Widok

CO JEST Z TYMI IMIONAMI? PRZECIEZSATAKIE ŁADNE:)

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
chciałąm nazwac moja coreczke Amelia, jednak wszyscy odradzali mi poniewaz AMELIA=AMELA=MELA I DZIECKO moze byc przezywane w szkole potem w pozniejszym zyciu
Imie MAJA tez jest super, ale podobno na MAJA mowia
MAJA CO MA DWA JAJA.
CO O TYM SADZICIE?
POZDRAWIAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba zartujesz,ze sugerujesz sie jakimis glupimi powiedzonkami?:P

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na kazde imie inne dziecko znajdzie przezwisko by dokuczac ... to normalne ... wystarczy przypomniec sobie wlasne dziecinstwo

nie przejmujcie sie tym co mowia inni o imionach

jak wybralam imie dla dziewuchy to sie tylko mi podobalo i maojej mamie a reszta zawsze cos widziala w tym imieniu ... ale co mnie to obchodzilo ... a teraz juz wcale nie obchodzi bo bedzie synek :)


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sara nie podobalo sie nawet mojej mamie i myslala,ze sobie zartuje z tym imieniem.mialam i mam gdzies co sie podoba czy nie podoba innym,grunt by imie nie bylo osmieszajace dla dziecka w brzmieniu i tyle.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasza córeczka bedzie Liwia,pol rodziny dzwoni czy w koncu zmienilismy zdanie,bo co to za imie i tp.cale szczescie mamy to głeboko...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prawidlowe podejscie:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas będzie Oliwia,,,,
a znajomi juz pytaja czemu nie tina albo naj :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka będzie miała Maja na imię, a gdyby był syn, to byłby Olaf. I też nikomu się nie podobały imiona. Na szczęście to nie ich dzieci, a imiona wcześniej w wątku wymienione, to normalne imiona.
Maja co na dwa jaja dobre :)
A tak na prawdę, to dzieciaki w szkole zawsze znajdą sobie coś, przez co będę mogły drwić z rówieśników. Ja np byłam za wysoka, a kolega rudy... Moznaby się zastanowić nad imionami typy Zygfryd czy Wieńczysław...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
P.S. A Amelia to bardzo ładne imię!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam się Amelia- bardzo ładnie:) ja bym tam się nie przejmowała i nawet uważam,że nie koniecznie można jakoś przedrzeźniać to imię akurat
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas, jeśli będzie dziewczynka :) to też chyba Amelia. Mam w nosie czy się komuś podoba czy nie. A co do przezwisk to i tak nic na to nie poradzisz. Jak nie imię to nazwisko. Zawsze znajdzie się coś do przedrzeźniania.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boszsze, moja teściowa i rodzinka meża cały czas gadała, że Antonina to dramat, takie długie imię, niemodne, koszmar! Miałam ich sugestie w głębokim poważaniu;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) to tak jak u Nas, długo zastanawialiśmy się pomiędzy Liwią a Lilianą i stanęło na Liwii, ku niezadowoleniu otoczenia, ale nie zamierzamy się tym przejmować..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Michał - w portki kichał,
Adam - z babami nie gadam,
Małgorzata - cztery wiochy, jedna chata,
Agata - nogą zamiata
no już nie pamiętam wszystkich "częstochowskich rymów"
ale zawsze można je wyprodukować a dzieciaki to już z zasady produktywne są bardzo. Amelia, to prawie jak emalia ;)))) Ja chciałam dla dziewczynki Milena, to mnie mąż straszył, że dzieciaki będą ją jak tą krowę Milkę przezywać - miałam to głęboko :)))) Urodził się chłopiec i daliśmy mu na imię Szymon. Szymek...to coś z szynką można skojarzyć ;))) Mam się tym przejmować????!!!!! :)))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja corcia bedzie miala na imie Maja i wszystkim w rodzinie bardzo sie to imie spodobalo,nawet jak mnie pytaja o dzidzie,to mowia do ( o ) niej juz Majka:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ależ się uśmiałam ... pierwsze słyszę !!!


nazwij jak chcesz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ło matko, normalne imiona a ludzie robia problemy...

Dla mnie najwiekszym nietaktem w tym wszystkim jest komentowanie przez rodzine, znajomych wyboru imienia dla dziecka...
Jak można rodzicom, którzy wybrali imie dla dziecka dlatego, że wg nich jest SUPER i ŚLICZNE mowić, że imie nie teges, a dlaczego tak, a dlaczego nie tak.... Porazka!

Ale ja od babci mojego męża slysze to za każdym razem jak sie spotykamy.... Wrrrr, juz nawet nie komentuje bo mi szkoda nerwów :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No, ja też się uśmiałam :))) Myślałam, że dorośli ludzie nie mają takich dylematów ;) Amelia - no cóż, imię jak każde inne. Jedni powiedzą, że śliczne, inni że średnie a inni, że brzydkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amelia - tez miałam dać jakby była dziewczynka - mi i mężowi bardzo sie podoba , mojej mamie nie. Ale to nasze dziecko i my wybieramy.
Jednak bedzie synek Dawidek - nam sie podoba innym nie , ale to nasz synek i my decydujemy- proste
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
widzę że rośnie konkurencja Julii, co druga dziewczynka się tak teraz nazywa ... i wszystkie one będą miały w przyszłości chłopakó Jakubów (bo kogo, jak co 2 chłopiec to Kubuś) ? :P

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie jest tak samo, córka będzie Amelia i większości rodzince się nie podoba. Ciotka z Austrii niemal błagała żebyśmy zmienili imię. Bracie, bratowa i wiele osób z rodzinki sprzeciwia się Amelii.
Tylko kogo to będzie dziecko, moje, czy mojej rodziny ??
Jak oni nazywali swoje pociechy ( niekoniecznie mi się te imiona podobają ) to milczałam bo to ich dziecko a nie moje.
Najważniejsze, że rodzicom się podoba.
Uważam, że rodzice decydują i gdyby mąż protestował to trzeba iść, albo na kompromis, albo przekonać męża do imienia ;)

Trzeba mieć swoje zdanie i nie sugerować się innymi, bo jesteśmy dorośli ;)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahahahahaha ale się uśmiałam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem zdania, że najważniejsze żeby rodzicom się podobało, jak moja kuzynka nazwała synka Marcel, to też nikomu się nie podobało i wszyscy mówili - " Marceli Nowotko" albo"Marcelino chleb i wino", bo akurat taka bajka leciała w TV. Teraz Marceli ma 7 lat i jest super dzieciak i nikt na to nie zważa, że na początku jego imię wydawało się dziwne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do Elkra - a ja mam na imie Milena, i jak chlopcy spiewali Milka z alpejskiego mleka, to na podryw a nie dokuczliwie :) Ciesze sie ze mam orginalne imie, a moja siostra ma na imie Mariczka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marika, cudne imię :)
Znam jedną dziewczynkę o tym pięknym imieniu :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każda z nas nazywa swoje dzieciątko tak jak jej się podoba :) my daliśmy Jaś i choć to imię mi sie od dawna podobało, nie wiem czy teraz już bym tak dała na imię naszemu synkowi, a to dlatego, że stało sie ostatnio bardzo popularne :/// dlatego do mamuś Amelek- zmiłujcie się ile ich już jest? co druga dziewczynka to Amelka :// była fala Wiktorii, Julii, Zuzi teraz Amelki ://// choć nie pisze, że imię mi się nie podoba, bo podoba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapomniałaś o Mai :P

jestem tego samego zdania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do Milimili Mileny - masz bardzo ładne imię :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, ale co z tego, ze jest duzo Amelek, Kubusiów, Julek czy Zuziek - dla rodziców tych dzieciaczkow jest to ich jedyna, niepowtarzalma i cudna Amelka, Julka bądz Kubus!!

A nawet jeśli Amelka została nazwana Amelką bo imie zrobiło sie popularne i rodzicom bardzo sie podoba to chyba wiedzielei co robia.... :)

Darujcie sobie te apele :)

Jak chodzilam do liceum to w klasie mialam chyba 5 czy 6 Kaś :) I co? I nic! Nikt sie nie mylil, uzywano równiez ich nazwisk i nikt nie robił halo z tego, że w jednej klasie tyle Kasiek :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A teraz w szkołach jest wysyp Julii i Majek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i Bartków, jak ostatnio na placu zabawa zawołałam swojego synka to kilku Bartków sie odwróciło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ma na imie Maja i było kilka tekstów typu ..."majajajka"..ale wbijam w to fajnie być Mają. Ja mam Anię, a druga będzie Izą lub Tomkiem, w zalezności od płci.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córka to Lena a Lena- Polena :-)
Nasza Kochana Lenka
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy Mateuszka. Ale dla dziewczynki chcieliśmy Marta. Kiedyś usłyszałam "Marta, g...warta" ;)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To, że jest dużo Amelii to fakt, ale dla mnie moja córka będzie ta jedyna Amelia.Każde imię przechodzi swoją falę.

Moje również popularne i Kaś jest masę
To rodzice decydują jak ich pociecha ma mieć na imię :)
Od dawna mam wybrane imiona dla swoich pociech, jeszcze w czasie kiedy tylko marzyłam o maleństwie
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi znowu mama dowaliła ze niby u niej w pracy sie smieja co to za imie glupie Liwia,brak słów.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mojej mamie też się Mateusz nie podobał. A dziś sama mówi, że inne by do niego nie pasowało. Przecież widać, że to Mateusz ;)))
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nieładne jest mówienie przyszłej mamie, że wybrała brzydkie imię, a tym bardziej komentowanie "co to za dziwaczne imię"
Moja ciotka, starała się wpłynąć na mojego narzeczonego i jego nakręcała, żeby się nie zgodził na takie imię.
Później sie modliła, żeby był chłopiec bo miał być Jakub :)
I zrobiłam wszystkim na złość, w moim brzusiu jest Amelia i Amelią pozostanie, czy się komuś podoba czy nie.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a u mnie w rejonie jest masa Mateuszów i Bartków ostatnio .z dziewczynek to kazda malutka ma na imie Maja....
I co z tego?
Ładne są i ich popularnosc chyba nie jest jakims wielkim problemem:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja jestem Justyna -pierzyna buhahhahahhahha:D

Rety,ludzie to maja problemy co :P?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam Maje i nikt tak nie woła

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przypomniało mi się - Mateusz - wajchę przełóż ;)))))
No i co teraz????? No, cholerka tylko pod ziemię się zapaść ;))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe :P;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja kolezanka jest w ciazy ,2 xporoniła i za kazdym razem mówiła ze chce miec Zosie :) teraz jest w piątt\ym m-cu i daj BOZE donosi i mówimy ze bedzie mała Zocha ,ktos by sie obraził ze zocha ?? !! a ona tak poprostu mówi do brzuszka mała Zocha i juz ,ja mówi ziuta :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przejmuj sie, u mnie w rodzinie pare lat temu pojawiła sie Liwia - na poczatku tez sie dziwiliśmy co to za imie, bo nieznane a teraz już sie wszyscy przyzwyczaili :-))))
A swoja drogą podobno kilkanaście lat temu wszyscy dziwnie rezagowali np na imię Żaneta (pewnie tak jak teraz na Liwie) a teraz juz nikt sie nie dziwi jak dziewczynka ma tak na imie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zanim jeszcze poznaliśmy płeć dziecka teściowa próbowała mi "dyskretnie" zasugerować, że u nich w rodzinie jest taka tradycja, że to babcia wybiera imię dla pierwszego wnuka i np mój mąż, czyli jej syn został nazwany tak, jak wymyśliła to jego prabacia ... spojrzałam na nią tylko jak na ufo i powiedziałam, że widocznie była za mało asertywna i niech zapomni, że to nasze dziecko i tylko my zadecydujemy jak będzie miało na imię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
łorety,ale zasady rodzinne,jakies przedpotopowe ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myślę, ze to żadna "tradycja" :P chyba po prostu chciała jakoś podnieść rangę swojego widzi mi się :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie tak,ale i tak to zabawne;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
każdy ma swoje ulubione imiona i takie, których nie lubi. jakoś jednak nie wyobrażam sobie skrytykować kogoś za już obrany wybór. co innego luźne rozmowy.

póki co nasz wybór raczej wzbudza pozytywne emocje: Franek, Franio, Francik i Francio. po prostu Franciszek. aa jednynie koledzy z pracy mnie wyśmiali. trudno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale Ziuta to od Kazimiery, a nie Zosi

na Kazika mówią Ziutek, Kaziutek

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi się raz wyrwało "o Boże" jak usłyszałam jak znajomi nazwali synka ... nie przeszło mi przez gardło że ładnie, że orygilanie czy coś takiego ... po prostu się skrzywiam myśląc, że chyba po pijaku wymyślali imię ... synka nazwali Roland :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem Kasia i jak chodziłam do szkoły to zawsze mialam w klasie przynajmniej 3 inne Kasie i jakoś to nikomu nie przeszkadzało, więc teraz tez bym się nie sugerowala tym ile Julek czy Kubusiow jest juz w okolicy czy w rodzinie:)
A ja Wam pwiem jeszcze inną rzecz... moja teściowa jest osobą bardzo wierzącą i kiedyś jak dyskutowaliśmy o imionach powiedziala nam,że imie musi być jakiegoś świętego:) tzn. jeśli chcialabym nazwać synka np. Olivier a nie ma takiego świętego to bylby koniec świata i według niej jest to nie do pomyślenia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja znam 15 letnia dzewczyne o imieniu Fabiola :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas bedzie Blanka Nel i w sumie nie spotkalismy sie ze zlymi reakcjami od znajomych badz rodziny, natomiast, 3 ka znajomych w pracy powiedziala, ze bedzie wytykana w szkole itp, sa to Anglicy, z ktorych jeden z nich ma 2-ke dzieci: Vital i Nevaeh( tego to do dzis nie wiem jak wymowic ;-)))
ale wydaje mi sie, ze bardziej bylo to zlosliwe, a ja mowie to co powiecie o nazwisku, przeciez jest typowo polskie, z koncowka ska...to juz byla cisza,
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my daliśmy córci na imię Zuzanna. OgOlnie sie wszystkim podobało, ale i tak mój brat wymyślił sobie Zuzana o****na :-) ale się raczej z tego śmiejemy bo to często prawda :-). A jeśli chodzi o orginalne imiona to moja bratowa ma na imię Oriana i wszyscy myślą że jest ze wschodu a to rodowita Gdańzczanka :-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiecie co często tak jest że rodzice dają dziecku na imię tak że oszpecaja to dziecko późniejszym okresie -ostatnio usłyszałam jak amła woła KASJANA pól dzieciaków na placu zabaw zaczęło się śmiać ja rodząc 3 ,5 roku temu dałam na imię Dawid choć większa częśc rodzinki była przeciw(i właśnie dlatego dałam)nie znaliśmy kompletnie żadnego Dawidka dopiero kiedy w wieku 1 ruszylismy na place zabaw tow glowie mi się nie mieściło ile jest DAwidków -w przedszkolu 6 w grupie -nie żałuje ani troszkę ,że jest DAwidek -nie wyobrażam sobie żeby mógł mieć inaczej na imię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie,najbardziej nie rozumiem rodzicow ktorzy daja dziecku imie osmieszajace.to nie oni beda je nosic cale zycie tylko inny czlowiek.tym ja sie sugerowalam bynajmniej.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i to jest wlasnie problem, ze to co dla jednych wydaje sie osmieszające dla innych jest to super imie :)

Bo raczej rodzice, może prócz kilku przypadków :) nie nazywaja dziecka świadomie w sposób ośmieszający w ich mniemaniu oczywiście :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba Was przebiję z imionami, znajomi znajomych nazwali swoją córkę od łacińskiej nazwy kwiatu "rajski ptak" tzn. .... STRELICJA
to jest dopiero orginalność
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie no ludzie mają n****ne w głowach ... jak można tak skrzywdzić dziecko na starcie? widziałyście spis najpopularniejszych imion nadawanych w Warszawie? na ostatnim miejscu jest (ale JEST) Żyraf :D to też niezła masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy Liwie i ja wcale nie uwazam ze to imie jest jakos bardzo orginalne...jak dla mnie takie samo jak ania, kasia czy basia...w rodzinie byly podzielone zdania oczywiscie, ale teraz jak juz jest malenstwo wszystkim sie podoba;)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mam małą Majeczkę i większego Piotrusia, z dziwnych imion - mam znajomą - nazywa się Delfina.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja słyszałam też o Kresceni :) Dla mnie urocze, Kresia :)
ALe fakt, że oryginalne imie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jeszcze w liceum miałam zrobioną listę imion dla potencjalnych dzieci. Jak byłam w ciąży gdzieś ją znalazłam. Na pierwszym miejscu była Amelia na drugim Oliwia.
Tak jak w Waszym przypadku Amelia nie przypadło mojej rodzinie do gustu. Mój Tata wiecznie mówił że będą wołali za nią mela.
Ostatecznie jest Oliwia Patrycja.
Niestety jak robiłam tę listę Oliwka nie była tak popularna jak 4 lata temu. Dopiero w piaskownicy i w przedszkolu okazało się, że Oliwek cała masa.
Ogólnie nie interesuje mnie jak inni rodzice nazywają swoje dzieci....natomiast drażnią mnie spolszczone zagraniczne imiona: zamiast Jessici znajomi mają DŻESIKĘ.

Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co jest brzydkiego w tym "mela"? Mnie sie podoba. Mela znaczy jabluszko po wlosku wiec calkiem apetycznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też wybrałam AMELIA i smieję się tylko jak wujek mówi EMALIA :-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie się podoba Amelia, a skrót Mela jest super :)

już kiedyś o tym pisałam, że zastanawiające jest to, że pewnym pokoleniom podobają się takie same imiona - ciekawe skąd się to bierze... mnie się od lat podobają imiona Michalina i Antonina dla dziewczynki, zawsze myślałam, że to takie super oryginalne, a okazuje się, że jednak nie.

ale powiem Wam, że ja jednak chyba bym takiego najmodniejszego imienia nie dała... choć z drugiej strony gdyby było moje ukochane i wymarzone... no nie wiem. w każdym razie ja jestem Agnieszka i miałam cztery Agnieszki w klasie w podstawówce, pięć w ogólniaku i siedem na studiach - i choć lubię moje imię, to jednak chciałabym, aby moje dziecko w przyszłości miało imię bardziej oryginalne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy faktycznie imię Salomea jest takie złe? Jeszcze nie mam dzieci,ale jeśli kiedyś będę miała córkę/córki,to jedna z nich będzie właśnie tak miała na imię. Mojej rodzinie niezbyt się podoba,twierdzą,że wszyscy będą na nią wołali Salcia. A dla mnie jest to piękne imię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie się bardzo podobają imiona pochodzące z kultury żydowskiej.
i to też uważam za bardzo ładne :)

chociaż wszystko zależy jeszcze, jak brzmi z nazwiskiem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W końcu komuś oprócz mnie się podoba :) Co do nazwiska...hmmm...nie jest zbyt piękne,więc chyba żadne imię do niego nie pasuje :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) no mnie się naprawdę podoba.

