Widok

Brak jednej umowy kupna sprzedaży a rejestracja pojazdu

Witajcie, nie wiem jak, ale zgubiłem jedną umowę kupna sprzedaży ( między właścicielem z dowodu ) a Panem Krystianem, resztę umów posiadam. Czy w urzędzie można to jakąś załatwić bez jednej umowy? Przeszukałem cały dom kilka razy i nic... A patrząc po pierwszych cyferkach peselu Pana z dowodu to nie wiem czy on jeszcze żyje :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jest to taki problem o ile starszy Pan po sprzedaży auta zgłosił w swoim urzędzie komunikacji ten fakt, a zapewne zgłosił, żeby mu nie przychodziły np. mandaty następnego użytkownika. Idź do urzędu z tym co masz i są spore szansę że nikt nie będzie robił problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

liczy sie ostatnia umowa ,umowa miedzy toba ,a "krystianem",poprzednie nie sa brane pod uwage.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

To zależy. Bo jeśli poprzedni właściciel od którego obecny kupił pojazd nie przerejestrował go na siebie, tylko pojazd był cały czas zarejestrowany na jeszcze wcześniejszego właściciela to ta wcześniejsza umowa też jest potrzebna. W tym przypadku jak pisze autor, zgubił umowę między właścicielem z dowodu a panem Krystianem (od którego on kupił) więc ta zgubiona umowa jak najbardziej jest wymagana, bez niej rejestracja nie będzie możliwa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest kilka sposobów żeby to obejść....bardziej lub mniej dookoła
U mnie wystarczyła ostatnia umowa a dr i kp też były na poprzedniego właściciela,
Ja chyba rok albo dłużej jeździłam bez zmiany dokumentów, miałam kontrolę drogową, oc było już na mnie, tylko blachy i dowód był stary
mówiłam że jeszcze nie zdążyłam przerejestrować, krecili trochę nosem ale nic nie mówili......
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Motoryzacja

Właściciele samochodów elektrycznych, ile $ oszczędzasz na zamianie? (7 odpowiedzi)

Otrzymuję tak dużo odzewu od ludzi na temat samochodów elektrycznych. To jest absolutnie szalone....

jakie auto kupic? (23 odpowiedzi)

Jakie auto kupic najlepiej z napędem na cztery koła i systemami bezpieczeństwa? Zależy mi aby...

To gdzie szanowne społeczeństwo znalazło najkorzystniejszą ofertę na OC....? (17 odpowiedzi)

Tak jak w tytule ...... To gdzie szanowne społeczeństwo znalazło najkorzystniejszą ofertę na OC w...

do góry