Widok

Dni płodne na kilka dni przed okresem

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam,
Chciałam popytać doświadczone Panie z forum.
W ostatni czwartek byłam na usg transvaginalne i lekarz powiedział że jest pęcherzy w odpowiednim rozmiarze i że można próbować robić dzidzię. Jutro powinnam dostać miesiączkę (pierwszą po odstawieniu antykoncepcji). Czy jest możliwe że uda nam się za pierwszym razem, czy możliwe są dni płodne na kilka dni przed planowanym okresem? Wiem że testu nie ma co robić bo jeszcze za wcześnie, więc stąd moje pytania.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro lekarz zobaczył pęcherzyk, to nie dostaniesz okresu jutro, tylko później. No, chyba że się udało ;)

A z innej beczki - kiedyś radzono odczekać kilka miesięcy po odstawieniu pigułek...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie bardzo rozumiem. Lekarz powiedział że jest pęcherzyk, więc w najbliższych dniach można próbować.Czy on się w takim razie nie zna czy o co chodzi? Po za tym miałam wszelkie objawy owulacyjne a przedmiesiączkowych brak...

Odczekać, pewnie tak, można. Ja nie brałam pigułek i mam wszystkie badania podręcznikowe, po za tym nie obawiam się bliźniaków :) Po za tym moja ginekolog nie miała żadnych obiekcji co do tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Odstawienie antykoncepcji" kojarzy się większości z odstawieniem pigułek właśnie, też tak to zrozumiałam. Skoro lekarz widział pęcherzyk, to możliwe, że się w tym miesięcy "rozregulowałaś". Robić i nie zastanawiać się, bo ze zbyt dokładnego planowania do rzadko dzieci są ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś to nie było pigułek.
Każda kobieta jest inna, każda sytuacja jest inna - np. w przypadku skłonności do torbieli na jajnikach lekarze każą działać od razu po odstawieniu, nie zalecają również robienia magicznej "jednomiesięcznej przerwy co roku", o której tyle trąbią wielce uświadomione ekspertki, które w życiu torbieli nie miały, a pigułki biorą rekreacyjnie. Skoro lekarz nie mówił nic o czekaniu, to widocznie miał powód.
Co do owulacji przed miesiączką - po odstawieniu pigułek wszystko jest możliwe, więc nie masz żadnej pewności, że dostaniesz jutro okres.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To pozostaje czekać:) Jeśli dostanę miesiączkę to w takim razie nie mam pojęcia co oznaczał ten pęcherzyk ( 22 mm) i kiedy wypadną mi następne dni płodne...

Moją antykoncepcją były nuva ringi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyli jednak antykoncepcja hormonalna - w takim razie spodziewać możesz się wszystkiego. Powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pomyślałam o pigułkach, bo tak mi się skojarzyło "odstawienie antykoncepcji". Nie brałaś pigułek, ale stosowałaś metodę hormonalną, więc może być podobnie, czyli przewidywany okres nie musi pojawić się w terminie.

"Lekarz powiedział że jest pęcherzyk, więc w najbliższych dniach można próbować.Czy on się w takim razie nie zna czy o co chodzi? Po za tym miałam wszelkie objawy owulacyjne a przedmiesiączkowych brak..."

Sama sobie odpowiedziałaś - nie masz objawów przedmiesiączkowych, a przedowulacyjne tak, co potwierdził lekarz widząc na USG pęcherzyk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko jest możliwe :)
Moja przyjaciółka zaszła w ciaze w pierwszym cyklu po odstawieniu antykoncepji :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możliwe! Ja byłam na usg tv w 24 dc bo doktor się uparł, żeby mnie zbadać no i miał nosa bo był pęcherzyk 15 mm. Sama byłam bardzo zaskoczona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiscie,ze mozliwe, wydłużył ci sie cykl o ok 14 dni, wiec nie jestes przed okresem tylko w okresie okoloowulacyjnym- skoro jest pecherzyk potwierdzony przez lekarza, to raczej pewne- a okres, jesli nie zajdziesz w ciaze dosteniesz za ok 10-14 dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy organizm jest inny, ja dni płodne mam ok. 4-6 dzień po miesiączce. czyli ok. 9-10 dnia cyklu a miesiączki regularne 28-29 dni. Jak byłam u gin 14 dnia cyklu szukać jajka to dowiedziałam się że już jest po i jeśli coś było to powinno się udać. Więc są różne przypadki, działaj a nie siedzisz na forum! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Juditt: działania się zakończyły wczoraj (niestety) mąż wyjechał :( Także to co zdziałaliśmy albo wystarczy albo będzie trzeba kombinować następnym razem...
Bylibyśmy mega szczęśliwi gdyby się udało za pierwszym razem :) Mam nadzieję że "wstrzeliliśmy się w okienko transferowe" :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w każdym "owocnym" cyklu masz 25% szans...my świadomie z pełną obserwacją, potwierdzoną owu, wstrzeliwaliśmy się w cały okoloowulacyjny okres przez kilka mies (zadnych chorob, zaburzen cyku, wszystkie hormony ksiazkowe, maz tez caly ok, lacznie z plodnoscia)...i dopiero po 10 mies się udało...czyli wtedy, kiedy nie mielismy akurat czasu o tym myslec, bo chwilowo mielismy duzo spraw zawodowo-zyciowych na glowie...tak wiec, sprawdza sie, ze im wieksza presja, tym szanse mniejsze:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas nie ma presji, tylko się zastanawiam jeśli wszystko jest ok i są sprzyjające warunki to jakie są szanse na zajście w ciążę. I jeśli się nie uda, to co miało na to wpływ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kupiłam już jakiś czas temu Ovu control i też mogę polecić, prosta i szybka metoda do precyzyjnego wyznaczania owu i dni płodnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A ja podczas starań o dziecko korzystałam z komputera cyklu myway. Dobry, precyzyjny no i bardzo łatwy sposób na wyznaczanie swojego jajeczkowania. Po 5 cyklach monitorowania udało się. Komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu????? (63 odpowiedzi)

Czym zwalczać?? co robić

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

do góry