Widok

Co sądzicie o imionach Eryka i Gracja?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Na początku lipca spodziewam się dwóch córeczek i nie jestem jeszcze pewna co do imienia. Nam z mężem podoba się właśnie Eryka i Gracja, ale rodzice woleliby jakąś Zuzię albo Julcię. Może i dałoby się ich przekonać i jak zechcemy to na pewno się uda, ale boję się, że skrzywdzę takimi imionami dzieci. Proszę o szczere opinie i może jakieś propozycje, lubimy imiona nieoklepane, ale też takie, które nie skrzywdzą dziecka.
PS. Mamy już 3 letniego synka Doriana i fajnie by było jakby imiona w miarę pasowały :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mi się podobają . Ja też lubię mało spotykane imiona . Mam 10 latkę Zuzię i wokół same Zuźki.
Synowi dałam mało popularne imię .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

He, ja preferuję imiona klasyczne, ale nie oklepane aczkolwiek nie mam reguły w tym zakresie. Sama mam na imię Martyna, mój brat to Szymon, a siostra Julita. Czy to wyszukane imiona?? Niekoniecznie, ale w dzieciństwie spotykałam się z zaskoczeniem. Nawet pamiętam jak jedno z dzieci w piaskownicy powiedziało, że mamy dziwne imiona. Większość w szkole czy na podwórku to były: Anie, Asie, Kasie, Magdy, Moniki, Iwony, Grzesie, Marki, Piotrki. Sama nie mam dzieci, ale współczuję w kwestii nadawania imienia bo to jednak nas bardzo identyfikuje i jest to pierwszy ważny dylemat rodziców gdy na świecie pojawia się maluszek:) No i uważam, że przy wyborze nie powinno kierować się obowiązującymi kanonami tylko własnym gustem bo za jakiś czas obecnie interesujące imiona mogą przejść do lamusa;) Poza tym kolejna Pola czy Julka, Leon czy Kacper w szkole czy przedszkolu to aby na pewno dobry pomysł? Ja jestem zadowolona z własnego imienia bo rzadko sie z nim spotykałam, chociaż obecnie jest ono dość popularne. Tymczasem powodzenia!! Kieruj się własnym smakiem:) Pozdrawiam!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co jeśli Gracja usłyszy kiedyś od kogoś, że nie ma...gracji? Będzie Gracja bez gracji...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wg mnie takie sobie, ale jak ci się podobają to tak je nazwij. Czasy stygmatyzowania po imieniu minęły. Widzę w przedszkolu i w szkole przeróżne imiona i dla dzieci nie jest to żaden problem. Różnorodność jest dobra. Lepsze to niż 4 Magdy i 3 Anie w jednej grupie jak to miało miejsce w latach 90. Później były grupy z powtarzającymi się Julkami, Zuziami i Amelkami. A tak jak ktoś powie, że Gracja ładnie rysuje to od razu wiadomo o kogo chodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te imiona wieją grozą,dramat do małego dziecka wołać Eryka albo Gracja.W życiu dorosłym Gracja pod warunkiem,że będzie miała grację jeszcze ujdzie ale Eryka -dramat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez żartów. To są zbyt dziwne imiona. Patrzysz z punktu widzenia osoby dorosłej, która w córkach widzi sam cud i miód. Eryka brzmi bardzo męsko, będą na nią wołać Eryk. A Gracja? Niestety nie lepiej. To zaproszenie do wyśmiewania.
Pamiętaj, że Twoje córy będą musiały przejść przez przedszkole, podstawówkę. Jak nie chcesz aby wyszły z niej z traumą daj normalne imię.
Nie musi to być od razu Amelka jakich tony, ale niech nie będzie aż tak nietypowe.
Niepowtarzalność człowieka lezy w jego charakterze, a nie w wydziwionym imieniu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Ile miesięcznie wydajecie na jedzenie? (185 odpowiedzi)

Zastanawia mnie czy tylko mi tak dużo wychodzi, czy to norma. Nie dogadzamy sobie ale jemy zdrowo...

Jaki wirus teraz panuje (3 odpowiedzi)

Dziecko przyniosła z przedszkola, chorowała 2tyg i przeszło, nuestyty złapałam to świństwo, już...

łożko dla dwójki dzieci w jednym pokoju, poleciacie coś?? (14 odpowiedzi)

Witam. Szukam tapczanik do pokoju dziecięcego dwupoziomowy, najlepiej aby można było wybrać samem...

do góry