Widok

żłobki "pozytywne inicjatywy"

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Proszę o opinie żłobków założonych przez "Pozytywne Inicjatywy".
Jak Wasze dzieci się tam czują i koszty.... jak to naprawdę jest - bo aż się dziwię, że płaci się tylko za wyżywienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Katia - póki co, raczej trudno o opinie, bo na razie otwarto dopiero (21 stycznia) trzy żłobki - w Redzie, Kartuzach i Kaczkach

Jak to naprawdę z kosztami jest? Fundacja zdobyła dotacje w celu spełnienia pewnych misji. Dlatego pierwszeństwo w żłobkach miały dzieci rodziców niepełnosprawnych, wracających do pracy, z rodzin wiejskich, wielodzietnych albo rodzin zastępczych. Dopiero, gdy po zamknięciu terminu okazywało się, że są jeszcze wolne miejsca, wtedy "kto pierwszy ten lepszy"
Tak więc koszty pokrywane są przez pierwsze 2 lata działalności żłobków z tych funduszy (osobiście nie wiem, czy to europejskie, czy np. z min. pracy, a może trochę te trochę inne)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja czekam z niecierpliwoscia na wyniki do gdańskich żłobków ale póki co nic się w temacie nie dzieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my jesteśmy na liście rezerwowej w Gdyni i też czekamy...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj synek od 2 tygoni chodzi do takiego żłobka - placi się tylko 10zł dziennie za wyżywienie, to ok. 200zł miesięcznie, no ale... Pomieszczenia wyposarzone super, wszystko nowe, bezpieczne, natomiast kadra to młode dziewczyny na stażu mało doświadczenia ale się starają i Pani Dyrektor, u nas nie ma placu zabaw ani nawe podwórka więc nie wiem jak będzie ze spacerami, toalety też nie do końca dostosowane dla takich maluszków, jedzenie z cateringu - śniadania ok, ale zupki na obiad nie wyglądają najlepiej, najlepsze jest to ,że kiedy dziecko jest chore to też trzeba płacic za posiłki. Na razie mam mieszane uczucia ale poczekam miesiąc i zobaczę jak będzie dalej, może się wszystko rozkręci!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie te dwie nowe lokalizacje w GDA?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Macie moze jakies informacje o zlobkach w rumi? jak jest itd?
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem, ze zapotrzebowanie na żłobki jest duże i rodzice szukają miejsc gdzie można bezpiecznie zostawić na czas pracy swoje dzieci. Dlatego taka możliwość - przedszkole prawie za darmo - może uśpić naszą czujność.
Chciałbym jednak nieco Was ostrzec, abyście poważnie przemyśleli tę decyzję.
Jestem z okolic Pucka i ta całą fundacja z ich prezesem (apropos jest to jedna z kilkunastu jego pseudofirm) i wąska grupa zauszników delikatnie nie ma najlepszej opinii w rejonie. Facet ma dojścia i dostaje kasę unijną, ale nie ma doświadczenia, robi tylko wielki szum medialny, promuje siebie i swoje biznesy. Chodzi mu tylko o kasę. Ludzie dla niego się nie liczą (najlepiej jakby robili za darmo). Dlatego pracuje w tych nielicznych - których udało im się otworzyć - przedszkolach niedoświadczony personel (bo najtańszy). Na szczęście niektóre media dotrzegają problem. Poczytajcie:
http://www.rp.pl/artykul/948882-Duze-pieniadze-na-watpliwy-projekt.html?p=1 i http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/776263,pomorze-zlobki-pozytywnych-inicjatyw-dzialaja-bez,id,t.html
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
To może ja się wypowiem.Mój syn chodzi do złobka,który właśnie przeszedł pod tę fundację,to złobek prywatny,Niko chodzi do niego od 1,5 roku.Nie moge zlego słowa powiedzieć,mamy bardzo dobrą,wykształconą kadrę,ale nie to jest istotne./jeszcze gdy złobek nie podlegał pod fundację pozytywne inicjatywy,płaciliśmy jak za zobek prywatny,byłam bardzo zadowlona.włascicele kochają dzieci i naprawdę robili wszystko z myslą o nich.teraz płacę mniej nic się nie zmieniło,ale jest jakaś presja od tych z pozytywnych inicjatyw,jakoś tak inaczej,szczerze wolałabym płacić po te 700zł i by było jak kiedys...Niko juz od wrzesnia idzie do przedszkola więc zostało nam kilka miesięcy,ale ja widzę różnicę.
ciągle mamy coś wypełnić,było że zwracają za wyżywienie jak dziecka nie ma na umowie,teraz dostalismy aneks że jednak nie zwrócą,czyli jezeli dziecka nie ma cały miesiąc to i tak trzeba płacić 10zł za dzień,mi to nie robi ale do kogo idą te pieniądze skoro jest kilka złobków i w kazdym przynajmniej po 15scioro dzieci?
Atmosfera się jakby zmeniła,jakies cisnienie jest,choc nasz złobek polecam,swietni ludzie i naprawdę mój 3latek mówi po angielsku,liczy,pisze literki to ich zasługa,bo poświęcają dzieciom maksmum jednak ja widzę małą różnice.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
To co dziennik bałtycki opisał dotyczyło głównie braków w doposażeniu żłobków w zabawki dla dzieci do 1 roku życia. Jeśli chodzi o personel to fundacja ze swojej strony zorganizowała kurs dla opiekunek w żłobku, po którym panie pracujące już w kilku żłobkach mają bardzo dobre opinie i rodzice bardzo sobie chwalą opiekę. Każda placówka jest bardzo dobrze skontrolowana przez odpowiednie urzędy i osoby pracujące w owych placówkach muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje. Wielu osobom wydaje się, że praca w żłobku nie wymaga kwalifikacji. Ustawa żłobkowa dokładnie określa kto może sprawować opiekę nad malutkimi dziećmi. Praca w żłobku bardzo różni się od pracy w przedszkolu, jest to ciężka praca z czego wielu z nas nie zdaje sobie sprawy. Łatwo jest krytykować, może spójrzmy pozytywnie i nie oceniajmy zbyt pochopnie Fundacji, która pdjęła się nie łatwego tematu jakim są żłobki.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dzien dobry,
moje dziecko chodzi do jednego ze zlobkow w Gdansku.
Chciałabym poprosić Pania o opinie dotyczącą jedzenia w placowce gdzie przebywa Pani dziecko?
Od urodzenia synka wraz z męzem (w granicach rozsądku, ale jednak) staramy sie odżywiać zdrowo naszego synka.
Niestety wraz z oddaniem synka do zlobka skończyła sie nasza kontrola nad tym co je.
Od jakiegoś czasu zauważyliśmy, ze jedzenie jest nie wlasciewie przygotowywane, mniejsze lub po prostu niezdatne do jedzenia.
Jestem w posiadaniu zdjęć takich posiłków.
Niestety nauczycielki zobowiązane są podawać dzieciom to co dostarcza firma i nie mają prawa ingerować w to co dzieci jedzą.

Dzis dostarczę do naszego oddziału petycje z prośba do władz pozytywnych inicjatyw o zmianę firmy kateringowej.
Bardzo proszę o wsparcie jak i zainteresowanie. Niestety wiekszosc rodzicow w pospiechu codziennego zycia i ze zrozumiałym zaufaniem do nauczycielek dzieci, nie jest zupełnie świadoma co jedzą ich dzieci.

Pozdrawiam serdecznie
Natalia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Firma cateringowa, która zaopatruje żłobki PI jest najlepszą spośród firm cateringowych w Trójmieście. Dania są porcjowane wg diety dla dzieci. Porcje nie są małe, widziałam w przedszkolach dużo mniejsze i mniej urozmaicone. Codziennie posiłki są inne, urozmaicone, myślę, że niejedna mama aż tak nie urozmaicała i zmieniała menu codziennie dla swojego dziecka. Poza tym firma cateringowa może na życzenie Rodzica przygotować indywidualnie wg potrzeb np. dieta bezglutenowa, dla dzieci z refluksem itp. Proponuję porozmawiać z Dyrekcją Żłobka i zamiast wnosić petycję warto byłoby może skonsultować się z dietetykiem PI, który dyżuruje w siedzibie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
bzdury,
dietetyk siedzi za biurkiem i nie wie co dziej się na kuchni a chyba w tym jego rola aby kontrolować dietę. Firma która wygrała przetarg to firma też Z PUCKA -CZYTAJ PO ZNAJOMOŚCI Zupy sama woda na kostce rosołowej, obiady mizerne smażone nie dla żłobkowych dzieci desery jogurt gratka lub mandarynka etc nie dla dzieci od 1 r z
Pracowałam w PI i wiem co sie dzieje i jak oszukują rodzicow
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja też pracowałam w PI i zgadzam się jest dużo rzeczy do poprawienia. Włącznie z dietetykiem, dyrekcją i koordynatorami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jednej rzeczy nie rozumiem. Fundacja dostała pieniądze, by pomóc osobom potrzebującym, czyli aktywnie poszukującym pracy, niepełnosprawnym, samotnym rodzicom, ludziom o niskim statusie materialnym. Dlaczego ze żłobków korzystają osoby dobrze uposażone? Czy celowo słabo ogłaszano informację o tych żłobkach, żeby umieścić w nich znajomych? Czy informacja o tych żłobkach była popularyzowana przez MOPS i Urzędy Pracy? Mam poważne wątpliwości, że pieniądze są właściwie wydatkowane.. Pewna grupa rodziców skorzysta z tych żłobków, potem pieniądze się skończą i co dalej?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
My z racji tego,że nasze dzieci chodziły do tego złobka przed przejściem do tej fundacji mieliśmy pierszeństwo,to znaczy mój syn chodzi od 1,5 roku , a żłobek przeszedł pod fundację w styczniu br.Więc złobek nie mógł po prostu wyrzucić te dzieci,które chodziły wcześniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy juz jacys rodzice mogą podzielic sie z nami wrazeniami z pobytu swoich dzieci w tych placowkach? a jedzenie to zapewne catering jest dowozony?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up up
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytalam artykul ze narazie w trojmiescie dziala tylko jeden taki zlobek na osiem:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że warto zadzwonić do funkcjonujących żłobków, a nie opierać się na artykułach. Jeden z nich o braku wyposażenia - osoba pisząca ten artykuł chyba nawet się nie pofatygowała i nie widziała jak są żłobki Pozytywnych Inicjatyw bogato wyposażone.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

artykuł

tak się składa że Pani pisząca artykuł o żłobkach bez wyposażenia była w 2 żłobkach, jak nie 3. Co do tego mam 100%pewności
żłobki są bogato wyposażone-ale dla przedszkolaków-a nie małych dzieci.dopiero po interwencji rodziców coś się zaczęło dziać w tym kierunku
proszę nie pisać bzdur
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
przywracam wątek..

czy rodzice dzieci chodzących do żłobków z pozytywnych inicjatyw mogą się wypowiedzieć jak u nich wygląda sytuacja?
u nas stale problem z monitoringiem, albo wcale nie działa, informacji żadnych nie podają, że jest jakiś problem z nim. Jeżeli zaczyna działać to tak, że nawet jakby dziecku stała się jakaś krzywda i tak tego nie zobaczysz. Dużo obiecane, mało zrobione...
dzieciaczki nie moga zabrać nawet swojej ulubionej zabawki ze sobą. czego się boją? podsłuchu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej dziewczyny
Ja proponuję opiekę nad maluszkiem u siebie w domku ,mieszkam we Wrzeszczu za Galerią Bałtycką -blisko etc .Jestem doświadczoną mamą jak i opiekunką .Jeśli potrzebujesz niani dla swojej pociechy to jestem gotowa podjąć się opieki od zaraz .Więcej informacji drogą telefoniczną
794133397 lub madziuszka83@o2.pl .
Pozdrawiam cieplutko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciekawa - a gdzie chodzicie?
U nas dzieci mają swoje zabawki - nawet dyrektorka przy zebraniu otwierającym zachęcała, by dzieci miały "coś" swojego - łatwiej się zaadaptować.
Raz był problem z monitoringiem, zgłosiłam na adres mail ze strony http://www.zlobki.pozytywneinicjatywy.pl/index/1/view/534 i w ciagu chyba godziny wszystko było ok.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn chodzi od maja do żłobka w Gdyni. Wiadomo są plusy i minusy. Jak wszędzie. Ogólnie jesteśmy zadowoleni. Synek z chęcią idzie do żłobka. Panie też są świetne. Koszt 10zł dziennie, bez względu na to czy dziecko jest czy nie. To jest koszt "wszystkiego" wyżywienie i inne opłaty, więc dlatego nie jest zwracana kwota jak dziecka nie ma. Wszystko jest nowe, zabawki są ok. My jesteśmy zadowoleni. To jest miejsce opieki nad dzieckiem, nie wymagajmy Bóg wie czego. Za 200zł nasze dzieci są naprawdę w dobrych rękach. Może to nie jest to co Babcia, ale zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie pasowało jedzenie, bo w domku dziecko je inne potrawy, zabawki itp. Jeżeli komuś coś nie pasuje to niech odda do żłobka za 700< i to tam też nie ma gwarancji, że dziecko jest tam szczęśliwe. Jest monitoring, dietetyk, spotkania z psychologiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzi to by chcieli za darmo, luksusy, żłobki dopasowane do ich potrzeb, jeszcze najlepiej jakby dzieci z domu zabierać i odwozić do domu. Ile ludzi tyle gadania, nie da się dogodzić wszystkim.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
~mm - to nie jest żłobek za 200zł; to jest żłobek za normalną cenę, tylko reszta jest dotowana m.in. z Ministerstwa Pracy oraz UE
Niedociągnięcia są po to, by je łatać - co innego braki wynikające z niedostatecznych funduszy (bo te zostały w miedzyczasie obcięte), a co innego jeśli są niedociągnięcia w opiece czy wyżywieniu (my z tym walczymy).

