Widok

Czym przemywać pępuszek? Spirytus salicylowy?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, mam pytanko, czy pępuszek można przemywać spirytusem salicylowym?? Jestem w angli a tutaj mówią że samą wodą, ale synkowi sie tam babrze.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak się babrze to Octanisept. Spirytusu teraz nie zalecają, ale ja mam 2 dzieci po spirytusie (na pępek, oczywiście) i było ok, tylko przy 3 się zmieniło:) Tylko ten spirytus się rozrabiało, ale nie mam pamiętam proporcji.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli już spirytus to zwykły ,żaden salicylowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zwykłych tutaj w sklepach nie ma. Czym sie różnią salicylowy od zwykłego?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stosowałam u siebie (po CC) i u Syna na pępek Octaniosept..., jak dla mnie rewelacja...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Matko, co za kraj, żeby sirytu w sklepie ni było;)
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej Octanisept :) uzywałam na pepuszek dla corci i nic się nie babrało pozniej sama po zabiegu chirurgicznym tez przemywałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spirytus spożywczy, niczym nie rozcieńczony, ewentualnie gencjana, ale brudzi ubrania :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja stosowałam spirytus i pięknie się zagoił:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również stosowałam zwykły "Spirytus Rektyfikowany 95% 100ml" ze sklepu, oczywiście beż żadnego rozcieńczania.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie stosowalam nic tylko suszylam i po 5 dniach odpadl anwet nie wiem kiedy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja przy corce stosowałam spirytus rozcienczony w proporcji 3:1 z wodą tzn 3 porcje spirytusu na 1 porcję wody. No i nie mówię to o żadnym salicylowym tylko normalnym alkoholu wysokoprocentowym do kupienia w sklapch monopolowych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zwykły spirytus bez rozcieńczania mam dwoje dzieci i pępuszki bardzo ładnie się goiły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są różne szkoły.

Trzy lata temu osobiście spotkaliśmy się z 3 metodami:
- na zajęciach SR polecano rozcieńczony zwykły (czysty, mocny) spirytus (jak na nalewki)
_______
- na Klinicznej gdzie rodziłam - używało się czystego, nie rozcieńczonego spirytusu :] dokładniej robiło się z jałowych gazików wąski pasek, moczyło w spirytusie i owijało nim kikut pępowiny, na to drugi suchy pasek, trzeba było uważać żeby ten mokry nie dotykał brzuszka, i tak się zmienia co kilka godzin. (dobrze sprawdza się maleńki słoiczek po koncentracie pomidorowym, ze spirytem)
_______
- w szpitalu na Polankach (gdzie trafiliśmy w 5 dobie życia Młodego) kikutki raz dziennie smarowali gencjaną.

______________________
Przez pierwsze 5 dni stosowaliśmy metodę z Klinicznej, kolejne 3 dni metoda z Polanek. Kikutek odpadł w 8 dobie. Nic się nie babrało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podaję stronkę, może będzie przydatna:
http://www.ciazowy.pl/artykul,jak-pielegnowac-pepek-noworodka,589,1.html

Ja moim dzieciom smarowałam pępek roztorem spirytusu. Dostałam małą buteleczkę tuż przy wypisie ze szpitala, a potem z buteleczką szłam do apteki :) Spirytus jest powszechny, a jeśli są komplikację (rozprzestrzenione zaczerwienienie, opuchlizna) najlepiej zasuwać do lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jezeli chcesz octenisept mozesz skorzystac a polskich aptek w uk online np http://www.twojaapteka.co.uk/index.php?route=product/product&product_id=657

Najlepiej zapytaj sie midwife. W moim przypadku jej rady były trafione :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam w szkole rodzenia kazali rozcieńczać spirytus czysty w ten sposób, żeby uzyskać 70 %. Robi się tak, że np wlewa się 30ml przegotowanej ostudzonej wody i 70 ml spirytusu. W aptece była gotowa taka mieszanka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nam na sr mówili sama woda z mydłem i wysuszyc jak się babrze coś na rany do odkarzenia i było ok
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Octanisept może być ale bardziej się nadał dla mnie na ranę po c niż na kikut u małej. Ja smarowałam spirytusem 70%. Kupujesz mała buteleczkę spirytusu i rozcieńczasz w proporcji 3:1 z wodą.
Octanisept to stosunkowo "nowy" wynalazek. Moja mama dla mnie i siostry używała spirytusu, moja siostra przy swoich dzieciach (teraz 15 lat i 6 lat) też. Ja kiwałam głową jak w szpitalu mówili że tylko suszyć, wietrzyć i samo odpadnie a na szkole rodzenia polecali Octanisept a i tak zrobiłam jak z dziada pradziada i małej kikut odpadł, nic się nie babrało, nic się nie działo więc polecam :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pielęgnacja pępka noworodka nie jest trudna. Trzeba być sumiennym i uważać, żeby za mocno nie moczyć pępka. Do odkażania stosowałam wspomniany Octenisept, który podczas odkażania nie wywołuje nieprzyjemnego pieczenia a przy tym wspiera procesy gojenia się ran. Nic dziwnego, że stosowany jest przy ranach pooperacyjnych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też stosowałam Octenisept, ale także położna zaleciła przemywać spirytusem i tak też robiłam po powrocie do domu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej używać do tego octeniseptu. Sama w ten sposób dbałam o pępek swojego synka. Dzięki temu nie wdała się żadna infekcja, a synkowi szybko odpadł pępek. Polecam ;) ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

Plac zabaw (7 odpowiedzi)

Witam. Przeprowadzilismy sie z bloku do domku poza miastem. Corka lat 6 chetnie bawila sie na...

do góry