Widok

Co polecacie na pleśniawki

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Córcia ma 8 miesięcy i dziś na ustach i języczku pojawiły jej się takie białe plamki, myślę że to pleśniawki. Czy trzeba to zawsze konsultować z lekarzem czy można leczyć na własną rękę?
Co polecacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NAM POMÓGŁ AFTIN

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też polecam Aftin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy AFTIN jest bez recepty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem ze mozna gencjana ,moja kolezanka za pozno zaczela dzialac i dziecku trzeba bylo podac antybiotyk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aftin jest bez recepty.
Niestety nie na wszystkie plesniawki dziala, ale od niego trzeba zaczac.
U nas pomogla dopiero Nystatyna - przepisana na recepte od pediatry.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aftin nam też pomógł
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aftin i mnostwo tantum verde
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
maczac pieluszke wnystatynie (na recepte) i smarowac wewnatrz buzki 4-5 razy dziennie. Na pewno zejda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mycie rączek kilka razy dziennie, uważać, zeby dziecko nie brało z podłogi rzeczy i wpychało do buzi. Najlepiej popytac w aptece, co dla niemowlaka, chyba Aftinu się nie zaleca maluchom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam polozna polecila namoczyc rozek pieluszki w przegotowanej wodzie i dać maluszkowi do possania. Pomogło, a plesniawki nie jak do tej pory nie wróciły
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nystatyna to juz antybiotyk, to chyba ostateczność co ?!
może lepiej najpierw popróbwać z czymś innym :)
powodzenia z walką !!
Jesteśmy małżeństwem od 27.07.2007
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gencjana
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja cały czas walczę z pleśniawkami, juz opadaja mi ręce.Jak tylko wyleczę je u synka to znowu sie pojawiają.Najlepiej sprawdza sie u mnie gencjana
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poważnie mówicie że pomaga ta pielucha namoczona w wodzie? to ma być ciepła przegotowana woda?Pierwszy raz słyszę o takim sposobie ale jestem tam zrezygnowana że i tego spróbuję
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fiolko,
plesniawki wrcaja, bo gdy karmisz piersia, zakazone sa tez sutki.
konieczne smarowac buzke dzidziusia i wlasne sutki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fiolka, nam tak zalecila pielęgniarka środowiskowa/położna. Woda tak jak piszesz, ma być przygotowana. A działa to w ten sposób, że maluszek ssać pieluchę - zapomniałam dodać, że tą pieluszką 3ba owinąć swój palec i wtedy dać do possania - pociera języczek i pleśniawki schodzą.

Babeczka doradziła, żeby robić to raz dziennie. My tą częstotliwość zagęściliśmy trochę.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co ja piszę - sama siebie nie rozumiem ;P:

Moczy się rożek pieluszki w przegotowanej wodzie, owija się nią palec i daje maluszkowi do possania.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
walczymy z pleśniawkami od tygodnia. Aftin trochę pomaga, jest dużo lepiej ale nie przestaje jeszcze smarować chociaż córcia na sam widok buteleczki już płacze:-(
Teraz jeszcze na cipce pojawiły jej się takie czerwone kropeczki czy to może mieć coś wspólnego z pleśniawkami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem że to co napisze to może jakis starodawny sposób i trochę dziwny ,ale ja u swojej dwójki dzieci pleśniawki wyleczyłam smarując im bużkę ich moczem!!! zakładałam pieluszkę tetrowa ,a kiedy była mokra owijałam swój palec i smarowałam pleśniawki .U mnie to pomogło! Kilka razy tak robiłam i wystarczyły jakieś 2-3 smarowania!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
No właśnie moja mama kazała mi smarować moczem, nie bardzo mogę się do tego przekonać ale chyba będę musiała bo aftin niestety nie pomaga. Wyrzuciłam już wszystkie stare smoczki i kupiłam nowe, zmieniłam łyżeczkę itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też wydawało się to głupie,ale w moim przypadku pomogło i radzę spróbować ,napewno nie zaszkodzi:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mocz the best!!Sama jak byłam niemowlakiem to tak miałam wyleczone.Nic innego nie skutkowało tylko obsikana pielucha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też się z tym zgadzam jak miałam córkę malutką wystarczyło dwa dni wacik nasączony moczem z pampersika i plesniawki zginęły i nigdy nie wrocily
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...

thermomix -czy warto kupic?? (8 odpowiedzi)

Hejka-czy moze któraś z was ma thermomix??dzisiaj w pracy o nim słyszałam ze taki boski, troche...

do góry