Denerwują mnie osoby, które piszą "za 200zł nie oczekuj Bóg wie czego, tylko bierz z pocałowaniem ręki" - a tak na prawdę, to żłobek jest w jakiejś części finansowany przez każdego z nas oraz tych, którzy nie korzystają - właśnie poprzez te dotacje - z naszych podatków. Więc może dążmy do tego, by było super, a nie, może czasem z zawiścią, bo "jej" dziecko sie dostało, czy z pogardą "bo mnie stać na żłobek za 1.200 czy na opiekunkę za 2000 albo zostać w domu z dzieckiem" komentujmy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nasza córka uczęszcza do żłobka w Pucku na Wejherowskiej, nie mamy zbyt dużego doświadczenia w dziedzinie żłobków, więc trudno mam jest ocenić poziom wyposażenia i wyszkolenia personelu. Najważniejsze, że dziecko jest zadowolone, bo może bawić się i innymi dziećmi. Żona była na bezrobotnym i gdy znalazła pracę na pól etatu, to ten żłobek spadł nam jak z nieba, tym bardziej, że babcia nie zawsze może się opiekować naszym maleństwem, więc w naszym przypadku Pozytywne Inicjatywy spełniły dokładnie taką rolę do jakiej zostały powołane i to jest chyba najważniejsze. Oczywiście mogę narzekać ,że dziecko nie zawsze zje obiadek ( bo akurat mu nie smakował) czy że jest za mało zabawek ale to chyba mija się z celem. To nie jest instytucja do zaspokajania wygórowanych wyobrażeń troskliwych matek, bo powstała po to aby dopomagać ludziom w dołku, np. aby bezrobotne matki mogły wygospodarować czas na szukanie pracy lub na samą pracę. Mankament polega na tym że w przeszłości pan Gawrych bawił się w politykę, a teraz gdy zaczął robić coś dla ludzi, to próbuje się to zdeprecjonować. Po prostu w przeszłości był w niewłaściwym obozie politycznym i to jest tyle na temat wspomnianego przez innych komentujących artykułu . Niektóre bezrobotne matki po prostu nie chcą się ruszyć z domu i dziecko jest ich wymówką, a pozytywne inicjatywy nie odmawiają miejsca również rodzinom lepiej sytuowanym, bo dlaczego mają się te miejsca marnować. Jestem pewien że pierwszeństwo będą miały dzieci z rodzin potrzebujących. Nie będę miał za złe jeżeli z tego względu zabraknie miejsca dla naszej córki, ale z tego co widzę to raczej nie nastąpi bo na Wejherowskiej jest jeszcze 12 wolnych miejsc. Dwie najbardziej znane osobowości w powiecie puckim to ks Jan Kaczkowski i wspomniany pan Gawrych. W przypadku tego drugiego niektórych kole w oczy, że można budować kapitał polityczny robiąc coś pozytywnego i przy okazji dobrze na tym wychodzić. Mnie nie. I jestem zadowolony że choć jeden polityk stworzył coś, co naprawdę pomogło mojej rodzinie bezpośrednio.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdzie ten dietetyk? monitoring? O czym Ty mowisz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam synka w jednym ze złobkow i nie narzekam. Opiekunki znają się na rzeczy, jest kolorowo - dobre zabawki, panie wymyślają dużo gier i zabaw. Dyrektorka zna się na rzeczy - jak chciałem pogadac, to chętnie się ze mną kontaktowała i wyjaśniała. naprawdę nie ma na co narzekać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomagac to nalezy przede wszystkim młodym stażem (nie koniecznie wiekiem) rodzicom pracującym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy mógłby mi ktoś napisać jak wygląda sprawa posiłków? Co dokładnie dzieci dostają i ile jest tych posiłków? Co jeśli dziecko jest alergikiem?

Druga sprawa jak wygląda dzień dzieci? I w jakich godzinach żłobek jest czynny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W każdym żłobku widnieje na tablicy informacyjnej menu obiadowe i śniadaniowe. Obiad składa się z dwóch dań, zupki oraz dania głównego, a także z podwieczorku. Menu jest na każdy dzień bardzo urozmaicone, dostosowane do potrzeb i możliwości małego dziecka. Jeśli dziecko jest alergikiem, to fakt ten zgłasza się pani dyrektor, która ustala z firmą cateringową opcję dla alergików. Żłobki są czynne zazwyczaj od godziny 7.00 do 17.00 należy jednak wziąć pod uwagę, iż dzieci w grupach żłobkowych powinny przebywać poza domem nie dłużej niż 8 godzin. Dzień w żłobku ustala ramowy rozkład, który również jest dostępny w żłobkach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moje maleństwo chodzi do zlobka w Kaczkach od jakiegoś czasu.Kadra jest naprawdę kompetentna, mają pomysły na umilenie pobytu maluchom w żłobku no i dzieciaczki korzystają z pieknego placu zabaw. Jesteśmy z mężem zadowoleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdynia ul. Osowska kogoś dziecko z tego forum tam może uczęszcza? syn był 16 rezerwowy dzisiaj widzę że jest 8 czyli aż osiem osób się wycofało, chciałabym wiedzieć dlaczego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie znajduje sie w redzie? Czy ktos tamoddaje swoje dziecko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek uczęszcza do tego żłobka od początku i jestem bardzo zadowolona :) Synek z chęcią chodzi do żłobka i widzę że się tam świetnie bawi. Panie opiekunki są bardzo sympatyczne i kreatywne. Wymyślają dzieciom różne zajęcia, uczą piosenek, wierszyków itp. Wiem że tak jest bo prace dzieci są na bieżąco rozwieszane na tablicach...a wierszyki i piosenki (razem z efektami ruchowymi) synek powtarza również w domu (a przynajmniej próbuje) :) Widzę postępy w jego zachowaniu-stał się bardziej samodzielny. Pod względem zabawek żłobek jest moim zdaniem bardzo dobrze wyposażony (również dla mniejszych dzieci) część rzeczy została zakupiona ze "zrzutki" rodziców...ale dzięki temu dzieciaki mają piaskownicę, ślizgawkę i domek w ogródku ;) Jeśli chodzi o jedzenie to posiłki są zróżnicowane i dostosowane do potrzeb maluchów...minusem jest wielkość porcji...ale może to zmobilizuje dzieci do jedzenia wszystkiego i nie wybrzydzania ;) każde dziecko ma inny apetyt i może moje po protu lubi sobie więcej podjeść a dla innego podawane porcje są akurat albo zbyt duże. Ufam że skoro zajmuje się tym dietetyk to wie co robi :) Jedyne na co mogę narzekać to monitoring, który często szwankuje...ale z drugiej strony w którym żłobku (nawet prywatnym) jest monitoring? Podsumowując - z czystym sumieniem polecam ten żłobek i cieszę się że mój synek właśnie tam uczęszcza :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze jakies aktualne opinie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Minęło trochę czasu od napisania poprzedniej opini ale w pełni ją podtrzymuje :-) jestem zadowolona z tego żłobka i z opiekunek zajmujących się maluchami :-) czytałam też Twoją wcześniejszą wypowiedź...nie masz się czym martwić :-) od momentu rekrutacji minął już rok...cześć rodziców z pewnością posłało dzieci już do innych żłobków i pewnie dlatego lista rezerwowa się zmodyfikowała :-) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też jestem zadowolona :) każdy żłobek inaczej, wszystko zależy od opiekunek, które w danej placówce są zatrudnione... my mieliśmy trochę spięć na zabraniach, ale pani dyrektor trochę zmotywowała kadrę i już jest ok :)

nie wiem jak w innych miastach, ale u nas w Żukowie nie płaciliśmy za wyżywienie od października, bo dostali dotację rządową, a niedawno dostaliśmy info, że program MALUCH 2013 objął nie tylko te 3 ostatnie miesiące, ale okres od połowy lipca, więc czekamy na zwrot kasy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
żłobek w Wejherowie na ul. Bolduana - czy ktoś uczęszcza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi moja córka, jestem bardzo zadowolona ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek też chodzi na Bolduana i jesteśmy bardzo zadowoleni. Niestety jesteśmy przerażeni kwotą 750 zł czesnego od stycznia 2015. Czy ktoś wie, jakie są szanse na uzyskanie środków z programu Maluch na 2015 rok ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ta kwota jest pewna? jak rozmawiałam z kierownikiem to mówił o przedziale od 300-600 zl, w zależności od pomocy gminy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas ma być 800, zabranie dopiero będzie, więc zobaczymy jakie szanse na dopłatę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Gdańsku na 100 % będzie 900 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rzeczywiście ceny powalają, ciekawe z jakiego powodu nie ma już dofinansowania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak dokładnie skończyło się, ale od połowy 2015 będą sie starać o nowe dofinansowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w Kaczkach i w Trąbkach rodzice nie otrzymali żadnej informacji o planowanych podwyżkach opłat. Do tego nieoficjalnie wiemy, iż placówki te mają zostać przemianowane na punkty przedszkolne. Koordynatorki żłobków? Zastanawiamy się czym sie zajmują, bo do tej pory żadna z nich nie podjęła dialogu z rodzicami. Od 2 lat nie widzieliśmy ich na oczy. Żenada. A rzekoma Pani Dyrektor też umywa ręce i podobno nic nie wie... Ciekawostką jest fakt, iż fundacja jest w 100 % przekonana, że pieniądze z programu Maluch na pewno pozyska... Jakieś koligacje pana Prezesa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co z tzw. wkładem własnym, który zgodnie z założeniami programu Maluch fundacja musi wyłożyć w okresie po wygaśnięciu dofinansowania?
Czyżby nowa szkoła pochłonęła wszystko????? To może pozbyć się całej rzeszy niepotrzebnych osób, które tylko na papierze wykonują swoje obowiązki, tj. dietetyka, koordynatorów i dyrektorów??? !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety nas też na to nie stać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na stronie Pozytywnych Inicjatyw pod "rekrutacja na 2015 r." są ceny żłobków, ceny nie są jednakowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mogę odnaleźć cen na stronie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co w związku ze żłonkiem pozytywnych inicjatyw w żukowie? Czy znajdę tu kogoś kogo dziecko tam uczęszcza? Może ktoś wie jak to tam wygląda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, możecie powiedzieć mi coś nt. żłobka nr 43 w Gdyni (ul. Reja). Chcę tam posłać syna, dlatego będę wdzięczna za opinie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam! żłobek nr.15 w Żukowie. Bardzo dużo spięć z opiekunkami. Panie bez doświadczenia. Bardzo niemiłe teksty do rodziców z ich strony. Dzieci ciągle płakały zostawione same sobie. Bardzo dużo rodziców rezygnowało widząc co się dzieje. Meni nie dla tak małych maluszków. Opiekunki wymyślały choroby dzieciom i wymagały, od rodziców zaświadczeń od specjalistów. Nie polecam biegania ze zdrowym dzieckiem po lekarzach. Wyposażenie ok. Brak placu zabaw. Tylko jedna z Pań opiekunek naprawdę była zaangażowana w swoją prace. I wszystkie dzieci ją uwielbiały. Niestety dwie pozostałe panie bez komentarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam temat, jak to jest z tymi żłobkami. Czy można złożyć podania do kilku żłobków jednocześnie? wysyłać podanie? czy lepiej zawieść do żłobka który mnie interesuje? czy teraz nie jest za póżno jeśli chcę posłać dziecko od stycznia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem na bieżąco to odpowiem. Żłobki są finansowane z UE tylko do grudnia, od stycznia będą komercyjne, czyli opłata będzie wynosić 900zł z wyżywieniem. Od lipca opłata ma być mniejsza, bo chwalą się, że będą mieć pieniądze z programu Maluch (jakim cudem są tego tacy pewni... nie wnikam) - czyli będzie to pewnie ok. 700zł. Dokumenty lepiej wysłać pocztą i to nie do żłobka tylko do siedziby fundacji, czyli do Pucka. Pewnie na dokumentach rekrutacyjnych możesz dopisać które placówki Cię interesują.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Część żłobków zostaje przekształcona w punkty przedszkolne dla dzieci od 2,5 do 5lat . Stawka wraz z wyżywieniem wyniesie 400 złotych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie zapłaciłabym 900zł za żłobek w bloku. o ile kojarzę, ten na reja jest w bloku właśnie... gdzie te dzieci na dwor wychodzą? na to podwórko z kostki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas w Redzie, oplata na byc 650 zl, nie wiadomo jak ma byc doplata, ok 100-200 zl. Widzialam na stronie ministerstwa pracy, ze na Redę z programu Maluch maja sostac dofinansowanie na 30 dzieci. Doplata ma byc oddana za miesiące, za ktore trzeba bylo placic 100 %. A ile z tego wyjdzieto zobaczymy. 900 zl to juz masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Redzie będą 2 Żłobki po 650 z wyżywieniem, 2 żłobki zostaną przekształcone w punkty przedszkolne, w jednym z nich już lista ponoć zapełniona, koszt 400 złotych też z wyżywieniem, czyli całkiem taniutko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żłobki w Redzie mają być po 650 zł już z dopłatą ( mimo, że tyle miały kosztowac na początku). Normalny koszt to 1200 zł. Hmm tyle nawet prywatne w Gdyni nie kosztują, które mają mnóstwo dodatkowch zajęć. Ciekawe czy jak dopłata się skończy trzeba będzie płacić całą sumę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej,
czy ktoś może coś napisać o żłobku nr 26 w gdańsku-oliwie? Jakie wrażenia macie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Anita,
również zastanawiam się nad posłaniem synka do żłobka nr. 26 bądź 27 zatem podpinam się pod twoje pytanie o opinie o żłobkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu są nowe ceny

http://www.pozytywneinicjatywy.pl/index/1/view/905
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Redzie żłobki koszt 300 miesięcznie z wyżywieniem. Punkty przedszkolne również 300 zł ostatnie miejsca - punkty na Wiejskiej i Jęczmiennej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę o opinię o żłobkach w Gdańsku.

z góry dziękuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dzieci chodziły na Leszka Białego. Polecam w 100% Opiekunki sympatyczne potrafią zająć sie dziećmi. Moje dzieci nie chciały do domku wracać i z chęcią tam chodziły. Nie wiem czy teraz są te same Panie opiekunki co wcześniej. Jeden minus to tylko catering ale moje dzieci zjadały wszystko z dokładką :P Mają mały placyk zabaw w ogródku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za opinię:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Rumi jeszcze wolne miejsca w Punkcie Przedszkolnym i Żłobku koszt w obu placówkach tylko 400 zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś wie coś o żłobku Fundacji Miasto Dzieci na Wielkopolskiej w Gdyni ? Będę wdzieczna za wszystkie opinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałabym posłać dziecko do żłobka w Redzie. Widzę, że aktualnie ceny wynoszą tam 380 zł/m-c. Czy mogę prosić o opinię o tych żłobkach? Ktoś posyła tam dziecko?
Podkreślam, że interesują mnie żłobki a nie przedszkola.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek chodzi już rok do żłobka pozytywnych inicjatyw na Abrahama, poszedł jak miał roczek. Oboje jesteśmy bardzo zadowoleni, jak go odprowadzam to czasami nawet mi nie pomacha tylko biegnie do dzieci i cioci. Panie zawsze powiedzą czy jadł, czy wszystko było ok, starają się z dziećmi robić różne zajęcia plastyczne (tak! nawet z tymi rocznymi maluszkami) . Ja bardzo polecam, małe grupy, dużo Pań, jedzenie dobre.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuje bardzo za odpowiedź :) Aż miło się czyta :)
A to na pewno w Redzie ta Abrahama, bo wydawało mi się, że są na innych ulicach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem ciekawa opinii o żłobku nr26 w Gdańsku na ul.Abrahama kosz 500zł z wyżywieniem ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żłobki Pozytywnych w Gdyni

