Widok

Czesne De La Salle

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, czy jest tu mama orientująca się jakie koszty miesięczne wiążą się z posłaniem dziecka do tej szkoły? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
A szkoła nie podaje takiej informacji?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czesne obecnie około 700zł miesieczniue (w wakacje też), mundurki, poręczniki dodatkowo liczone, składki klasowe też są wyższe niż w innych szkołach, ale jest duzo zajęć dodatkowych do 15-16 czas zorganizowany i świetlica do 17.00.
Piszę z doświadczenia chrześnicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podręczniki nie są dodatkowo płatne, tylko wieloletnie, dzieci wypożyczają i jak zniszczą, to trzeba odkupić, ale tak to nic się nie płaci za książki. Mundurek owszem, trzeba kupić, ale to jednorazowy wydatek, na kilka lat. Jak dziecko wyrośnie, to wtedy kupię większy rozmiar.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Potwierdzam 700 czesne, książki nie są płatne - cały komplet syn dostał za darmo, dokupilismy jedne ćwiczenia. Obiady dodatkowo płatne. Obowiazują mundurki; co do składki klasowej to nie ma ustalonej kwoty - zbiera jeden z rodzicow jak jest potrzeba np. na jakieś wyjścia typu filharmonia czy prezent który kazde dziecko dostaje w dniu urodzin. Basen z dowozem wliczony w czesne, no i mają w tygodniu 5 lekcji angielskiego. Rodzeństwa mają w czesnym zniżki, ale nie znam szczegółów. Dużo zajeć dodatkowych, opieka do 17.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tylko dodam że świetlica do siedemnastej i dużo ciekawych zajęć to żadna łaska a wręcz standard w przypadku szkół bezpłatnych.
Basen z dowozem nie wliczony w czesne w innych szkołach, oczywiście włącznie z bardzo dobrym instruktorem pływania, opiekunkami, ratownikiem to 25 złotych miesięcznie. :D
Angielski to cztery godziny w tygodniu jeśli dziecko chce chodzić na kółko lub dwie. Tu akurat od nauczyciela i dziecka zależy ile ten angielski w praktyce da.

Oczywiście rozumiem że ktoś chce płacić. Jednak niech się ów przynajmniej orientuje ZA CO płaci. :)

(Swego czasu ta szkoła była dość wysoko w rankingach tworzonych na podstawie testu szóstoklasisty, ale żeby aż niesamowicie się wyróżniała na tle szkół bez takiego czesnego, to już nie można powiedzieć.)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
No wlasnie jak z poziomem nauczania? Czy ta szkoła jest rzeczywiście warta tych pieniędzy? chodzi mi o poziom nauczania i podejście do dzieci. Zastanawiam się czy szkoła za która się płaci jest "lepsza" pod tym względem od szkoły państwowej. Interesuje mnie poprostu czy jest to rzeczywiście szkoła gdzie dzieciaki maja szanse na lepszy poziom nauczania i więcej zajęć dodatkowych czy jest to poprostu szkoła gdzie "placi" się za oceny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/zdjecia/3910775,sprawdzian-szostoklasisty-2015-ktore-szkoly-na-pomorzu-osiagnely-najlepsze-wyniki,5574475,id,t,zid.html

