Widok

CZY TYLKO JA MAM TAKI KłOPOT Z PORADNICTWEM?

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Słuchajcie, jak to jest, bo ja już zgłupiałam... Czy poradnictwo można zrobić gdziekolwiek, czy tylko w swojej parafii?
Wczoraj odesłano nas z "kwitkiem" z Okrąglaka na Przymorzu, pani z poradnictwa powiedziała,że mamy iść do naszej parafii (pomimo że w Okrąglaku ślub bierzemy).
Ale z kolei przy spisywaniu protokołu mówiono nam że możemy je odbyć gdziekolwiek.

Ale co tam, poszliśmy dzisiaj do naszej parafii.
Przywitała nas wstrętna baba, która na dzień dobry zakomunikowała że ona za "Bóg zapłać' nie pracuje i zażądała pieniędzy za jakieś tam "materiały dodatkowe".
Wyszłam.
I nie wiem co dalej ...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jessski;/ to masz pecha,wspolczuje

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam problem z poradnictwem.

Jak bylismy u Księdza (w październiku) to powiedział nam,
że poradnictwa niemusimy zaliczać bo mamy dzidzie.

30ego kwietnia spisywalismy protokół i ksiądz stwierdził,
że mamy je jednak zaliczyć bo to nam się przyda w przyszłości
bo pewnie jeszcze będziemy chcieli mieć dziecko.

Dzisiaj (po kilku dnich próby) dodzwoniłam się do babki
żeby u niej zaliczyć to poradnictwo.
W sumie to nie miała już miejsc, ale gdzieś tam nas wcisnęła, uff

z wielką łaską, ale dało rade :D

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No do tej pory wszystko szło gładko...Powiedzcie mi proszę jak to jest, mogę poradnictwo zrobić gdziekolwiek?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mój luby machnął na to ręką i powiedział "a szefa poprosimy, to nam podpisze' ;) Ale mnie wcale nie jest do śmiechu :(

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak poradnictwo możesz zrobić gdzie ci się tylko podoba :-)
nie martw się wszystko będzie oki :-)


image

image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mała757 a Ty się dodzwoniłaś?

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karcia, a gdzie robiłaś?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze nie zaliczałam poradnictwa :)
dzisiaj sie dodzwoniłam i 15ego idziemy

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Mała za odp.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karcia dodzwoniłam się ale jej nie było więc mam zadzwonić około 21 dzisiaj
Dam znać jak zadzwonie :-)

image

image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, gdzie to poradnictwo?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
laski idzcie na Zaspe na Jana pAWLA 2... w czw o 18 a potem kolejne 2 meetingi indywidualnie i na godz do ustalenia:D

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amsta, a tam jak? Znośnie?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sluchaj no ja mam jazdy z hormonami i codziennie mam 37 stopni sluzu ni mam - biore tez anty - i powiedzialam to babce- ona spoko- i dlatego mam teraz w maju 2 spotkania - bez zadnych wykresow itp. babka fajnie mowi- madrze... podobalo mi sie 1 spotkanie....

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też na antykoncepcji jadę ... Spróbuję tam gdzie mówisz :) Dzięki

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja nie mowilam akurat o tym bo lecze sie na niedoczynnosc tarczycy i dlatego mam takie objawy :]

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z poradnictwem na Jana Pawła w Opatrzności Bożej nie będzie chyba tak łatwo. Dziś byłam tam dać na zapowiedzi i sie okazało, że mimo iż to moja parafia to na nauki mam iść do parafii gdzie biorę ślub. Tak powiedziała mi siostra w kancelarii. Ja już sama zgłupiałam. Spychologia i nic więcej. Jedyni odsyłają do drugich. Jestem już nawet w stanie zapłacić żeby mieć to z głowy.
Wstępnie mamy zarezerwowany termin na Morenie ale dopiero na 19 czerwca a ślub 7 lipca. Nie chcę tego robić na ostatnią chwile :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tequila- ja też sądzę że po to po prostu, jak to okresliłaś "spychologia'. Ale teraz będę twarda i nie dam się zbyć ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie się dodzwoniłam do pani od poradnictwa i umówiła mnie na 20 czerwca :-/
Trochę późno ale mówi że nie ma wcześniej terminów a musi sobie zostawić pare wolnych miejsc dla tych co na ostatnią chwile chcą poradnictwo załatwić
Dla mnie była bardzo miła

image

image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie również była bardzo miła:) co z tego skoro zapisuje dopiero na koniec czerwca:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mała757 właśnie doczytałam, że Ty też 07.07.07 masz ślub. Widzę, że nauki będziesz miała dzień po mnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie musze iść do księdza i zapytać czy to nie będzie za późno- ale jak ma się znajomości u księdza to raczej będzie oki :-)

image

image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W mojej parafii Pani bierze 20 zł za spotkanie - spotaknia są 3. Gdy zapytalismy czy mozemy poradnictwo zrobic w parafii narzeczonego, pani kręciła nosem,ale powiedziała,ze ewentualnie możemy o kalendarzykach posłuchać u Grzegorza w Kwidzynie i tak też zamierzamy zrobić.

Pozdrawiam
Ola

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My będziemy mieli załatwione za jednym spotkaniem wszystko :-)

image

image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mała to chyba macie jakieś niezłe "plecy" ;-)))))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś byłam w służbie ołtarza i znam prawie wszystkich księży :-)

image

image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozumiem ;-) My w ten sposob będziemy mieli załatwione wszystko w Kwidzynie u Grzesia ;-))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mała i karcia. ja dzisiaj dzwonilam bo mialam na 22 maja zarezerwowane poradnnictwo i musialam potwierdzic a ze od 2 tyg nie moglam sie dodzwonic pani mi dzisiaj oznajmila ze na 2 czerwca...slub jest 16..a ja chcialam miec do konca maja wszystko zalatwione......ach.....

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sorki na 4 czerwca..nastepny wolny termin byl na 12..ja dzwonilam rano o 10 i az dziwne ze do tego czasu zmienilo sie ze wolne dopiero na 20 czerwca

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zaczyna być żenujące. Później się dziwią, że ludzie odwracają się od kościoła. Biurokracja, pieczątki podpisy. I tak 90% osób robi to, bo musi. Dziś byłam na naukach po 10 min ludzie ziewali i zaczynali się kręcić.
Nie mogą jakiś odpłatnych nauk prowadzić? Każdy by przychodził płacił i byłoby po sprawie. Przynajmniej więcej chętnych do prowadzenia takiego poradnictwa się znalazło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja chyba mialam szczescie... a moze dlatego ze bylam na pocz kwietnia........

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam p.Justyne Stope z parafii p.w Sw.Stanislawa Biskupa we Wrzeszczu.Naprawde pani jest bardzo mila i mysle,ze idzie duzo na reke.
To jest akurat moja parafia ale poradnictwa nie trzeba robic ani w swojej ani w tej gdzie bierze sie slub.My mamy slub w Matemblewie i p.Ania po prostu nie miala juz wolnych terminow i polecila mi p/JUstyne.
Polecam i jesli ktos bedzie chcial nr.tel.do niej to moge pozniej napisac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kazimiera- ja poproszę kontakt na : cot@poczta.onet.pl
To tak na wszelki wypadek jakby kolejna wizyta w poradnictwie niewypaliła ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kazimiera a ile spotkan trzeba odbyc u tej pani z wrzeszcza? jak 1 to poprosze o kontakt

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kazimiera prosze o nr do tej Pani :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez poprosze o namiary :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MY MAMY W INNYM KOSCIOLKU SLUB W INNYM NAUKI I W INNYM PORADNICTWO WIEC CHYBA WSZYTSKO MOZNA:):)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mialam nauki i poradnictwo w gdyni orlowie- polecam, dodam ze to nie nasza parafia i nie bedziemy tez tam brać slubu. Dostalam broszurke i zeszyt cwiczen z wykresami za friko.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny wysle Wam namiary do p.Justyny jutro na bank bo zapomnialam,ze nr.do niej mam w pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam wczoraj zapisać się na poradnictwo rodzinne. Pani zaklepała mi już 3 spotkania, jedno mam w maju a dwa w czerwcu. Bardzo sympatyczna choć troszkę rozgadana. Jedyne co dziwne to to, że muszę kupić książkę za 20 zł, ale co tam. Nauki są na Chwarznie w Gdyni. Mogę podać namiary na e-maila zainteresowanym, ale trochę później bo jestem w pracy teraz i nie mam ich przy sobie.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
parafia, w ktorej bierze sie slub musi zapewnic poradnictwo, no chyba, ze nie ma w danej parafii.
ja biore slub w okraglagu i tam wlasnie odbywam poradnictwo, chociaz pani z wielkim fochem nas zapisala. Chciala nas odeslac, ale powiedzielismy jej, ze to jej obowiazaek bo tutaj mamy slub i jakos odrazu zapisalala nas
dzieczyny nie dajcie sie, to jest ich obowiazek, a maja poprostu lenia!
Powodzenia

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Martatymi- właśnie my daliśmy się tak zbyć tej pani z Okrąglaka.
Nie wykłócałam się bo po prostu sądziłam że ma rację.
Co za ludzie !
Tylko utrudniają...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no w tym okraglaku straszna kobieta://// tak mnie wkurzyla, ze powiedzialam sobie, ze jej nie popuszcze:)) bo przyszlam 2 m-ce przed slubem, a ona , ze juz za pozno, ona nie ma terminow.
jeszcze troche i dojdzie do tego, ze poradnictwo trzeba bedzie rok wczesniej zalatwiac:/

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja teraz patrze, ze macie slub 1 wrzesnia, przeciez to masa czasu.
Idzicie tam i niech was zapisuje, bo laski wam nie robi.
Parafia, w ktorej jest slub ma obowiazek zapewnic poradnictwo. no chyba, ze nie ma, to wysyla do zaprzyjaznionej parafi.
I niczym sie nie martw, tylko badz twarda:)))

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mnie to zastanowiło, dlaczego robi taki problem, przecież ja mogłam poczekać i przyjść na poradnictwo w czerwcu czy lipcu.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja sie wlasnie umowilam na poradnictwo z tym ze dopiero za miesiac ale mamy tylko jedno dluzsze psotkanie zamiast 2 obylo sie bez problemow

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mieliśmy poradnicywo w NSPJ w Gdyni i dzięki potakiwaniu Krzysia i udzielaniu się bebeczka była w szoku hehe że facet się udziela i skończylo się na 2spotkaniach (ogólnie są tam3), było miło i przyjemnie, wykresów nie kazała robić, nie oburzyła sie na hasło tabletki antykoncepcyjne. A płacilismy 10 zł za materiały, ale nie było to wymuszone. Spytalismy sie sami czy cos mamy zapłacić i dopiero wtedy Pani powiedziała że jakbyśmy mogli to by bardzo była wdzieczna bo musi zapłacić za te materiały itd itd. Także było miło i przyjemnie a do tego nauczyła szybko jak robić wykresik więc jeżeli będę chciała z tego korzystac w przyszłości to wiem juz jak. Także my polecamy NSPJ (Krzysiek się troche cykał tengo poradnictwa ale sam powiedział że jest w szoku że było tak fajnie, no i robił te przykładowe wykresiki w mgnieniu oka hehe) także powiedzcie waszym panom żeby nie siedzieli ciuchutko tylko żeby potakiwali nawet jak czegos nie rozumieją :D bo babeczka sama powiedziała że wiekszosć facetów chyba sie wstydzi i siedzi cicho itd. powodzonka :)

image
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my bralismy slub w okraglaku i tez ta pani z poradnictwa nas pogonila tlumaczac sie brakiem wolnych terminow w koncu zalatwilismy poradnictwo przy katedrze oliwskiej

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jest jakies chore...moj luby w poniedzialek dzwonil do pani B. i umowila go na 4/12 czerwca ( ślub 16) ja wczcoraj zadzwonilam znowu i dzisiaj idziemy..leniuchy wstrętne! dodam ze mialam nawet godzine do wyboru

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ollciu a czy za poradnictwo kasowali? ja myslalam ze to tak jak z naukami.. za friko... ale jednak wyglada na to ze trzeba placic tak? wlasnie w orlowie konczymy nauki i chcemy to poradnictwo... gdzie trzeba pojsc i sie umowic?:)
dzieki za infooo

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oto nr.tel.do p.Justyny Stopy z Wrzeszcza:606460630 tylko nie mowcie,ze macie z neta ten nr.bo to w sumie jej prywatny.Jakby co to powiedzcie ,ze ktos wam polecil.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale jaja- po raz drugi pogonili nas z poradnictwa w okrąglaku.
Przed chwilką dzwonił mój narzczony, wyszedł wściekły z kościoła,
baba się uparła i nie chce nas zapisać.
W biurze parafialnym kazali zgłosić to proboszczowi, tak zrobię bo to już przesada co ta baba wyprawia.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ej no mowie sprobuj na jana Pawla 2.... my teraz w czw mamy 2 spotkanie

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amsta, w poprzedni czwartek nie mogliśmy pójść, więc dlatego dzisiaj jeszcze raz było podejście w okrąglaku.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karcia dzis po poradnictwie czekam na relacje!

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cot Ty masz wesele w Czardaszu na Przymorzu????

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cot, wysłałam Ci namiary na poradnictwo, na maila:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amsta- zgadza się :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cot a kiedy zawozisz napoje alko itp do knajpy??? w dniu wesela czy przed??wybralas juz wstepnie menu?? moze sie skonsultujemy?:))

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amsta, może wyślesz mi mailem nr gg (jeśli masz) ?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyslalam ci maila... ;)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coś poczta onetu szwankuje, jeszcze nie doszedł email...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam kurs w zupełnie innym mieście niż mieszkam, niż jestem zameldowana, niż biore slub (ślub bierzemy w Gdańsku, a kurs i poradnictwo robilismy w Warszawie). Nikt nawet nie pytał skąd jestesmy i nikt za nic nie kazal nam płacić. Pani proponowała nam materiały szkoleniowe za jakis tam grosz, ale nie były nam potrzebne.
Powodzenia :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amsta, wyślij proszę nr gg na: cot75@wp.pl
Onet zdziczał ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
juz:))

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Przymorze Małe

Przedszkole Stokrotka na Arkońskiej w Gdańsku (41 odpowiedzi)

Poszukuję Mam, które posyłają/posyłały tam swoje dzieci żeby podzieliły się swoją opinią o tym...

Willa Krzywoustego (5 odpowiedzi)

W okolicy, w której powstaje Willa Krzywoustego znajduje się bogato rozwinięta infrastruktura -...

rośliny na balkon - jakie? (17 odpowiedzi)

Może pomożecie... Chcę coś posadzić na balkonie, tylko w lato tak strasznie tam praży słońce...

do góry