Co do Pozytywnych trzymałabym się tych "pozytywnych" opinii z rezerwą. w Gdyni były 4 żłobki, 2 z nich zamknięto w tym roku (akurat te, które imho cieszyły się naprawdę sprawdzonymi, dobrymi opiniami). Zakładam, że żadnemu z Rodziców nie podano prawdziwego powodu, niestety nie trudno dotrzeć do informacjo o tym, że Instytucja do projektu dokładać nie chce. Żłobki zamykają z tygodnia na tydzień, a dzieciaki przywiązują się, rodzice również - do miejsca, do Pań opiekunek.
W Gdyni pod banderą "Pozytywnych" pozostają dwa żłobki - jeden na Osowskiej, gdzie plac zabaw niestety pozostawia wiele do życzenia, zaś drugi na Reja gdzie Dzieciaki nie mają nawet placu zabaw. Wydaje mi się, że żłobek to miejsce, gdzie nie powinniśmy mieć jakichkolwiek obaw przed zostawieniem swoich Pociech... a jednak.
Żłobki w Gdyni (nie wiem jak w innych miejscach) posiadają dotację do końca b.r. roku, a jak będzie w nowym?
Obecnie koszt żłobka to 750zł, gdzie nie zwraca się pieniędzy za dni, kiedy dziecko choruje. Dodatkowo zachwalany jest monitoring - którego niestety żaden z Rodziców nigdy się nie doczekał (w żadnej gdyńskiej placówce).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Osowskiej na pewno był monitoring...wydaje mi się że był we wszystkich żłobkach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pelen monitoring czy zamontowane kamery?
Kamery na sali zamontowane sa, ale nie prowadzony jest rejestr filmow, a tym bardziej kanal dostepnu dla Rodzicow. Co miesiac mozna pytac kiedy uruchomia i tlumacza sie brakiem kontraktur na dostep do Internetu.
Sama pytalam o to pani dr (i to w zeszlym tygodniu).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak moje dziecko chodziło do żłobka to monitoring był (na Osowskiej) i działał bardzo dobrze :-) z tego co wiem przestał działać jak moje dziecko już poszło do przedszkola...a jak to jest teraz to nie mam pojęcia :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy twoje dziecko uczeszczalo do tego zlobka na osowskiej...szukam zlobka w okolicach chyloni...niestety dopiero niedawno wprowadzilam sie do Gdyni i nie znam ludzi , miejsc etc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzilo do innego zlobka z PI w Gdyni (o Reju wiemy z opini znajomych, Osowska sami widzielismy na oczy).
Jezeli wazne jest dla Ciebie lokalizacja to napisze, ze na sasiednich osiedlach sa zlobki w konkurencyjnych cenach i kazdy z nich daje wiele opcji rozwoju.
Polecam poswiecic sie jednak z kwestia dojazdow i rozwaznie wybrac placowke dla swojej Pociechy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki Gdynianka. A czy mogłabyś coś polecić? Póki co byliśmy z małym w kilku miejscach m.in Kubusiowa Chatka, Mali Odkrywcy i PI...ale na razie żadne z tych miejsc mi się nie spodobało...PS, mam samochód więc nie jest dla mnie problem dojechania gdzieś dalej..z góry dzięki za sugestie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak napiszę który polecam, to będziezbyt oczywiste dla niektórych osób kim jesteśmy i dlaczego mamy takie a nie inne zdanie o PI :) wydaje mi się, ze wazne jest aby wybrane miejsce było stałe i nie zmieniać go co kilka miesięcy bo nie pasuje mi "to" czy "tamto". Patrzac na nasze Dziecko myślę że każda zmiana jest odczuwalna i ma duze znaczenie w rozwoju takiego Małego człowieka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo proszę o opinie o żłobku na Leszka Białego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka chodzi do żłobka na Leszka białego. Panie są bardzo miłe, na pewno dbaja o dzieci. Córka wchodzi tam bez płaczu, widzę, że je lubi. Zawsze mam pełną informację czy spala, czy jadła.
Minusem jest catering, jedzenie jest średnie i odgrzewane w mikrofalowce. Latem dzieci wychodziły na spacery, maja też ogrodek z piaskownicą. Niestety przez te parę mroźnych dni na początku roku w żłobku było zimne, opiekunki prosiły by dzieci ciepło ubierać. Opiekunki narzekaja tez na przyprowadzanie przez rodziców chorych dzieci, moja córka chodzi tam od czerwca, rozchorowala sie dopiero teraz, wczesniej nie miała nawet katarku. Żłobek ma monitoring.
Ogólnie jestem zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tessa a orientujesz się może czy są miejsca w żłobku, bo na stronach nic nie piszą..i dalej płatność 500zł?pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Było 600zł a od stycznia jest 700zł.
Co do miejsc to nie wiem, ale regularnie pojawiają się nowe dzieci. Moja córka będzie tam chodzić tylko do kwietnia, bo od maja idzie do przedszkola, więc wtedy na bank się zwolni jedno miejsce. ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Xzy jakieś info o żłobku Pozytywnych Inicjatyw?
Mnie interesuje Gdańsk Grunwaldzka

Ktoś coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

czym wybielić zęby (23 odpowiedzi)

żeby jak najmniej bolało, piję dużo kawy;(

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (53 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

do góry