Widok

Apel w sprawie obowiązkowej segregacji odpadów przez Mieszkańców

W razie gdyby ktoś tak jak ja nie był świadomy :/
https://www.zukowo.pl/Apel_w_sprawie_obowiazkowej_segregacji_odpadow_przez_Mieszkancow_,10,5654
Czyli teraz wszyscy muszą w garażu zrobić sobie składzić makulatury i szkła...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hm. Ale to jest apel a nie bezwzględny nakaz. Co mogą zrobić, jeśli ktoś nie zmieni umowy? A za niesegregowane i tak się płaci więcej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest napisane że wszyscy mają obowiązek segregować śmieci tylko czemu gmina nie wysłała żadnych pism w tej sprawie? I ciekawe czy będą akceptować te czarne biny co są czy będą chcieli żeby zmienić na mniejsze bo ja mam ten czarny 240 l jak się nie mylę ten największy co jest dopuszczalny
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie! Skoro robią takie zmiany wielkie to powinni oficjalnie informować. Przygotować aneksy do umów itp. Oczekują, że będziemy śledzić ustawy i się sami domyślać, że trzeba iść zmieniać oświadczenia??
Kolor kubłów na śmieci to 2 sprawa. Ja mam 2 czarne 240l I mam nadzieję, że nie będą teraz oczekiwać, że kupimy inne bo tak.. :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę że kolor to mało istotna kwestia. Wystarczy zalaminowana kartkę nakleić albo sprajem napisać jakie masz śmieci w kuble.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez fizycznego dostarczenia takiej wiadomości, tj pocztą czy też specjalnie wyznaczoną do tego osobą, mogą sobie apelować na fb, stronie itp do woli. Jest to bez żadnej mocy prawnej.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kto ci przysłał do domu ze możesz 500 za dziecko brać ? :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Słowo klucz "możesz" nie "musisz"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz dopiero zacznie się masowe wyrzucanie śmieci w lasach i na łąkach... Szczególnie, jeżeli wziąć pod uwagę, że wg pomazańców z urzędu gminy, mieszkańcy mają przechowywać szklane i papierowe śmieci przez dwa miesiące, a plastikowe i metalowe - przez miesiąc.
Są jednak także inne sposoby: opakowania szklane do szkła należy wrzucać tylko w całości, wystarczy więc je potłuc i już będą się kwalifikowały do pozostałych - zmieszanych. Papier powinien być suchy i niezanieczyszczony - co za problem go zmoczyć? Na plastik też się znajdzie sposób wykluczający go z pojemników na plastik.
Nieładnie? Zgadza się. Jak urzędasy przestaną sobie z nami pogrywać, chętnie zmienię nastawienie.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1

100%!!
Ja też nie miałbym problemu z segregowaniem, gdyby śmieci były odbierane w jakiś rozsądnych odstępach czasu.. np. cały komplet raz na tydzień, albo bio co tydzień a reszta co 2 tydzień, a nie... makulatura raz na 2 miesiące.. Oni myślą, że mamy w domach / garażach specjalne miejsce na składowanie śmieci??
Ps. czyli rozumiem, że nikt z Was również nie dostał żadnego oficjalnego pisma? Czyli można olać?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się właśnie dowiedziałem czytając ten temat. Żadnego listu nie dostałem. Przy okazji zapytam czy dostaliście listownie jakąś kartę do pszoku? Byłem ostatnio wywieźć meble i pan mi powiedział że niby taka karta była wysyłana ?? I chcąc przywieźć śmieci muszę ją miec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Karte dostałam wraz z podatkiem od nieruchomości. Prawie ja wyrzuciłam z innymi ulotkami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Karta była dostarczona przez Pana Sołtysa wraz z nowymi stawkami za śmieci
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

skladzik makulatury mysle to najmniejszy problem. Ciekawszy jest skladzik plastiku, tj. fajnie pachnie po paru cieplych dniach :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi plastik nie śmierdzi, myję plastikowe opakowania kiedy jest taka potrzeba. Hmmm myję to i tak za dużo powiedziane. Bardziej płuczę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ale wy ludziska macie problem. Dużo ludzi segregowało do dzisiaj i nie widzieli problemu, a wam to teraz jakoś przeszkadza. Wszyscy trąbicie o ekologie itd. ale jak macie mieć jakiś swój własny minimalny wkład to nagle wielki problem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Segregowali, tak jak ja, i widzieli problem związany z częstotliwością wywożenia śmieci. Jakiś i**ota układał ten harmonogram. Jak można wywozić plastiki raz na miesiąc, a papier raz na dwa?!!! Brawo UG Żukowo
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też segregowałem, chociaż było to upierdliwe, bo chyba tylko u Kankowskiego i jego szajki, i do tego za taką kasę, odpady segregowane odbierane są co dwa miesiące. Dałem sobie spokój (złożyłem nową deklarację), kiedy pewnego poranka jakiś babsztyl o wyglądzie obozowej kapo, kroczący przed śmieciarką z triumfującą miną pani życia i śmierci i grzebiący łapskiem w każdym kuble, zadecydował, że mój kubeł nie zostanie opróżniony ponieważ jakiś przechodzący ulicą półgłówek wrzucił do wystawionego już kubła z "mokrymi" pustą butelkę po browarze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgodnie z ustawa Gminy maja rok na dostosowanie się, wiec Kankowski Szymkowiak walcie się!! Amatorzy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.prawo.pl/samorzad/segregacja-smieci-od-2019-roku,347745.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy gdzieś podano,jakie to będą kary w gminie Żukowo za brak segregacji? Nie mogę nic takiego znaleźć,a zgodnie z ustawą opłata może być 4xwyzsza od tej segregowanej. To o co chodzi z tym apelem, pracownicy UG nudzą się, czy jak?bo nie wiem o co chodzi. Niech mnie ktoś oświeci
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na znak protestu wobec gminy proponuje wszystkim mieszkańcom zmianę deklaracji podatkowej na inne miasto ,gminę . Odczują to bardziej niż frustracje na forum
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Od 4 lat segreguję śmieci i żyje. Da się, naprawdę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ja nie dam rady. Mieszkam w kurniku i nie mam miejsca na tyle pojemników, bo mam mikroskopijny kawałek ziemi przed domem :( Chlip, chlip :(
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za tą segregacje jest odpowiedzialna gmina, co za tym idzie? Więcej śmieci w lasach i przy drogach :) Gratulacje dla pomysłodawcy, jeszcze 5 lat temu nie było z tym problemu. Wywoz smieci w gore, to jeszcze segregacje wymuslili .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Te minusy bo pewnie sami ekolodzy dali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja mogę segregowac ale wszystko do jednego pojemnika.smieciarze niech zaglądają do kosza i wybierają odpowiednie worki (kolor) według harmonogramu. No chyba że gmina podstawi dodatkowe pojemniki jak to jest w innych gminach(Gdynia,Gdańsk)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

do góry