Widok

Czy polecacie wyjazd do Egiptu z 2,5 latkami? Proszę o opinie

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
j.w. w temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba nie ma przeciwwskazań. chyba!
nie wiem jak to jest ze szczepieniami-czy wyjeżdżając nie musisz się szczepić na coś i czy to tak małemu nie zaszkodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczepić nie trzeba. Nie ma takiego obowiązku. Myślę że wystarczy uważać na to aby nie jadło surowych warzyw, owoców (myte są pod bieżącą wodą co może podwodować tzw. klątwe faraona), dziecko nie powinno jeść lodów i pić napoi z lodem (najlepiej woda butelkowana). No i nie przebywać z dzieckiem za długo na słońcu :)Bardzo polecam - szczególnie region Sharm el Sheikh. I zdecydowanie hotel 4 lub 5 * :)
image

HappyMum :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozesz zaszczepic na zoltaczke typu A ( pokarmowa, w 2 dawkach, druga za 6 miesiecy) i dziecko i rodzicow.
Ja bym nie wybrala Egiptu, "klatwa faraona" to amebioza ktora nam Europejczykom az nadto uruchamia perystaltyke jelit, kazda woda w Egipcie to ma i na kazdym kroku trzeba uwazac ( zeby powinno sie myc mineralka butelkowana)
Jesli sie juz zdecydujecie to pamietaj aby kupowac wode butelkowana z kapslami ( na nakretce jest jeszcze folijka) jest drozsza ale pewniejsza.
Popros pediatre aby wam przepisal lek na biegunke ( ja juz nazwy nie pamietam, ale jest taki specyfik na recepte co szybko dziala i mozna go podawac dzieciom) polecam krem z filtrem 40 La Roche pasay - rano smarujesz golasa, czekasz az sie wchlonie i do poludnia nie musisz sie martwic, potem tylko poprawka ramion i buzi i po klopocie, dzieci do 3 r.z nie wolno opalac, bo maja jeszcze nie wyksztalcona skore ( jest ciensza od doroslej i bradziej przenikliwa)
Ja osobiscie nie wybrala bym sie do Egiptu z 2,5 latkiem, predzej Tunezja, Grecja, Turcja.

Milego wypoczynku :)

Aha - szukaj hotelu z brodzikiem dla dziecka- TO WAZNE! bo nosic malca poldnia na rekach w duzym basenie jest meczace, a w brodziku malec sie chlapie a ty moczysz pupe :)
[url]image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIE. syf kila i mogila caly egipt. nawet 5 * hotel nic nie da. lepiej wybierz europejski kraj jak wlochy, francja hiszpania. latem tez jest cieplo i sa sepelniane wymogi sanitarne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie polecałabym, co zrobisz jak dziecko zachoruje?
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam z rocznym dzieckiem. Wspaniałe wakacje! Zdecydowanie polecam!
Mały miał dokładnie 14 m-cy, jeszcze nie chodził, ale ciepłe morze, piasek, baseny, inne dzieci - wszystko go zachwycało (nie wspominając o naszym zachwycie zasłużonego wypoczynku). Oczywiście musisz wziąć leki na wypadek wszystkiego - biegunki, zaparcia, oparzenia, ukąszenia - tj. wszędzie. Klątwa faraona oczywiście istnieje, chodzi o inną florę bakteryjną, nie tyle o jedzenie. My byliśmy w egipcie trzeci raz, tym razem w 4 osoby i nigdy nikogo nie złapało.
Jakbyś była zainteresowana to mogę polecić super hotel w sharmie, właśnie też dla dzieci:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja byłam z bliźniakami które miały nie całe dwa latka miło wspominamy wyjazd. W naszym hotelu był lekarz więc bez paniki bo w takim wypadku nigdzie ludzie by z dziećmi nie jeździli.Hotel mieliśmy 5 gwiazdek w którym było 5 basenów, dzieci bardzo dobrze się bawiły ważne są kremy na słońce i by nie pić kranówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rowniez gorąco polecam. Bylismy dwa razy gdy syn mial 4 lata i jak dobrze pojdzie to pojedziemy kolejny raz jak mlodszy bedzie mial troszkę ponad rok. Wybierz dobry, sprawdzony hotel.
Nam nic nie bylo, syn wcinał lody, pił soki z automatów.
Ale fakt - zęby mylismy tylko i wyłacznie w mineralnej (dostepna butelkowa bez ograniczen w hotelu) i mielismy malutki czajnik - wrzątkiem przelewalam szczoteczki po ich umyciu.
W razie czego na terenie hotelu był lekarz, ale nie musielismy korzystac. Lekarz jest oczywiscie w ramach ubezpieczenia. Rozliczenie bezgotowkowe, albo płacisz ze swoich pieniedzy i dostajesz zwrot po powrocie do kraju. Dodatkowo w Hurghadzie jest polska klinika. To tak informacyjnie, gdyby ktos jednak musiał skorzystac
http://www.hurghada-klinik.pl/main/index.php

I nie rozumiem pytania - co zrobisz jak dziecko zachoruje?
Zglosze sie do lekarza, logiczne. Tak samo gdy dziecko zachoruje mi w Zakopcu, w Mielnie, czy Koninie.

Polecam do sprawdzania hoteli
www.holidaycheck.pl
Forum o Egipcie
http://forum.gazeta.pl/forum/f,622,Egipt.html

Podsumowując - rewelacyjne wakacje. Gwarancja pogody, wspaniale zabytki, cudne rafy koralowe, stosunkowo niedaleko (4 godziny z kawałkiem z Gdańska).
Naprawdę warto!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podpisuję się pod rasią - na terenie każdego chyba hotelu w egipcie (a przynajmniej tych 4 i 5 *) działa lekarz. Na terenie tego, w którym my byliśmy (5*) w tym roku jest klinika czynna 24 na dobę. To czy moje dziecko zachoruje w egipcie czy we włoszech nie ma znaczenia.
Również polecam gazetowe forum o egipcie, znajdziesz tam wiele wątków o wyjazdach z dziećmi rozprawiających się z mitem o tym, że jest to niebezpieczne.
Egipt to wspaniałe wakacje i do tego relatywnie niedrogie. Za tą samą cenę e europie nie znajdziesz takiego standartu.
Natomiast odnosząc się do stweirdzenia, że to "syf, kiła i mogiła" - na ulicach, w domach egipcjan obowiązuje faktycznie inny standart czystości i higieny niż to do czego my jesteśmy przyzwyczajeni. Zakładam jednak, że z małym dzieckiem nie chodzi się po domach innych, nie zagląda w tzw. ciemne uliczki. W dobrym hotelu masz luksus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W żadnym wypadku. Dziecko w wieku szkolnym co najmniej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
kumpela była z 6 miesięczną córką, była zachwycona (i jedna i druga).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
biorąc pod uwagę wypoczynek nie biorę dziecka (ma 2 latka) jest zbyt ciekawy świata i wiem że te wakacje byłyby męczarnią bo wciąż biegałasbym za mlodym. Co do ceny to za 2 latka płacimy prawie tyle samo(a w niektórych BP kwotę równą) co za dorosłego. Szeczerze to lepiej jechać z maluchem do roku ;) (za free)
My zaczniemy brać młodeko jak skończy 4 lata będzie większy, i coś zapamięta z tych wakacji bo teraz basen w Juracie czy basen w Egipcie to wszystko jedno jak dla niego ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla dobra Twojego i Twojego dziecka polecam Ci przede wszystkim ubezpieczenie turystyczne. dzieki niemu zapewnisz Wam ochrone na wypadek nieoczekiwanych zdarzen losowych. wiecej informacji oraz mozliwosc zawarcia takiego ubezpieczenia przez internet znajdziesz na http://bezpieczne-wakacje.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bylam w Egipcie na objazdowce z pobytem 3 dniowym, uwazam, ze nie jest to kraj na jezdzenie z malym dzieckiem.
Brud taki jak w zadnym innym kraju, niebezpiecznie bo terrorysci maja tam baze szkoleniowa, szumnie zwana Uniwersytet w Kairze (tam wyksztalcili sie przywodcy zamachow na WTC, i wielu innych), dlatego tez czasem robia sobie zamachy na turystow. Temperatury zabojcze dla dziecka (ja bylam jeszcze przed urodzeniem dziecka a umieralam tam), ludzie w porownaniu do innych krajow niemili i wrecz nie do zniesienia nachalni.
Bylam w hotelach o bardzo wysokim standardzie, ale nie ma co ich porownywac do innych krajow, bo to co najmniej o 1-2 gwiazdki inny komfort, w dol oczywiscie.
Jesli Egipt (chociaz chcialabym juz tam nigdy nie jechac, ) to wlasnie jak ktos wspomnial w dzieckiem w wieku szkolnym, bo przynajmniej zobaczy przereklamowane piramidy, zobaczy piekne Abu Simbel, czy Aleksandrie, obejrzy sporo siwatym plynac wygodnym statkiem po Nilu...
Na pobytowke do Egiptu sila by mnie nie zaciagneli, co to za wakacje jak nosa z hotelu wytknac nie mozna...
Zwiedzilam sporo krajow i mam porownanie co to znacza wspaniale wakacje, moje wyjazdy nie zaczely i nie skonczyly sie na szczescie na Egipcie.
Z tanich krajow polecam dobre hotele w Turcji i Tunezji, niebo a ziemia w porownaniu z Egiptem, zwlaszcza Turcja. A ja nie moge sie doczekac, kiedy moj synek bedzie na tyle duzy zeby wrocic do Barcelony, bez biura podrozy, to sa dopiero wspaniale wakacje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja jeżdżę z moimi maluchami co roku na wakacje, w Egipcie co prawda nie byliśmy ale myślę, że nie powinno być problemu a wakacje będą na pewno cudne. Nie wiem jak to jest z szczepieniami ale tu coś znalazłam możesz zerknąć: http://www.medycynatropikalna.pl/kraj/egipt/10#szczepienia)
Ja osobiście lubię bardzo zabierać wszędzie moje szkraby ale fakt, że bez ubezpieczenia się z nimi nigdzie nie ruszam. Zawsze kupuje ubezpieczenie przez stronę http://www.inseco.pl możesz wybrać takie jakie chcesz i co w nim chcesz i najbardziej w tym lubię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z takimi maluchami nie jeździłam na wakacje. Później dopiero jak trochę podrosły. Co do wakacji to fajną opcją są oferty last minute jak np. tutaj https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt Zawsze można dobrze cenowo trafić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci? (36 odpowiedzi)

Ciekawi mnie co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci, mój synuś je tylko to co mu smakuje i co zna,...

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry