Widok

Co na rozwolnienie dla rocznego dziecka?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny jakie metody stosujecie na rozwolnienie u dzieci w tym wieku? Nie mogę się skontaktować ze swoim pediatrą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jagody i ryz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
uzupełnienie elektrolitów- tu trzeba isc do apteki
marchwianka - marchew na tarce jarzynowej ugotować w małej ilości wody i podać z ryżem
Banan
Śliwki suszone- jest wersja słoik Gerber

A mi Mamusia zawsze robiła badanie kału bo dmuchała na zimne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuję za porady, zaraz pokupuję wyżej wskazane produkty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wczoraj byłam z tym problemem u pediatry,elektrolity i enterol:(
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Enterol.
Sok z jagód, jagody do kaszki czy kisiel z jagód,
Marchwianke (np marchewke ugotowana z ryzem)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
sliwka suszona? jak dla mnie to jest na zatwardzenie. moj maly jak zjadl kiedys 2 to osr*l sie po pachy :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
sliwki dzialaja na zatwardzenie a nei na biegunke,
czasami gorzka czekolada
http://www.hipp.pl/index.php?id=180 nam bardzo to pomogło
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
jasne, że sliwka jest na zaparcia! dzieciak by się za***ał na amen!
smecta jest też na biegunki. marchwianka, kleiki ryżowe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
i jeden z kontrowersyjnych sposobow to odgazowana cola
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
z cola nie jest na wymioty? moja pediatra zaleciła nam kiedyś pepsi na rzyganko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cola na zatrucia jest. a co do czekolady to raczej nie dla roczniaka, bo uczula
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie prawda nigdy dziecku nie daje się coli odgazowanej ona ma dużo cukru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
śliwki suszone sa na zatwardzenie!!
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
uzupełnienie elektrolitów- tu trzeba isc do apteki
marchwianka - marchew na tarce jarzynowej ugotować w małej ilości wody i podać z ryżem
Banan
to wszystko wyżej ok ale
Śliwki suszone- śliwki są akurat jak nie możesz się załatwić......:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W aptece i Bomi jest specjalny kleik marchwiowo-ryżowy u nas się sprawdził
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie o tym piszesz? http://www.hipp.pl/produkty/hipp-ors-200/hipp-ors-200-kleik-marchwiowo-ryzowy/

image



my dawaliśmy banany i jagody :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi odgazowana cole na biegulnke polencila - poza tym z ta czekolada to jest takz e nei dajesz jej non stop tylko w razie biegunki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mjakmama kupiłam już colę i zaraz podam małemu, pamiętam że mój pediatra już kiedyś polecił mi tą metodę, ale całkiem o tym zapomniałam. Podałam też już jagody gerbera i gotuję marchwiankę z ryżem. Aha no i smectę kupiłam w aptece. Mały się strasznie męczy, załatwia się ostro co 15 -20 min. i tak od wczoraj, dupkę ma już czerwoną jak u pawiana:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No to nieciekawie,moja ma już 3 dzień biegunkę ale robi tak 3 dziennie,najgorsze jest to,że mi nie chce jeść ani pić.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
marchewka jest idealna :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolcia D. mojemu małemu apetyt od wczoraj również znacznie zmalał, dziś wcisnęłam mu jagody i pewnie z obiadkiem też będę miała problem, ale najważniejsze, że pije.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moja nic nie chce,jak tak będzie do jutra to pojadę z nią do szpitala:(
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co pamiętam smecy dziecko nie ruszy bo ona ma specyficzny smak, nifuroksazyd jest dobry ale on chyba na recepte
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy co jakiś czas grypę jelitowa w domu:(
zawsze dajemy Jaśkowi smecte 2xdziennie pol saszetki rozpuszczone w 100ml wody, średnio chce to pic ale co zrobić:)
enterol tez podajemy gdzieś przemycony w jogurcie, młody jest strasznie ostrożny gdy chcemy mu jakiś lek podać i za żadne skarby nie przemawia do niego to że tak trzeba:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak nifuroksazyd na receptę,mój mały smecty nie ruszy,ja zresztą też nie bo smakuje jak kreda i nam nie pomaga wcale :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
kulka dokładnie jak napisałaś smakuje jak kreda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomimo że jestem duża dziewczynka nie mogę tego przełknąć pomimo zatkanego nosa,od razu przypomina mi się wycieranie na sucho tablicy w podstawówce ;))
a jak już mi się uda to nie pomaga ;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam u roczniaka pomogła smecta - dajesz po kazdej kupce ok. 1/3 torebeczki
Mozna tez chyba podac węgiel ( takie czarne tabletki) - to chyba nie zaszkodzi
Do leków na biegunke koniecznie trzeba podawac LAcidofil lub lakcid na uzupełnienie flory bakteryjnej
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas też smecta i priobiotyk..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tez mielismy wczoraj ten problem...
Wlasciwie zaczelo sie przedwczoraj o strasznego lzawienia oczu. Wahalam sie nawet, czy wyjsc na spacer ale poszlismy i o dziwo po spacerze mu przeszlo. Potem w nocy budzil sie kilka razy,co sie nie zdarza,wiec mierzylam temp bo bylam pewna,ze chorobski sie zaczyna ale nic. Rano "luzna" kupka ale w sumie nic poza tym. W poludnie 3 razy kupka-woda -masakra, bo nigdy wczesniej sie nie zdazylo i przerazilo mnie na maksa. Po drzemce probowalam podac smecte-skonczylo sie wymiotami. Wreszcie napil sie tego ORS200 i do wieczora po troszeczku podalam mu smecte i za rada pediatry nurofen w czopku, bo ewidentnie bolaly go zeby. Nie chcial nic jesc. Po godzinie od podania czopka wciagnal cala porcje kaszki, czyli swoja zwykla kolacje i spal do rana. Dzis jakby nigdy nic zjadl sniadanko-do mleka dodalam mu lacido baby i mam nadzieje,ze to koniec "kryzysu".
Aaaaaaaaa... no i najwazniejsze-mamy dwie gorne 3!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No u nas nadal jest częste oddawanie stolca (ale już nie biegunka), byliśmy wczoraj u pediatry, zakazał podawać małemu mleko, kaszki itp. Jedynie marchwianka z ryżem, owoce jagody, pieczone jabłko itp. Dużo pić, do tego zapisał lakcid, smectę i jakiś jeszcze jeden proszek na uzupełnienie elektrolitów. Wczoraj podawałam też małemu pepsi. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Lekarz stwierdził, że może to być rotawirus,( bo w Gdańsku od kilku dni zaczyna się jego plaga), ale z tego względu że synek był szczepiony obeszło się bez innych rewelacji typu wymioty, bóle brzuszka, wysoka gorączka i pobyt w szpitalu. Ufff całe szczęście że się zaszczepiliśmy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój 3-latek na wszystkich imprezach, gdy widzi drinka z pepsi, to domaga się tego pysznego napoju na bóle brzuszka:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
uzupełnienie elektrolitow to Orsalit
