Widok

sylwestrowe menu - propozycje

Zostało kilka dni do Sylwestra. Nie wszyscy spędzą go poza domem, więc liczę na to, że podzielicie się pomysłami na sylwestrowe menu :)
Ja myślę o szaszłykach z piersi z kurczaka. Chętnie wypróbowałabym przepis na jakąś sałatkę...
Zapraszam do udziału w wątku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my spędzamy sylwestra w domu i zrobimy sobie maraton filmowy :)

a do jedzenia przygotuje:

sałatkę warstwową z szynką
kurczaka pieczonego
ziemniaczki pieczone w folii
koreczki
sałatkę owocową
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie, koreczki! Ja też się w nie zaopatrzę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robię nuggetsy, pieczarki zapiekane z camembertem, na pewno ruloniki z szynki z serem i chrzanem, koreczki. Na razie tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a coś słodkiego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja będę robić ptysie nadziewane jakąś pastą. moze jajko i tyńczyk+ jakieś warzywo... ale jeszcze nie wiem. moze macie jakieś pomysły na takie nadzienie. coś w stylu nadzienia do jak faszerowanych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie bigos , sałatka z paluszkami krabowymi, jabłecznik, sałatka śledziowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak się robi te pieczarki zapiekane z camembertem??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My też sylwestra w domku i tak jak w zeszłym roku do jedzenia szykujemy krewetki w cieście i sushi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my domowo na 12 osób u znajomych:

sledziki z cebulka
koreczki: pumpernikiel+kabanos+ser+oliwka
mozarelka z pomidorami
ogórki w chili
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pyszny przepis na jaja faszerowane:

jaja ugotowac na twardo, obrac ze skorupek,przekroic na pół i wyjac zółtka. Majonez połaczyc z jogurtem i odrobina czosnku, szynke rozdrobnic przy pomocy blendera i połączyć z ugotowanymi żółtkami. Dodać sos majonezowo joburtowy, sól, świeżo zmielony czarny pieprz i wymieszać. Połówki jaj napełnić przygotowaną pastą z szynki i ułozyć na półmisku. Tak przygotowane jaja udekorowac na przemian świeżo zmielonym kolorowym pieprzem i swieżym posiekanym koperkiem

Pyyycha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ROLADKI Z SERA:
robimy farsz- jajka na twardo, majonez, szczypiorek, można dodać wędlinę, nakładamy łyżeczkę farszu na plaster sera i zawijamy
można zrobić to samo tylko- z wędliną i twarożkiem, doprawiamy biały twaróg i zawijamy

Sałatka z kabanosem
kabanosy(dość mocno wysuszone) ja kupuje z lidla, ale wieprzowe, nie drobiowe bo to nie kabanosy:)pokroić w cieniutki, skośne plasterki
żółty ser (twardy) pokroić w słupki
ogórek konserwowy pokroić w słupki
szczypiorek
majonez
sól, pieprz do smaku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uuummm, sałatka z kabanosem w sam raz do alkoholu :) Dopisuję ją do mojego menu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rzeczywiscie fajna ta z kabanosem,tez pomyslimy nad nia.my robimy salatke gyrosa i muszle faszerowane-makaron duze muszle-w srodek tunczyk,ogorek swiezy w kosteczke papryka w kosteczke kukurydza sol pieprz i troszke majonezu.pycha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właściwie mam wszystko do tej sałatki z kabanosem - poza szczypiorkiem :P może też zrobię?

jeszcze czerwona fasola mi się tam widzi :P ewentualnie papryka - to taka bardziej meksykańska będzie :]




ja mam w planach makaronowe muszle faszerowane (jeszcze muszę się zastanowić czy zrobić mielone z warzywami czy sos boloński) :] chyba zapiekę pod beszamelem :)

i planuję sałatkę królewską :]


na Nowy Rok pieczone pałki z kurczaka + domowe frytki + surówka z białej kapusty na słodko :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
***SAŁATKA KRÓLEWSKA***

~ seler konserwowy (przeważnie biorę 2 słoiczki)
~ puszka kukurydzy
~ kilka plastrów ananasa z puszki
~ 3-4 jajka na twardo
~ 25-30 dag szynki/mielonki
~ kawałek pora
~ majonez, sól, pieprz

Odsączamy selera, ananasa i kukurydzę. Ananasa kroimy w kwałki, nitki selera też "ciachamy" w kilku miejscach. wrzucamy do miski. Dodajemy posiekane jajka i pora, wędlinę pokrojoną w paseczki. Doprawiamy majonezem, solą i pieprzem.
Bardzo smaczna sałatka, której podstawą jest seler konserwowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~kachnat75, ja też zaplanowałam krewetki tyle że smażone z czosnkiem i pietruszką zieloną, no i sushi:))) a na deser chrusty, a do picia whisky z colą:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dołącze swoje propozycje:
- ślimaki z ciasta francuskiego z masą makową i orzechami
- Karkówka w kapuście
- paszteciki drożdżowe z serem, kiełbasą i papryką
- pierś z kurczaka z pietruszkową kołderką w cieście francuskim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ślimaki?? O FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taaaa:] i to na pewno takie zywe, uciekajace z taleza;) zeby bylo kogo szukac po polnocy;P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli ktoś lubi czarne oliwki - znalazłam fajne koreczki :] koreczki-pingwinki :)

http://qchnia.wordpress.com/2008/12/18/sylwestrowe-koreczki/
http://lubie.gotowac.com/?p=492
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój mąż właśnie tworzy pingwinki i serdecznie cię pozdrawia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cieszę się, że Wam się spodobały :) mam nadzieję, że będą też smakowały :D
pozdrawiam Twojego Męża ;)



(osobiście nie znoszę oliwek)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale czaderskie koreczki:) mój małż lub czarne oliwki, a ja uwielbiam zielone:) już mi się nie chce robić koreczków, bo narobiłam się sushi i smażyłam chrusty:) wystarczy na dziś:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie byly szparagi w szynce parmenskiej zapieczine z sosem z parmezanem, na kolacje setki wołowe z ziemniakami pieczonymi, krewetki smażone na maśle z oliwa i czosnkiem. Deser to mascarpone z tryskawkami. Pycha!!! Wszyscy byli zachwyceni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

księgowa?? czy warto? (36 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

krem nawilżający do twarzy (41 odpowiedzi)

Jaki krem jest dobry bo nie wiem jaki kupić używałam garniera ale mi nie służy i teraz mam taka...

Co jest ze mną nie tak że nie mogę znaleźć pracy.... (26 odpowiedzi)

Poszukuje pracy juz rowny rok, mam 26 lat, w miedzyczasie dorabiam troche sprzataniem..pracowalam...

do góry