Widok

Dziecko - aparat ortodontyczny

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Zamierzam założyć córce aparat i nie wiem gdzie ,nie wiem dokładnie jaki to koszt i na co zwrócić uwagę. Będę wdzięczna za rady i namiary :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W jakim wieku dziecko? Do jakiegoś wieku, chyba 12 czy 13 lat (pewna nie jestem do ilu) jest bezpłatnie.
Umówić się na konsultacje do ortodonty, i ortodonta zdecyduje czy dziecku rzeczywiście potrzebny jest aparat.
A ortodontów w trójmieście jest wielu i łatwo jakiegoś znaleźć, ja mogę polecić na Zaspie, w przychodni Ojca Pio, bardzo fajna pani, niestety nazwiska nie pamiętam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bezpłatne aparaty przysługują dzieciom do ukończenia 12r.z. są to tzw. płytki Schwarza czyli aparaty ruchome (wyjmowane). Zazwyczaj ortodonta proponuje dzieciom do 8-10 r.z. płytkę, dzieciom starszym- już aparat stały.
Niektórzy ortodonci proponują najmłodszym pacjentom (do 6-7r.z) tzw trainer- taka miękka konstrukcja, która czasem pomaga delikatnie rozstawić mleczaki, płytka Schwarza rozszerza szczękę (jest to aparat wyłącznie na górne zęby!) i robi miejsce na wyrzynające się zęby stałe, a także pomaga uzyskać prawidłową pierwszą klasę zgryzu. Aparatów stałych jest mnóstwo, w zależności od wady zgryzu.
Pierwsza wizyta powinna być konsultacją- ortodonta określa wadę zgryzu na podstawie badania jamy ustnej oraz przeprowadza wywiad dot. codziennych czynności (np obgryzanie długopisu, spanie z otwartą buzią, chrapanie, itp, plus choroby w rodzinie, itd). Powinien również na tej wizycie zlecić wykonanie dwóch zdjęć niezbędnych do wykonania planu leczenia, tj. zdjęcie panoramiczne i cefalometryczne. Z tymi zdjęciami udaje się na drugą wizytę, na której pobierane są wyciski pod modele orientacyjne gipsowe (taki model 3d szczęki i żuchwy) oraz opracowywany jest plan leczenia, tj. ile mniej więcej czasu ma to trwać, jaki aparat najlepiej poradzi sobie z wadą, orientacyjne koszta, zalecenia (!)- bardzo ważne, bo od tego czy pacjent się do nich stosuje, zależy długość i efekt leczenia.
Na trzeciej wizycie zakłada się aparat.
Takim schematem pracują lekarze ze specjalizacją, którzy wiedzą, co robią.
Ortodonta, który na pierwszej wizycie nakłania do założenia aparatu od razu bądź na następnej wizycie? Nie, dziękuję.
Polecam dr Kokosińską ze starej Kartuskiej, dr Aleksandrowicz z Cieszyńskiego na Chełmie, dr Horoszko z Piecewskiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja chodze ze wszystkimi moimi dziecmi tutaj : Racka-Pilszak Bogna, lek. stomatolog. Spec. ortodonta Olsztyńska 3, 80-395 Gdańsk.
Wczesniej sprawdzilam Oliwe i Przymorze, ale ta osoba wydaje mi sie fachowcem ktoremu ufam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gdzie w trójmieście biżuteria Colibra? (19 odpowiedzi)

jak w temacie.

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

do góry