Widok

Cukrzyca ciążowa

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Robiłam test obciążenia glukoza 75g i wyniki mnie załamały. Jestem 25tc i wynik na czczo był 86, po godzinie 209, po 2 godzinach 116. Czy to już oznacza że mam cukrzycę? Wizytę u gin mam dopiero za 2 tyg. Czy już teraz powinnam zapisać się do jakiejś poradni diabetologicznej czy jeszcze poczekać do wizyty co powie gin? Jeśli do poradni to gdzie najlepiej i do kogo, bo kolejki na pewno długie. Poradzcie mi coś, normalnie zalamalam się, nie wiem z której strony i jak się za to zabrać :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej zadzwoń do gin lub podejdz do położnej na pewno ci odpowie na wszystkie pytania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W ciąży chyba do 7 dni musi przyjść cię specjalista , pewnie będzie potrzebne skierowanie , możesz też do ogólnego lekarza iść może da skierowanie do poradni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej podejsc z wynikami do ginekologa.
Dostaniesz skierowanie i szybko przyjmie Cie diabetolog.
Drugi wynik wskazuje cukrzyce, nic sie nie martw. Poki co wejdź na strony dla cukrzycowych mam i spójrz co musisz odstawic. Dieta to podstawa. Zacznij zapisywac w zeszyt godziny posilkow i co jesz lacznie z napojami. Przyda sie to na wizycie u diabetolog, od niej dostaniesz glukometr i jesli wszystko bedzie z wynikami ok to nic wam nie grozi. Porod jest normalny jak przy zwyklej ciazy, tylko po porodzie maluszkowi sprawdza cukry a Ciebie bedzie jeszcze xzelac krzywa po 6tyg od porodu. To tak w skrocie, ja przeszlam 2 ciaze cukrzycowe, w tym jedna pod koniec byla insulinowa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twoja gin lub lek rodzinny da Ci skierowanie do poradni dla kobiet cieżarnych z cukrzyca - na klinicznej lub zaspie. Zapisz się telefonicznie już teraz, a skierowanie dostarczysz przed wizytą. Glukometr dostaniesz za darmo w aptece lub za zotówke, tylko paski niech wypisze Ci rodzinny, skoro u gina masz wizyte za 2 tyg. Musisz trzymac diete cukrzycowa. Poczytaj watki na roznych forach, bo cukrzyca ciążowa trochę inaczej działa niż zwykła typu 2. Np. nabiał na pierwsze śniadanie podbija cukier. Około północy dobrze jest zbadać cukier i ew przegryżć mała kanapkę z ciemnego chleba, żeby nie było hipoglikemii rano. Ale to juz powiedzą Ci w poradni. Generalnie, do przejścia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) dzwoniłam do swojego gin i mam iść do poradni diabetologicznej. Dzwoniłam na kliniczna, ale oni robią zapisy dopiero od lutego ze wzgl na przeprowadzkę. W pon idę dopiero po skierowanie od intetmisty, w ten sposób będę miała je szybciej niż od ginekologa.
Możecie polecić jakąś poradnię, do której nie trzeba zbyt długo czekać na wizytę? Dodzwonilam się dziś gdzieś na powstańców warszawskich, a tam terminy dla ciężarnych dopiero na maj! W maju to ja już po porodzie będę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj na Opolskiej na Przymorzu w przychodni. Ja czekałam tydzień. Tyle że to było ponad rok.
Swoją drogą dziwne, że ciężarne na maj, przecież jest obowiązek do siedmiu dni speckalisci dla ciężarnej.. Polska.sluzba zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj na Zaspie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamo, ja chodziłam do poradni diabetologicznej na Świętokrzyską w Gdańsku NCM. Polecam doktor Annę Debis. Jak powiesz,że jesteś w ciąży to znajdą szybki termin. Głowa do góry! Do wizyty wprowadź dietę- poczytaj sobie na slodkiemamy.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może komuś wyszedł cukier poniżej normy na czczo ? Bo tak mi wyszedł i zastanawiam się czy też się to leczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żeby było śmieszniej mi wychodził do 30tc cukier na czczo blisko dolnej granicy A nawet poniżej. Najniżej 66. Diabetolog kazała mi zjadać kanapkę wieczorem, a nawet w nocy coś przekąsić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Paradokslanie hipoglikemia występuje często w nieleczonej cukrzycy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ze skierowaniem od gina na Kołobrzeskiej (Przymorze) w NCM czekałam 4 dni - miałam podobne wyniki do Twoich i na razie jestem na samej diecie, kontroluje cukier po kazdym posiłku (1 godz) i na razie jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witamJ
tak to cukrzyca ciazowa ,mialam cukrzyce w obu ciazach i da sie przezyc,tylko musisz sie zglosci jak najszybciej do diabetologa.Ja osobiscie polecam dr. Debis na swietokrzyskiej szybkie terminy mysle ze w ciagu jednego tyg.zostaniesz przyjeta.Powodzenia bedzie dobrze nie zalamuj sie .Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dr Królikowska Kobierska. Najlepszy specjalista od cukrzycy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,bardzo proszę o wypełnienie mojej ankiety na temat cukrzycy ciążowej,ankieta skierowana jest do kobiet po porodzie,a ich ciąża była powikłana cukrzycą ciążową :)
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfrkW1C2QJ1FqA1JQr_ibf5P0wZapFSmGAzGwLcIR3O22FbRQ/viewform
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie najlepiej oczywiście przejść się do lekarza, który jednoznacznie stwierdzi, czy mamy doczynienia z cukrzycą ciążową.
Warto od razu też więcej poczytać na ten temat. Warto jednak zwracać uwagę na rzetelne źródła: https://cukrzyca.pl/cukrzyca-ciazowa/
Na cukrzyca.pl pisze zespół ekspertów specjalistów, można w kwestii wiarygodności im całkiem zaufać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Po wykryciu cukrzycy szybka wizyta u diabetologa i mierzenie każdego dnia cukru jest najważniejsze. Można z tym żyć, urodzić zdrowe dziecko, tylko dieta i kontrola glikemii jest tu bardzo istotna. Glucomaxx Connect to fajny glukometr, który łączy się przez bluetouch z telefonem i wyniki same się zapisują, nie trzeba wszędzie chodzić z notesem i długopisem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

rozwód (22 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy może możecie polecić jakiegoś dobrego adwokata od rozwodów?

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

do góry