Widok

Ciąża - niska beta hcg, brak pęcherzyka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej. Nie wiem, czego oczekuję, chcę się poradzić.
Mam cykle ok 30 dni. Do zapłodnienia mogło dojść między 27 czerwca, a 1 lipca. Teraz w takim razie powinnam być w 5-6 tyg.
Zrobiłam betę w niedzielę, wyszła 73.9, wtorek - 102. Niby jest przyrost, ale chyba za mały. I ogólnie niska beta jak na ten tydzień... Dodatkowo dziś na usg ginekolog nic nie widział, żadnego pęcherzyka... Martwi mnie to. Jutro idę na kolejną betę, a za 1,5 tyg na następne usg. Ale mam przeczucie, że nic z tego. :(
Czy któraś z Was miała podobnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pęcherzyk widać przy becie 700-1500. Przy czym to 700 to ginekolog musi mieć bardzo dobry sprzęt. Skoro wczoraj miałaś betę około 100 to nie ma szans na zobaczenie pęcherzyka. Ja bym się nie martwiła wysokością bety jak na ten tydzień, tylko jej przyrostem. Prawidłowo zanim beta osiągnie 1000 jej przyrost co 48 h powinien być 66%. Przy czym tak do 400-500 powinna się podwajać co 48 H. U Ciebie przyrost był około 40 %, więc dużo poniżej wymaganego minimum.
Teraz to co Ci zostaje to sprawdzenie bety po kolejnych 48 h od ostatniego badania. Pamiętaj, że trzeba to robić w tym samym laboratorium, w podobnych godzinach, przyjmuje się, że godzina różnicy nie robi problemów. Jeśli ponowny przyrost będzie za mały to masz odpowiedź. Pamiętaj, że w pierwszym lub drugim badaniu lab mogło się pomylić, mogło coś się zadziać i beta "wystrzeli".
Trzymam kciuki, przerabiałam podobne sytuacje w swoim życiu, mam nadzieję, że jak jutro powtórzysz badanie to zobaczysz betę około 250, bo to będzie dobrze wróżyło, po wczorajszym badaniu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fakt, pierwszą betę robiłam w innym laboratorium. Trzecią zrobię już w tym samym, co drugą i zobaczymy. ️
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To spokojnie, to może mieć kolosalny wpływ. Może być nawet tak, że w innym lab mogą wykazać niższa betę niż 48 h wcześniej miałaś, bo mają inny zakres, inne wartości i inny system, dlatego ważne jest wykonywanie badań zawsze w tym samym lab jeśli planujmy je porównywać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Eh, niestety. Beta wzrosła, ale tylko do 164. Czyli jakieś 61%. Pani doktor kazała zrobić ponownie usg pod koniec przyszłego tygodnia, a w razie krwawienia, mocnego bólu brzucha zgłosić się do szpitala...
Więc muszę czekać. Aczkolwiek domyślam się, jak to się skończy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

odpieluchowanie - rady, wskazówki poprosze :) (20 odpowiedzi)

Dziewczyny biore sie ostro za nauke sikania do nocnika! Corka ma 2 lata i miesiąc, z nocnikiem...

rodzice chrzestni-kiedy zapytać? (20 odpowiedzi)

Tak sobie myślę kiedy prosi się by dana osoba została rodzcem chrzestnym naszego Maluszka? Jak...

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (131 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

do góry