Widok

Bandytka na drogach yumbo

Czytam i nie wierzę. Na płytach yumb co chwila starcie samochodów. Psychopaci z brakiem wyczucia odległości prują ile się da. W niedzielę widziałam jak samochód zepchnął z płyt rowerzystę na pobocze ten się przewrócił a autko sobie pojechało. Wolna amerykanka. Co się jeszcze musi stać żeby nie doszło do tragedii . Czy drogówka nie mogła by zajrzeć na drogi powszechnie opisywane z agresji psychopatycznych kierowców którym się zawsze śpieszy
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niestety , żyjemy wśród buraków, przybywa ich w zastraszającym tempie . Przekłada się to też na tych za kierownicą. Moje dewiza to tak jechać by nie dać zabić się idiocie . To wszystko co mogę zrobić , kolejnym krokiem było by zastrzelić na miejscu . Policja ma wielkie pole do popisu, kary i mandaty takie żeby zapamiętał przez lata, tylko trzeba chcieć .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Życzenia i dobra rada. Nic się nie stanie gdy wykorzystamy skrzyżowanie, zjedziemy nieco i przepuścimy jadących z przeciwka. To tak niewiele. Tego powinna uczyć matka, ojciec, potem nauczyciele, reszta nauki z książek i samego życia.
Nie rób tego komu. co tobie niemiłe. Czy to takie trudne?
4 pasma płyt uniemożliwiają bezpieczne mijanie bez zjechania na pobocze. Jakie mózgi od wójta to wymyśliły?. Odpowiedź: Jaki pan taki kram. Czemu się dziwić. Płyty yomb są na drogę przemysłową.
P.S. czy widzieliście te maszyny, które przyjeżdzały do ułożenia parę metrów płyt dziennie? Ameryka i Alaska! A potem zdziwienie, że kibelek w Białymstoku za 400 tyś. zł., a ławeczka od patriotów prawdziwie polskich za 100 tyś.zł. Za to wszystko płacimy my.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja bym zdemontował te płyty i zostawił dziurawa drogę. Nie było by problemów i płaczu że szybko jeżdżą.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czasami też się zastanawiam czy to nie jest dobry pomysł. Odkąd te płyty położyli to jazda jest koszmarnym stresem, za każdym razem loteria - zmieszczę się czy zahaczę o tego z naprzeciwka, czy lepiej rozwalić oponę, ale mieć całe lusterko? A wyjść na piechotę to już wcale nie można. Masakra, takie drogi w XXI wieku w tak dużej miejscowości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym zdemontował te płyty i zostawił dziurawa drogę. Nie było by problemów i płaczu że szybko jeżdżą. Przynajmniej psychopaci by zwolnili.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tak czy siak jak oboje się obszorujecie to wezwanie Policji nic nie da bo obopólna wina. Te płyty to jest taka prowizorka. Aby to miało ręce i nogi to powinny być namalowane linie rozdzielające pasy ruchu, inaczej to będzie wolna amerykanka. No ale ważne, że w Kielnie Wójt ma pod domem afalt wylany, co go obchodzi Bojano
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Asfalt jest nie tylko pod domem wójta ale i w innych małych miejscowościach. Wójt chwali się że buduje drogi w gminie, że wiele ich powstaje. Niestety mało kto z Bojana jeździ po innych wioskach i widzi że tam kładzie się asfalt, a u nas tylko jomby ze składek. Przypominam, że płyty jomb są zaprojektowane do budowy tymczasowych dróg dojazdowych, a u nas główne drogi w miejscowości się nimi z dumą wykłada.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najgorzej że najszybciej jezdza ci którzy nie umieją jeździć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dziwisz się ? Zawsze tak jest , to miszczowie kierownicy ...;-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwaga. Nowo wypłytowana droga za jeziorkiem z prawej (jadąc w stronę Gdyni) ma pierwszeństwo. Nie mam na niej trójkąta. Sam się połapałem jadąc na pamięć, że nie ustąpiłem wyjeżdżającym z niej samochodom. Na szczęście nie obtrąbili.
Mogliby znowu naprawić trochę pobocze bo znowu są koleiny i zjeżdżając opony tną się o krawędzie płyt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokładnie, jadących z Poległych Żołnierzy trzeba przepuścić. Ul. Majora Bojana nie jest nigdzie oznakowana jako droga z pierwszeństwem więc obowiązuje reguła prawej ręki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na odcinku od Gdańska do Łodzi, jadąc pociągiem nigdzie płyt yomb na drogach nie widziałam. Wielokilometrowe odcinki pośród pól pokryte są asfaltem. Do pilnego rozliczenia nasi radni, dlaczego dopuszczają do takiej degradacji wsi?
Na skrzyżowaniu ul. Bojana i Poległych Żołnierzy pilnie wymagany jest znak drogowy. Jadący w stronę Gdyni z nawyknienia nie zauważają, że dojeżdżają do skrzyżowania z drogą równorzędną, zwłaszcza, że dotąd Poległych Żołnierzy była często nieprzejezdna.