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my dziś wyszłyśmy ze szpitala,od wczoraj tylko 1 kupka i już nie wodnista,mała dostała 2 kroplówki nawadniające.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja daje małemu florę bakteryjną albo elektrolity do uzupełnienia i smectę do picia (wg ulotki), jak mam to daję czekoladę (najlepiej gorzką)
no i dieta.. najlepiej zupki marchewka i ziemniaczkiem
Co do tego produktu HIPPA to u nas kompletnie się nie sprawdza bo mój synek po nim wymiotuje i naewt pediatra kazała mi odpuścić i nie męczyć dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam SMECTE plus ORS
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja za Wasza rada kupilam Hipp ORS200 i nie bardzo sie sprawdzil. Malemu po prostu nie smakowalo i nie chcial pic. Za to wypil troche nektaru babanowego, tez firmy Hipp, ktory "normalizuje stolec". No i zamienilismy nasza kaszke na kaszke z marchewka z serii "zdrowy brzuszek" Nestle, bo tez ma takie dzialanie. No i sytuacja jest opanowana poki co.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hipp ORS200 lepiej smakuje lekko schłodzony i tak niby zalecane jest podawanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej podać Hidrasec-lek na receptę. Zaraz przechodzi. Polecam. Mam dwójkę dzieci 3,5 i 1 rok. Marchwianka, rosołki, i inne nie pomagały. Dziecko nie chce jeść, a tym bardziej marchwianki pić! Dobre metody ale na starsze dzieci. Lek polecił mi znajomy pediatra pracujący w szpitalu. Pediatrzy rodzinni mało się znają i nie wiedzą że jest taki lek. Wyegzekwujcie receptę od lekarza, warto mieć to w domu w razie czego :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobry lek to nifuroksazyd ale na recepte jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nifurokasazyd nie jest na receptę !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam przemycanie smecty np w zupie,ja tak robiłam i młody zjadał co trzeba:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nifuroksazyd w syropie jest na receptę nifuroksazyd w tabletkach bez recepty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Smecta ma smak waniliowo-pomarańczowy. Podawajcie od razu jeśli uważacie, że to biegunka. Jeśli nie będzie efektów to koniecznie idźcie do lekarza - powinien zdiagnozować w czym jest problem. Na pewno odradzam czekanie z reakcją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Smecta, probiotyki dla dzieci i niemowląt, jagody. Jak jest marudne i płacze, to daj Viburcol.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Enterol szybko działa i u dzieci i u dorosłych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas Michasiowi podaję też probiotyk, ten ma dobry skład Diflos i tani, dwa razy tańszy jak Dicoflor a ma te same szczepy bakterii. Zapobiega biegunkom, bólom brzuszka, kolkom, wzmacnia organizm. Spoko się podaje bo to krople to nawet do soczku czy herbatki dodać można a nie obciąża się organizmu niepotrzebnie lekami https://www.smartpharma.com.pl/produkty/diflos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja swojej córeczce dawałam kropelki acidolc baby, do tego tradycyjne marchwianki. Obyło się bez silnych leków, zresztą przy tak małych dzieciach mało co można podać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a próbowałaś kiedyś działać probiotykami? ja przy ostatniej biegunce u mojego synka leczyłam go probiotykiem flostrum, objawy bardzo szybko ustąpiły więc osobiście polecam flostrum na załagodzenie biegunki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Elektrolity i probiotyk acidolac na biegunkę dobrze się sprawdzą. Jeśli nie ma ostrego przebiegu powinno wystarczyć. Przy silnych skurczach i zbyt częstym wypróżnianiu trzeba szukać lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No dokładnie my na biegunkę czy bóle brzuszka podajemy córci probiotyk, podaje Diflos dobry polski probiotyk.Ma dobry skład, taki sam jak o wiele droższy Dicoflor. Chrupki kukurydziane tez pomocne są, marchwianka, elektrolity ale probiotyk podaję zawsze w takich wypadkach https://www.smartpharma.com.pl/produkty/diflos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przede wszystkim pić, pić i pić. Przy biegunce dziecko szybko się odwadnia. Najlepiej podawać elektrolity. Można podać lekkostrawne jedzonko marchewkę, banana, kleik ryżowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, jak można pomóc dziecku które ma biegunki od wczoraj? Lekarz kazał nawadniać. Dziecko ma prawie rok. Brak innych objawów poza bólem brzuszka i biegunka około 8 razy dziennie. Zastanawiam się co podać córce bo podaje dużo wody ale biegunka jak bylal tak jest.

Znalazłam w sieci przepis marchwiankę:
https://matkapracujaca.pl/marchwianka/

Czy ktoraś z Was może podawala dziecku i pomoglo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

czy ktos z was probowal wyprac abawke szczeniaczka FP (39 odpowiedzi)

chodzi mi o ta zabawke...

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

do góry