Widok

Cuda z kija

Czy wie ktoś może czy pub cuda z kija został zamknięty na stałe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak, byl juz tutaj temat o tym
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, o ile nikt od nich nie odkupił pubu (a raczej nie było o tym słychać) to na stale.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynek nie był ich własnością. Dzierżawa i juz na stałe zamknięte.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O a może powstanie tam teraz sklep, nie ukrywam, że akurat w tym miejscu przydałby się jakiś osiedlowy sklepik, myślę, że byłoby dużo chetnych
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Był przed pubem i się nie utrzymał.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może ceny były zbyt wysokie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

mały sklepik nie może mieć niskich cen, bo ma za małe obroty i marży nie wyrobi.

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak to działa, to powiedzmy w uproszczeniu tak:
- potrzebujesz zarobić 5000zł brutto. Sprzedajesz 1000 produktów miesięcznie, no to na każdym musi być marża 5zł.
- masz duży sklep osiedlowy, 10 pracowników, potrzebujesz zarobić 50000zł (10x tyle), sprzedajesz 100000 produktów miesięcznie, to masz marżę 0,50zł.
No to wiadomo który będzie tańszy. A i tak każdy widzi jak biedronka ledwo wyrabia, na pracownikach oszczędza, bałagan taki, że szkoda gadać.

Ja się dziwię, ze kioski jeszcze dają radę się utrzymać, jak tam każdy kupuje bilet (marża 5-10gr), gazetę za 1zł (marża 5-10gr), gumy do żucia albo fajki (chyba jedyne gdzie marża będzie większa niż 10gr). A oczywiście do tego wszystkiego nieco vatu trzeba doliczyć i podatek dochodowy i zus.

Prowadzenie sklepu nie jest lekko, pensje, zusy, wynajmy, media, kradzieże i wychodzi, że trzeba zarobić z 8-10 tysi miesięcznie, a tu ktoś przyjdzie kupić bułkę za 30 groszy w której 20gr to koszt produkcji, 8 gr to vat a 2 grosze to zarobek, z którego 18% to podatek dochodowy i kolejne 20% to zus/wynajem/media.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza się na podstawowych artykułach żywnościowych trudno zarobić małym sklepikom. Na tych artykułach sieciówki mają niską marże bo nadrabiają obrotem. Ale już na innych artykułach spożywczych, już tych nie podstawowych biedronka i np. lidl przycinają od czasu do czasu duże marże i ciągną duże zyski. To tak jak obi i leroy merlin: może pustak czy beton jest tani, ale wszystkie inne artykuły: marża czasem 300%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale po tę jedną rzecz nie pójdziesz osobno do lokalnego sklepiku. Do takiego to idziesz po bułki i jogurt, albo jak zabraknie cebuli czy mleka. Zostawiasz 15-20zł. Niestety smutna prawda, ale małych sklepów obecnie nie opłaca się prowadzić, zwłaszcza, gdy praktycznie na dniach otwierają lidla.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakby faszystofskie i inne tego typy sklepy sprzedające wyroby jedzenie podobne były traktowane tak samo jak mali przedsiębiorcy tzn. płacili takie same podatki, a nie byli obdarowywanie tylko zwolnieniami z nich to i by się opłaciło. Pospólstwo dalej się cieszy, że mamy biedre i lidla przecież to takie wspaniale sklepy robią g*wniane promocję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

tam był sklepik przez wiele lat, zamknieli go 2 lata temu bodajże bo mało osób tam zajeżdżało bo kazdy jechał po trasie i kupował wcześniej. W sumie też wybór mały w porównaniu np z Lewiatanem przy Pszennej.
Sama jestem ciekawa co tam teraz będzie bo punkt w sumie fajny , tylko kwestia aż w końcu zrobią ten park rekreacyjny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

i chodnik, żeby sobie nóg nie połamać. jak zrobią chodniki, to w ogóle ożyje wszystko
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ciekawe co tam teraz powstanie, jakby była np żabka to pewnie byłby ruch
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mniejszy niż w tej istniejącej, bo by się rozbiło na dwa. więc niewielki - skoro jeden sklep padl, nie wytrzyma taki gdzie marże jeszcze większe i wymagań więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co ma w sobie Żabka cudownego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

piwo, jak mnie suszy, znaczy suszy mnie codziennie, ale na zapas nie kupię bi nie jestem alkoholikiem. I codziennie mnie zaskakuje po 22, że mnie suszy. No czego tu nie rozumiecie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kubki chińskie otwórz ktoś
Gwarantuje zyski . Szybko smacznie i do następnego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaki park rekreacyjny??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mały sklepik był i zbankrutował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może ktoś nas czyms mile zaskoczy i będzie zysk bo ludzie będą chętnie przychodzić. Miejsce jest fajne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wtedy znajdzie ktoś "życzliwy" i po interesie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynek jest własnościa kobiety , która prowadziła wcześniej sklep. Sorry ale jeśli pepsi w małej puszce prawie 2 zał tam kosztowało itp. Kobieta antypatyczna, nieprzyjemna i dziwić się ,że ludzie omijali tu nie tylko ceny maja znaczenie. Skoro przychodzisz do sklepu, zostawiasz swoje peiniądze a ktoś warczy do Ciebie to sorry więcej tam nie idę.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

..bułki świeże mieszała ze starymi. Ceny ogólnie były ok. 30% wyższe niż w dyskoncie.
W ten sposób zraziła do siebie wielu klientów.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja uważam że sklep to bardzo dobry pomysł, nie zawsze jest możliwość pójścia do sklepu np biedronki z małymi dziećmi, a tak to byłoby obok domu, bliżej i wygodniej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sklep był.Problem był jak obsługa była przez właścicielkę.Mało sympatyczna i stary towar wciskała.A jak się powiedziało że drogo ma to lepiej nogi za pas i uciekać trzeba było.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

blaszak jest juz wynajęty, będzie tam taki mały salon masażu i redukcji stresu dla panów,myślę że będzie cieszył się powodzeniem szczególnie weekendy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

A gdzie dla Pań?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

-Jestem za młody i za przystojny żeby za to płacić
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś bzdury pisze, a wy jak zwykle dajecie się wrobić w dyskusję, która do niczego nie prowadzi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

wręcz przeciwnie, brną w ten żart ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

I oooo tooo właśnie chodzi!
Jestem wyluzowany i z chècią taki mały przybytek w niedzielę bym odwiedził , podczas gdy moje pacholęta podskakują chwaląc pana.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

te Jaromir kiepski z ciebie facio w tych sprawach skoro musisz się w bur......u dowartościowac i jeszcze za to płacić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Napisała idealna żona. Ehhh dziewczyny nie macie pojęcia....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dokładnie, kto nie żeglował po oceanach ten na jeziorze będzie myślał że zawsze jest tak samo...
Żona żoną, a reszta jest milczeniem...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Panowie,Wy coś zapewni tych swoich żon jesteście. Żebyście się kiedyś nie zdziwili.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro były "cuda z kija" to co za problem, aby były teraz "cuda dla kija" tyle że jako masaż dla mężczyzn.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Popieram! Słuszna koncepcja, do tego idą smutne zimne wieczory i niejednego taki zabieg mógłby uchronić od depresji oraz innych powikłań!
Zrównoważony obywatel ostoją narodu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy wiadomo już co będzie zamiast "Cuda z Kija" ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakieś następne cuda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może po prostu nic nie będzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry