Widok

EKSPRESY DO KAWY RAZ JESZCZE - nie mogę się zdecydować :)

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny czytałam ostatni wątek o ekspresach gdyż ja też od jakiegoś czasu myślę o zakupie. Teraz stoję przed wyborem i nie mogę się Zdecydować czy Dolce Gusto Melody 3 czy Tchibo Caffisimo Classic. Cena taka sama, tchibo ma lepszy ekspres (min. ma spieniecz mleka), kapsułki są tańsze, ale mały wybór smaków... w dolce gusto kapsułki droższe no ale jaki wybór smaków. Sama już nie wiem. Ma on służyć do picia kawy dla przyjemności :) czy użytkowniczki tych modeli mogą się powypowiadać? :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli wahasz sie pomiędzy tymi dwoma to wez DG przynajmniej masz wybór kaw duży - ja mam DG i jest O.K
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ma dolce gusto. Faktycznie smaków jest sporo ale i tak kupujemy tylko dwa najulubieńsze. Zastanów się jaka kawę chcesz pić. Fakt nowości szybko mija i jak popróbujesz różnych rodzajów i tak zlądujesz na jednym/dwóch które lubisz najbardziej:)
Poza tym cena kapsułek ma ogromne znaczenie. Nie wiem ile kawy pijasz ale szybko zobaczysz że kapsułek w pudełeczku mało jest (osiem kaw z mlekiem lub 16 czarnych) i okazuje się, ze w miesiącu trzeba wydać ok 100zł żeby pić kawę z normalną częstotliwością. No chyba że pijesz raz w miesiącu:)
Koniec końców my przeprosiliśmy się z ekspresem przelewowym a dolce używamy od czasu do czasu głównie z powodu ceny kapsułek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
prawda jak ktoś pija 2-3 kawy dziennie to kapsułki wychodzą drogo jednak jeśli pjesz od czasu do czasu jak Cię najdzie albo jak masz gosci to tragedii nie ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja piję jedną szklankę dziennie - kawę sypaną MK Cafe i z niej nigdy nie zrezygnuję :) drugą typu "creme" piję popołudniu, ale uwielbiam np. latte czy inne rodzaje - piłabym pewnie taką z ekspresu raz dziennie no i fajnie jak przyjdzie ktoś w gości - poczęstować czymś innym; byłam już gotowa kupić ten DG, ale dziś przyszedł email z promocją od Tchibo - ten Tchibo ma spieniacz mleka, a to przecież można wykorzystywać nawet do kawy sypanej zalewanej ze zwykłego czajniczka - dlatego sama już nie wiem
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karolina - ja mam Dolce Gusto. Kupilismy go wlasnie ze wzgledu na duzy wybor smakow. Nasze chlopaki uwielbiaja Nesqica i gorącą czekolade.
A my wybralismy po 3 rodzaje ulubionych kaw i tak zostalo. Chyba, ze wprowadzaja jakis nowy smak, to go kupujemy na probe.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam Tchibo, jestem monotematyczna jeśli chodzi o kawy, bo piję tylko espresso, więc nie mam problemu z wyborem kaw - które zresztą wcale nie jest mały! Tchibo ma fajne pomysły z wprowadzaniem raz na jakiś czas limitowanych serii kaw z różnych zakątków świata. Przy zakupie 7 opakowań kapsułek, 8 jest gratis. Ogółem - polecam. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam DG i nie zamieniłabym na żaden inny. polecam Ci również.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam tchibo i polecam, moim zdaniem smakuje jak w kawiarni. Goście zawsze się pytają co to za kawa i z jakiego ekspresu bo taka dobra :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki, niestety dylemat wciąż mam, ale więcej plusów ma DG, jeszcze spróbuję tylko kawy Tchibo z kapsułki w ich sklepie żeby mieć jasność, albo żeby dalej mieć dylemat :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karolinka-a jesteś pewna ze chcesz ekspress na kapsułki? (rozważ dokładnie)
jako iż cena kapsułek jest spora...
u nas mielismy kiedyś ekspres cisnieniowy, przelewowy tez
ostatecznie mamy kawiarkę (taką na kuchenkę,płytę)-wychodzi z niej kawa czarna - niby jak z ekspressu cisnieniowego
+ dokup spieniaczkę do mleka - i szybciutko przygotujesz sobie np latte :) mozna tez dokupic jakies syropy smakowe..
i tym sposobem masz dowolną kawę z wybranej kawy sypanej/ziarnistej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam ekspres cisnieniowy kolbowy na kawe sypana z mozliwoscia stosowania saszetek. ja mam akurat delonghi i jest rewelacyjny a na allegro mozna kupic w fajnej cenie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas własnie delongi na kolbę 'sypnął ' się dość szybko..chyba max 2 lata wytrzymał (robił zwykle 2 kawy dziennie) :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli chcecie prawdziwa kawe jak z kawiarni to tylko ekspres ktory mieli kawe ziasrnista na biezaco:) Ja mam saeco od 4 lat, bezawaryjny, jest super. Latwy w obsludze, raz na 20 kaw wsypujesz ziarna kawy, na biezaco trzeba dolewac wody raz na 4-5 kaw i oprozniac fusy raz na 6-8. Dla mnie super. Ja zamawiam dobra kawe z allegro, lavazze lubie najbardziej, 1kg kosztuje 42zł, starcza na okolo miesiac przy kilku kawach dzienie, w weekendy wiecej jak sa goscie itp. Ja naprawde polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak mniej więcej cena takiego ekspresu? to chyba jedyny minus... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupilam za 999zł 4 lata temu ale z tego co widzialam ostatnio cena taka sama, moze w necie sie uda taniej znalezc. Tyle ze to szybko sie zwraca, bo jest duuuzo tansze niz kapsulki. Tak jak mowie z 1kg kawy ktora kosztuje 42zł( a sa tansze) wychodzi okolo 120 kaw.
O tu na allegro 879 z dostawa juz.
http://philips.strefamarek.allegro.pl/ekspres-do-kawy-saeco-hd-8743-xsmall-czarny.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myslalam ze bardziej 3000 ;) niecały 1000 mozna jeszcze 'zaszalec' :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takie tez sa:) Ale ten jest naprawde dobry, dla nas wystarczajacy, ma spieniarke do mleka, sam mieli, nie trzeba przy nim stac i nakladac kawy, pozniej tego myc itp. Wystarczy wcisnac guzik i juz mieli i robi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak zdecydowana jestem na ekspres na kapsułki, bez przesady to nie majątek te kapsułki - tym bardziej że jak pisałam wyżej on nie ma służyć do picia z niego kawy non stop, tylko dla przyjemności :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
moi rodzice też się zastanawiali nad ekspresem na kapsułki, ale wreszcie wybrali ciśnieniowy saeco i są zadowoleni. za to znajomy ten kapsułkowy i jest średnio zadowolony, bo próbował kawy z naszego i jednak przyznał, że jest lepsza ;) inna kwestia, że z tymi kapsułkami to jest dużo więcej zachodu, no i ja bym się nie zdecydowała żeby nawet co jakiś czas pić taką kawę bo na pewno zawiera więcej chemii także moim zdaniem jeżeli mówimy o piciu kawy dla przyjemności to tylko z dobrego ekspresu ciśnieniowego, no może ewentualnie czasem jakiś mały wypad do kawiarni ;) chociaż przyznam że odkąd rodzice mają ten ekspres to rzadziej wyskakuję ze znajomymi na miasto, a raczej oni wpadają do nas na kawę :)
---------------------
"Wino przypomina także głęboką rzekę, wędrującą z szumem przez wiosenną noc. I przypomina morze, kołyszące na chłodnej fali słońce i wicher (...)"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam melody od kilku lat i rzeczywiscie wybór kapsułek jest duży, na ich stronce jeszcze wiekszy, wiec jak sie kupuje wieksza ilosc to sie oplaca... kawa super wyglada i smakuje również jak z kawiarni. do tego jak zarejestrujesz ekspres, to przysla Ci gratis z pierwszym zamówieniem dwie szklanki do latte.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a niech mnie jeszcze ktoś oświeci, w takim ekspresie co podano wyżej link ja mogę sobie zrobić różne kawy? np. latte, capucino - bo chyba nie...
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi się wydaje-ze 'z automatu' on robi czarną, spieniasz mleczko i dodajesz- i masz latte , capucino-trzeba by poszukać przepisu-jakie proporcje- ale nie jestem pewna na 100%,
plus wg mnie jest taki-ze masz naturalną kawę-a nie chemię z kapsułek (bo nie wierzę-ze tam są same naturalne skladniki), grupa osob woli jednak prawdziwe mleko dodane do kawy...ale to oczywiście kwestie indywidualne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jaka chemia jest w kapsulkach z czarna kawa? Niezwykle mnie to zainteresowalo ;) . Tym bardziej, ze widze, ze to normalna, zmielona kawa, bez niczego... Chyba Cie nieco wyobraznia poniosla Justi :) .

Mam Tchibo i jestem bardzo zadowolona. Wybor kaw bardzo duzy, co ma znaczenie, bo ja akurat pije 3 dziennie. Mam swoje ulubione oczywiscie, ale probujemy wszystkie nowosci. Chemii w czarnej kawie nie ma zadnej, a mleku to wiadomo, ze jest, ale takie samo mleko dodajemy do kawy z tradycyjnych ekspresow, wiec co za roznica?

Chemia moze byc w Dolce Gusto w bialych kawach, bo to biale to wlasciwie taki chemiczny zabielacz. W czarnych nie ma zadnej. W Tchibo nie ma bialych kaw. Jak sobie dodasz mleko to masz biala ;) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mi sie wydaje ze cos tam jednak jest skoro te kawy sa smakowe, jakies waniliowe, wisniowe, wisni w tych kapsulkach nie ma napewno:) A mleko wole swieze niz z proszku:) Ale jesli komus z kapsulek smakuje to pewnie, niech kupuje jakie lubi, wkoncu ma byc to przyjemnosc.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiesz, w torebce czarnej herbaty też nie masz chemii, ale jakość tego pyłu herbacianego pozostawia wiele do życzenia.

Wracając do tematu...
Ja wolałabym ten ekspres z linka, albo już osobno kawiarkę i spieniacz do mleka.Proporcje kawy znalazłam tu:
http://kulinarnapiniata.pl/z-mlekiem-obowiazkowo/
tam opisywane są kawy zrobione ekspresem tchibo właśnie na kapsułki, ale z dyszą do spieniania mleka. Jeśli miałabym wybierać spośród tych na kapsuły, to bym wybrała właśnie ten i kupowałabym wyłącznie kapsułki z czarną kawą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pisze tylko o Tchibo: NIE MA tu smakowych kaw o jakich Wy piszecie, nie ma tez mleka w proszku. To kawy z roznych zakatkow Swiata, mielone. Nie wprowadzajcie w blad, jesli nie znacie asortymentu. Mleko dodaje sie normalne, wlewajac je do kawy, jest spieniacz, wiec sobie mozna spienic przed dolaniem, lub wlac normalnie. Dlatego Tchibo nie ma kaw typu Cappucino, czy wisniowa. Dla jednych to wada, a dla innych zaleta.

Ja pije normalne, aromatyczne i dosyc mocne kawy i zwyczajnie dolewam mleka, nie chce mi sie spieniacza uzywac, ale moglabym, gdyby mnie chec naszla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ok Tchibo moze nie ma, nie wiem bo nie pilam z tchibo, ale inne maja napewno:) Ja tez wypije kawe z kapsulek u rodzicow, wole taka niz rozpuszczalna, ale najbardziej lubie kawe u siebie, swiezo zmielona, nigdzie z zadnego kapsulkowego mi tak nie smakuje a pilam z kilku. Mnie przekonuje to ze widze co w tej kawie jest, sama wsypuje te ziarna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
white rabbit piszesz, że tchibo ma bardzo duży wybór kaw, ale gdzie? na stronie ich jest tylko kilka rodzajów ... DG ma jeszcze kapsułki z czekoladą + dużo kaw i nawet herbaty; koleżanka chce mi odsprzedać Tchibo ten Classic który brałam pod uwagę, używała kilka razy, chce za niego 150 zł, ale inna koleżanka pisze że te kawy z kapsułek Tchibo to lury i bądź tu mądra :) póki co czekam na posmakowanie na żywo Tchibo i wtedy zdecyduję; tak jak pisałam wyżej ja i tak piję MK Cafe i nie zmieni się to :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja jeszcze myślałam o Bosch Tassimo też ma sporo kaw do wyboru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kapsułki nie dla wszystkich są dobre- osobiście znam 2 przypadki osób które dostają po nich rewolucji żołądkowych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
tassimo od razu odpadł, nie biorę go pod uwagę

hm to ciekawe, ja jeszcze nigdy nie piłam kawy z kapsułek, mam nadzieję że to nas nie będzie dotyczyć, na 90% wezmę DG i teraz mam pytanie jeszcze jedno, czy ten manualny to nie kłopotliwy jest? trzymać tą wajchę i pilnować jak leci woda... bo automatyczny kosztuje 2x więcej
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
white rabbit-miałam na mysli kapsułki ogólnie (własnie smakowe i z mlekiem) a nie konkretnie tchibo- bo rzeczywiście nie znam dokładnie asortymentu..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
OK, u nas wlasnie dlatego odpadly pozostale z kapsulkami, bo tej chemii nie chcielismy, a od duzych expresow odrzucila nas koniecznosc nieustannego rozbierania na czesci i mycia, suszenia... Jak sie tego nie robi to wszedzie plesn zaczyna byc i stechlizna. A jak pijemy kilka kaw dziennie to stawiamy na szybkosc i wygode obslugi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
jakieś dwa lata temu miałam podobny dylemat, między DG a Tchibo, bardzo chciałam prawdziwy ekspres ciśnieniowy ale niestety jako że jestem jedyną pijącą kawę w naszym domu stwierdziłam że się nie opłaca, przed zakupem posmakowałam kaw z DG i Tchibo, zdecydowałam się na Tchibo. Uważam, że kawa z "prawdziwego" ekspresu jest zdecydowanie najlepsza! ale Tchibo chyba ma do niej najbardziej zbliżony smak. DG - to dla mnie nie kawa a raczej jakieś napoje kawowe, a kakao mogę sobie zrobić normalne. Warto tylko przed zakupem poczekać na promocję, bo często są różne na ekspresy z Tchibo. jeśli chodzi o kawy smakowe - mam spieniacz do mleka, syropy smakowe ( czasem nawet zwykła polewa do lodów), czekolada, cynamon, bayleisa, więc jeśli mam czas i ochotę mogę sobie wyczarować kawę jak z kawiarni. Tylko na początku trzeba dojść do wprawy z tym spienianiem i zauważyłam że nie każde mleko się dobrze spienia. także ja polecam Tchibo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
2% sie nie spienia, tez sprawdzilam, tlustsze musi byc ;). Ale w kawiarniach tez zawsze maja 3,2% moze tak musi byc po prostu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowałam się na Tchibo! dziś byliśmy na degustacji ich kaw z kapsułek i są super :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zobaczcie o ile kapsułki drożej wychodzą, można się zdziwić:
http://www.konsumentalista.pl/nabici-w-kawowa-kapsulke/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no właśnie. kapsułki drożeją, wg mnie kawa z kapsułek nie różni się zbytnio od tych w saszetkach czyli z prawdziwą kawą ma niewiele wspólnego. a za tą samą cenę można kupić świetny ekspress ręczny http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/severin-ka5979.bhtml
kupujemy kawę sypaną lub sami mielimy i kupujemy jaka nam odpowiada, smakuje itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja jestem bardzo zadowolona z wyboru, pokupowałam różne kapsułki - są w cenie od 12,99/10 szt. i różne syropy do kaw; ekspresu używam gł. dla gości - wiem już kto jaką kawkę lubi najbardziej a i wciąż eksperymentuję i robię smakowe kawki, kawy są bardzo dobre; sama dla siebie robię z niego kawę raz, dwa razy w tygodniu maksymalnie - i tak mi jest z tym dobrze to miał być dodatek do tradycyjnego picia kawy :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli kupisz ekspres to kup odrzu bardzo dobra i aromatyczna kawę. A następnie wejdź u https://czaskawy.pl/Przepisy-na-kawe-bloglist-pol-11.html. Sama zobaczysz jakie można ciekawe i smaczne kawki robić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A polecicie możę taki do niewielkiego biura?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gdzie kupie tanio fotelik samochodowy? (39 odpowiedzi)

Jak w temacie. Potrzebny mi fotelik dla córci 9-18kg, najlepiej żeby kosztował max 350zł i był...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

do góry