Widok

Gazy u niemowlaka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, syn ma obecnie 3.5 miesiąca, od ok 2 miesięcy męczymy się z jego zagazowaniem. Mały jest karmiony mieszanie, czyli najpierw pierś a potem butla. Mleka były różne Nan Optipro Plus, później Nan bez Laktozy, Nan Comfort, a teraz od paru dni Hipp Comfort. Zmiany mleka spowodowane były jego zagazowaniem, problem pojawia się co noc - o ok 4-5 w nocy syn przez sen stęka i kwęka i męczy się z gazami. Próbowaliśmy wszystkiego - kateter, probiotyki, Delicol, Espumisan. Syn miał stwierdzoną nietolerancję laktozy, stąd była zmiana mleka, ale po Nan bez laktozy miał potworne zaparcia więc zmieniliśmy na Comfort (niby dobry na kolki). Teraz z polecenia stosujemy Hipp, ale problem dalej występuje. Może coś jest nie tak z moim mlekiem? W końcu karmimy się też piersią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może ma alergie na bialko mleka krowiego? My obecnie jesteśmy w trakcie diagnozowania i mamy podobny problem (syn ma 3 miesiące).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, ze z twoim mlekiem jest ok. Karmisz mieszanie wiec brzuszek to odczuwa. Zresztą większość dzieci w tym wieku ma kolki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli męczą go gazy podaj esputicon. Jest też espumisan czy bobotic forte ale jeśli o mojego syna chodzi mniej skuteczne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy jego wybudzają gazy czy że męczy się przy ich puszczaniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jak karmiłam mieszanie to też był problem w związku z tym ,że pokarmu miałam coraz mniej przeszłam na mm i problem zniknął ale tak jak powyżej u ciebie może być inny powód np. nietolerancja.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) Co do BMK, raczej odpada, bo przy tego typu alergii często są zmiany skórne, syn ma skórę gładziutką, żadnych przesuszeń ani zaczerwienień. Leków próbowaliśmy - podaję codziennie probiotyk, dawałam też Espumisan, nie zauważyłam żadnej poprawy. Syn ma stwierdzoną nietolerancję laktozy, daję przed każdym posiłkiem Kolzym, obecnie zmniejszamy dawkę, bo już tyle nie płacze. Dodatkowo nowe mleko Hipp ma obniżoną zawartość laktozy. Nocny atak wygląda tak, że ok 4-5 syn strasznie się wierci i jest w 1 fazie snu, zdarza się popłakiwanie przez sen, masując go po brzuchu wypuszcza konkretne gazy, kilka razy nawet zdarzyła się kupka. Nie przynosi mu to jednak jakiejś wielkiej ulgi, takiego niespokojnego biorę do nas do łóżka i podaję cyca. Zazwyczaj jeszcze się wierci, ale w końcu zasypia i tak do ok 6-7. Po przebudzeniu jest jak nowo narodzony, uśmiech od ucha do ucha i energia. Scenariusz każdej nocy praktycznie taki sam. Położna i pediatra twierdziły, że to niedojrzałość układu pokarmowego i przejdzie, tylko że czas leci, a poprawy nie widać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja pediatra też twierdziła, że takie wybudzające gazy to niedojrzałość układu pokarmowego, podawałam jej Espumisan, ale nic to nie pomagało. I faktycznie w końcu przeszło, koło 9msc. Druga córka miała to samo, przeszło koło 6 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz maluch 3-tygodniowy też się strasznie męczy, pręży, stęka i czasem nawet płacze, kiedy produkuje kupkę i bąki :( Po delicolu jest lepiej, bo wcześniej to był placz histeryczny. Ale mówi się, że mleko matki i jej dieta raczej nie są przyczyną takich dolegliwości. Pewnie bardziej niedojrzały układ pokarmowy. Maluchu dopiero się uczą tych procesów..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pediatra też obstawia niedojrzałość układu pokarmowego. Ale jak długo to może trwać? Magiczne 3 miesiące minęły, a problem dalej jest :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy cie pociesze obecnie corka ma 2latka Problemy z brzuszkiem minęły. To co mogę doradzić. Idź do naprawdę dobrego pediatry gastroenterologa. Nie robię reklamy ale z całego serca polecam Ci dr Zagierskiego
Niestety prywatnie ale warto
Myślę że zmiana mleka na Neocate lcp rozwiąże wasze problemy. U nas tak byl ze starszym dzieckiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Połóż dzidzie też na brzuszku też gazy puszczą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

Prawo rodzinne-adwokat (3 odpowiedzi)

Jeśli ktoś zna naprawdę godnego polecenia adwokata od spraw rodzinnych, to proszę o informację,...

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

do góry