?hl=ciasto kefirowe#hl

http://forum.trojmiasto.pl/Pyszna-drozdzoweczka-t101050,1,16.html?hl=ciasto kefirowe#hl

http://forum.trojmiasto.pl/poprosze-o-jakis-mega-prosty-i-fajny-przepis-na-ciasto-takie-efektownie-wygladajace-t144855,1,16.html?hl=ciasto#hl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O AgusiaGda- widzisz Ciebie nie ma na forum i muszę sama robić reklamę Twojego ciasta :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahahaha :D Martszp - skoro Forumka zawodowo zajmująca się wypiekami poleca to ciasto, to tym bardziej się cieszę, że smakuje :D :D :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
marsztp świetny przepis !!! tylko czy w prodiżu wyjdzie ??? jak myślisz ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy owoce wyłącznie surowe ? jabłka ? banany ? z jakimi Ty robisz??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z bananami nie robiłam :)


przetestowane:
- ananasy i brzoskwinie z puszki
- jeżyny, jabłka, gruszki(z cynamonem i żurawinami), śliwki - świeże :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha ;) na pewno spróbuję...jak wyjdzie to napiszę , a jak nie to też napiszę ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrobiłam Wasze słynne ciasto kefirowe i wyszło super choc ja nie jestem specjalistka od ciast, to to jest rewelka!, natomiast robiłam też "drożdżówkę z lodówki" i nie wiem co spartoliłam, ale wyszła mi taka kolorowa, to znaczy ciemno jasna jak marmurek, normalnie w szoku byłam, urosła na jakieś 5 cm i nie ma zakalca, dobra w smaku, choć dość mocno czuć w niej drożdże no i jest łaciata ( tak myślałam że to cukier się skarmelizował, ale nie wiem czy się nie mylę). Specjalistki od tego ciasta napiszcie mi proszę co zrobiłam źle, bo wszystko robiłam według przepisu, nie stała w lodówce całą noc, ale około 7 godzin.
Trzeba mieć talent żeby zepsuć drożdżowe które wszystkim wychodzi , a jeszcze większy żeby z drożdżowego zrobić marmurek hihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że to ciasto- kefirowe w proidiżu wyjdzie. Ja robię z owocami, które teściowa zasypała samym cukrem i zawekowała. Bananów nie polecam bo zciemnieją i mogą się nawet przypalić, lepiej wybrać mięsiste owoce- wiśnie, śliwki, morele i koniecznie jabłka :). O tej porze roku to przetwory, lub mrożone, ewentualnie bakalie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
shelby- nie martw się :-). Mnie to ciasto nie podchodzi (-smakowo), właśnie ze względu na dużą ilość drożdży.
Takie ciasto jak Ci wyszło, mogło być spowodowane złą jakością drożdży, które nie zawsze mają chęci do życia :-) i do rozmrażania :-D.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo mam gotowane jabłka zasypane cukrem (w słoiczku)...moga być? /:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to przepis na duza blache ktora jest płaska, a prodziż jes mniejszy i wyższy... zastanawiam sie czy nie bedzie surowe, a gdy zwieksze czas pieczenia ...przypali sie z wierzchu?? jak myslisz ? :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
martszp dziękuję za odpowiedź, spróbuję raz jeszcze może wyjdzie tym razem , jak znowu będzie marmurek to się poddaję :):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mama twierdzi że z cistem to jest tak że im mniej si e starasz tym wyjdzie lepsze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ciasto kefirowe piekę w tortownicy o średnicy 25cm. Z prodiżem jest ten problem, że nie masz wpływu na temperaturę- zostaje Ci tylko eksperymentowanie :-) (Kiedyś piekłam biszkopt w prodiżu- tortownicę z ciastem włożyłam do środka) Jeżeli zacznie przypiekać się z wierzchu, a patyczniem sprawdzisz, że jeszcze surowe, to przykryj ciasto folią aluminiową.
Myślę, że takie jabłka- jak najbardziej :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za radę. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaki ma być ten kefir?? i jaka temp pieczenia?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja się pochwalę - bo gdzieś z miesiąc temu dostałam przepis na drożdżówkę która wychodzi - ponoć - ZAWSZE :) Ja robiłam 2 razy i była super

2 zasady!!!!


