Widok

Antykoncepcja.... Wkładka?.... Tabletki?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, potrzebuje porady
Zastanawiam się nad dobrą metodą antykoncepcyjną (tylko nie piszcie że szklanka zimnej wody i celibat :) )
Przez parę lat brałam tabletki, ale niestety skontrolowałam przypadkiem krew i wyszło duże ryzyko zakrzepu, także rezygnacja z tabsów, Teraz wyniki są oki.
Gumek nie lubimy, stosunek przerywany odpada. do plastrów jakoś nie mam zaufania
Zastanawiam się nad założeniem wkładki, gin poleca mi wkładkę Nova T, bądź Mirena, tyle że Mirena jest z hormonami więc też może być problem z wynikami krwi.
Mam obawy przed wkładką, naczytałam się opinii że może się przesuwać i nie da się tego jakoś super skontrolować bo najlepiej codziennie sprawdzać. No i że można zajść w ciąże z wkładką i wtedy duże ryzyko poronienia
Czy któraś z was stosowała wkładkę Nova T? jak to jest z tym jej przemieszczaniem się?
Czy wkładkę można założyć mając nadżerkę? I czy trzeba ją zakładać tylko w czasie miesiączki, czy można w każdym dniu cyklu?
Jaki jest koszt wkładki i jej założenia
Może polecacie jakiegoś gina z okolic Gdyni który jest dobry w tym temacie i w zakładaniu
A może warto znowu z tabletkami spróbować, jakoś lepsze samopoczucie, bo jednak zawsze jest ta pewność że łyknęło się te hormony
Proszę o porady
I jeszcze raz proszę bez głupich komentarzy o celibatach
Dzięki
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
Witam.
Ja polecam wkładkę,mam najzwyklejszą,chyba Cooper T czy jakoś tak od 3 lat,działa bez zarzutu.Nadżerkę chyba lepiej zaleczyć,zawsze bezpieczniej.Wkładkę chyba każdą zakłada się przy końcu miesiączki-wtedy wewnątrz wszystko jest rozpulchnione i łatwiej wkładka się "zagnieżdża".
Gina nie polecę-mieszkam w Gdańsku.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pamiętaj, że parę lat dla tabletek to kupa czasu - teraz są tabletki nowej generacji, ze zminimalizowaną ilością hormonów. Może warto dobrać taki preparat, który będzie Ci służył?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
a dlaczego nie masz zaufania do plastrow, mozna wiedziec?
chronia tak samo jak tabletki, roznica polega tylko na tym, ze nie muisz pamietac o nim codziennie, tylko raz w tygodniu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie może tabletek ze względu na zwiększone ryzyko zakrzepicy a co za tym idzie prawdopodobnie nie może żadnych środków antykoncepcyjnych z zawartością hormonów,plastry ,nuva ring czy mirena też zawierają hormony ,faktycznie są tabletki na rynku z obniżoną zawartością hormonów ale niekoniecznie mogą w jej przypadku rozwiązać problem.Pozostaje tylko chyba wkładka miedziana ale opinie na jej temat są różne mój gin.twierdzi ,że ze względu na możliwość przesuwania większe ryzyko zajścia w ciążę no i dochodzi np.kwestia stosowania tamponów i obfitszych @ jak dla mnie to pełna dyskwalifikacja ale np. moja koleżanka jest zadowolona.Najlepiej skonsultować z ginem i z nim dobrać odpowiednią dla ciebie metodę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nika, wiem, tylko jestem ciekawa, skad brak zaufania do plastrow a do tabletek jest.

Autorko,jesli jestes przekonana, ze nie chcesz miec dzieci, nie narazie tylko w ogole, to pomysl o podwiazaniu. Wtedy masz 100% pewnosci. Problem pojawi sie dopiero, jak Ci sie odwidzi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 13
To fakt ,ja stosowałam plastry i na działanie antykoncepcyjne nie narzekałam,zrezygnowałam bo stężenie hormonów zawarte w nich mi nie odpowiadało.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
No u nas podwiąząć jajowody można tylko ze względu na zagrożenie zdrowia i życia,wazektomia jest tylko legalna ale robią chyba tylko w klinikach prywatnych bo nie jest refundowana przez Nfz.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
moze warto wybrac sie prywatnie do ginekologa który posle cie na specjalistyczne badania i na ich podstawie dobierze odpowiednie dla ciebie tabletki anty, dzis faktycznie sa to tabletki nowej generacji, ja tak zamierzam zrobic choc zawsze bylam przeciwna tabsom (tycie, bole glowy, itd.....) raz miałam zresztą przepisane, lekarz jedynie spytał o pare rzeczy i wypisal recepte na chybił trafił, chodzilam zamulona całymi dniami i wiecznie senna.Teraz zamierzam najpierw sie dokladnie przebadac i wtedy się zabezpieczyc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
jak rozmawiałam z ginem odn wkładki miedzianej- to powiedział , spoko, dobry wybór, jak zapytałam ile spotkał kobiet, które zaszły w ciażę pomimo wkładki, odpowiedz była 2... troszkę mnie to zbiło z tropu..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja mam wkładke jaydess od 1,5 miesiąca i bardzo sobię chwalę. Trochę plamię ale jest już tego coraz mniej. Okres 3 dni i używałam tamponów, libido super. Polecam dr Liro. On pomógł mi z każdym pytaniem odnośnie wkładki i bezboleśnie i szybko ją założył:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
mozesz zdradzic jaki koszt? rozumiem wkł miedziana?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jaydess to wkładka hormonalna z najmniejszą ilością hormonu na rynku:) nie ma takich częstych dolegliwości jak przy mirenie. Koszt wkładki 600zł a mój lekarz brał 500zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki za odpowiedzi
Co do plastrów jakoś mam wrażenie że mi się odklei albo coś, a pozatym nie wygląda dla mnie to dobrze a w szczególności zbliża się lato i człowiek bardziej "odkryty" chodzi. Jakoś nie widzi mi się pokazywanie na ramieniu lub łopatce że mam plaster :)
ale fakt faktem nie za bardzo moge stosować hormony.
jestem po rozmowie z ginem i nawet nie ma co liczyć na założenie wkładki w ramach NFZ (chociaż na stronie NFZ jest wpisane że powinni zakładać wkładki) Zaproponował mi 450 zł za jakąś francuską wkładkę bez hormonów (nie pamiętam nazwy) ale najpierw trzeba wyleczyć nadżerkę.
Także mam jeszcze jakieś dwa miesiące na zastanowienie się.
Tak troszkę przeraża mnie to że wkładka się przemieści i zajdę w ciąże, a znam pare przypadków dzieci urodzonych z wkładką
co do podwiązania to nie skorzystam bo w przyszlości jeszcze jedno dziecko mam w planach :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
talkosia jak się nazywa taka wkładka bo słyszałam o nich ale ze ich niby w Polsce jeszcze nie ma.
Ja mam normalną Cooper T wcześniej 10 lat brałam tabletki i już powiedziałam dość.
Zakładania bolało ale miałam zakładaną po okresie więc nic dziwnego. Jak na razie poł roku i wszystko odpukać ok okresy normalne 4-5 dni, żadnych grzybic nadżerek i innych problemów. Generalnie jak na razie polecam :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
do dziewczyn majacych wkładkę: a kontrolujecie po okresie położenie wkłądki? czy jest to łatwe do zrobienia? (gdzieś wyczytałam, ze powinno się to robić..)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
mi lekarz powiedział żeby kontrolować mojej kumpeli powiedział ze nie trzeba :) generalnie żaden problem
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wkładka nazywa się jaydess firmy bayer i jest już dostępna w Polsce:) Mi nie kazał kontrolować. Zrobił usg i ocenił że wszystko ładnie się ułożyło. Kolejna wizyta za ok pół roku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czy możecie polecić lekarza, który zakładał Wam wkładkę. I pytanie jeszcze w kwestii ceny samego założenia wkładki i wizyty? Czy sumuje się wszystko, np. wkładka 100 zł, założenie 200zł i 150 wizyta?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
mam 29 lat , jestem po dwóch porodach SN, obecnie jestem pół roku po 2 porodzie, wczoraj miałam zakładaną tą wkładkę i trwało to może z parę sekund, nie mrugnęłam nawet okiem a już było po, wkładkę zakładałam w 4 dniu okresu , zapłaciłam 1300 zł w Rzeszowie, dzisiaj nie boli mnie nic, zobaczymy co będzie dalej. Ogólnie polecamusmiech.gif
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
1300 zł? :O
Co to za wkładka? Ja za Mirenę w aptece zapłaciłam 650 (koleżanka nawet mniej, bo 620) i za założenie ani grosza :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Prawie wszędzie to koszt to ok 1200zł w "biedniejszych" małych gabinetach 800 zł Oczywiście cena wizyty, założenia i wkładki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
ja zapłaciłam za wkładkę z założeniem 300zł, tylko że ja mam miedzianą a nie mirenę. Pierwsza miesiączka to był hardkor, 3 dni takiego bólu, że nie mogłam sie z łóżka podnieść a teraz juz nawet zapominam ze ja mam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
a ja zapomniałam co to miesiączka ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moim zdaniem przed założeniem wkładki hormonalnej trzeba porobić badania, ja byłam na nią strasznie napalona a się okazało że nie moge jej miec właśnie ze wzgledu na hormony. Mam złożoną normalną Copper T od 1,5 roku i jest ok. Polecam
image
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
przed zalozeniem wkladki hormonalnej zadnych badan sie nie robi bo nie ma to sensu. progesteron obecny we wkladce porownywalny jest do brania 1 mini pigulki 1 x w tyg.
Progesteron obecny we wkladce praktycznie dziala tylko na bllone sluzowa macicy nie dopuszczajac do jej rozrostu, w koncu miesiaczki zanikaja.
polecam - swietna sprawa.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
witam. Sprzedam spirale Cooper T za 40 zł. Dziś 0debrana z apteki, cena na paragonie 58 zł.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja bardzo polecam http://www.ladycomp.pl/
naturalnie, bez chemii, wydatek jednorazowy a te kilka dni kiedy masz czerwone światło sprawia ze potem jest jeszcze milej :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18
Żeby zawierzyć czemuś takiemu musiałabym chyba na głowę upaść,elektroniczny kalendarzyk małżeński.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
jego skuteczność to 99,36% wiec oszczędź głowę :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 19
Wiesz co, takie metody to ludzie stosowali 100 lat temu. Ja jednak wolę iść z duchem czasu.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4
No ja swoją mam spokojną bo nie stosuję kalendarzyków małżeńskich.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
duch czasu to właśnie komputerek który wylicza Ci dokładnie co i jak. nie namawiam, tylko polecam i radze zapoznać się z tematem bo warto!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 17
Przecież nie o to chodzi, by iść z duchem czasy albo żeby tkwić w staroświeckich zwyczajach. Chodzi o to, by antykoncepcja była skuteczna i odpowiadała danej osobie; nieważne jaka jest jej postać. Ktoś jest zadowolony z rozwiazania A, ktoś inny z rozwiązania B. Bez sensu jest licytować się, czy jest lepsze A czy B. A już drobne złośliwości, że ktoś np. tkwi w średniowieczu (itd) są zupełnie bez sensu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13
sama miotam się aktualnie z wyborem metody antykoncepcji, rozważam wkładkę hormonalną. któraś z Was może zmieniała na wkładkę z tabletek? chciałabym zabezpieczyć się na kilka najbliższych lat, to chyba najbezpieczniejsza forma?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja też się zastanawiam jaka metodę wybrać dla osób rzadko współżyjących bo tabletki to wiem ze zalecają raczej przy częstym zbliżeniu,chodzi o to ze nie chce się truć, wystarczy że biorę lek na tarczyce a mojego męża nie ma w tygodniu.Co wybrać?Długo nasza metoda był kalendarzyk plus obserwacja śluzu,ale raz źle wyliczył am dni i przyszło na świat trzecie dziecię więcej nie planuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13
My po trzecim dziecku zdecydowaliśmy się wazekotomie. Spokój już do końca. Może jednorazowy wydatek jest większy, ale nie trzeba wydawać kasy na inne zabezpieczenia, a i skuteczność 100%
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
nie, tak definitywnie nie chcę na pewno się zabezpieczać. zależy mi, by mieć pewność, że chociaż przez kilka najbliższych lat będę mogła mieć spokojną głowę, że w ciążę nie zajdę
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
może w takim układzie pomyśl o wkładce hormonalnej? jeśli rzeczywiście myślisz, by na kilka lat mieć spokój i komfort
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
chyba najlepsze wyjście z sytuacji z taką wkładką, działać ma 3lata, więc zależy co planujesz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słyszałam, że nawet od 3 do 5 lat :) także jest to spory komfort dla osób które na dzieci nie moga sobie z jakiegoś względu pozwolić
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy wkładce hormonalnej skuteczność jest praktycznie stu procentowa, przy tabletkach tego nie miałam niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Góra - a dlaczego zgadzasz się na antykoncepcję hormonalną, która jak sama napisałaś - nie służy twojemu organizmowi??? Komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia tylko przez 24 godziny! wystarczy obserwować organizm i wiedzieć kiedy jest owulacja! to naprawdę PROSTE!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 24
Polecam wkładkę. Ja mam zwykła miedziana. Na początku się stresowalam ze się przesunie itp sprawdzałam codziennie ale teraz już się przyzwyczaiłam. Lekarz powiedział że jak raz w miesiacu sprawdzę czy są niteczki to będzie ok. Chodzę na kontrolę, miesiączki mam regularne, nic mnie nie boli nie przeszkadza. A komfort nie do porównania z tabletkami :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
niko- Oj złapiesz sporo minusów :-) Ja stosuje NPR z powodzeniem od 8 lat, mamy jedno planowane dziecko. Ale to przecież takie katolickie więc beee .. ;-))) Mam koleżanki stosujące wkładki czy tabletki, każdy wybiera to co uważa za dobre dla siebie, PO KONSULTACJI Z LEKARZEM, a nie kobietkami na forum..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9
aha, Wszystkim miłego dnia życzę i mniej jadu :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Każdy powinien stosować to co jest dla niego najwygodniejsze i oczywiscie skonsultowac się z lekarzem - to przede wszystkim. Ja próbowałam wielu metod i obecnie mam wkładkę z hormonami - Levosert/ Taka wkładka to spory jednorazowy wydatek, ale ma sie zabezpieczenie na kilka lat, tym bardziej wygodnie jak sie nie planuje w najblizszym czasie dzieci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja z całej serca polecam wkładkę . Też lata brałam tabletki. Przed pierwszą ciąża, po niej, po drugiej ciąży też :) w końcu zdecydowałam się na wkładkę miedziana bo często zapomniałam brać tabletkę. Kosztowało mnie to ok 300 zl z założeniem. Najpierw kontrolą za miesiąc później za trzy i następne co pół roku. Samemu można sprawdzić bo wystają niteczki . Na początku sprawdzałam codziennie ale teraz już nie sprawdzam wcale. Gin mówiła że jak nic nie boli itp to raczej wszystko jest ok. Miesiączki na początku bardzo obfite. Przez pierwszy miesiąc plamienia. Teraz wszystko się ustabilizowalo i jest normalnie. Zakladana miałam w połowie cyklu bo nie moglysmybsie z ginekolog zgrać także da się. Nic nie bolało ale ja to chyba pod tym względem mało czuła jestem bo gin sie dziwila. Ja polecam. Bez porównania do innych metod. Podobno istnieje ryzyko zajścia w ciążę ale takie ryzyko jest przy każdej metodzie. Nie ma Metody 100 procentowej. Wkładkę można w każdej chwili usunąć i zajść w ciążę. Mi wkładkę poleciła moją mama bo sama stosowala przez 10 lat i później wszystko było ok czego jestem dowodem ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi dr Kmieć wytłumaczył możliwe metody antykoncepcyjne ich wady i zalety.
Zastanawiałam się głównie nad wkładkami, przekonał mnie, że warto dołożyć do Mireny. Teraz bez miesiączek to inne życie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie też skusiła wkładka własnie - po pierwsze wygoda, po drugie mozliwosc utraty okresu. Mam od 4 miesiecy Levosert i jestem bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadza się - z wkładką brak okresu to duża wygoda. Na początku obawiałąm się, że to może jakoś negatywnie wpływać na zdrowie, ale po prostu wkładka zapobiega narastaniu błony śluzowej w macicy i nie ma się co złuszczać - a to jest główna przyczyna krwawienia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A używa któraś z was czipa antykoncepcyjnego? Takiego wszczepianego w rękę? Planowałam coś takiego wybrać, ale ciągle sie zastanawiam... Nigdy nie miałam żadnej hormonalnej antykoncepcji, wystarczały prezerwatywy. Ale teraz po dwójce dzieci już chyba więcej nie będziemy planować, to może czas na takie rozwiązanie. Ma któraś? Jakieś opinie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wkładka dla mnie okazała się uwolnieniem od tych koszmarnych obfitych krwawień, no i o pigułce pamiętać nie trzeba. Levosert mam założony na 3 lata, ale co roku chodzę na kontrolę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam obserwację własnego organizmu - u nas metoda NPR jest bardzo skuteczna - mamy 2 dzieci , które pojawiły się dokładnie wtedy gdy zapragneliśmy i byliśmy gotowi :-)
wystarczy wpisać w go ole : NPR
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
a w tym temacie NPR polecam ladycomp - wysoka skuteczność!!! http://www.ladycomp.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja pozostaję przy standardowej metodzie czyli tabletkach antykoncepcyjnych. Biorę belare od dłuższego czasu i nie zamieniłabym jej na nic innego. NPR to zdecydowanie nie dla mnie metoda -bałabym się, ze gdzieś sie pomylę i będzie wpadka :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja po obecnej ciąży (2) chcę kilka lat chyba korzystać z wkładki lub tabletek i jeśli nie zdecyduje się w ciągu 5 lat na 3 to robimy wazektomię. W sumie wcześniej myślałam o podwiązaniu jajowodów za granicą, ale mąż sam zaproponował, że się poświęci jbc. Żeby mieć spokój i pewność. Tyle, że jak mówię, jeszcze chcemy dać sobie czas na zastanowienie czy to już koniec z dziećmi ;) Niestety u mnie w rodzinie są skłonności do zakrzepicy, więc hormony na okres dłuższy niż 5 lat odpadają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam implant, mniej przeciwwskazań niż do wkładki czy tabletki hormonalnej.
