Widok

Dania wigilijne...

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny co znajdzie się na Waszych wigilijnych stołach? Co szykujecie na Święta? :) może ja zacznę ale pomysłów mi brak-chciałabym coś innego, coś nowego...
- Barszcz, zupa grzybowa
- Pierogi
- Bigos
- Łosoś w galarecie
- Jaja faszerowane
- Sałatka ze śledzia z buraczkami - moja ulubiona :)
- Sałatka warzywna
- Sałatka z tuńczykiem
- Ryba smażona
- Ryba po grecku
reszta w trakcie planowania...
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie jakiś przepis na kutię. I gdzie kupić pszenicę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia ja na wigilię faszeruję łososiem wędzonym a na Święta bardzo drobno pokrojoną kiełbaską lub szynką plus drobno pokrojony ogórek korniszony. Do drugiej wersji dodaję odrobinę koncentratu który poprawia kolor w przypadku mało "żółtego" żółtka :-)

Ps. Jeśli śledzie moczę od rana a po południu robię sałatkę to również dodaję mleko a jeśli na cała noc to tylko w wodzie bo w mleku wtedy są zbyt kruche :-)
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasci - czym faszerujesz jajka? :P (zastanawiam się czy nie zrobić jajek dla Młodego)
Na Wielkanoc (chciało mi się nowych smaków) zrobiłam pyszne z pieczarkami i prażonymi ziarnami słonecznika :) http://gotujmy.pl/moje-ulubione-jajka-faszerowane,przepisy-jaja-przepis,184896.html
I takie z ćwikłą http://gotujmy.pl/jajka-z-rzezucha-i-cwikla,przepisy-jaja-przepis,209988.html

My śledzie moczymy w mleku lub wodzie z mlekiem ;)
Był kiedyś wątek poświęcony "szubie" czy też śledziom pod pierzynką ;)
http://forum.trojmiasto.pl/Salatka-Szuba-t498493,1,310.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.przyslijprzepis.pl/przepis/sledzie-pod-pierzynka-z-buraczkami-7

Tutaj znalazłam przepis przypominający moją sałatkę... ja dodaję jeszcze warstwę marchewki. Wszystkie warzywa tzn buraczki, ziemniaki i marchewkę gotuję na parze, wtedy pozostaje ładny kolor i przede wszystkim smak.

Moja rada...kupcie śledzie tzw. "nie przerośnięte" takie małe płaty wtedy są kruche i smaczne. Wiadomo - filet biały a nie żółtawy... Do tego ja moczę śledzie bardzo długo czasami całą noc... przed moczeniem płuczę kilka razy. Jestem pod tym katem strasznie wyczulona - kiedyś ktoś zaserwował nam tą sałatkę, rzuciłam się na nią bo to moja ulubiona a jak spróbowałam.....zastanawiałam się gdzie wypluć. Wtedy zapytałam jak długo płukała śledzie na co usłyszałam "nie było czasu-nie płukałam" blee

WAŻNE!

Ja po starciu buraczków odsączam je przez jakiś czas lekko dociskając na sicie, dzięki czemu nie spływa z nich sok po warstwach sałatki i wygląda zjawiskowo :-)

Ps. Ja daję majonez na każdą warstwę.

Smacznego :-)
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nascimento prosimy o przepis na sałatkę ze śledzia z buraczkami:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aj spóźniłam się...rocznica dodania wątku minęła :-) ale dzięki niemu przypomniałam sobie o mojej ulubionej sałatce ze śledziem i buraczkami :-) W tym roku u nas:

Barszcz z uszkami
Karp smażony
Szczupak smażony
Szczupak w galarecie
Łosoś w galarecie
Jaja faszerowane
Sałatka warzywna
Sałatka ze śledziem i buraczkami
Pierogi z kapustą i grzybami
Kompot z suszu
Ryba po grecku
....

Myślę co jeszcze... :-)
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karola - co to za sałatka z pieczonych buraków?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas Wigilia, ale każdy coś robi i będą takie potrawy:

- śledzie w śmietanie
- śledzie pod pierzynką
- rybka dorsz smażona na patelni
- dzwonki karpia smażone na patelni
- łosoś z piekarnika
- łosoś w cieście francuskim
- pstrąg w galarecie
- ryba po grecku
- sałatka jarzynowa
- sałatka z pieczonych buraczków
- ziemniaki gotowane
- barszcz i samorobne pierogi z grzybami i kapustą

+ piernik, sernik i makowiec

Już doczekać się nie mogę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym tak zrobiła że gotowe bez panierki zamrozić tak jak napisałaś na 100% będą dobre .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może krokiety nie smażyć tylko zamrozić a po odmrożeniu zrobić panierke i na patelnie jak myślicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaJa - możesz mrozic
tylko pytanie - co potem
paszteciki to raczej do piekarnika i będą cgrupiące
a krokiety - na patelnie po wyjęciu z mrozistych szuflad? chyba tak albo na temp. pokojową i potem mikrofal albo patelnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja lista :
pierogi z kapustą i grzybami
łosoś smażony z sosem z kaparami od dziewczyny z forum
barszcz czerwony czysty
krokiety z kapustą i grzybami
śledż pod pierzynką
śledzie z jabłkiem ,cebulą i ogórkiem kiszonym + młode kartofelki gotowane w mundurkach
sałatka jarzynowa

ciasta :pierniczki ,tort miodownik,ciasto czekoladowe z burakiem .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nawet nie daleko a wiesz może ile za kg? i powiedzcie czy można mrozić paszteciki i krokiety? Tyle pytań bo to moja pierwsza wigilia gdzie sama wszystko załatwiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pyszne paszteciki mają w Bajaderze we Wrzeszczu:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny gdzie można zamówić pyszne paszteciki i krokiety z kapustą i grzybami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, to ten przepis z lidla. Ja też już go robiłam i bardzo mi smakował. Oczywiście mojemu męzowi nie za bardzo podchodzi ale i tak robię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
surowe ale najlepiej by było gdy bybyły już oczyszczone. Możę podjade do Auchan zobaczyć bo już sie do Gdyni wybierałam na hale
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaJa - ale o jakich śledziach mówisz? (surowe/przerobione, całe/filety/tuszki)

małe, surowe filety śledziowe kupuję w Auchanie w Gdańsku :] nigdzie indziej nie widziałam (co najwyżej mają oczyszczone tuszki)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam do Was pytanie gdzie można kupić małe śledzie z podkreśleniem na małe? Proszę pomóżcie gdzie jest duży wybór ryb?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomniałam - u nas też w tym roku będzie...pasta z makreli...teściu sobie zażyczył no a ja nie mam serca mu odmawiać:-) Chociaż z wigilią to mi się jakoś nie zgrywa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry