Widok

Ból brzucha od kwasu foliowego?

Rodzina i dziecko Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Cześć. Zauważyłam, że odkąd zaczęłam brać kwas foliowy i witaminę D (początek ciazy), to prawie cały czas boli mnie mocno brzuch. Czy któraś z was tak miała? Co w tej sytuacji robiłyscie? Odstawiałyscie zupełnie czy może zmniejszałyscie dawkę? Dodam, że mieszkam w UK i niestety na razie nie mam możliwości konsultacji z lekarzem ... Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A zadzwonić do lekarza nie da rady? Mnie brzuch boli od początku ciąży. I miałam krwawienia. Teraz jestem na półmetku i krwawien nie ma, ale brzuch boli nadal :-) no u mnie akurat taki urok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dopiero 30 kwietnia mam wizytę u lekarza :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciąża ma to do siebie, że brzuch boli. Najprawdopodobniej nie ma to ŻADNEGO związku z kwasem foliowym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie też brzuch w kółko boli, ale to bardziej zasługa ciąży, niż kwasu foliowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niektóre osoby nie tolerują kwasu foliowego, najlepiej wcześniej zapytać lekarza czy nadal brać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mnie też brzuch bolał na pocztątku ciąży tak jak na okres,nie wydaje mi sie że to od kwasu,ale zapytać zawsze można.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam dwa podejścia do kwasu foliowego kiedy planowałam ciążę. Oba skończyły się okropnym bólem brzucha :/ Dodam jeszcze, że były to dwa rodzaje tabletek, różnych firm... póki co jem dużo zielonych warzyw i bananów :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy udało się pani zajść w ciążę bez niego ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście, że da się zajść w ciążę bez kwasu foliowego. Natomiast jego niedobór już w ciąży może skutkować bardzo poważnymi wadami cewy nerwowej u dziecka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też od ponad 3 miesięcy brałam . Pierwszej firmy dostałam zaparć , drugiej bóli brzucha. Teraz mam problemy z jelitami . Odłożyłam już 2 dzień kwas, zobaczymy,wydaje mi się że jest lepiej ;) chyba mi nie służy ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja na Twoim miejscu zrobiłabym sobie usg bo fakt, może to być rzeczywiście od przyjmowanych suplementów które niekoniecznie może Ci służą ale może to też być inny powód także skonsultuj się koniecznie i nie lekceważ problemu. Jeśli jesteś z okolic Wawy to https://cardioteam.pl/ tutaj masz naprawdę fajny zespół specjalistów i nowoczesny sprzęt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kwas foliowy to witamina B 9 - to nie od tego boli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mnie po kwasie foliowym bolał brzuch miałam okropne wzdęcia na własną rękę zrobiłam sobie badanie z krwi poziom kwasu foliowego i wynik wyszedł podwyższonny chyba 3 albo 4 krotnie a zapewnienia lekarza że kwas foliowy nie szkodzi itd itp i że to nie przez to podniosły mi ciśnienie. Zrobiłam po swojemu i odstawiłam kwas foliowy na miesiąc i zrobiłam powtórne badanie które pokazało prawidłowy poziom kwasu foliowego a dolegliwości bólowe mineły po mniej niż tydzień od odstawienia. Także na własnym przykładzie mogę powiedzieć że brzuch może boleć przez kwas foliowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Położna środowiskowa Gdynia - którą wybrać? (13 odpowiedzi)

hej dziewczyny! Czy możecie mi polecieć jakąś sprawdzoną, zaufaną, i rzetelną położną...

nietrzymanie moczu po ciąży (27 odpowiedzi)

Słuchajcie czy któraś z Was miała po porodzie problem z nietrzymaniem moczu?

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry