Widok

Czy to nietolerancja laktozy???

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, może któraś z Was tak miała:
Mój 3-miesięczny maluch płacze przy jedzeniu, łapie pierś i puszcza i tak z 10 razy, potem krzyczy. Potrafi nie jeść 10 godzin i płacze jak tylko go przystawiam. To już w sumie trwa 2 miesiące z okresami kiedy jest lepiej albo gorzej. Teraz niestety jest coraz gorzej, krzyk od rana do wieczora.

Lekarka podejrzewa nietolerancję laktozy, ale sama nie jest pewna. Od 2 dni podaje maluchowi Nutramigen, na zmianę z piersią. Ale jak na razie nie widać różnicy.

Może znacie jakiegoś dobrego pediatrę, który specjalizuje się w tego typu sprawach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój mały jak miał kolki to tak samo było ... łapał smoka ciągnął łyka i puszczał z wrzaskiem. Prężył się przy tym i puszczał bączki. Bardzo pomógł dicoflor 30. polecam (są to kapsułki któych zawartość miesza sie z odrobiną wody i podaje łyżeczką. Zawierają probiotyki i świetnie działają na przemianę materii, bo czasem maluchom brakuje bakterii trawiennych). A lekarze na wszytko ostatnio mówią alergia :[
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na nietolerancje laktozy robi sie badanie kalu- ciala redukujace
dobry pediatra to
dr Marek
Dr Sikorska Wisniewska

obudwoje pracuja w szpitalu wojewodzkim na oddziale gastoenterologi, za wizyte domowa biora 100 PLN, ale oni biora pieniadze za diagnoze a nie przypuszczenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie.lepiej zrobic badanie kału na nietolerancje laktozy,bo u mojej corki stwierdzono ją tylko wedlug objawow zachowania a po 3 miesiacach okazalo sie,ze wcale tej nietolerancji nie bylo,a przyczyną ciaglego placzu byly kolki,nietolerowanie kazdego mleka oraz bakterie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
O właśnie takich specjalistów szukam. Chciałabym mieć pewność, że to dobra diagnoza. Bo ostatnio od wszystkich pediatrów słyszę "może".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wystarczy ze poprosisz lekarza o skierowanie na badanie kału pod kątem nietolerancji laktozy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok, tak zrobię. A co do kolek, to dawałam synkowi sab simplex i pomógł na wieczorne krzyki po 2 dniach. Ale płacz przy jedzeniu był dalej. A w pewnym momencie wszystko zaczęło się na nowo i teraz jest tylko gorzej.
Teraz daję mu probiotyk i karmię trochę piersią, trochę nutramigenem i jest troszkę lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas Mati też tak płakał. Nie miał kolek. Pomogło karmienie na leżąco (on na moim brzuchu) oraz bardzo częste odbijanie w trakcie jedzenia (nawet kilka przerw na odbicie). Po niedługim czasie przeszło.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tez podawalam sb i pomogl rewelacyjnie ale brzuszek i tak mala bolał.okazalo sie ze miala klebsielle ,ale mam nadzieje,ze u Was to nie to.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U małego problemy z brzuszkiem zaczęły się po tygodniu przyjmowania antybiotyku i bardzo silnej biegunce z krwią. Miał wtedy zapalenie uszu.
Gdy wystąpiła biegunka od razu pojechałam do szpitala, ale tam powiedzieli, że to normalne i nie ma potrzeby przerywania leczenia.
Dzisiaj bym poszukała innego rozwiązania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ech lekarze.....
Moglabym napisac ksiazke co z nimi przeszlam przez pierwsze 4 miesiace zycia mojej corki.
Wkoncu poszlam do pediatry prywatnego,ktory prowadzi tylko i wylacznie praktyke prywatna i jest na emeryturze,bo to starszy pan,ktory cale zycie pracowal na oddziale dzieciecym w szpitalu wojskowym na Helu.
On jedyny wpadł na to co bylo mojemu dziecku i smialo moge powiedziec,ze uratował jej zycie...
Teraz na NFZ chodze tylko na szczepienia,a jak cos powazniejszego to tylko do niego.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba zrobić test kału - koniec kropka. W innym razie będziesz się tylko domyślać co jest maluchowi - szkoda go. Nietolerancja laktozy wychodzi nawet w zwykłym badaniu kału za nieduże pieniądze nawet bez skierowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
koszt badania kału bez skierowania kosztuje 95 zl.przynajmniej ja tyle placilam.no ale na kase sie nie patrzy gdy chodzi o maluszka.
zrob badanie jak najszybciej.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli dasz maluszkowi Nutramigen (ja kupowałam nawet bez recepty właśnie tak na próbę) i będzie spokojny, to też będziesz miała wskazówkę, że to w mleku tkwi przyczyna (nietolerancja laktozy albo jakaś alergia).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
niekoniecznie....Moje dziecko jak sie okazalo wcale nie mialo nietolerancji laktozy,a mimo to jedynym mlekiem jakie tolerowala byl wlasnie nutramigen.Lepiej zrob badania...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale co "niekoniecznie" Justi? Niekoniecznie nietolerancja latozy? No przecież właśnie to napisałam - może być nietolerancja jakiegokolwiek składnika diety. Alergia. Nutramigen jest stosowany u dzieci z alergią, nietolerancją laktozy, nietolerancją glutenu. O co Ci chodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mialam na mysli (podajac przyklad mojego dziecka),ze mimo iz tolerowala tylko nutra to nie miala ani nietolerancji laktozy ani zadnej innej alergii.
niech dziewczyna zrobi badania i juz.gdybac mozna dlugo..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Justi jak robiłaś badania na alergię tak małemu dziecku? Ja wiem, że się nie robi do trzeciego roku życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co do gdybania na temat laktozy, to się zgadzam i to właśnie napisałam powyżej. Trzeba jeszcze dodać, że jeżeli się okaże, że jednak nietolerancja laktozy występuje, to nie jest powiedziane, że Twoje dziecko nie będzie już nigdy mogło pić mleka itp. Enzymy mogą się później wykształcić i nie będzie problemu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie ja napisalam ze robilam takie badania:P?
robilam na nietolerancje laktozy i w szpitalu rowniez wykluczono alergie na białko .moze poprostu nie smakowaly jej mleka bo byly zbyt slodkie...niewiem.nutra piła az sie jej"uszy trzęsły".do dzis nie lubi niczego co ma słodki smak.


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
koniecznie trzeba zrobić badanie ogólne kału ( najlepiej w laboratorium BRUSS-kosztuje 14zł) jeśli jest nietolerancja jakiegokolwiek cukru, w kale będą ciała redukujące. u naszego malucha było 1,5% ciał redukujących-podobno to bardzo dużo. Dr Marek kazał przejść na Pregestimil, bo maluch miał delikatną wysypkę po NUTRamigenie, o naszych perypetiach pisałam :
http://forum.trojmiasto.pl/Nietolerancja-laktozynadzerki-na-pupie-porada-t126298,1,16.html?hl=laktozy#hl
nie warto zwlekać tylko udać się do doświadczonego lekarza. polecam emerytowanego dr Marka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostałam skierowanie na badanie ogólne kału.
Mam tylko pytanie, kiedy mam pobrać kupkę? Maluch robi teraz jakoś rzadziej i rzadko kiedy tak z samego rana. Nie spytałam się pediatry, więc może Wy pomożecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
obojętnie kiedy nie musi byc z rana wcale ale tak abyś mogła w krótkim czasie dostarczyć do lab.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
14zl? ja zaplacilam 95 zl:]
tyle ze to byl tez posiew dodatkowo...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
posiew niestety jest drogi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja płaciłam 15zł i też wyszło że mój synek nie toleruje laktozy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Abigail,

o którym dr Marku piszesz? Krzysztofie czy Andrzeju?

Bardzo proszę o odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Abigail,

czy możesz napisać o którego dr Marka chodzi, Krzysztofa czy Andrzeja?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeden to syn, drugi to jego ojciec, ja zdecydownie wole syna ( ma gdzies kolo 40 lat) ale za nic nie pamietam jak ma na imie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
elo

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moze warto przesc na diete bezmleczna??Przynajmniej 5 dni i wtedy zobaczyc jak maluszek bedzie sie zachowywal przy cycusi...Jesli nie bedziesz na diecie a dzidzius bedzie dostawał Nutramigen to nie dokonca sprawdzisz bo laktoza bedzie w twoim pokarmie. Ale czy poza objawami placzu przy pieri ma inne objawy nietolerancji latozy? Np. wysypka, ulewanie, niepokoj??Jesli nie to przyczyny prezenia sie u dzieci moga byc rowniez zwiazane z szybkim wyplywem mleka z piersi jak rownie ze zbyt wolnym, moze przeszkadzac rownieżpowietrze ktore zbiera sie w brzuszku podczas jedzenia, warto wtedy dziecko wziac do pionu i odbic po czym kolejny raz przystawc. A probowałaś odciagnac pokarm i dać dziecku swoj wlasny z butelki??Bedzie przynajmniej wiedziala czy chodzi o samo mleko czy o np. twoja piers.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Drogie!
Podejrzewam u siebie nietolerancję laktozy i zastanawiam się nad zakupem testu na nietolerancje pokarmowe, bo zakładam, że może to być nietolerancja także innych składników. Czy któraś z Was poddawała się takiemu testowi i jakiś może polecić? Chodzi mi o podstawowe alergeny pokarmowe. Może możecie coś doradzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po prostu wybierz się do alergologa i on zrobi ci testy
Alergia objawia się inaczej niż nietolerancja, a tą drugą możesz na spokojnie odkryć sama.
W wolny dzień wypij rano szklankę mleka na czczo, nie jedz nic strasznego i po kilku godzinach będziesz wiedziała czy jest coś nie tak

http://www.manukazdrowie.pl/mleko-bez-laktozy-dlaczego-warto-po-nie-siegac/

Warto jest również sięgnąć po leko bez laktozy, zobacz czy czujesz się po nim lepiej niz w przypadku mleka z zawartością laktozy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Zwykła szczepionka w skojarzona 6w1 ??? (70 odpowiedzi)

Kurcze wszyscy zwariowali na punkcie szczepionki 6w1 i już nigdzie nie można się nic dowiedzieć o...

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

do góry