Widok

Czy warto robić kurs spawacza?

Od dłuższego czasu chodzi mi to po głowie. Chciałbym mieć jakiś konkretny fach w ręku, czy warto się w to pakować mając prawie 28 lat? Nigdy nie trzymałem nawet spawarki w ręku ale należę raczej do osób kumatych. Jeśli tak to jakie metody na początek warto zrobić - 131+135? I jak wygląda sytuacja z pracą po takim kursie, zaznaczam że praca za granicą mnie nie interesuje, musi być tu na miejscu, na jakie zarobki można liczyć? Czy rzeczywiście jest taka kicha jak często można przeczytać, że spawcze robią za 2,5k netto czy jednak jest to ściema i np. spawając pół roku gdy już się coś zaczyna w miarę ogarniać można liczyć na godne wynagrodzenie czyli chociaż te okolice 3,5-4k netto? Chciałbym usłyszeć opinie najlepiej od młodych spawaczy. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spróbuj przez urząd pracy. Zrobią ci kurs za darmo. A czy warto? Jeżeli będziesz miał do tego dryg (tzn. będziesz to czuł) zarobisz bardzo niezłe pieniądze (Norwegia). Warto poczytać o szkodliwych efektach tej pracy. Z tego co pamiętam to co dwa lata odnawiasz uprawnienia poprzez egzamin (płatny).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

musiałbyś spróbować. Postarać się może o jakiś darmowy kurs. Niektórzy nie nadają się do tego fachu, kompletnie im nie odpowiada, nie czują tego. Cały czas w masce, g*** widać, patrzysz się w ten świecący punkcik... pamiętaj też, że często są wymuszone, niewygodne pozycje przez długi czas. ojciec przyjaciela jest spawaczem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem czy akurat spawcz jest dobrym rozwiazaniem ze względu na trudne wrunki pracy, teraz fachowcy w wykończeńiówce nie narzekaja na brak roboty. Oczywiście Ci dobrzy a nie Janusze z pod Żabki. Dobry kafelkarz co zrobi łazienke pod klucz ma terminy przynajmniej na pół roku w przód. Pomysl ile mieszkań się sprzedaje od dewelopera, wszyscy chcą mieć mieszkanie wykończone itp. Oh jak ja bym chciał mieć znów 28 lat.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Warto , ale po samym kursie prawdziwym spawaczem nie zostaniesz ... 4 lata minimum przy jednej metodzie i w tym conajmiej 6 miesięcy na jednym materiale typu stal czarna , szlachetna, żeliwo lub aluminium ..i to nie jest powiedziane że w pełni opanujesz pion w górę lub nad głową .. oczywiście jest jeszcze różnica pomiędzy spawaniem bardzo cienkich blach i grubych blach ....tak naprawdę spawacz to jest dopiero po 4 latach stażu typu Angielskiego tak zwanego Apprenticeship lub Niemieckiego Ausbildung ... A większość tych spawaczy po samych kursach to " kundle " typu " małpa widzi , małpa robi " .. nie znają oni metalurgii, ślusarstwa , słabo lub wcale opanowany rysunek techniczny i cały czas muszą być pod opieką inżyniera lub spawalnika ....tak czy inaczej ...JEST NIE MOŻLIWE NAUCZYĆ SIĘ SPAWANIA W 14 DNIACH ....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak zagranicę to Się przyda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mąż zrobił kurs i teraz po 1,5 roku praktyki w zawodzie zarabia ok 3.800 zł na rękę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

No to 3800 netto to już jakoś ujdzie, zależy jeszcze jakie warunki pracy i czy jest zmianowość. Ja póki co pomysł robienia uprawnień odroczyłem i nie wiem kiedy do niego wrócę ;P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem nie warto, przynajmniej jeśli chodzi chciałbyś pracować w Polsce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy gdzie chcesz pracować. Ja po kursach pracowałem w Euro Raf i byłem zadowolony. Bardzo dobre miejsce na start żeby tak w rzeczywistości się fachu nauczyć. Bo kursy kursami a praca i tak weryfikuje. Jak się dostaniesz do porządnej firmy tak jak akurat mi się udało to tam zdobędziesz najwięcej doświadczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja robiłem bez kursu od razu egzamin, zależy jaką się ma wiedzę, jestem po technikum spawalniczym, wiec juz coś umiałem. Egzamin robił u Firma WBD WeldingService GmbH, całkiem spoko firma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też polecam, robiłem tam kurs i jestem bardzo zadowolony.Firma WBD specjalizuje spawaczy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Warto, bo potem możesz dostać dobrze płatną pracę w np. WBD Welding Service.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Oczywiście, że warto. Dzięki temu mozna duzo zyskać. Dzięki WBD WeldingService, mozesz znaleźć dobrze płatną pracę i sie w tym rozwijać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

to prawda, ja zyskałem pracę dzięki WBD Welding Service i jestem bardzo zadowolony. Marzyłem o byciu spawaczem od dziecka. Skończyłem odpowiednią szkołę, zrobiłem kursy i teraz dzięki WBD otrzymałem fajną pracę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mi WBD Welding service również pomogło znaleźć pracę, dzięki nim pracuję w konkretnej firmie i zarabiam konkretne pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Również dzięki nim zdobyłem świetną pracę jako spawacz, dają świetne warunki pracy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Pewnie, że warto. Możesz potem dostać fajną prace za granicą, dobrze najpierw zacząć od od pracy tymczassowej przez agencje pracy Pollux w Holandii . Dobre warunki, dużo można się nauczyć, rozwijać. A zapewne zostaniesz w Holandii i będziesz w tym fachu pracował
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Generalnie warto się szkolić, jeśli chcesz szkolić się jako spawacz, to super. Zawsze się przyda, mozesz miec potem dobrze platna pracę przez WBD Welding Service
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

SERIO? Ta nieudolna próba reklamowania tego WDB jest żałosna ;D
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

potwierdzam też korzystałem z WBD, firma działa naprawdę porządnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zrob , nie zastanawiaj sie. Potem polecam wejsc sobie na work4you.global to portal z ogloszeniami o prace wyjazdowa! Ja jestem spawaczem i wyjezdzam kilka razy w roku do Austrii. Dobrze zarabiam, na pewno lepiej niz w Polsce bym zarobil..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A no warto mieć zrobione w ogóle jak najwięcej kursów . Spawacz to wazny i ciekawy kierunek, który może zappewnić Ci dobrą przyszłosć, ze względu na zarobki. A świetne zarobki oferuje niemiecka firma WBD Welding Service.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

@Piotrek, mozemy pogadac? Ja w zeszlym roku znalazlem prace na work4you global, ale w niemczech. Bylo bardzo spoko, ale chcialbym porownac doswiadczenia, tak z ciekawosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myslę, że warto po takim kursie spawalniczym możesz znaleźć pracę, ja znalazłem w WBD, porządna firma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Znam WBD i potwierdzam firma dość porządna, zawsze usługi spawania wykonywane solidnie i na czas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak wiążesz z tym swoją przyszłość to na pewno certyfikat potrzebny. Bo bez papierów ciężko dobrą robotę znaleźć. Ja po szkole robiłem parę lat w Polsce. Potem wyjechałem za granicę, ale i tak i tak papier był potrzebny. Zgłosiłem się do pracy w WBD WeldingService i tam zdobyłem cetyfikat i pracowałem dłuuugi czas. Wiadomo pieniądze też ok, a jak ma się papier to też inaczej na człowieka patrzą od razu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też tam pracowałem i się udało papiery zrobić. WBD to porządna firma, dają dobrą pracę za dobre pieniądze. Wiadomo praca nie jest najłatwiejsza, ale jak ktoś lubi tę pracę to się nie zawiedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślałem żeby się zatrudnić w WBD. Coś wiecej możesz powiedzieć? Jak z pracownikami? Jaką część stanowią Polacy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Największy atut to dodatkowe kursy i kasa na czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i co do pracowników to nie są tylko Polacy, ale ludzie ogólnie ok. Można się dużo nauczyć. Ogólnie warunki super dla młodych pracowników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się dla młodych praca w WBD jak najbardziej ok. Robiłem prawie pół roku i jak najbardziej mogę polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pojechalem do pracy do Niemiec pracowac jako spawacz dzieki agencji WBD i jestem bardzo zadowolony. Wszystko na plus a zwlaszcza zarobki i naprawde konkurencyjne warunki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Praca

Praca chałupnicza Wisplast (4 odpowiedzi)

Zainteresowałam się firmą Wisplast z Gdyni ze względu na możliwość pracy chałupniczej. Jest kilka...

Praca w biedronce skierowania na badania (11 odpowiedzi)

Witam zostałam przyjęta do sklepu biedronka i dostałam skierowania na badania lekarskie do celów...

transport/logistyka czy technologia zywnosci (22 odpowiedzi)

Witam , mam pytanie, w trakcie którego kierunku byłoby łatwiej o pracę? Tzn, o posady, w których...

do góry