a co do nazwiska, to moim zdaniem warto trochę patrzyć na nie, niekoniecznie nazwisko musi być piękne do pięknego imienia, ale chodzi o to, żeby całość nie brzmiała śmiesznie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.youtube.com/watch?v=64OKjmAbWzI
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
LIwia bardzo ładne imie sama tak chiałam nazwac córeczke
nie ma w nim nic smiesznego czy dziwnego
przynajmniej jest dosyc oryginalne, osobiscie nie lubie tych imionowych trendów i dla córki szukalam takiego imienia aby bylo normalne, ale nie popularne
sama mam bardzo oryginalne imie(nie to z nicku oczywiscie) i wogole mi ono nie przeszkadza, a nawet czasem cieszy ze wyróznia mnie z tłumu
ale jesli ktos swój wybor uzaleznia od jakis wierszykow to chyba ma jakis problem : )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasza córeczka miała mieć na imię Maja - kilka m-cy temu nie było jeszcze takiego wysypu Majek jak teraz :P zawsze w Mamo to ja patrzę na zdjęcia maluszków i imiona - wtedy trafiała się jedna Maja na 2-3 strony fotek maluszków ;P

teraz jest ich kilka :)



a nasza córcia postanowiła być synkiem... po pierwszym szoku postanowiłam wybrać imię, które będzie mi się podobało - i Mężowi też :)

drugie imię miałam wybrane od kilku lat - założyłam, że mój syn musi mieć imię po moim Tacie (który zmarł jak miałam 6 lat) :P

termin mam na 2.10 - a to dzień Aniołów Stróżów :) a że wierzę w opiekuńczą moc Aniołów - postanowiłam "dać" synkowi jeszcze jednego Aniołka (Archanioła)... i tak zapadła decyzja - synuś będzie miał imiona Gabriel Piotr :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewa spadła z drzewa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Magdalena- W piwnicy trzyma jelenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
magdalena jest podobna do supermena
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje dziecko ma zydowskie imię i jakos nie robi mi to zadnej roznicy skad imie pochodzi.
Igor,Olga...imiona rosyjskie naprzyklad i co z tego:)?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zrobiłam tak przeprowadziłam sondę wśród najbliższych ale dałam im do wyboru tylko 4 wybrane prze zemnie imiona:WERONIKA,ZUZANNA,NATALIA,LENA!!NAJWIĘCEJ GŁOSÓW ZDOBYŁA NATALIA A NASTĘPNIE ZUZIA....PO KRÓTKIM NAMYŚLE ZDECYDOWAŁAM ŻE MOJA CÓRECZKA BĘDZIE MIEĆ NA IMIĘ LENA,LENKA!!!OZNAJMIŁAM JUŻ WSZYSTKIM ŻE NOSZĘ W BRZUSZKU MAŁĄ LENKĘ I NIE USŁYSZAŁAM ANI JEDNEJ UWAGI...PO PROSTU PRZYJĘLI DO WIADOMOŚCI I KONIEC TEMATU!!DZIEWCZYNY I DROGIE PANIE NAJLEPIEJ WSŁUCHAĆ SIĘ W SIEBIE I WYBRAĆ IMIĘ A BLISKICH I ZNAJOMYCH POINFORMOWAĆ STANOWCZYM TONEM W TEN SPOSÓB UNIKNIECIE "DOBRYCH RAD I PORAD"NO I IŚĆ ZA GŁOSEM SERCA A NIE TRENDÓW I MODY....!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam na imie Ola i od małego słyszałam "Ola Fasola" albo "poszła ola do przedszkola zapomniała parasola" hehe na kazde imie znajdzie się przezwisko...

najdziwniejsze imie jakie słyszałam to Chanel! :) aż zapytałam sie wtedy tatusia dziewczynki czy pisze sie przez ch czy sz :)

a swojej córeczce daliśmy na imię Kinga :D mało dziewczynek jest o tym imieniu :) i tak zdrobniale to Kinia :) jak bym miała drugie dziecko - córeczke to bym dała jej na imie Matylda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie najdziwniejsze imię na jakie "trafiłam" w swoim otoczeniu to MERCEDES :P a właściwie Mercedes Stanisława...



zgadnijcie na punkcie jakich aut tatuś małej ma fisia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie najdziwniejsze imiona z jakimi sie spotkalam to Gruzjanna i Delfina.

nie wiem kto wpada na takie pomysly, niby o gustach sie nie dyskutuje ale...... imiona nieco dziwne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Józek przynieś wózek....

a mojej teściowej tez nie podoba się imię naszej córci i mam to w du....
jest Anielka- choć wiele osób myli się i mówi do niej Amelka....
chyba różnicy nie widzą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie przezywali Asia pitrasia; Joanna - Jo Rychu, tyż z wioski. :o
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do tych najpopularniejszych imion w W-wie... mnie powaliło imie dla chłopca - Myszon, a dla dziewczynki - Niunia... masakra jakaś. Wyobrażacie sobie jak dziewczyna będzie miała naście lat a znajomi będą za nia wołać "ej, Niunia" ???
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://gorny.edu.pl/imiona/
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest wiele ładnych imion, ale nie wiem czym kierowali się rodzice dzieci, kiedy nadawali im imiona Onufry, Ramona czy Majkel i Brajan. te ostatnie to już mistrzostwo:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a propos Mercedes.
Jak dla mnie piękne imię, pierwszy raz spotkałam się z nim w książce 'hrabia Monte Christo'
pozniej sie dowiedzialam, ze nazwa marki samochodu wziela sie od imienia corki Jellinka.
Co z tego, ze piekne, ale dla mnie zbyt odwazne jak na polskie warunki :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek ma 7 lat i na imię Jakub (ale woli jak mówimy Kuba) i choć to popularne imię w klasie jast jedynym Kubusiem. Córcia ma 1,5 roku i na imię Kinga( a mówimy Kinia). W naszej rodzinie ostatnio pojawił się Nataniel (mówią na niego Natan) i jakoś nie mogę sie przekonać do tego imienia, ale nie mówie tego głośno, co mi do tego? Ostatnio słyszałam, że ktoś nazwał swoje dzieci Modest i Achilles. Jakoś to do mnie nie przemawia. Jeśli zdecydujemy się na jeszcze jedno dziecko to na pewno będzie Lenka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majkel?hahhahha rety,nie wystarczyloby poprostu Michał :P?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli chodzi o imiona od nazwy samochodów to po porodzie w sali leżała ze mną kobietka której mąż uparł się na imię dla córki oktawia
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my mamy Nikolkę, czyli Nikola cocacola, albo jak ni cola to sprite, my sie tak z nij nabijamy, heheh pieszczotliwie oczywiście :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosiaczek - nawet jak bedzie chlopiec, to bedzie Lenka? :-)))

moj maz ma na imie Artur i sam sie smieje, ze jest Arturek co obsikal murek :-)

mojej kuzynki corka ma na imie Celestyna - kojarzy mi sie z Maria Celesta - taki brazylijski serial byl kiedys ;-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja osobiscie chciałam, aby imie dla dziecka bylo normalne, ale oryginalne. tyle, że dla jednych oryginalne to przesada, albo normalne to pospolite i i tak nie można zanleźć złotego środka. ja po swoich doswiadczeniach z dzieciństwa obstawiałam, aby imie nie bylo takie zupelnie zwyczajne, bo fajnie czuc się choć troszke wyjatkowo, ale aby nie bylo problemów z wymówieniem.
ja jestem Adriana (przez jedno "n" :))i w przedszkolu nikt tego nie mógl wymówić, więc byłam już Ardianą i Dianą, nie wiem czemu dwadzieścia pare lat temu nikt nie wpadł na to, by poprostu mówic Ada :) to takie proste, choc to dwa różne imiona.

