Widok

Anemia w ciąży - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
jakie tabletki przyjmujecie na niedobór żelaza w ciaży?

odebrałam wyniki i okazało się że mam anemie.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Twój gin powinien ci przepisać teraz żelazo ,na własną rekę to możesz się wspomóc warzywami ,owocami ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam od gina tabletki do ssania ,niestety nie pamiętam nazwy.Pokrzywa też ma dużo żelaza ale nie każdy ziółka przełknie,picie pokrzywy na niedobór żelaza zaleca ginekolożka z Poznania Preeti Agrawal w swojej książce bodajże od drugiego trymestru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi lekarz przepisal tabletki na recepte.

Ciekawa jestem jakie tabletki inni stosuja w przypadku anemii
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam anemię w obu ciążach ,nigdy nie brałam żadnych leków dodatkowo ,w pierwszej ciąży oprócz żelaza jedynie witaminy dla ciężarnych .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć. Mi pomogły porady rehabilitanta z firmy w Gdańsku ~ https://www.polecanyfizjoterapeuta.pl/profil/masaz-i-rehabilitacja-gdansk/gabinet są fachowi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co ma rehabilitant do niedoborów żelaza? Wyleczy je masażem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może zacznij od diety, tutaj masz fajnie opisaną listę produktów https://www.phamily.pl/blog/artykul/najlepsze-produkty-zawierajace-duze-ilosci-zelaza.html które zawierają największe ilości żelaza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zanim zaczęliśmy starać się z mężem o dziecko, zrobiłam badania krwi i wyszła mi głęboka anemia i niedokrwistość. Od lipca 2014 r. brałam tardyferon i żelazo domięśniowo, później gdy zaszłam w ciążę, od października przyjmuje tardyferon-fol (żelazo z kwasem foliowym) i moje wyniki są w normie. Są to leki na receptę i czuję się po nich dobrze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

buraki i gorzka czekolada
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam sok z buraków -jednodniowe. mi pieknie podniosły wyniki . piłam jeden dziennie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tardyferon, z tym ze, zeby dobrze sie wchlaniał, nie powinno sie po polknieciu ok 2 godz jesc nabialu, po dwa kiwi dobrze podnosi zelazo (4-5 dziennie), i przede wszystkim czerwone miesko- np. wolowinka, watrobka, ale niewskazana w ciąży. warzywa i owoce maja niewielka wchlanialnosc. aha, i tabletki popijac nalepiej duza dawka wit c (sok pomaranczowy, aroniowy,czarna porz, woda z cytryna).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
jem 3 kiwi dziennie, szpinak i buraki ostatnio rzadko, ale na pewno znów bede zwiększe ich ilość :)

przed ciążą miałam żelazo ok, ale ostatnio się pogorszyła hemoglobina w lutym 11, a w marcu 10 wiec tendencja spadkowa i chyba ze tabletek się nie obędzie.
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przypomniałam sobie to było Ferrum do ssania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja dostałam od gina recepte na hemofer
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
przerabiałam anemię ciązową 2-krotnie...końskie dawki tardyferonu także - efekt miizerny, a co działa ? codziennie natka pietruszki do jedzonka+ zdrowa dieta :jaja, kaszanka, pewnie też buraczki..ale natka pietruszki-suuuper-polecam -100 razy lepsza niż tabletki z apteki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
To się zgadza,ja totalna przeciwniczka wszelkiego rodzaju ziółek po przeczytaniu książki wyżej wspomnianej ginekolożki skusiłam się na picie pokrzywy i to więcej dało niż tabletki na receptę od gina no ale u mnie aż tak dużego niedoboru nie było,pewnie w ekstremalnych przypadkach jednak farmaceutykami też trzeba się wspomagać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez bralam terdafyron-fol. Po miesiacu podniosl mi poziom do minmum- duzo mi nie brakowalo. Jednak skutki uboczne byly bardzo slabe-totalne zaparcia. Lekarz ptwierdzil, ze niestety to od zelaza. Odstawilam- jak reka odjal. Teraz musze nadrabiac dieta. Zobaczymy czy mi sie uda;) jak nie to wrcamy do tabletek bo anemia przy porodzie jest grozna... W razie powiklan beda Ci przetaczac krew wiec lepiej o to teraz zadbac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
femiferal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

lepiej buraki i wołowinke
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hemofer to stary lek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chela Ferr Forte - ma dobrze przyswajalne żelazo, bo w formie chelatu aminokwasowego a do tego witaminy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam niewielkaanemie w ciazy i odgina mam szelazo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
brałam różne tabletki z zelazem w czasie ciazy. zadzialały na m ie te na recepte terdafyron-fol
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi hematolog poleciła Actiferol forte.skutek - zobaczymy bo dopiero zaczynam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no i actiferol nie zadziałał..po miesiącu brania anemia jeszcze większa..wrrr za dwa dni do gina może mi cos zapisze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam pić codziennie szklankę soku z buraków,może być mieszany np.z jabłkiem i marchewką,poza tym natka pietruszki z jabłkiem i paroma kroplami cytryny.Zero zaparć,zero skutków ubocznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie okazało się, że niską hemoglobinę mam od niedoboru witaminy B 12. Brałam sporo żelaza, wyniki i tak się pogarszały. Teraz odstawiłam żelazo i dostaję B 12 w zastrzykach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja brałam kilka. Jedyne, które rzeczywiście uzupełnia moje braki i to bez jakichkolwiek efektów ubocznych to Chela ferr forte. Jest bogaty w witaminy z grupy B i wit. C, wiec nic innego nie trzeba brać i nie jest drogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak masz anemia z niedoboru żelaza to koniecznie wprowadź do diety te produkty http://floradix.pl/pl/blog/ Tam masz napisane dokładnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej, ja również w ciąży miałam słabiutkie żelazo. Gin. zapisała mi tardyferon, jeden m-c próbowałam ratować się codziennym piciem soku ze świeżo wyciskanych buraków,ale efekt okazał się mizerny- żelazo spadło jeszcze bardziej. Tak więc u mnie bez tardyferonu się nie obyło ,ale dodatkowo codziennie piłam sok ze świeżo wyciskanej natki pietruszki, do tego dużo szpinaku, mięsko, kiwi i teraz mam żelazo rewelacyjne, praktycznie w normie, a jestem w 9 m-cu ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry dla Ciebie będzie suplement Pregna Plus, ma w składzie właśnie żelazo, kwas foliowy i witaminę D. Ja brałam to w okresie ciąży, polecono mi to w aptece. Ma też potrzebny w tym okresie jod.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam poczytać, niedawno znalazłam i może przyda się wam :) http://www.sklerotyczka.pl/2018/02/bedy-popeniane-podczas-diety.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej nie leczyć się na własną rękę, chyba że tak jak wszyscy radzą owocami i warzywami. Niewłaściwie dobrana dawka żelaza w tabletkach może ci bardzo zaszkodzić, ma to podobno bardzo duży wpływ na zdrowie jamy ustnej, więc lepiej wybierz się do ginekologa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Staram się nie brać suplementów. Po prostu jem dużo buraków, piję sok z pokrzywy. Dbam też o odpowiednią ilość snu. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tu sa fajne przepisy co mozna zrobic z buraków
https://burak.com.pl/
mozliwosci jest duzo, zakwas buraczany, sok z buraka, surówki kolorowe z warzyw, smażone buraki, carpaccio z buraków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiszone Specjały chyba robia aktualnie najlepsze zakwasy roznej masci https://kiszonespecjaly.pl/pl/blog/zakwas-z-burakow-wlasciwosci-spozywanie-przeciwwskazania-cena-1602607348 bardzo dobry jest zakwas z buraka z wędzoną sliwką albo na ostro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Nerwica i depresja - jak wyjść z tego stanu ??? (401 odpowiedzi)

Witam, Czy są osoby na forum,które zmagają lub zmagały się z nerwicą i depresją ???? Jak...

Problem z erekcją w wieku 23 lat (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w związku z problemem z erekcja. Mam 23 lata. Problem pojawia sie juz na poczatku...

Dobry Dentysta w Gdańsku na NFZ prosze o pomoc! (34 odpowiedzi)

Witam, szukam dobrego dentysty w Gdańsku na NFZ

do góry