Widok

Dziecko niejadek.

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny pomóżcie bo nie wiem jak pomóc koleżance. Jej czterolatek nie chce nic jeść, dosłownie nic. Są dni, że zje może kawałek suchego chlebka ale są też takie dni, że nie je nic!!! Nie wiem jak jej pomóc, ona jest załamana. Czy któraś z was miała podobnie?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikt nie miał takiej sytuacji? ;-(
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do lekarza porządnego z nim - na PW podam nazwisko lekarza ktory diagnozuje własnie mega niejadka znajomej

może mieć np: refluks !!


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poproszę o nazwisko.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko przy refluksie jest cofanie sie jedzenia a on nie ma nic takiego, nie wiem może ma coś powiązane z pschykią.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dziecko też jest takim niejadkiem i własnie my kosztystamy z opieki super lekarz, o ktorej pisze Dejwi - Filip nie miał żadnych objawow refluksu - żadnego odbijania, wymiotów, zadnych bolów brzucha ect - nic kompletnie nic. Za to mega niechęc do jedzenia. I na pierwszym spotkaniu p. doktor po kotkim wywiadzie trafila z diagnozą - wyslała nam na USG z ktorego wynika, ze ma bardzo duży reflux żołądkowy... dlatego nie chce jeść - i niestety kwalifikuje się do leczenia.
Dodatkowo radzę sprawdzać kał na obecnośc pasożytów, o których teraz tak bardzo głośno... Bo ich obecność też się objawia brakiem łaknienia.
W takich sytuacjach potrzeba potem stymulacji przysadki mozgowej y bobo chciala no naowo jeść. Nie zostawiać - trza badać, bo zaniedbanie może się okazać mocno zgubne.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziecko mojej sis tez nie miało "cofek" a diagnoza: REFLUKS MEGA HIPER MOCNY


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dajwi poprosze o namiary na lekarza, moja córka to tez straszny niejadek.
dziewczynka28-28@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wysłane

tylko nie panikuje zbyt wczesnie

ja też mam niejadka w domu - ale w złobku je
nie je w domu i nie z moich rąk

więc cierpie katusze ale nie wybieram sie do lekarza póki w złobie powiedzą że nie je totalnie

Filip Pati faktycznie odmówił jedzenia ...


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Zośka je, tylko od dwóch tygodni żywi sie jogurtami serkami, bułkami, chlebem Wasa, pączkami bez cukru, sokami , które jej robię z warzyw i owoców i nic innego nie chce.
Je tego dużo w ciągu dnia,ale nic poza tym, Dejwi dzięki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakbym mogła się też uśmiechnąć o namiary na tego lekarza to ślicznie poproszę :) grecja88@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też poproszę o namiary na lekarza aska0179allegro@wp.pl, z góry dziękuję i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam w domu mało-jadkę... je tylko swoje ulubione potrawy, przy czym zmieniają jej się gusta od własnego "widzi mi się". Teraz skończyła 3 lata i dopiero od paru dni tak naprawdę upomina się o jabłuszko czy obiadek! Dokładnie dwa dni temu zjadła pierwszy raz cały obiad (2 łyżki kaszy i mały kotlecik) - w jakim ja szoku byłam! ;-D
Zawsze kierowałam się tym, że skoro nie ma problemów z dużą niedowagą to nie zmuszałam specjalnie, podtykałam na spacerku, jakoś tam zawsze coś się przemyciło. Chociaż robiłam też doświadczenie, że nie chcesz - to nie jedz wcale - to potrafiła 2 dni nie jeść, a trzeciego dnia sporą porcję.
Słyszałam, że brak żelaza obniża apetyt. A na jakie pasożyty warto zrobić badania?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam na wszystkie możliwe i nie ma żadnych, krew , mocz w porządku, nie wiem czy to zmiana smaków,ale jak widzę jak woła bułe i jogurt to mi sie wyć chce,że cały czas to samo wcina,plus tego,że w ogóle chce jeść.

Dostaje jeszcze Kinder biovital z żelazem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
każde dziecko zachwouje się inaczej, małe dzieci faktycznie portafia się zblokować... A ponieważ często zarowno lekarze jak i rodzice bagateluzją ten problem to też wiele dzieci jest późno zdiagnozowanych. MOje dizecko wygląda jak okaz zdrowia, choc nie je, energii ma za 4 - choć nie je. Dlatego tez byłam zdzwiwiona diagnozą - natomiast pani doktor wcale nasz problem nie zaskoczył.. i całe szczęście. Jako jedyna wysłuchała i nie zbyła.

Natomiast na pasożyty - cyzli glisty ludzkie, lambrie, owsiki ect - musisz przebadac kał na owe pasozytry wlaśnie.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pati długo czekałaś na wizytę?

Jak wygląda pierwsza wizyta, i czy dr wykonuje w swoim gabinecie usg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również prosze o namiary. Bedę bardzo wdzięczna. Mail w profilu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to teraz sie posyp[ia wizyty i 70 % to niejadki - lekarz sie zdziwi ...


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej,
również proszę o nazwisko lekarza.
Moja Kinia miała zdiagnozowany refluks umiarkowany, gdy miała 6 m-cy u dr. Kosiaka.
Słabo nam je.
Wciskamy jej jedzenie, ale "cofki" wciąż jej się zdarzają mimo, że ma 1,5 roku.
Najgorsze jest to, że K. ma słaby przyrost wagi. Waży 9 kg.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:):)
Dziewczyny - nie panikujcie, jesli dziecko je mało ale je, albo podjada cos innego niz obiad, to naprawde nie jest zle. Moje dziecko od pół roku je tylko serek danio i kawałek suchej bulki dziennie. Reszta jego posiłków to 2x mleko i sok marchewkowy.
Jesli wsze dzieci jedza choć troche więcej to bez paniki... bo lekarz powie to samo.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecamy lekarz to dr balanda. pełno o niej informacji w sprawie niejadków na tym forum.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie panikuję, tylko szukam interesujących mnie informacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:-) Doktor Bałanda zdziwi się troszkę ;) Bo również się wybieramy do niej po świętach, ale nie tyle co z niejedzeniem, co z problemami kupkowymi :)

Sama Pani doktor to anioł w ludzkiej skórze, korzystamy z jej usług od 10 lat i tyle ile wizyt, to zawsze, ale to zawsze trafiona diagnoza.

A co do niejadków, to również nasuwa mi się, albo refluks, albo pasożyty, albo ten typ tak ma ;)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hejja tez poprosze o namiary do tego lekarza:), moja mala na 1,5 roku i nic nie che jesc najlepiej butle i tyle, jesli mozesz napisz mi tez jakie badania trzeba zrobic przed wizyta moj mejl: kontogosi@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba też będę musiała skorzystać z wiedzy ww. Pani dr :(

Mój mały ma 4 miesiące i zjada ok. 500 ml, do 3 miesiąca był na piersi (od czasu do czasu Enfamil), potem stwierdzona nietolerancja laktozy i weszliśmy na Enfamil 0-Lac, ale zaczęły się problemy kupkowe i jesteśmy na Nutramigenie, początkowo 3-4 dni jadł ładnie a teraz jeszcze mniej niż wcześniej :( już nie mam na niego siły:( zaraz zacznę rozszerzać dietę i wówczas zobaczymy, ale mimo wszystko mleko powinno być jeszcze głównym posiłkiem.

Badania robiłam - USG brzuszka, morfologia, żelazo, mocz, zmiany wątrobowe (ze względu na wcześniejsze kupki) i wszystko ok.

Do tego ostatnio znacznie mniej przybiera na wadze, a najgorsze jest to, że prawie wogóle nie woła o jedzenie, sama mu daję np. po 3-4 godz. Jak próbowałam go kiedyś przetrzymać to nic nie dało, potrafił nawet 5h nie jeść :(

Jestem już tym wykończona i zestresowana, nie wiem czemu tak jest, żeby tylko mu nie brakowało wszystkich składników.

Miał ktoś podobny problem, czy ta Pani dr pomoże w takiej sytuacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze pytanie, czy refluks byłby stwierdzony na USG brzuszka czy jakieś inne badania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia, moja mała miała u dr Bałandy na oddziale robione badanie pod kontem refluksu.
Wyglądało to tak, że dziecko musiało być najedzone i później na usg które trwało około 30-40 minut, żeby zaobserwować, czy pojawią się fale refluksu.

Ogólnie co do jedzenie. Córka w wieku 3 miesięcy na jeden posiłek zjadała nie więcej niż 90ml mleka i takie porcje dostawała co około 4h także na dobę, wychodziło równie mało.

Do dziś, a ma 2 latka, zjada bardzo mało. Taki raczej typ, chociaż nie podoba mi się to, bo nawet picie muszę w nią pakować jakimiś sposobami.
Typ dziecka które mało kiedy czuje głód i potrzebę napicia się :(

Na oddziale jak leżeliśmy, nic nie stwierdzono. Dziecko zdrowe, tylko niejadek
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie też się zastanawiam czy to przypadkiem tylko taki niejadek :) bo byliśmy u lekarzy ale każdy mówi, że jak przybiera to znaczy, że ok (a ostatnio słabiej przybiera, ale zobaczymy czy to chwilowe czy się utrzyma, tzn. poczekam max. 2 tyg), bo teraz już nie ma sensu ważyć codziennie.

u nas z jedzeniem wygląda różnie, bo są dni, że zje 140ml na jeden posiłek (ale bardzo rzadko). Zauważyłam też, że jak próbowałam mu unormować jedzenie co 3-4h to jadł jeszcze mniej, a jak mu daję jak on chce co 2-3h, w nocy 5h to zje trochę więcej, a chciałam wydłużyć czas, żeby nie jadł sztucznego co 2h.

Zobaczę jak to będzie dalej, ale jestem trochę zmęczona tym jego jedzeniem, bo czasami muszę się nieźle nagimnastykować żeby zjadł.

My mieliśmy USG brzuszka normalne, które trwało kilka minut, więc pewnie nie można tak sprawdzić, tylko podczas USG wykonanego tak jak Ty opisałaś.

Sama już nie wiem, nie chcę dziecku 'wyszukiwać' choroby i co chwila ciągnąć go po lekarzach, ale z drugiej strony boję się, żeby czegoś nie zlekceważyć i mu nie zaszkodzić :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to racja, nie trzeba wpadac w panike i wyszukiwac chrob, jendak ja po ostatnich naszych problemach twierdze, z ejednak zawsze warto boo zdiagnozowac i przebadac u dobrego lekarza.
Ja tez myslalam, ze mam niejadka... a okazalo sie, ze malec mial orony refluks i po prostu bardzo go bolalo. Dr Balanda jest jak dla mnie idealna i na pewno postawi wlasciwa diagnoze. Warto sprawdzic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I chyba będę musiała, bo mały przestał przybierać na wadze przez ostatnie 1,5 tyg, myślałam że to chwilowe ale narazie nic waga nie rusza, a apetyt też słaby:(
Może to ząbki też bo się bardzo ślini i wkłada rączki do buźki.

Zrobię jeszcze posiew moczu i chyba się wybierzemy do tej lekarz.

A jakie są terminy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia mam taki sam problem tyle że moje dziecko starsze bo ma 7 miesięcy..podajcie dziewczyny aktualne namiary na Panią doktor...adres i tel..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na moje maluchy działa apetizer. po kilku dniach stosowania zajadają się wszystkim i po kilka porcji.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proszę o podanie nazwiska tego lekarza i jakiś telefon kontaktowy. Proszę o szybką odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Problem niejedzących dzieci jest bardzo trudny do diagnozy dla lekarzy, ponieważ może mieć wiele podłoży. Są dzieci które już od samego początku przejawiają niechęć do jedzenia i owa niechęć pozostaje do wczesnego dzieciństwa. Bywa czasem, że dziecko "rozje się". Dziecko które nie chce jeść wymaga konsulatacji lekarskiej oraz neurologopedycznej. Lekarz powinien skierować mamę z dzieckiem do neurologopedy, bowiem on będzie mógł postawić diagnozę oraz pokieruje do jakiego specjalisty warto się udać w celu dodiagnozowania i podjęcia ewentualnego leczenia. Jeżeli chodzi o leczenie to oczywiście lekarz (operacja, leki itp) natomiast jeżeli nauka jedzenia, terapia niejadka to neurologopeda. Dziecko z problemami jedzenia i połykania może cierpieć na dysfagię. Jest to zaburzenie przyjmowania transportowania i połykania pokarmu i płynów. O objawach dysfagii można poczytać na stronie http://www.chatkaniejadka.pl każda z mam która ma dziecko powinna umieć określić na jakim poziomie dziecko ma problem; zachęcam do lektury on-line
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moja corka jest totalnym niejadkiem. NIe wem jak ja mam przekonac do warzyw oraz owoców. Czy macie jakieś porady co z nią robić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem w jaki jest wieku dziecko, ale to co będzie aktualnie lubilo to się milion razy zmieni. Jedno dnia zje coś w ogromnej ilości a następnego może nie tknac i już tego nie lubic
Do warzyw i owoców polecam kupienie wyciskarki do soków (najlepiej Sany czy Omegi od http://www.eujuicers.pl ). W takiej formie dzieci lepiej je tolerują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

Czesne 2024 (3 odpowiedzi)

Wysokość czesnego nie jest adekwatna do jakosci nauczania. Szkoła w opłakanym stanie. Dzieci boją...

in vitro (4 odpowiedzi)

Dzień dobry. Przeszłam 2 implantacje in vitro, niestety bezskutecznie. Mam pytanie, kto...

do góry