Widok
Ja tez jestem w fanklubie Krokodylkow! Tak mi ten przepis sie spodobal, a mama narzekala,ze jej tyle ogorow zostalo... i wczoraj zrobila 6 kg. Rewelacja! Dzis poprzekladamy je do sloikow, o ile cos zostanie, bo tak stoja na blacie i wszyscy korzystaja przechodzac obok. I faktycznie wieksze sa lepsze pod wzgledem estetycznym ale wszystkie smakuja rownie dobrze. Najbardziej mnie zaskoczylo,ze skorka taka fajna wyszla-super sie je chrupie! Rewelacja!!!!!
zalewy jeszcze zostanie ;)
my robimy porcjami po 1,5 kg - bo tak nam wygodniej na działce :) i z 1 porcji zostaje zalewy :) Mama dodała octu, oleju, cukru, czosnku i curry :) i była zalewa na drugą porcję :)
najpierw zostawiłyśmy na kilka godzin ogórki w zalewie, później ją zlałyśmy, zagotowałyśmy i zalałyśmy ogórki poukładane w słoikach :) odwróciłyśmy do góry dnem :P
my robimy porcjami po 1,5 kg - bo tak nam wygodniej na działce :) i z 1 porcji zostaje zalewy :) Mama dodała octu, oleju, cukru, czosnku i curry :) i była zalewa na drugą porcję :)
najpierw zostawiłyśmy na kilka godzin ogórki w zalewie, później ją zlałyśmy, zagotowałyśmy i zalałyśmy ogórki poukładane w słoikach :) odwróciłyśmy do góry dnem :P
Wkleje moj post tez tutaj bo watek ogórkowy spadł :)
DZiewczyny wytłumaczcie mi to jakoś bo ja dzis z mysleniem nie jestem za pan brat :D a chce zrobic w weekend "krokodylki"
Podgrzany olej i wycisniety czosnek wylewam na te 3 kg ogorków tak? Potem zalewam to wszystko podgrzanym octem z cukrem no i tu pojawia sie problem :)
Czy tą gorącą zalewą moge zalac juz ogórki przełozone do malych sloików? Bo chce zrobic ogórki na zimę :)
I czy tej zalewy w ogole wystarczy na te 3 kg ogórków? Jakos tak malo mi sie wydaje te1,5 szklanki octu :) czy po prostu zrobic podwójna zalewę?
Jaaaa ale mam dzis zamułe.... Pomocy :)
DZiewczyny wytłumaczcie mi to jakoś bo ja dzis z mysleniem nie jestem za pan brat :D a chce zrobic w weekend "krokodylki"
Podgrzany olej i wycisniety czosnek wylewam na te 3 kg ogorków tak? Potem zalewam to wszystko podgrzanym octem z cukrem no i tu pojawia sie problem :)
Czy tą gorącą zalewą moge zalac juz ogórki przełozone do malych sloików? Bo chce zrobic ogórki na zimę :)
I czy tej zalewy w ogole wystarczy na te 3 kg ogórków? Jakos tak malo mi sie wydaje te1,5 szklanki octu :) czy po prostu zrobic podwójna zalewę?
Jaaaa ale mam dzis zamułe.... Pomocy :)