Nie pozwólmy układać płyt przemysłowych. Czy ktoś z decydentów ma układ z producentem płyt albo specami od technologii ich układania?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bo u nas to się nazywa zrównoważony rozwój - bierzemy kasę z Bojana i ładujemy w najmniejsze wioski - żeby wyrównać.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie to, żebym bronił gminy, ale płyty są również układane w Gdyni, Gdańsku, Chwaszczynie. Pochodzę z kujawsko-pomorskiego, biedniejszego województwa i ze zdumieniem obserwuję degenerację cywilizacyjną okolicy. Nie wiem co to za lokalna klika akceptuje standardy dróg nie do pomyślenia w innych rejonach kraju.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czekamy do poważniejszego wypadku to może coś się zacznie dziać https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Malkowskiego-z-Gdyni-do-Bojana-czeka-na-remont-n172340.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie będzie niczego. Problem od lat znany, za każdym razem gdy go media wyciągną okazuje się, że nic nie mogą zrobić bo gminy musiały by się ze sobą porozumieć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

To może na początek niech każdy zrobi swoje. Odcinek do znaku Bojano do Warszawskiej, niby niedawno robiony, może płyty ma, ale lusterko urwane widzę co kilka dni. Nasze władze nie mają pojęcia jaki ruch jest na tej drodze
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mają pojęcie. Tylko mają to w czterech literach.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Droga powstanie dopiero jak sam wójt straci lusterko w swoim najnowszym BMW.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

O odcinku z Gdyni do granicy z Bojanem - 3 rzędy płyt, UM.w Gdyni odpowiada, że to nie jest droga tylko dróżka, a wykonanie drogi wymaga współdziałania z władzą w Szemudzie, której brak. I co?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

No po prostu strach myśleć... Drogówka faktycznie powinna coś z tym zrobić, bo to przecież niebezpieczne!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wójt twierdził, że nie trzeba robić drogi bo jak ruszy trasa kaszubska to na Majora Bojana nie będzie ruchu. Auta już tydzień śmigają po nowej trasie, a na jumbach nic się nie zmieniło. Rozmawiałam z kilkoma osobami i wszyscy mówią, że nie opłaca im się jeździć kaszubską, bo po płytach jest dużo bliżej. Powiedzcie proszę jaka będzie więc kolejna wymówka, żeby nie robić drogi z Bojana do Gdyni?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kultury brak buraki jada na czołówkę żeby tylko nie wjechać w dziurę bo by mu korona ze łba spadla
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Może już stracili oponę lub felgę na ostrych krawędziach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Aa... to mogą środkiem. Przepraszam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przecież na Majora Bojana jest tylko środek
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po prostu na kolejnego wójta trzeba wybrać kogoś kto mieszka przy yumbach! Jakieś kandydatury?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy jest jakiś komitet społeczny, który zajmuje się rozwiązaniem tego problemu, chętnie się przyłączę do działań.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
W przyszłym tygodniu zaczynamy akcję ściągania płyt
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ściągnąć to możesz sobie majty przez glowe
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Bojano

czy jest szana na rowery MEVO w Bojanie ? (21 odpowiedzi)

Czy jest szansa na rowery MEVO w Bojanie? Od czego to zależy że w Baninie są a u nas np. nie ma?...

Przyłączenie Bojana do Gdyni (122 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

Zakup bliźniaka (16 odpowiedzi)

Cześć Wszystkim, Planuje przeprowadzenie się do Bojana z Gdyni. Aktualnie mieszkamy w bloku na...

do góry