Widok

Ekspres do kawy - jaki polecacie?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Uwielbiam kawe z ekspresu, zastanawiam sie nad kupnem sobie takiego cuda do domu. W Tchibo jest w miare w dobrej cenie - Cafissimo, czy ktos moze go ma?
Albo Dolce Gusto?
Co polecacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam dolce gusto, pychotka:) ale kapsulki kupuje na allegro, bo tansze a jednak trochę kosztują, ale można zrobić różnego rodzaju kawki,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewulek, na ile starczaja te kapsulki? Jakie kawki mozna z niego zrobic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cafe late, capuccino, espresso, rozne, czekolade na goraco ale kapsuly mega drogie, 20 zl 16 szt, mi starczaja na 3 dni, wiec generalnie nie polaceam mimo ze kawa dorba
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewulek jak wychodzi taniej jak z dostawa to 25 zl czyli wiecej niz w sklepie
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam elektroluxa, jestem zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupuje po 12 zł + 10 przesylka( to nie 20 zł jak w sklepie)ale kupuje od razu 10 opakowan,to wyjdzie mi jakos po 13 zł obliczylam ze tak z 200 zł na rok, wydalam na kapsulki, ale nie chowam np jak goscie przyjda.
oczywiscie musisz sie liczyc ze np cappucino i inne kawki to w pudelku jest 16 kapsulek, to nie znaczy ze zrobisz z tego 16:)
bo jest 8 kapsulek mleka i 8 kapsulek cappucino, czyli zrobisz 8 kaw,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w sumie fajnie sie robi, pare sekund i juz gotowe, malo robotki, fakt minus to te kapsulki, ale zapach jest super!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy Saeco Talea- świetny, ale rzadko kiedy używamy:(

Zresztą ja wole sobie kawkę wypić w kawiarni gdzieś, w domu tak nie smakuje mi jakoś;)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mojej mamy jest saeco.
podobno super.
powiedziałabym coś wiecej- ale niecierpię kawy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Gdyni mamy Krupsa i Saeco oba w porząsiu choć wg mnie kawka lepsza z Saeco ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My używamy Nivona 620. Też zastanawialam się nad ekspresem na kaspulki, ale to drogo wychodzi, bo te kapsulki są drogie. W koncu kupiliśmy normalny ekspres i latte czy cappuccino też mamy bardzo dobre.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam ekspres rowenta, raz użyty i chce sprzedać, nie trafiony prezent. Może jestes zainteresowana?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie lepiej kupic ekspres ktory od razu mieli kawe na swiezo niz kupowac te kapsułki z niewiadomo czym w srodku? Ja mam ekspres saeco ktory sam mieli, kawa jest pyszna i nie wychodzi tak drogo jak kapsuly.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heheh ja wlasnie tzlko gosciom robie ta kawke:) zart, generalnie mysmy dostali ten ekspres jako prezent slubny, sama w zyciu bym go nie kupila, rodzice maja profesjonalny ekspres , ktory mieli kawe i jest rewela, wiadomo duzo wiecej kosztuje ale kawa jest perfekt
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewulek a możesz podac gdzie kupujesz te kapsułki po 12 zł ??? :-))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie pełen automat, mielący kawe, a nie taki z kapsułakmi. owszem - na raz wydatek większy, ale później i tak to bardziej się opłaca niż kupowanie kapsułek, które - faktycznie - nie wiadomo co mają w środku.
Polecam Krupsa i DeLonghi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zależy co kto lubi , ja mam domu Dolce Gusto i kawa mi smakuje a w pracy mamy lepszy express mielący kawę taki bardziej już wypasiony i niestety kawa mi nie smakuje ......no ale ja ogólnie kawoszem nie jestem - piję kawę rzadko 2-3 razy w tyodniu ...
Kawa w kapsułkach to dobra kawa do tego zamknieta więc nie wietrzeje - uważam , że kapsułki są Ok tylko ciut tańsze powinny być , nie wiem czemu u nas są takie drogie :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nacia173, a jaki model Rowenty masz? Próbowałaś z niego kawę? Jaka cena? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam model rowenta es 6400, kawe raz z niego pilam dla sprawdzenia jak działa ale nie przepadam za kawa z ekspresu to nie wiem czy dobra :PP Cena to 400 zl. Jak cos to meila nacia173@wp.pl
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kawa z kapsulek moze i dobra ale pewnie z kawa nie ma za wiele wspoolnego bo skoro w kapsulce jest wszytko nawet mlek to troche chemii musi tam byc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mleko w kapsułkach jest oddzielnie to poprostu nic innego jak mleko w proszku :-)...no ale fakt nie kazdemu będzie smakować dlatego przed zakupem warto napic sie takiej kawy ale nie na promocjach marketowych tylko u kogoś w domu bo podczas promocji ta kawa jest zwykle zbyt wodnista bo żłe proporcje dają wody ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mag chyba cos ci sie pomylilo bo w kaspulce nie jest nic wymieszane, kazda kapsulka jest z czyms innym, tak sama kawa, jest juz w niej zmielona a jezeli chcesz mleko to masz inna kaspulke z mlekiem w proszku
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też własie przyniezamy sie do kupna ekspresu i wczoraj właśnie kupiliśmy DeLonghi, nie pamietam jaki model, bo tak szybko jak kupiliśmy to oddaliśmy. Instrukcja - pierwsze uzycie - sama woda - podstawiona filiżanka, a ona tak tancuje, ze trzeba bylo trzymac zeby nie spadła, a przy tym efekty dzwiekowe - stary disel to mało. No coż akurat byla promocja i sie skusiliśmy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ekspresy ciśnieniowe do cichych niestety nie należą ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak, ale trzymac filiżank, żeby nie pospadały to raczej nie trzeba
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do dziewczyn które mają ekspresy ciśnieniowe,jaki polecacie?Ma byc z górnej półki na prezent.Napiszcie też jak jest czyszczeniem,słyszałam,że droga jest wymiana filtrów,no i dochodzą kapsułki do odkamieniania.Dzięki
l=http://www.suwaczki.com/]image[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpiqv2twmk7cx.png
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze ktos cos jeszcze poleci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie czytałąm całego wątku:)

My długo zastasnawialiśmy się na ekspresem-czy kupić modny i tani dolce gusto czy coś porządnego. Minusy dolce gusto-jeśli za powiedzmy 5 lat przestanie być mocny to gdzie kupicie te kapsułki? I po 2 piłam latte z tego urządzenia-nie po to kupuje się ekspres zeby pić mleko z proszku.... takie jest moje zdanie.
Jeśli bym miała kupować cos taniego to chyba bym już kupiła senseo-też nie jest na "normalna" kawe tylko na kapsułki ale znacznie większy wybór jest.

My się zdecydowaliśmy na Saeco Talea Touch, tak ślubnie:) i używamy od września i jak na razie nie mamy żadnych zastrzeżeń.
Ekspres jest na kawę mieloną i ziarnistą, ma oczywiscie spieniacz do mleka (są też ekspresy z pojemniekiem na melko ale trzeba to po każdym użyciu czyścić), ma zbiornik na wodę z filtrem. Na dotykowym ekranie wyświetlają się winformacje dotyczące konserwacji (że nie ma wody, że czas już wypróżnić kosz na zużytą kawę). I co najważniejsze-ma płynną regulację mocy kawy i ta regulacja działa już od "tej" kawy-w niektórych ekspresach dopiero od następnej. To chyba wszysztko, aha jeszcze ma regulowaną podstawkę-tą na której się stawia filiżankę, to wbrew pozorom robi różnicę czy kawa ma spadac 3 czy 10cm.
Ogólnie-bardzo polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam sie ze kawa z gusto to picie kawy z proszku z mlekiem z proszku... troche sie mija z celem...tylko ten przez Was polecany ze strasznie dorgie... :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy od 2ch late jure c5 platin, nie zamieniłabym go na zaden inny, swietnie pieni mleko, super przystawka do capucino, do tego samodzielnie masz możliwość ustawania mocy pary, czasu parzenia, ilosci wody do parzenia i do kawy. fakt kosztowal 2 lata temu sporu, materialy eksploatacyjne tez nie naleza do tanich, ale odkamieniasz co 200 kaw,filtr zmianaisz co 3 msc , tak więc kupujac opakowanie tabletek np. do odkamianinia masz je na ok 6 msc (przy piciu ok 5 kaw dziennie)
łatwy w czyszczeniu ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy dolce gusto. Beznadzieja. W ogóle nie smakuje to jak kawa....

Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam ekspres DeLonghi, do tego używam kawy Melitta - polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam ekspres ciśnieniowy firmy Saeco, bardzo porządne przedsiębiorstwo, bodajże włoskie właśnie, także powinien być git.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam Caffisimo. Dostałam na Mikołajki. Jeśli chodzi o wygląd to jest śliczny, wygląda ekskluzywnie :-) Kapsułki w sklepie Tchibo ok. 12,99. Można jednak zamówić w necie dostawę cykliczną np. co dwa miesiące, wysyłają (bez kosztów przesyłki) ile chcesz kapsułek. Wtedy są po 9,90 za 10 sztuk. Obsługa łatwa. co do kawy to kwestia gustu. Mi smakuje Mild, jest delikatna. Reasumując, polecam.
Acha, cena zależna od koloru. Ja chciałam biały, ale najtańszy był srebrny więc mąż wziął taki, ale i tak jest śliczny i pasuje mi do kuchni.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do ekspresu tylko na kawę ziarnistą to nie dośc,że mga drogie to jeszcz w porównaniu z tymi na kapsułki zupełnie nieopłacalnmy - to nie szkodzi, ze kapsułki drogo wychodzi i tak taniej niż ekspres za 3 tys kupic !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co Ty opowiadasz, ja kupilam ekspres do kawy ziarnistej ktory sam mieli za 990zl. Saeco, bardzo dobry, mam go od 2 lat i robie z niego okolo 2-3 kaw dziennie jak mam gosci to jeszcze wiecej. Kilogram kawy lavazzy kosztuje 42zl io mi wsytarcza na miesiac czasem wiecej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dostałam od meża Thibo i jestem baaardzo zadowolona ;)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co sprawdzi sie lepiej w malej kawiarni? Automatyczny czy jednak kolbowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy od miejsca, poziomu restauracji,personelu jaki zatrudnisz,ilości robionej kawy dziennie. Musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy personel który zatrudnisz poradzi sobie z robieniem kawy z kolby(pamiętaj źle zrobiona kawa z kolby będzie mało smaczna) czy miejsce które tworzysz będzie potrzebowalo kawy lepszej jakościowo, czy to mam być po prostu kawa. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości, polecam po prostu skontaktowac się z firmą Tchibo. Pomogą wybrać ekspres do kawy profesjonalny. Mogą również regularnie dostarczać do firmy kawę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie u nas jest w domu ekspres do kawy z Breville. Jesteśmy z niego mega zadowoleni, okazał się bardzo solidny i przede wszystkim kawa wychodzi przepyszna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jaka suszarka do włosów? (36 odpowiedzi)

Czy możecie polecić suszarkę, która jak najmniej niszczy włosy i jednocześnie szybko suszy? Moja...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

ciekawe książki dla 4 latka jakie czytacie? (55 odpowiedzi)

czy możecie polecić jakieś fajne tytuły książek dla 4 latka do poczytania na dobranoc. W...

do góry