Sama byłam ciekawa i znalazłam aktualne dane z ostatniego sprawdzianu szóstoklasisty. Warto przestudiować, chociaż potrzeba trochę cierpliwości w przerzucaniu stron.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Napiszę z własnego doświadczenia, a mam tam dwoje dzieci: poziom o niebo lepszy niż w szkole rejonowej, dyrektorka ostatnio wspominała coś o pierwszej dziesiątce w rankingu, a gimnazjum to już w ogóle chyba w pierwszej trójce... Zajęcia dodatkowe w ramach świetlicy naprawdę super: judo, szermierka, szachy, basen, córka lubi bardzo hiszpański i zajęcia teatralne. Dla mnie jednak nie to jest najważniejsze, tam jest po prostu rewelacyjna atmosfera - panie na świetlicy bardzo miłe i pomocne, woźna serdeczna, jak babcia, wszyscy się znają, dzieci nie są anonimowe, czują się jak w drugim domu. Ja jestem zadowolona i polecam, szkoła nie jest bezpłatna, ale z tego co wiem i tak jedna z tańszych prywatnych w Trójmieście.
I jeszcze jedno: nie wiem, co to znaczy "płacić za oceny", ale uwierz mi, dziecko jest oceniane zgodnie ze swoimi osiągnięciami i tylko zgodnie z nimi.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bardzo dziękuje za opinie. Nasza rejonowa szkoła wypada bardzo przyzwoicie w tym rankingu. Mam mętlik w głowie, ponieważ słyszałam dużo negatywnych opini o de la salle m.in, że dzieciaki bardzo patrzą na pieniądze cokolwiek to znaczy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ruszyła szkoła z prawdziwego zdarzenia. Prawdziwą nowością (na skalę światową!) było to, że nauka była bezpłatna. Były to początki szkoły podstawowej we Francji. Nauczano w języku narodowym (nie jak dotąd po łacinie). W celu kształcenia braci – przyszłych nauczycieli – Jan tworzył seminaria nauczycielskie. W samej Francji do czasu wybuchu rewolucji działało aż 126 szkół i ponad 1000 braci szkolnych.
Swoje dzieło św. Jan okupił wielkim cierpieniem. Pomysł darmowych szkół dla najuboższych nie podobał się wyraźnie tym, którzy czerpali z edukacji dzieci spore zyski. Dzieło braci szkolnych o mało nie legło w gruzach. Było jednak dziełem Bożym. Dlatego przetrwało.
Tak było kiedyś ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

A teraz bracia cierpią spore korzyści finansowe za uczenie snobistycznych i nie miłych dzieci. Nie posyłajcie tam swoich pociech, bo moja córka tam chodziła i bardzo żałuje tej decyzji.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

wysokość czesnego ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy mogłabyś zdradzić więcej szczegółów? Rozważam wysłanie tam córki - w obecnej podstawówce gaśnie z dnia na dzień...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoła dla najzdolniejszych dzieci w Trójmieście ,należy się dobrze zastanowić przed zapisaniem (przebadać dziecko ,zrobić badania itd, .. . Nie mogą tam pójść przeciętniaki, słabi z czasem rodzice zmierzą się z brutalna rzeczywistością tej szkoły . Szkoła pozbywa się słabych czy dzieci z trudnościami .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

W szkołach państwowych te jak piszesz przeciętniaki i słabi uczniowie znajdą miejsce. Za darmo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szkoła snobistycznych rodziców nawet nie zakonników .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

W szkole katolickiej ,tak jak ta prywatnej liczy się tylko ,czesne i wpisowe ..Kogo stać ten zapisuje i dziecko jest przyjęte .Wyższe wartości się nie liczą,bo dzisiejszy świat tak jest liczy się tylko pieniądz .Sw.ktory założył te szkole dawno temu jest raczej w obecnych czasach bardziej wykorzystywany do marketingu szeroko pojętego,pedagogika lasllianska ,kolejny filar reklamy dla naiwnych .Nic podobnego w tej szkole jak pedagogika lassllianska nie istnieje,wszelkie jej główne założenia są permanentnie łamane .Myślę ,że bardziej chodzi o prestiż szeroko pojety ,być kimś lepszym ,wyróżniać się ,dzieci już w 1,2 rocznikach przechwalają się ....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

a to ciekawe, pozbywają się słabych uczniów, maja wymagania, ale czy chwalą się, że 2-3 lata temu była afera, bo dziewczyna w ciąży, a podejrzanych kilku chłopców z klasy i zamiatali aferę, żeby tylko nikt się nie dowiedział?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tej szkole już dużo było afer większych ,mniejszych ...dyrekcja baardzo słaba
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

okulary:) (30 odpowiedzi)

Musze zakupic dla siebie okulary, co mozecie polecic Vision czy raczej male rodzinne zalady...

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

RUMIA jak sie mieszka? (35 odpowiedzi)

witam! jest tutaj ktos z Rumi? z mezem bedziemy sie wyprowadzac prawdopodobnie do Rumi po nowym...

do góry