1- wszystko dawać po kolei!!!!
2 - po wyrobieniu - mikserem ;)- musi odstać 3 godziny przykryte bawełniana ściereczką

10 dkg drożdży - pokruszyć
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
4 całe jaja
1 szklanka oleju
1 szklanka mleka
5 szklanek mąki


starcza mi to na blachę prostokątną (taka standardowa) Przed pieczeniem na ciasto daje kruszonkę - przepisy widziałam wyżej ;) więc nie powielam

piec 40 minut w temp 160-170 stopni

niestety co do prodiży to się nie znam - więc nie wiem czy sie uda
Życzę smacznego tym co się skuszą spróbować :D
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kefir- niecały duży, czyli prawie dwa kubeczki. Piekę standardowo w 180C.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapomniałam :P robiłyśmy jeszcze ciasto kefirowe z rabarbarem i rabarbarem z jabłkami :)


nie piekę w prodiżu, ale w elektrycznym piecyku bez możliwości regulacji temperatury ;) (temp. 180-200stopni) wychodzi :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja jeszcze od siebie dodam, ze to ciasto kefirowe wyszło mi tez, gdy zamiast kefiru dałam maślankę acidofilną :))
"Dobre rodzicielstwo to w dużej części umiejętność radzenia sobie z własną bezradnością. (..) Trzeba rozstać się z wyobrażonym i wymarzonym dzieckiem po to, by spotkać się z tym, które ma się we własnym domu." A. Stein
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dopisuję super przepis na drożdżówkę :] mój Mąż ją piecze ;)))) przepis przyniósł od koleżanki z pracy :]

**** DROŻDŻÓWKA ZE ŚLIWKAMI ****

CIASTO
------------
- 4 żółtka
- 3/4 szklanki cukru + 1 łyżka do drożdży
- olejek pomarańczowy i cytrynowy - po kilka kropel
- 40 g świeżych drożdży
- 1 szklanka ciepłego mleka
- 3 szklanki mąki
- kandyzowana skorka pomarańczowa
- 1/4 kostki roztopionego masła (50g)
- 1kg śliwek (pokroić w paski)

____________________

KRUSZONKA
------------------
- 100g miękkiego masła
- 16 do 20 płaskich łyżek mąki
- 8 łyżek cukru
- 16g cukru wanilinowego (opakowanie)

__________________________________

W wysokim naczyniu rozetrzeć drożdże z cukrem, a jak będą płynne dodać mleko(ciepłe, nie gorące), wymieszać i odstawić do wyrośnięcia.

W dużej misce utrzeć żółtka z cukrem na puszysta masę, dodać olejek pomarańczowy i cytrynowy.

Do utartych jajek dodać wyrośnięte drożdże, mąkę i skórkę pomarańczową.

Wymieszać kilka razy łyżką i na końcu dodać roztopione i ostudzone masło i jeszcze raz wymieszać. W tej postaci ciasto jest bardzo kleiste.

Przełożyć do wyłożonej papierem blachy (25x35cm) i ułożyć owoce.

Zrobić kruszonkę z podanych wyżej składników.

Ciasto posypać kruszonką(można posypać tez cynamonem). Wstawić do piekarnika nagrzanego do 50'C na 20 minut do wyrośnięcia.

Po tym czasie podkręcić temp. do 165'C i piec 20-25 minut (sprawdzać patyczkiem)

__________________________

Mąż robił wersję bez owoców, z samą kruszonką :] a drugi raz z porzeczkami czerwonymi i borówkami :] + rodzynkami :]

mamy teraz jeszcze wiadro śliwek i jutro chyba rano dostanie zadanie -zrobić drożdżówkę ze śliwkami ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale już stary ten mój przepis na ciasto kefirowe :P Ktoś go jeszcze pamięta?

u mnie właśnie ciasto kefirowe w piekarniku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Agusia nie znam tego ciasta ale na pewno z przepisu skorzystam.Widzę też przepis na drożdzowe i własnie szukałam sprawdzonego przepisu ,też wypróbuję.A jak wyszło kefirowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak zwykle :) pyszne :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

Dieta do domu - coś polecicie? (28 odpowiedzi)

Tzw. Pudełkowa. Czy ktoś stosowa,jakie efekty i jaka sprawdzona? - trochę tego jest w Trójmieście.

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

do góry