http://www.high-med.pl/wp-content/uploads/Implanon-NXT.pdf
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie mam obiekcji co do wkładki i tabletek, a tabletki Belara są znacznie lepiej tolerowane i co ważne nie zmniejszają libido jak niektóre starszej generacji. Słyszam od lekarza że to zależy od hormonów jakie mają w składzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie tez występuje ryzyko zakrzepicy dlatego postanowiłam po drugiej ciąży założyć wkładkę hormonalną levosert, która działa miejscowo w macicy więc jest bezpieczna dla zdrowia. Poza tym można z nią karmić piersią co jest naprawdę sporym plusem. Chyba nie pozwoliłabym swojemu mężczyźnie na wazektomię - w sumie wkładka hormonalna daje taką sama skuteczność i jeśli bym zechciała jeszcze jednego dzidziusia to po prostu ją wyciągnę. Rewazektomia niestety jest kosztowna i nie zawsze odwracalna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej ja używam prezerwatyw i monitora cyklu afrodyta Smart. Dla mnie niezastąpiona parka!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Metod antykoncepcji jest bardzo wiele. Decydując się na jedną z metod warto wziąć od uwagę łatwość jej zastosowania, dostępności i skuteczności. Ciekawy artykuł opisujący różne metody antykoncepcji dostępny jest pod adresem: https://termometrowulacyjny.pl/antykoncepcja-na-swiecie-metody-skutecznosc-dostepnosc/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto wypróbować moim zdaniem https://e-recepta.net/tabletka-dzien-po-recepta, bo już 3 razy w ciągu roku korzystałam, po prostu na wszelki wypadek. Mamy takie czasy, że dzieci jednak trzeba planować. Wiem, w jaki sposób to brzmi, ale wolę na razie wykorzystać młodość, a nie się martwić o macierzyństwo. Niestety w Polsce system idzie w dość złym kierunku dla kobiet, szczególnie planujących dziecko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam krążki dopochwowe, wygodna metoda, nie musisz pamiętać codziennie, wkladasz na 3 tyg, wyjmujesz na tydzien i zakladasz kolejny. Hormony nie ida przez uklad pokarmowy, działają miejscowo, wiec skutki uboczne powinny byc lżejsze.

Polecam również Meringer wkładki wewnątrzmaciczne - aktualnie mam taka wkładkę, długo się nad nią zastanawiałm, bo koszt założenia nie jest niski, jednak jestem zadowolona. Nie muszę o niczym pamiętac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zdecydowanie wolę wkładkę antykoncepcyjna diafragma Caya :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na temat prezerwatyw jeśli chodzi o efektywność antykoncepcyjną sporo jest różnych opinii więc warto poczytać więcej w sieci między innymi na https://e-recepta.net/blog/czy-prezerwatywy-sa-skuteczna-metoda-antykoncepcji/, by ewentualnie więcej się dowiedzieć czy w praktyce jest to metoda polecana czy lepiej wybrać inną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi nie podpasowala belara. Mam do odsprzedania 2 op. Może ktoś potrzebuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie osobiscie najlepiej podpasowały tabletki, stosuje te nowej generacji z estetrolem w skladzie, Drovelis, nie tyje po nich, nie mam zadnych dolegliwosci :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz zmienić tabletki na jednoskładnikowe. Tabletki jednoskładnikowe to preparaty zawierające tylko progesteron. Jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, tzw. "mini pill" są bezpiecznym wyborem u pacjentek palących papierosy czy posiadających inne przeciwwskazania do stosowania estrogenów. Więcej informacji: https://www.erecept.pl/article/artykul/286-jaka-antykoncepcje-wybrac-po-40-roku-zycia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

Jak wyprawiacie urodziny dla dzieci? (26 odpowiedzi)

Witajcie! Jak bardzo hucznie obchodzicie urodziny dzieci? Głownie chodzi mi o to czy urządzacie...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry