Widok

Dziewczyny kiedy zrobić USG piersi???

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej dziewczyny kiedy najlepiej zrobić USG piersi?Jakiś konkretny dzień cyklu,czy w każdym momencie można?Ciężko dopasować terminy u lekarza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niby ok. 10 dnia cyklu, ale ja robiłam różnie. Ostatnio robiłam w samej końcówce cyklu, bo akurat miałam tak ustawiony termin u dobrego lekarza.
image
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
I ten dobry lekarz nie powiedział Ci,że za późno przyszłaś?Badanie było wiarygodne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wyczułam u siebie guzki jakoś pół roku temu i w lutym poszlam na usg tutaj do Gda. (wtedy byłam właśnie jakoś ok. 10 dnia cyklu). Ponieważ nic mi nie wyszło, a mnie dalej bolało to teraz będąc w ośrodku onkologicznym w Olsztynie, poszłam tam prywatnie żeby powtórzyć badanie i dokładniej zwrócić uwagę na miejsce gdzie mnie boli. No a że wtedy była końcówka mojego cyklu, to trudno :) Lekarz nie powiedział nic o tym, że może to wpływać na wiarygodność badania. Diagnoza się potwierdziła.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej na początku, bo pod koniec mogą pojawiać się zgrubienia-nie groźne ale mogą namieszać. Sama tak miałam - poszłam pod koniec cyklu, facet znalazł torbiel - dał mi skierowanie na biopsję. Chyba nie muszę pisać co przeżywałam-byłam przerażona!
Już na biopsji powiedziano mi, że to nic groźnego i gdybym poszła na to usg po miesiączce, to prawdopodobnie nic by już nie było.
Czyli - przez wizytę p0od koniec cyklu najadałam się strachu. Oczywiście nie musi tak być i pod koniec cyklu też może być brak jakichkolwiek zmian, ale jednak jest większe prawdopodobieństwo, że mogą się one pojawić, dlatego zaleca się usg w I fazie cyklu, przed owulacją
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi kazano zrobić USG piersi w połowie cyklu. Najgorzej ponoć tuż przed i w trakcie miesiączki, bo wtedy wyniki nie będą wiarygodne.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi zawsze mówili, ze najlepiej tuz po miesiaczce, czyli ok 6-10dc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obliczyłam,że u Mnie będzie 14 dzień cyklu,gdy nadejdzie termin USG-myślicie,że będzie ok.?Szczerze mówiąc to nigdy nie robiłam jeszcze USG piersi i dlatego chciałabym to zrobić wtedy,gdy wyniki będą najbardziej wiarygodne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg mojej p.doktor jest ok :) Babeczka robiąca USG nie opier... za dzień cyklu, ale uwaga dostałam opier..., że dopiero teraz (jakieś 2 m-ce) robię te USG, mam 27 lat.
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi gin zawsze zaznaczał w jakim dniu cyklu ma byc robione USG
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeny ja tez musze zrobic ,robie od paru lat,zawsze w maju,niewiem czemu,tylko byłam ostatnio na nfz i trwało kilka sekund chyba a jak płaciłam chyba w invikcie to bardzo dokładnie mnie badano.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to Mnie uspokoiłyście,że 14 dzień cyklu ok., ale juz czuje,że dostane reprymende,że tak późno,bo nigdy nie robiłam,a mam 27 lat.Fajnie,że każda coś od siebie powie,bo im wiecej inforamcji tym jesteśmy bogatsze w wiedzę :-) A wiadomo co lekarz to inna opinia,a niby te same studia kończyli :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bylam w piatek.
MIłam ból piersi i zgrubienia, wyczuwalne guzki.
BYlam w 16 dniu cyklu, lekarz skierował mnie natychmiast (tego samego dnia ) na badanie usg, powiedział ze to pilne, bo nawet poniedzialek to z apoźno, że będę w złym momencie cyklu.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A między jakim,a jakim dniem cyklu jest ok. zdaniem Pani dr?I coś wyszło nie tak z usg?Trzymaj się...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam też mam ten problem, bo usg mam na 29 maja a to ostatni dzień okresu i zupełnie nie wiem co robić bo do następnej wizyty znowu ze 2 miesiace. Może robilyscie w podobnym terminie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, robiłam wiele razy. Jeśli masz problem z terminami, oczekiwaniem albo jakością sprzętu to nie zwlekaj, tylko idź gdzieś indziej. Mnie się akurat tak udawało, że byłam co miesiąc na wyjeździe w Wawie i załatwiałam to u nich - https://multimed.pl/cennik/cennik-usg/ Bez problemów z terminami, sprzęt z innej półki jakościowej, ludzie mili, od razu konsultacje i zalecenia - tak właśnie powinny przebiegać takie badania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja w sumie nigdy nie zwracałam na to uwagi... Terminy do ginekologa są tak odległe, że się zapomniałam tym przejąć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od paru lat regularnie chodzę na badanie usg piersi do centrum onkologicznego, bo mam guz nowotworowy. Nigdy nikt nie pytał jaki moment cyklu wypada. Podają termin, przychodze i tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Radzę robić systematycznie, zgodnie z zaleceniami, a kiedy coś jest nie tak, to załatwiać to ekspresowo. Tzn. mam na myśli sytuacje, w których pojawiają się podejrzenia co do piersi. Jeśli nie da się nigdzie zrobić badania na szybko, to szukajcie prywatnie, a nawet lepiej od razu znaleźć do tego odpowiednie miejsce - po prostu w takich placówkach mają lepszy sprzęt i da się załatwić to ekspresowo. Ja w takim przypadku załatwiłam to przy okazji w Wawie, o tutaj - https://multimed.pl/cennik/cennik-usg/ Jechaliśmy w innej sprawie, a okazało się, że mają termin na szybko. I tak radzę do tego podejść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...

Prywatne ubezpieczenie medyczne (17 odpowiedzi)

Ostatnio zastanawiamy się z mężem nad prywatnym ubezpieczeniem medycznym. Nie wiem jednak, jak...

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

do góry