dziś moje imie bardzo mi sie podoba i cieszę się, że rodzice kiedyś tam się na nie uparli :) no ale Adriana to chyba nie jest nic baardzo wymyślnego.
"Nikt tak nie docenia geniuszu zawartego w twoich słowach jak twój pies."
Christopher Morley
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Caroca jak byłby chłopiec to Nikodem, ale będziemy pracować nad dziewczynką hehe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też jestem Adriana przez jedno n :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh Stokrota, jesteś pierwsza osobą, którą spotkałam, która ma to samo imię, i to przez jedno "n" :))

widzę w suwaczku, że Twoja córcia to Michalinka, my będziemy mieć synka - Michałka :))
"Nikt tak nie docenia geniuszu zawartego w twoich słowach jak twój pies."
Christopher Morley
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja znam trójkę rodzeństwa. chłopiec najstarszy Adam, dziewczynka Maria czyli normalne imiona za to najmłodszy chłopiec, jakby zabrakło już imion binlijnych trochę zwyklejszych został nazwany NOE.
No i poznałam też ostatnio małego PASKALA.

A przy wybieraniu imienia dla dziecka najbardziej denerwowało mnie to że każdy miał jakieś skojarzenia z proponowanymi opcjami, np ja bardzo chciałam Matyldę to mój mąż stwierdził że Matyldy noszą wielkie okulary i są kujonkami. Jak chciałam Martusię - to znowu ktoś tam znał kiedyś jakąś Martę, która była niefajna itd. I w ten sposób wszystkie moje propozycje były odrzucane. Dlatego ja nie komentuję imion wybieranych przez innych rodziców, bo co ich obchodzi że ja znałam kiedyś jakiegos np Pawła który byl gruby i strasznie go nie lubiłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rodziców Modesta i Nataniela sama znam, :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moja teściowa poprosiła, żebyśmy potencjalnej córki (jeszcze nie znaliśmy płci) nie nazywali Monika, bo ona znała kiedyś Monikę której nie lubiła :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na takie teksty odpowiedź jest prosta: Marta była niefajna bo miała niefajnych rodziców pewnie a po Nas przecież każde jedno dziecko będzie takie fajne jak my:)
chyba żadna mama/teściowa nie zaprzeczy takiemu argumentowi:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak na wiernego fana "Ostatniego Mohikanina" Nataniel to był także typ nr1 mojego męża, gdyby urodził się chłopiec, dla mnie jest jednak strasznie pedalskie, nie nazwałabym tak mojego dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oktawia to bardzo stare imię i wcale nie wzięte od nazwy samochodu... Tak samo jak Oktawian.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak powiedziałam mojemu A. jakie dają imiona dzieciom, właśnie typu Mercedes czy Oktawia to stwierdził, że naszej córci powinniśmy dać Volkswagena hehe. A jak byłam w ciąży i przyszedł do nas ksiądz na kolende (kapelan Lechii) to powiedział, że mała powinna mieć na imię Lechia, ale aż takimi wiernymi kibicami nie jesteśmy ;-0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja corka ma na imie Julia a syn Stas.Jak wybieralam Julie to nie slyszalam zeby jakies dziecko mialo tak na imie,w przedszkolu okazalo sie ze Julek jest pelno...Stas synek dostal po pradziadku,to bylo pierwsze imie jakie przyszlo mi do glowy kiedy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i mimo pozniejszego przegladania setek imion zadne nie przypadlo mi tak do gustu.A zdazylo mi sie,ze kilka osob wysmialo to imie.Moja tata zartobliwie wol Stachuu kury na dachu!!!
A z dziwnych imion to np moja Julka chodzi do szkoly z Slawiną Damroką i Barnimem.Mnie sie szczerze mowiac Slawina i Damroka podobaja.Poza tym bardzo mi sie podoba Dobrawa.Niestety niektorym kojarzy sie z woda mineralna...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się śmieję, że jak będzie drugi syn to dam mu na imię Staś, bo łatwo będzie ich wtedy wołać z podwórka: Jachu, Stachu do domuuuuu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja koleżanka ma córkę Dobrosławę, a mojej siostrze podoba się imię dla dziewczynki Romina.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...aaaa najlepsza rymowanka to: monika bez stanika :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Morena

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

Vista (16 odpowiedzi)

W najbliższym sąsiedztwie powstającego budynku znajdują się szkoły, przedszkola, przychodnie,...

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

do góry