Widok

DEPO PROVERA -zastrzyk antykoncepcyjny, czy ktoś przyjmował?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
czy któraś z was stosowała te zastrzyki? nie planuję więcej dzieci, wcześniej przyjmowałam yasnminellę , podobno są dobre dla migrenowców.
czy miałyście skutki uboczne?
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Była juz o tym mowa nie raz.
U mnie spowodowało to rozregulowanie cyklu, miesiączki długo nie miałam, aż musiano mi ją wywoływać kolejnymi hormonami, potem plamienia itp
Poza tym jak poszperasz w internecie, to zobaczysz, że te zastrzyki zwiększają ryzyko zachorowania na osteoporozę, o czym poinformowała mnie moja pani dr.
W sumie jest to bardzo wygodne, w dodatku tanie ale efekty uboczne jak dla mnie nie do przyjęcia. Poza tym jeśli się okaże, że na Ciebie zle działa, to nic nie zrobisz. Piguly zawsze można odstawić, jak coś nie tak. Takie moje zdanie.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja brałam przez rok, i nie polecam!!! Waga skoczyła mi o 8 kg i czułam się strasznie opuchnięta, nie miałam miesiączki przez ten cały czas. Przepisał mi tą antykoncepcję lekarz ponieważ byłam matką karmiącą, niestety co udało mi się zrzucić po porodzie zaraz wróciło po tych zastrzykach. Samopoczucie było złe byłam jakaś rozdrażniona.
Po roku stosowania plastrów , a dopiero po mniej więcej 6 miesięcach czułam się wreszcie jak w mojej skórze, waga spadała ale bardzo wolno.
Wiem,że gdybym wiedziała to co teraz nigdy bym się nie zdecydowała na Depo Provera!!! Koszmar:(
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to mnie troszkę zaskoczyłyście... może jednak zostanę przy tabl
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też czytałam same negatywne opinie. Ale za madrych rad to ponoć są tabletki kótre mają dokładnie taki sam skład jak ten zastrzyk i najpierw dobrze bybyło pobrac te tabletki zeby zobaczyc reakcjie organizmu.
Mój gin mi odradził zastrzyk polecał spirale ale tez się nie zdecydowałam. Pozostały tylko tabsy :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do takiej końskiej dawki niestety chyba tak do końca nie jest się w stanie organizmu przygotować. Wiem, że w niektórych europejskich krajach jest Depo wycofana z obrotu. Ja już w życiu się na nią nie zdecyduje to najgorsza antykoncepcja jaką w życiu stosowałam brrrr...
image
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ODRADZAM!!!!! Już kiedyś pisałam. Skutek uboczny u mnie to ni to @ ni to plamienie przez 1,5 miesiąca bez przerwy, a wszystko to latem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak ja wzięłam pierwszy zastrzyk 13 sierpnia 2021 r. Teraz druga dawkę mam wziąć w listopadzie.
Poza plamieniem nie mam żadnych innych ubocznych. Moim zdaniem to zależy od kobiety każda z nas może mieć inne skutki uboczne albo wcale.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie lek Depo-Provera potrzebuję Pilnie dla mamy lekarz przepisal na wznowe raka niestety brak w aptekach może ktoś ma?proszę pilnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam 1 opakowanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam 1 opakowanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę o kontakt jeżeli jeszcze ma pani lek na zbyciu
kulisadriana@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam 1 opakowanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi konkretnie o zastrzyk to nie, ale stosuję antykoncepcję. Jakiś czas temu mój ginekolog dobrał mi tabletki antykoncepcyjne od firmy https://www.gedeonrichter.pl/ , czyli producenta tych tabletek. Trzeba pamiętać o regularnym stosowaniu, to podstawa. Ale co do skuteczności, to tabletki są bardzo pewną metodą, 99% skuteczności dają. Właśnie na takim zabezpieczeniu mi zależało, zupełnie nie mam zaufania do prezerwatyw. Te tabletki pomogły mi również na pms.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

wakacje dla dzieci - jaki obóz wybrać ? (62 odpowiedzi)

czy ktoś mógłby mi polecić jakieś sprawdzone obozy dla dzieci? Moja córa ma 10 lat i w tym roku...

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

rodzice chrzestni-kiedy zapytać? (20 odpowiedzi)

Tak sobie myślę kiedy prosi się by dana osoba została rodzcem chrzestnym naszego Maluszka? Jak...

do góry