Widok
...spotykałam się z tajwańczykiem...i powiem wam, że związek z kimś z obczyzny nie jest dobrym pomysłem...o ile jeszcze kultura krajów europejskich nie różni się od siebie w aż tak ogromnym stopniu to jednak...polska a tajwan to niebo a ziemia :) zupełnie inne wartości, postrzeganie pewnych rzeczy...inny sposób myślenia, zachowywania się. związek z obcokrajowcem jest zawsze skazany na porażkę :)
ale taka japonka na jedną noc... ;) przygarnęłabym takie dziewcze :D
ale taka japonka na jedną noc... ;) przygarnęłabym takie dziewcze :D
Ona na socjal się nie skusi, w jej kraju za praktyki dostaje się wystarczająco kasy by się utrzymać w małym mieszkaniu.
Prędzej my zalejemy Emiraty, niż oni nas..
Chociaż zastanawia się nad osiedleniem tutaj (lub w Finlandii), by się dowiedzieć jak to jest gdy w lato są zimowe temperatury (u niej zima to 20-25 stopni), jak wygląda tęcza, śnieg lub mgła.
By móc sobie kupić psa Husky, nie być otoczoną przez Muezzinów 24/7.
Chciałaby mieć możliwość wyjścia na kawę z kim chce, bez lęku o bycie puszczalską, Chciałaby poznać tutejszą kulturę, dowiedzieć się o co chodzi z tym całym Holocaustem.
Prędzej my zalejemy Emiraty, niż oni nas..
Chociaż zastanawia się nad osiedleniem tutaj (lub w Finlandii), by się dowiedzieć jak to jest gdy w lato są zimowe temperatury (u niej zima to 20-25 stopni), jak wygląda tęcza, śnieg lub mgła.
By móc sobie kupić psa Husky, nie być otoczoną przez Muezzinów 24/7.
Chciałaby mieć możliwość wyjścia na kawę z kim chce, bez lęku o bycie puszczalską, Chciałaby poznać tutejszą kulturę, dowiedzieć się o co chodzi z tym całym Holocaustem.
Polska ma ten plus, że socjal jest do bani ;)
Arabowie, Azjaci czy inne nacje, przyjeżdżające na studia.. są normalni (oczywiście znam też wyjątki ale dzisiaj trudno o studenta z KRLD ;)
Albo po studiach spadają na bardziej zachód.. albo zauroczeni tym, co "mama w genach dała" zostają.
To, że nie mamy problemów narodowościowych nie wynika z sympatii czy antypatii.
Mamy za niski socjal.. i margines, który z chęcią lokuje się w Niemczech, Anglii czy (zwłaszccza) Francji.. u nas nie ma czego szukać.
Jak pisałem: w znakomitej większości, inostrańcy to albo studenci albo ludzie już związani.
Arabowie, Azjaci czy inne nacje, przyjeżdżające na studia.. są normalni (oczywiście znam też wyjątki ale dzisiaj trudno o studenta z KRLD ;)
Albo po studiach spadają na bardziej zachód.. albo zauroczeni tym, co "mama w genach dała" zostają.
To, że nie mamy problemów narodowościowych nie wynika z sympatii czy antypatii.
Mamy za niski socjal.. i margines, który z chęcią lokuje się w Niemczech, Anglii czy (zwłaszccza) Francji.. u nas nie ma czego szukać.
Jak pisałem: w znakomitej większości, inostrańcy to albo studenci albo ludzie już związani.
jesteśmy ksenofobami , no może nie wszyscy , ale jest to większy odsetek niż w innych krajach, i powiem szczerze nawet się z tego cieszę - przynajmniej wiem że żaden polityk nie zaryzykuje żadnej kampanii socjalnej na rzecz cudzoziemców, a przez to nie sprowadzi nam na głowę pokolenia murzynów, zółtków lub innych "kosmitów".
Osobiście od wielokulturowej sieczki z którą spotkałem się w Londynie wolałbym u nas politykę imigracyjną reprezentowaną przez Arabię Saudyjską.
A koleżanka przyjeżdżając do Polski pozna Polaków (może nawet tych gościnnych), ale jadąc do Anglii nie koniecznie pozna Anglików.
Bardziej martwi mnie wrogość nas wobec siebie.
Osobiście od wielokulturowej sieczki z którą spotkałem się w Londynie wolałbym u nas politykę imigracyjną reprezentowaną przez Arabię Saudyjską.
A koleżanka przyjeżdżając do Polski pozna Polaków (może nawet tych gościnnych), ale jadąc do Anglii nie koniecznie pozna Anglików.
Bardziej martwi mnie wrogość nas wobec siebie.
też się nasłuchałem o zabijaniu niewiernych aby, dostać się do raju. Ostatnio w egipcie i innych krajach afryki wyrżnięto chrześcijan, palono kościoły, ale daleki jestem od tezy, że tacy są wszyscy arabii. My też mamy w świecie opinie pijaków i złodziei w stanach niżej od meksów a pchamy się tam jak, muchy do guana
Nie twierdziła że tacy jesteśmy, ale też sporo się nasłuchała o naszej ksenofobii. I chciała się upewnić ile w tym prawdy.. Sam mam znajomego tu co uważa że wszystkich Arabów czy Żydów należy eksterminować.. Niestety skrajne przypadki są najbardziej widoczne..
Wiecie może jak się dostać do synagogi we Wrzeszczu w celu jej zwiedzania?
Wiecie może jak się dostać do synagogi we Wrzeszczu w celu jej zwiedzania?
Doświadczenia innych europejskich krajów uzmysławiają nam że jednak nie chcemy mieć takich sąsiadów..........
Mam 2 sąsiadów .Jeden Turek ,drugi Syryjczyk .Są OK
My takich doświadczeń jak nasi sąsiedzi (czytaj Niemcy) nie mamy i
mieć nie będziemy.
Niemcy pozwolili by zadomowiały się mniejszości narodowe tj Turcy czy
Jugosłowianie ,dali im socjal ,pozwolili na naturalizowanie .
I to są fakty.
Boimy się innej kultury,czy obyczajów. Jaką w świecie mamy
opinię jako Polacy to już wszyscy zapominają :-)
Mam 2 sąsiadów .Jeden Turek ,drugi Syryjczyk .Są OK
My takich doświadczeń jak nasi sąsiedzi (czytaj Niemcy) nie mamy i
mieć nie będziemy.
Niemcy pozwolili by zadomowiały się mniejszości narodowe tj Turcy czy
Jugosłowianie ,dali im socjal ,pozwolili na naturalizowanie .
I to są fakty.
Boimy się innej kultury,czy obyczajów. Jaką w świecie mamy
opinię jako Polacy to już wszyscy zapominają :-)
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
Ja bym chyba nie chciała, bo o ile kiedy są w mniejszości to nie jest problem, jednak kiedy znajdują się w dużej grupie zaczynają stanowić problem.
Doświadczenia innych europejskich krajów uzmysławiają nam że jednak nie chcemy mieć takich sąsiadów. I nie jest to żadne uprzedzenie, to są fakty. Sami są sobie winni a opinia idzie w świat.
Doświadczenia innych europejskich krajów uzmysławiają nam że jednak nie chcemy mieć takich sąsiadów. I nie jest to żadne uprzedzenie, to są fakty. Sami są sobie winni a opinia idzie w świat.