Widok

Endometrioza w bliźnie po CC - pytanie do osób, które coś o tym wiedzą

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Może orientujecie się jak to jest.
Rok temu wykryłam guzek w bliźnie po CC (nad nią w sumie).
Wtedy dwie lekarki powiedziały, że to nie przeszkadza i należy to usunać przy kolejnym CC.
Ostatnio poszłam do innej lekarki i ta mówi, że bezwzględnie przed kolejną ciążą trzeba to wyciąć, bo może uciskać w ciąży i spowodować komplikacje.
Czy miałyście może podobny przypadek?
Postanowiłam iść i skonsultować to jeszcze u jednego lekarza (idę za tydzień).
Boję się, że trzeba będzie to najpierw wyciąć, a to jest operacja jak przy CC. Wtedy przez dłuższy czas będę musiała czekać z ciążą. Poza tym kolejna ciąża, to byłoby z ewentualnym usunięciem guzka już trzecie rozcinanie brzucha. A to chyba już nie jest takie bezpieczne???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja mialam usowany guzek w bliznie po cc.bylam jedem dzien w szpitalu założono mi 6 szwow.ja jak bylam na konsultacji u lekarza to lekarz równoznaczne nakazal mi abym to wycięła. guzek oczywiście mnie bolał i z miesiąca na miesiąc rósł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie... Mi to trochę urosło przez ten rok (rok temu nie było widoczne gołym okiem wcale, a teraz bez ubrań lekko to widać jak ktoś wie, że to tam jest). Lekko pobolewa tylko przy okresie, ale nie zawsze. Tamte babki rok temu kazały wyciąć przy okazji, bo wiedziały, że planuję ciążę.
A ta ostatnia kazała to zrobić przed ciążą jeszcze.
A Ty po usunięciu planowałaś jeszcze ciążę i lekarz kazał wyciąć to przed nią czy już nie planowałaś?
Ja wiem, że to wyciać trzeba (żeby czegoś poważnego z tego nie było w przyszłości).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja siostra właśnie w zeszły poniedziałek miała taki zabieg. Lekarz ją skierował na ten zabieg dlatego, że miała potwornie bolesne i obfite imiesiączki. Moja sis miałą 2 cesarkę i dzieci już nie planuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem miesiąc po zabiegu wycięcia guzka z blizny po cc. Lekarz dał mi wybór: jesli nie boli mnie na tyle, zeby z tych chodzić, to zostawić do kolejnej ciąży i wtedy automatycznie druga cesarka, wyciąć jeśli mocno boli....
Zdecydowałam wyciąć, gdyż guzek bolał mnie praktycznie non stop, ból miał różne natężęnie w różnych okresach cyklu, najbardziej podczas jajeczkowania...

Operacja była na śpiocha, znieczuleje podpalęczynówkowe, wiec nic nie widziała nie czułam...

Dwa dni pozniej do domu, troszke dochodziłam do siebie, jak po cc, ale teraz juz jest wszystko super, nic nie czuje, jestem zadowolona ze podjełam taka decyzję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwnie to zabrzmi, ale dalas mi nadzieję...
W pon idę do Fi*towskiego i zobaczę co on na to...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam dwa torbiele endpometrialne plus płyn pozamaciczny,wlasnie sie dowiedzialam,dostalam leki i zobaczymy,czy mozecie napisac jak wy leczyliscie torbiele?
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam wycinaną od razu a dopiero potem leki hormonalne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja torbiel miałam 2 lata temu. Mi pomogły tabl. Visanne. Po jednym cyklu stosowania nie było śladu po tym cholerstwie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam ich dwie czy trzy.jedna 3 na 3 cm i jest najwieksza.narazie mam d*phaston i cipoex bo mam jakis plyn poza macica i stan zapalny.juz sie boje o wynik cytologii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój miał ok 5 cm i zniknął po tabl...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie co ja nie wiem jak to jest z tymi torbielami tak naprawdę. Ponoć torbiele typowo endometrialne sie nie wchłoną nawet po tabletkach. Wchłania sie podobno inny rodzaj torbieli. Ale pewnie co lekarz to opinia. Moj gin nie widział sensu w czekaniu az się wchlonie i wyciąl od razu ,z tym że ja miałm okropne bóle od tej torbieli. A potem tez była Vissane:) na pół roku żeby nic nie wróciło;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie straszcie mnie ,ja mam tyle chorob przewleklych naraz ze jak slysze szpital to juz mdleje.niby sie moga wysuszyc,tak czytalam i tam mowila gina.zobacze za pare msc.

czy jesli sie nie zmniejszy?najlepiej wyciac? czytalam ze to moze w przyszlosci zrobic sie "rakowe".moja mama miala to samo i wycieli jej"wszystko" czy moge sie spodziewac tego samego?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie sądzę żeby to było rakowe. Najlepiej wyciąć jak się nie zmniejszy czy tam nie wchłonie bo po pierwsze może to w każdej chwili pęknąc co jest raczej niebezpieczne a po drugie mając torbiel endometrialną masz tam ciagle stan zapalny( bo w środku tej torbieli jest stara krew miesiączkowa). Takie sa moje wiadomości na ten temat od gin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
idę dziś do tego lekarza...
znalazłam wynik USG z grudnia 2012 - wtedy guz miał wielkość 1,5cm x 0,8cm. Ciekawe jaki jest teraz - mam nadzieję, że się dowiem czegoś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jestem 3 dni po zabiegu laparotomi miałam mieć guzka 3cm na 2 cm okazał się być wielkośći pięści męskiej Pan ordynator stwierdził że na oddziale jeszcze nie wycinali takiego dużego. Blizna jak po cc bardziej boli bo dużo wcieli był porostu schowany pod miesniami i powiezią a na usg widać było tylko kawałek go a jestem 4 lata po cc więc radzę się pozbyć tego cholerstwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Paulina gdzie wycinali Ci guzki. Napisz proszę do mnie na maila a.maciejka@poczta.fm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy możesz się do mnie odezwać jak mam na początek października przyjęcie do szpitala a na dniach konsultacje anestezjologiczna mój mail pantera33@poczta.onet.pl mam kilka pytań
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na FB jest grupa dla osób z endometriozą w bliźnie po CC, nie zam pełnej nazwy grupy, ale na pewno można znaleźć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam. Również tzn chyba mam ten problem. Wczoraj wyczułam guza nad blizna po cc boli gdy dotykam, martwię się.... pomocy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam tez chyba mam ten problem odezwij się do mnie na fb Asia Nowosińska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam I to 2 guzki, z tym że ja miałam robiona z tego biopsje i wyszła tkanka prawidłowa. Dziwne, bo w rezonansie te guzki ulegają wzmocnieniu kontrastowemu a w usg mają wysokooporowe unaczynienie.
Niedługo idę na laparo I zobaczymy co wyjdzie. Boję się jak diabli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, mam podobny problem. Czy może Pani opowiedzieć jak skończyła się Pani historia? Czy usunęła Pani najpierw guzek czy tez zaszła Pani w ciąże bez wycięcia tego guza ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po drugiej cesarce okazało się, że mam guzy w bliźnie. Poszłam do uck (jakieś 3 lata temu) powiedzieli że jak mogę wytrzymać ból to najlepiej zajść w 3 ciążę i po sprawie. Tak to wtedy rozumiałam. Rzeczywistość jest jednak inna. Guzy w momencie ciąży przybierają kolor tkanki tłuszczowej i ciężko jest je w trakcie cesarki odnaleźć - dlatego nikła szansa że się je całkowicie usunie podczas cc. Poza tym jak to mówiła lekarz,krew się leje i nikt nie przejmuje się usuwaniem endometriozy. W tej chwili jestem w trzeciej ciąży. Guzy mam dalej. Może jakimś fartem uda się je usunąć podczas cesarki, jeśli nie to będzie potrzebna kolejna operacja. Decyzja o usunięciu myślę należy do ciebie, w trakcie kolejnej ciąży guzy mogą się zmniejszyć , mogą ci je usunąć więc jeśli myślisz o kolejnym dziecku to bym tego nie robiła.
Pytałam wielu lekarzy i wpływu na ciążę nie mają żadnego.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Powiedz i co usuneli ci te guzy podczas CC? Czy masz je dalej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry