Widok

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków

Witam

Mam skierowanie od dermatolog do chirurga na usunięcie pieprzyków.
Mam takie pytanie, czy ktoś wie gdzie takie zabiegi wykonują na NFZ? Polecacie kogoś, i ile średnio się czeka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też miałam skierowanie, ale zdecydowałam się zrobić to prywatnie u dr.Jacka Toboły (Proderm w Gdyni) . Na NFZ ? Myślę, że najrozsądniej jest się zgłosić do Akademii Medycznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Idź tam, gdzie zrobią. Bez przesady - robicie z wycinania pieprzyków tragedię wręcz na miarę operacji serca. A to szybki i prosty zabieg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mialam usuwane dość spore znamie (wycinane) w Akademii Medycznej w Klinice Dermatochirurgii. Musisz miec do nich skierowanie od dermatologa.Na konsultacje czeka sie ok 2 m-cy (mozna sie zarejestrowac telefonicznie).Podczas konsultacji zostaje wyznaczony termin zabiegu .Ja czekałam 3 m-ce od konsultacji,ale warto:) Blizny prawie nie widać, wszystko zagoilo się idealnie !!! Polecam dr. Marka Urbana .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja właśnie mam skierowanie od dermatologa do chirurga. Na nfz to mnie nie bardzo stac, dlatego pytam o to gdzie na nfz robią ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz miec od dermatologa skierowanie konkretnie do UCK (Akademii Medycznej) by tam sie dostac.Ale mozesz zrobic tak jak ja zrobilam- zarejestrowac sie na konsultacje telefonicznie by miec kolejke a w trakcie sobie zalatwic wlasciwe skierowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha, jedyne co mam napisane na skierowaniu to ze jest to pilne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuję, żeby lekarz dał Ci skierowanie też i na dermatochirurgię. Zobacz, gdzie szybciej się dostaniesz - niestety takie są obecnie realia funduszowe. A czy wytną Ci na chirurgii czy na dermatochirurgii - i tak zakład patomorfologii, gdzie zrobią badanie histopatologiczne, jest jeden na akademii, tam trafi wycinek.
Podejrzewam, że na dermatochirurgię dostaniesz się szybciej.
Inna droga - idź do dermatologa w POZ, który też pracuje na akademii, np: w Przychodni Świętokrzyskiej pracuje dr Sobjanek, który zajmuje się też w Klinice Dermatologii akademii - dermatochirurgią, to może sam Cię szybko pokieruje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a dermatolog nie miał wiedzy gdzie powinnaś się udać?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu jest różnie. Kiedyś spytałam się w podobnej kwestii właśnie lekarki dermatolog, która pracuje tylko w przychodniach, stwierdziła, że w sumie nie pomyślała o tym. Trochę dziwne. Zresztą wielu lekarzy nie wie, że na akademii dermatochirurgia tak bardzo się rozwinęła w ciągu ostatnich lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pieprzyki usuwają na nfz w Przychodni Świętokrzyskiej, rejestrujesz się do chiruga jak masz skierowanie i już. Polecam tam dr. Mrozowskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam właśnie najpierw skierowanie na Świętokrzyską. Ponieważ mój pieprzyk był dość duży (0.9mm) i w widocznym miejscu na twarzy lekarz ze Świętokrzyskiej zrezygnował z usunięcia go właśnie mówiąc iż największe doświadczenie mają lekarze w UCK (chodziło też m.in o wielkość blizny by była jak najmniej widoczna). Dziś jestem 1,5 m-ca od zabiegu i blizna jest praktycznie niewidoczna .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
co to jest uck?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
UCK - Uniwersyteckie Centrum Kliniczne dawniej Akademia Medyczna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na NFZ usuwają w poradni chirurgicznej w Sopocie na Chrobrego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też skorzystałam z fachowej pomocy w Prodermie, ale w Poznaniu. Zdecydowałam się prywatnie w klinice usunąć pieprzyki pod biustem, bo chciałam mieć pewność, że wszystko pójdzie dobrze i bez powikłań, trudnego gojenia się ranek. Zabieg został wykonany na prawdę skutecznie, a podejście lekarza z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja usuwałam pieprzyk prywatnie u Doktora Biczysko i to jeszzcze w bardzo drażliwym i delikatnym miejscu. Mega się bałam tego zabiegu oraz mnie krępował dlatego warto wybrać lekarza który jest zaangażowany i wkłada to całe serce ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na NFZ trochę się czeka, ja byłam prywatnie na zabiegu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Który internista chorób wew.? - Przychodnia świętokrzyska. (55 odpowiedzi)

witam kto z was chodzi tam do przychodni ? kiedys bylam u miskiewicz z 10 lat temu,,, teraz u...

Pytanie zdrowotne (3 odpowiedzi)

Hej, nie mogłem znaleźć odpowiedniego miejsca na umieszczenie tego, więc myślę, że mogę spróbować...

Przedłużenie członka (7 odpowiedzi)

Dzień dobry. Darek z Łodzi z tej strony. Mam 40 lat i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość...

do góry