Widok

Czy jazda konna jest bezpieczna dla dzieci? Proszę o poradę...

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dzieciaki namawiają i zmuszają do wykupienia lekcji ale ja mam obawy - że to niebezpieczne, że trenerzy mogą nie upilnować i że łatwo o bolesne i trudne do wyleczenia kontuzje.
A jak Wy myślicie?
I możecie polecić profesjonalne miejsce na Pomorzu? Najlepiej taką stadninę, gdzie dzieciaki nauczą się podstaw i znajdzie się też oferta dla zaawansowanych dorosłych.
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeden z najbardziej kontuzjotworczych sportów, a czasem nawet prowadzący do kalectwa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez przesady. Tutaj jest tekst, który rozsądnie obala wszystkie mity:
http://zielonewiadomosci.pl/tematy/zwierzeta/jak-spotkalam-sie-z-konmi-2/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

moim zdaniem zależy od dziecka, wieku, umiejętności słuchania, siły nóg itp
Moja córa lat 7 chodzi na jazdę konną do Swojaka, młodszy syn był 2 razy i stwierdził, że już nie chce. Córcia zaczynała od lonży, 1-1 z trenerką, teraz jeździ na maneżu z innymi dziećmi. Na razie ani razu nic się nie stało - odpukać w niemalowane. Oczywiście, toczek obowiązkowy, a na maneżu dodatkowo ochraniacz - taka skorupa żółwia na kręgosłup.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest też kwestia profesjonalizmu właścicieli stadniny. A widziałem takie, gdzie trenerów interesował tylko spokój i pieniądze - tam początkujacy mogli robić prawdziwe i bardzo niebezpiecznie cuda.
Jeśli chodzi o naprawdę dobre stadniny to mam dobre doświadczenia ze Stajnią Bystra, znajomi, którzy zajmują się skokami polecali też naukę w OSK Lipce....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu jest dobry artykuł na ten temat:
http://czubajka.pl/2014/02/stajnia-rekreacyjna-jak-wybrac-dobra/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To kwestia dobrej stadnina i profesjonalnych trenerów.
Osobiście mogę polecić Bystra Stajnia, OSK Lipce, słyszałam też dobre opinie na temat Kawa i Konie w Rumi.
No i nie warto się skupiać na ewentualnych kontuzjach tylko na nauczeniu się dobrej techniki. Bo spadać z konia też trzeba umieć!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Konie kładą się z jeźdźcami bo im się chce potarzać, machną głową i robią rany, zaczynają wierzgać bo mają chęć na zwadę z kolegą z sąsiedniego boksu i tratują wszystko dookoła.
W stosunku do dziecka koń to ogromne zwierzę a płochliwe i względnie nieobliczalne, bo i dlaczego miałoby uświadamiać sobie że jak na kogoś nadepnie, to go zabije...

Każdy jeździec ma na koncie urazy mniej lub bardziej poważne... Czy chcieć tego dla swojego dziecka?
Ja chciałam, żeby moja córka jeździła. Zagrożenie uświadomił mi dopiero mąż - koniarz (i on się nie zgadza) i dalsza rodzina, też profesjonaliści w zajmowaniu się końmi (w tym hodowcy i zawodnicy).
Wprawdzie chyba jednak pozwolę córce chociaż na podstawowe lekcje na irlandzkich kobach w Oliwie. Ale to pewnie złudzenie, że to w miarę bezpieczna opcja.

No, koleżanki mojej córki (9 lat) mają już złamania.

A tu masz garść linków. Może pomogą w podjęciu decyzji.
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23657020,dziewczynka-zostala-stratowana-przez-konia-prokuratura-wyjasnia.html,
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/tragedia-w-stadninie-12-latka-spadla-z-konia-dziecko-nie-zyje-aa-D8k8-hF6Q-ULnZ.html .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaka jest najlepsza odpowiedź na pytanie: Kiedy będziesz mieć dzieci? (7 odpowiedzi)

Jestem kobietą w wieku wychowawczym. Nie mam nic przeciwko dzieciom. Mam swoje powody, żeby ich...

Naprawa zabawek (10 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

do góry