Widok
@ Evela - bardzo dobre pytanie
wg mnie wlasciciel mieszkania, co jasno mozna wywiesc z przepisów prawa i obowiązków włascicela
- najemca zobowiazany jest tylko do drobnych napraw
- wlascicel do wszystkich pozostalych wiec niech odklada srodki na remonty czesci wpolnej
- najemca korzysta tylko czasowo z nieruchomosci i moze ja zuzywac wg normalnych zasad eksploatacji, nie musi jej odtwarzac
- wlascicel jest trwale zwiazany z nieruchomoscia, on ma sie troszczyc o odtwarzanie jej substancji
oczywiscie, najemca moze przyjac na sebie placenie FR, ale jezeli strony nie ustalily tego, to wedlug mnie obowiazek ten spoczywa na wlascicelu
powinien go sobie wkalkulowac w kwote czynszu
wg mnie wlasciciel mieszkania, co jasno mozna wywiesc z przepisów prawa i obowiązków włascicela
- najemca zobowiazany jest tylko do drobnych napraw
- wlascicel do wszystkich pozostalych wiec niech odklada srodki na remonty czesci wpolnej
- najemca korzysta tylko czasowo z nieruchomosci i moze ja zuzywac wg normalnych zasad eksploatacji, nie musi jej odtwarzac
- wlascicel jest trwale zwiazany z nieruchomoscia, on ma sie troszczyc o odtwarzanie jej substancji
oczywiscie, najemca moze przyjac na sebie placenie FR, ale jezeli strony nie ustalily tego, to wedlug mnie obowiazek ten spoczywa na wlascicelu
powinien go sobie wkalkulowac w kwote czynszu
Dziewczyny mimo iż też wynajmuje mieszkanie i pewnie, że mój FR chciałabym wcisnąć na barki najemcy.
Niestety z punktu widzenia mojego drugiego czyli pośrednika uważam, że wynajmujący powinien pokrywać FR sam dlatego, iż np: po remoncie elewacji, dachu, klatki schodowej zyskuje na tym wartość nieruchomości czyli dobro właściciela.
Jeżeli dzięki FR wzrośnie wartość nieruchomości właściciel może podnieść cenę czynszu najemcy. Takie jest moje zdanie.
W życiu bywa różnie. Wynajmuje jeszcze lokal usługowy i tam najemca bez dyskusji płaci FR i nigdy nie miałam z tą kwestią problemu.
Przy mieszkaniu spotkałam się z taką odmową i płacę FR sama jak już wcześniej wspominałam.
Niestety z punktu widzenia mojego drugiego czyli pośrednika uważam, że wynajmujący powinien pokrywać FR sam dlatego, iż np: po remoncie elewacji, dachu, klatki schodowej zyskuje na tym wartość nieruchomości czyli dobro właściciela.
Jeżeli dzięki FR wzrośnie wartość nieruchomości właściciel może podnieść cenę czynszu najemcy. Takie jest moje zdanie.
W życiu bywa różnie. Wynajmuje jeszcze lokal usługowy i tam najemca bez dyskusji płaci FR i nigdy nie miałam z tą kwestią problemu.
Przy mieszkaniu spotkałam się z taką odmową i płacę FR sama jak już wcześniej wspominałam.
Obawiam się, że jeśli czynsz opłaca się w spółdzielni, to wszystko idzie razem, na jedno konto. Inaczej bywa w małych, "prywatnych" wspólnotach mieszkaniowych, gdzie łatwiej się dogadać z "zarządem".
Według mnie FR powinien opłacać właściciel. Jego mieszkanie, on powinien interesować się remontami zlecanymi i wykonywanymi przez spółdzielnie, bo te remonty są przypisane do jego mieszkania i temu mieszkaniu będą służyć już po wyprowadzce lokatora.
Tylko rzadko kto zwraca na to uwagę przy podpisywaniu umów.
Jest to wpisane w "czynsz" i tyle.
A warto omówić tą kwestię.
Według mnie FR powinien opłacać właściciel. Jego mieszkanie, on powinien interesować się remontami zlecanymi i wykonywanymi przez spółdzielnie, bo te remonty są przypisane do jego mieszkania i temu mieszkaniu będą służyć już po wyprowadzce lokatora.
Tylko rzadko kto zwraca na to uwagę przy podpisywaniu umów.
Jest to wpisane w "czynsz" i tyle.
A warto omówić tą kwestię.
to jest dobre pytanie. moge podac dla przykladu ze cos w rodzaju czynszu w UK placi zawsze wlasciciel mieszkania a w to wchodzi fundusz remontowy, utrzymanie trawnikow, mycie okien z zewnatrz (w uk sie otwieraja okna na zewnatrz wiec samemu sie nie da), oplata za firme zarzadzajaco budynkiem i pare innych rzeczy.