Widok

Dwoje dzieci,2 lata różnicy, 2 pokoje...?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Do mam z dwójką maluchów mieszkających w 2-pokojowych mieszkankach.Hm jak sobie radzicie,podpowiedzcie swoje rozwiązania.Ja rodzę w maju,starszak będzie miał niecałe 2 lata.Na razie jest tak:mąż w pokoju dziennym (dodam,że z aneksem :-),gdzie urzędujemy do późnych godzin wieczornych.Synek śpi w małym pokoju na dużym materacu (łóżeczko od urodzenia stoi puste i chyba czeka na nowego lokatora:-).Na noc ja idę spać do synka,bo śpi bardzo niespokojnie i często się budzi.Tak jest nam wszystkim wygodnie i proszę nie zmieniać tematu wątku,w stylu JAK TAK MOŻNA! :-) Jak urodzi się młodsze,to planuję,starszakowi kupić jakiś tapczanik(czy "dorosłe" łóżko), młode (będzie aniołem i śpiochem,więc będzie spało w łóżeczku całą noc hehe:-), a ja przez pierwsze tygodnie skombinuję sobie dostawkę jakąś na podłogę,bo uważam,że noworodek,nie powinien spać sam w pokoju,a do tego pewnie będę dalej doglądać starszaka.Po jakimś czasie wyprowadzę się do męża.Hm takie mam założenia.,ciekawe,czy życie je bardzo zweryfikuje:-) podzielcie się swoimi doświadczeniami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Między moimi córciami jest 1,5 roku różnicy.
Przez pierwsze 4 miesiące Małgosia spała z nami w pokoju, później dostała eksmisję do Julki - starszej siostry :-)
Dziewczyny nie budzą się nawzajem a rano słychać śmiech od nich z pokoiku :-)
Na początku miałam włączoną elektroniczną nianię ale i ta z czasem stała się zbędna.
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Petra, a nie możesz na sam początek maleństwa wziąć do waszego pokoju ?
Szkoda starszego który będzie pewnie się budził jak Maluch zacznie alarmować, bądź odwrotnie.
Później w wieku 4-5mc to już inaczej, ale na sam początek bym Maleństwo wolała do siebie wziąć, niż iść z dzieciakami spać.

Ja również miałam dwa pokoje, dwoje dzieci :) i póki Małe to naprawdę fajnie dzieliły ze sobą pokój, gorzej jak miały 9 i 10 lat ;) zaczęły się wojny ;)

https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wąłsnie, ja tez jestem bardzo ciekawa jak to jest, czy mamy z dwójka dzieci i dwoma pokojami kładą dzieci do jednego pokoju?

No i jak szybko dzieci dopasowuja sie do swojego rytmu snu?

Napiszcie, proszę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rodzę w styczniu, tez różnica 18 miesięcy i zamierzam tak : śpią razem w pokoju Ewki do pierwszego karmienia nocnego. Wtedy zabieram malucha do lóżka do rodziców.
Zastanawiam się nad ewentualnym zakupem kosza do spani( i trzymać w dużym pokoju ) dla Maleństwa, aby nie przyzwyczajać Go do spania z Rodzicami, ale z doświadczenia z Ewą nie będzie mi się chciało wtawać w nocy na karmienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja trochę się boję,że jeśli maleństwo wyląduje u nas,to czy starszak nie będzie się czuł całkiem opuszczony i nie będzie się budził jeszcze częściej albo zacznie przychodzić do nas,a czworo na rogówce,to już tłok :-) więc chyba wolałabym się rozkładać u nich i wysypiać jako tako,niż w nocy wędrować,między jednym dzieckiem a drugim.Nie miałyście problemów ze spaniem starszego w swoim pokoju?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie co, u mnie właśnie problem polegał na tym, że jak jedno się obudziło to zaraz drugie. Po kilku dniach poległam i wolałam mieć Maleństwo w swoim pokoju, a starsze u siebie.
Oczywiście starsze nie było zazdrosne, miała wcześniej wytłumaczone co i jak ( na tyle, na ile da się wytłumaczyć małemu dziecku)
Teraz mam 3 pokoje, ale 2 dzieci, trzecie w drodze i również, Mała będzie u nas, bo żal by mi było gdyby Mała budziła swoją siostrę, a ja bym zapalała światło żeby ją przewinąć itd.
Tylko teraz mam uczące się dzieci, więc muszę spokojnie się wyspać, żeby później w szkole funkcjonować.

Pomysł z wpakowaniem starszych do jednego pokoju odpada, ponieważ to chłopiec i dziewczynka którzy od zawsze marzyli o swoich pokojach więc jak coś to później córa dostanie siostrę do swojego pokoju, ale to jeszcze daleka droga ;)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas bedzie niecałe 2 lata różnicy i plan jest taki...na poczatek Maleństwo będzi u nas w sypialni w kołysce a po 1-2 miesiącach góra powędruje do pokoju straszej siostrzyczki :)
no chyba ze zmienimy mieszkanie w międzyczasie to do swojego pokoju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieci z czasem przyzwyczajają się do siebie,do swojego płaczu etc.

Moje nie budzą się nawzajem.
Julka ma 2 lata i 4 miesiące a Małgosia 11 m-cy - pokój dzielą od pół roku i nie narzekam :-)
Gosia teraz ząbkuje, bardzo często budzi się w nocy z płaczem ale Julce wogóle to nie przeszkadza :-)

Oczywiście na początku nie było kolorowo ale tylko przez ok. 2 tygodnie. Później były już tylko same korzyści :-)
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z obserwacji widzę,że wszystkie przeprowadzki, zmiany lepiej robić przed niż po urodzeniu bo czasem starsze źle reaguje. Moja siostra "wyrzuciła" dziecko ze swojego łóżka jak przyszło młodsze i od razu wysłała do przedszkola- skutek- mozna sie tylko domyśleć jak czuła się ta mała odsunięta i relacje też między dziećmi widać i stosunek starszej do młodszej

U nas szybko starszy był u siebie w pokoju, szybko się przestawił, a mała póki co sypia w wózku obok naszego łóżka mamy wtedy ją na wyciągnięcie ręki.

Wiecie dziś w TVN mówili,że jednym z czynników ryzyka śmierci lóżeczkowej jest spanie dziecka z rodzicami w lóżku, w sumie się zdziwiłam ale wypowiadał się neantolog.

Chyba spróbowałabym starsze na około 2 miesiące przed pojawieniem sie przełozyć do swojego łóżka blisko łóżka rodziców i młodsze zeby nie spało z rodzicami bo starsze wtedy moze być zazdrosne. Da się naprawdę nie spać z dzieckiem w łóżku ale dobrze zeby mąż pomagał też w nocy wtedy mniej się jest zmęczonym.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że dużo lepiej dla starszego dziecka byłoby, jakbyś jeszcze przed urodzeniem drugiego przyzwyczaiła go do spania samemu.
Może już teraz kup mu jego łóżko i wytłumacz, że jest już dużym chłopcem i że teraz będzie spał sam na łóżku, a ty na początku obok. Po czasie do męża pójdziesz. Najlepiej jakbyś zrobiła z zakupu łóżka dla niego wielkie święto i pozwoliła uczestniczyć mu w wyborze. Będzie się z tego cieszył i chętnie zacznie w nim spać.
Jak pojawi się nowe dziecko to lepiej mieć je w salonie np. w koszu, a potem już w łóżeczku razem z bratem.
I lepiej drugiego już nie przyzwyczajaj do spania z Tobą - ja wiem, że tak wygodniej, ale za to potem są problemy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem tego samego zdania - nie spania w jednym łózku z dzieckiem, choć wiem, że jest tak wgodnia, w szczególności, kiedy kobieta karmi długo (tak jak ja).

Jedyne co mnie zastanawia to jak to robią mamy kiedy maja dwa pokoje, 1 dziecko w jednym, a maleństwo z rodzicami..., no ale wtedy odpada chyba już ogladanie tv, czy korzystanie z kompa, bo dzieciątko mogłaby sie przeciez obudzić...

Ja Wy to ze soba godzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje założenie jest takie,że drugie dziecko będzie pięknie spało.Czyli nie będzie budziło starszaka płaczem, a mała lampka do przewijania i karmienia go nie wybudzi.Wtedy opcja wspólnego pokoju od początku wydaje mi się najlepsza.Jak Przemek się urodził mieszkaliśmy w kawalerce(spał na dużym łóżku ulokowanym w zacisznej wnęce),niby był przyzwyczajony do światła i dźwięków od urodzenia,ale nie wiem,czy to nie przyczyniło się jednak do jego kłopotów ze spaniem (potrafił się budzić co 30 min).Teraz właśnie wolałabym,żeby maleństwo nie spało w salonie,ale jeśli się okaże,że aniołem nie będzie :-) to będziemy szukać innego rozwiązania,czyli rozdzielić maluchy,tak jak radzicie.Aha,i wiem,wiem,że wszelkie zmiany muszę Przemkowi wprowadzić przed urodzeniem się "konkurencji",żeby źle mu się nie kojarzyło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super rozwiązanie w tej sytuacji http://www.polskiinzynier.pl/zabudowa-do-pokoju-hit-czy-kit/ polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

Przedszkole Mądry Maluch Rumia - proszę o opinie. (11 odpowiedzi)

Witam, szukam aktualnych opinii o tym przedszkolu, może któraś mama posyła tam dziecko?

do góry