Widok

Gdy się nie chce karmić piersią

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Z czystej ciekawości. Jeśli nie będę chcieć karmić piersią (a mleko będę miała), w jaki sposób hamowana jest laktacja? Czy też, jeśli nie zacznie się karmić po urodzeniu, to produkcja mleka jest samoczynnie hamowana przez organizm? Jak to jest?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
też jestem ciekawa
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja słyszałam o tabletkach które powodują zanikanie pokarmu, ale nie jestem pewna
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zaczelam karmic dopiero 4 dnia po porodzie (wczesniej nie moglam) - mleko bylo

to czy jest mleko czy nie zalezy glownie od psychiki kobiety

w kwestii samej techniki - moze byc mleko i po prostu zanikac jako nieuzywane
lub mozesz miec klopoty z piersiami, zastoje, zapalenia i t z tytulu niesciaganego mleka - wtedy lekarz wypisze srodki hamujace produkcje mleka
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
lekarz przepisuje tabletki na zasuszenie Parlodel i obowiazuje dieta ubogopłynna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja bralam bromegon chyba ;] i juz po dwoch dniach mleko zaschlo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja kuzynka nie chciała karmić choć miała pokarm nie spuszczała go ani nic po jakims czasie zanikł
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
i tak bywa, w Polsce tylko 30% kobiet karmi piersia swoje dzieci, a szkoda....

Dwie metody:
- farmakologiczna - tu poloznik na oddziale wypisze recepte
- naturlana polegajaca na "zasusaszaniu" - jesli piersi sie wypelnia ( sa twarde i bola) odciaga sie pokarm az do osiagniecia ulgi a nastepnie oklada zimnymi kompresami ( lub ubitymi liscmi kapusty). I tak az do osiagniecia momentu kiedy piersi przestana sie wypelniac.
Ja polecam jeszcze ( mi to zalecil poloznik po zakonczeniu laktacji) zrobic USG piersi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
pij duzo szałwi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też słyszałam o szałwi.
Nasza Kochana Lenka
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podoba mi sie pomysl picia szalwi- tylko czy to da sie pic :) :) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dopisuje sie do Abigejl- ze mna lezała dziewczyna co miała coś z sutkami i nie karmiła i dostawała tabletki (choć reakcja personelu i lekarzy była wg mnie straszna)
A druga metoda to właśnie odciąganie tylko trochę- to tak jak kończymy karmienie dziecka i przechodzimy na sztuczne
image
image
[url=http://www.suwaczek.pl/]image[/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaka była reakcja?
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kobiety, które nie chcą karmić piersią nie wiedzą ile tracą one same i jej dzieci. Bliskość jaka nawiązuje się między matką a dzieckiem podczas karmienia jest czymś niesamowitym i niepowtarzalnym.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 32
dziewczyny - nie wszystkie matki sa stworzone do karmienia piersia, szkoda, ale to nie powod do ich pietnowania.
Nie chce to nie, ma swoje powody.
Najwazniejsze aby i ona i dziecko byli zdrowi i szczesliwi !

popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam się, ale mimo wszystko uważam że pokarm mamy to najcenniejsze co można dać swojemu dziecku. Myślę, że dużo kobiet nie karmi bądź nie chce karmić z braku świadomości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
każdy jest inny, moja mama np bardzo źle wspomina karmienie, okropnie ją to bolało, odczuła ulgę jak się skończyło, moja przyjaciółka teraz również karmi nie boli ją to bardzo, ale mówi że ogólnie nie jest to dla niej przyjemna sprawa, robi to tylko dla dziecka ale jakby mogła tego uniknąć z chęcią by to zrobiła

dlatego takie gatki o więzi i o tym że matki nie wiedzą co tracą itd trochę mnie irytują, bo każdy inaczej to przeżywa i są matki takie dla których to jest nieziemsko przyjemnie i nie potrafią zrozumieć tych które uważają inaczej
image

image

popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
najcenniejsze co można dać dziecku to miłość

jesli mama ma być bardzo nieszczęśliwa z powodu karmienia to nie koniecznie może być to dobre dla dziecka
image

image

popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
W szpitalach tak bardzo naciskają na karmienie piersią...Ale z mojego doświadczenia okazuje się że często to są po prostu głupie teksty by wkurzyć chyba młode mamy.
Moja córka po urodzeniu leżała w szpitalu 1,5 m-ca. Kazano mi ściągać pokarm i dowozić - bo to jest najzdrowsze dla maluszka. Nie muszę mówić, że czułam sie jak dojna krowa, a o stanie piersi nie wspomnę.
Co się okazało. Że w szpitalu zamiast mojego mleka i tak dziecku podawano mleko modyfikowane, i zapomniano o tym poinformować mnie.....

Mi mleko zanikło od stresu....wystarczy częsta styczność z naszą służbą zdrowia.

Pozdrawiam
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
w szpitalu była ze mną kobieta która miała nawał pokarmu i położne kazały jej pić szałwie, szklanke dziennie. Jedna położna mówiła że jak kobieta ma małe piersi to właśnie szklanka dziennie wystarczy żeby troche przychamować laktacje, a jak większe to dwie. Jeśli niechcesz wogóle karmić piersią to pij kilka szklanek dziennie :P

Ja jak juz zechce przestac karmić, czyli gdzieś za kilka miesięcy (teraz jest noworodkiem) to będe piła tą szałwie i oczywiście coraz rzadziej przystawiała do piersi.


Czasem już teraz z chęcia bym go odstawiła od piersi, ale czasem trzeba pocierpieć dla dziecka, to nic że po każdym karmieniu pieką mnie brodawki, chociaż dziecko jest dobrze przystawiane do piersi i dobrze ją chwyta to właśnie pieką, ale zawsze miałam je bardzo wrażliwe :P no i też jak lekko otrą się o koszulke to boli, nawet po myciu ciężko wytrzeć brodawki ręcznikiem bo boli, i jak sobie pomyśle że tak będzie jeszcze przez kilka miesięcy to się odechciewa, ale wole troche pocierpiec niż dawać dziecku modyfikowane mleko.

--
tak więc szałwia niby powstrzymuje lakatacje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
..."najcenniejsze co mozna dac dziecku to miłość..."

madre słowa! :)

piers czy butelka....kazdy ma prawo wyboru i nie znaczy,ze matka jest przez to gorsza...
image
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie, to że ktoś nie karmi piersią nie znaczy że nie kocha itp
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety wedlug myslenia wielu ludzi a dokladnie kobiet,takie matki to złe matki....
tylko pogratulowac glupoty heh...
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ile się kurcze trzeba psychicznie namęczyć przez takich ludzi jak są jakieś problemy z karmieniem....
mi się już dwa razy (uważam ze raz to już dużo) zdarzyło, że obce osoby mnie wypytywały jak karmię i absolutnie namawiały wyłącznie na pierś....krępujące i męczące
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to bardzo przykre, nietolerancja jest niestety wszechobecna, ludzie wtrącają nosa w nie swoje sprawy, sprzedają bez pytania swoje złote rady, często nieświadomie sprawiając tym samym komuś przykrość
image

image

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie najbardziej zawsze smieszy,ze ludzie(oczywiscie najbardziej ci ktorzy sa ci kompletnie obcy) zawsze wiedzą lepiej...co myslisz a raczej co powinno sie myslec...,jak powinnas(powinienes)zyc a jak nie... itp itd...:P hehe
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie tez pytali jak karmie ,ale na szczescie ani razu nie spotkalam sie z jakakolwiek krytyką osobiscie....
A swoja droga,smieszne to,ze sposob karmienia jest dla ludzi wyrocznia jaka ktos jest matką buhahahha:P
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
najcenniejsze co mozna dac to milosc, cieplo, opieka, poczucie bezpieczenstwa.
To czy ktoś chce karmić czy nie jest jego sprawą, a istniejący w Polsce terror laktacyjny jest obrzydliwy.

Na zahamowanie laktacji stosuje się dostinex- najbardziej skuteczny i najmniej skutków ubocznych.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nikogo nie namawiam do karmienia piersia, niech każda mama sama wybierze to co dla niej i dla jej dziecka jest najlepsze.

ja karmiłam starszego synka piersia przez ponad 1.5 roku i szczerze mówiąc było to dla mnie cholernie wygodne, zawsze ciepłe, bez podgrzewania i na miejscu :)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
niewiem czy w czasie ciąży można pić uz szałwie ale napewno po porodzie z farmakologii brobergon a naturalnie szałwia,pomimo że jestem bardzo za karmieniem piersia to uważam że u w naszym społeczeństwie i szpitalach jest straszny napór na karmienie piersią a wybór powinien być zostawiony kobiecie -matce to ona odpowiada za malego człowieka w każdej innej sprawie więc i w tej powinna mieć wolny wybór!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
miia, ten ból i pieczenie są tylko na początku, przez kilka tygodni, potem brodawki się przyzwyczajają i już jest ok - tak przynajmniej było u mnie, tak że głowa do góry :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dziewczyny, piszecie o tym jakie przykre rzeczy można usłyszeć jeśli karmi się butelką.
Mój mały ma prawie cztery miesiące i od początku jest tylko piersiowy, a ja ciągle slyszę "czy JUŻ dokarmiam" albo "czy JESZCZE karmię". Do tego teksty o głodzeniu dziecka, bo przecież mój pokarm mu już na pewno nie wystarcza...
Większość znajomych mam od początku dokarmia, albo kończy karmienie po 2-3 miesiącach i to raczej ja czuję się gorsza bo jestem "nieżyciowa" i "zacofana".
Szkoda, że tak mała jest u nas wiedza na temat karmienia piersią...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mimi_ mi pediatra wmawiala ze zasuszam maluszka bo ma 6 miesiecy i tylko na cycu. Ja czekalam az skonczy 6 mies. i dopiero wprowadzilam nowe pokarmy. Pani pediatra zapomniala ze dziecko po 6 miesiacu przestaje przybierac 1 kg na 6 tyg. w koncu ona nie musi o wszytskim pamietac, lepiej troskliwej mamusi nawtykac :(
Nie wazne jak karmimy nasze dzieci- wazne aby byly zdrowe!
a ci co nam tak dobrze radza tu i tam - dziekujemy im za troske i nara!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgodze sie z mimi_
mnie moja mama sie nieraz pyta czy daje małemu pic wode, bo tak tylko na piersi...

jak sie karmi tylko piersia to jest zle, a jak sie nia nie karmi to jeszcze gorzej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
albo to nie brak swiadomosci - tylko wstyd przed karmieniem w miejscu publicznym (bo i tak czasem wychodzii) i niechce do piersi po pas!!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Abigail, ja miałam tak samo jak Ty. Karmiłam moją córkę przez 6 miesięcy tylko i wyłącznie piersią, nawet ją nie dopajałam ani razu. Moje znajome już po 4 miesiącu wprowadzały jakieś kaszki, słoiczki, soczki, danonki i takie tam, a ja dopiero zaczęłam po 6 miesiącu. Niestety nie raz zdarzyło mi sie słyszeć że powinnam już coś więcej dawać dziecku i że mała jest pewnie głodna, szczególnie presja rodziny była ogromna, bo mam mały biust i każdy myślał że przez to mam też mniej pokarmu:-/ a mała rosła jak na drożdżach!

A co do szpitali, to nie zawsze namawiają do karmienia piersią. moja kuzynka bardzo chciała karmić piersią, ale dziecko nie potrafiło ciągnąć. cały czas prosiła o pomoc i niestety żadna położna w szpitalu jej nie pomogła, nikt jej nie wspierał, nie uczył jak przystawiać dziecko do piersi. co 3 godziny dostawała buteleczkę z mlekiem modyfikowanym dla dziecka i musiała mu ją podać, bo położne od razu na nią siadały jak mleko było nie wypite. na skutek tego kuzynka musiała przez cały czas sciągać pokarm i tylko w ten sposób podawała je dziecku.

a tak na koniec to myślę że mleka modyfikowane są już tak zbliżone do mleka matki, że właściwie nie ma różnicy jak dziecko jest karmione.
najważniejsze żeby było zdrowe i kochane przez swoich rodziców!!!

pozdrawiam:)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdrowe i kochane jest, ale dziadkowie (i obcy ludzie) zawsze sobie coś "wkręcą" i wiedzą lepiej niż rodzice.

Aktualnie przerabiam to samo, i mama i teściowa wypytują, kiedy zacznę małej podawać owoce i warzywa "bo ty w jej wieku już dostawałaś, a przecież samą piersią już nie wykarmisz" (chyba obie zapomniały, że w tamtych czasach urlop macierzyński był o wiele krótszy i może dlatego kobiety krócej karmiły). W dodatku córka jest szczupła, więc mi wmawiają że jest chuda, a ja wierzę trzem pediatrom którzy zgodnie twierdzą że dziecko jest zdrowe i ma taką "urodę". Tylko strach zostawić dziecko z teściową, bo jeszcze da dziecku jakieś papki i z radością stwierdzi, że zjadło więc było głodne.

Jak po cesarce nie chciał mi przyjść pokarm, to z kolei było napiętnowanie czemu daję mleko modyfikowane i że mam karmić pomimo łez i zagryzania zębów z powodu obolałych piersi.

Chyba by mnie wyklęli, gdybym zaplanowała nie karmienie piersią ;-)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam wszystki mamy ja Piotrusia karmię piersią przez cały czas ma on już 19 m-cy i chce malca odstawić od cyca i mam ogromny problem , bo Piotruś broni się jak tylko może żeby nie zostawić dyda. Piłam szałwię i brałam w tabletkach tylko zmniejszyła się ilość pokarmu . Wszyscy mówią że jak mały przestanie ciągnąć to samo mleko zniknie , Może ktoś zna spobób jak zniechęcić malca do piersi ??? Pomóżcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Aga, mogę poradzić tylko z własnego doświadczenia – dawać rzadziej i na krócej i podtykać butelkę. To wnioski wyciągnięte z mojej sytuacji: Zaczęłam jeździć do pracy, więc musiałam rzadziej karmić. Nawet ściągałam pokarm, ale to nie pobudzało laktacji, bo warunki w których musiałam ściągać pokarm były niezbyt komfortowe, więc było go mało. Poza tym, w domu trzeba było podać dziecku ściągnięty pokarm, więc odpadało kolejne karmienie piersią. No i stopniowo córa przekonała się, że z piersi mało i wolno leci, a z butli się najada. Potem dostawała pierś tylko rano i wieczorem, potem tylko na noc, a teraz sporadycznie zdarza się że sobie przypomni że chce pocyckać, ale mleczka to już nie ma.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A najlepsze w tym wsyztskim jest to ze ludzie tak naciskają na to karmienie piersią bo inaczej jesteś zła matka ale jak już wystawisz cycka na mieście bo przecież dziecko musi zjeść to zaczynaja się komentarze dlaczego obnażasz się publicznie i ze powinnaś się z tym trochę schowac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolejna cierpietnica... mysl kobieto o sobie A nie tylko o dziecku. Po jej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostaniesz tabletki hamujące laktację, na obolałe, obrzmiałe piersi polecam (osobiście sprawdzone) liście kapusty, rozbite tłuczkiem do mięsa i schłodzone w lodówce. Trzeba je nosić kilka godzin, działa fantastycznie...tylko strasznie śmierdzi ta kapusta :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi pokarm sam zaginął.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi zasuszyl sie sam, ale po 4 tygdniach sciagalam ok.70-100 ml na dobe i puste piersi, wiec moja laktacja juz wtedy zanikla...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga ja corke karmilam 20 msc i w koncu odstawialm zaczelam od tegoz erano nie dostala potem narysowalam kolka dlugopisem jak ona do cysua to pokazalam jej ze cysie sa chore miedzy czasie smarowalam kremem mowilam ze mama musi smarowac cysie mascia zeby byly zdrowe troche bylobntu ale ona to lepij zniosla ode mnie mi tego brakuje bo to w koncu 20 msc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
JA KARMIŁAM ROK A POTEM BO TROCHU SCIĄGAŁAM BO ROBIŁY SIE TWARDE I ZA TYDZ.SIE ZASUSZYŁO .MOJA KOLEZANKA BRAŁA TABLETKI TO STRASZNIE BOLAŁA JĄ GŁOWA NIE MOGŁA WYTRZYMAĆ .ALE KARMIENIE PIERSIĄ FAJNA SPRAWA.POLECAM .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W laktatorze Neno Camino regulujesz ssanie przez zawór, więc można pod siebie dobrze dopasować moc. Poza tym, jak zrobisz zakupy przez https://neno.pl/produkt/neno-camino/ to masz tam dostęp do wszystkich części zamiennych, gwarancji producenta, ładnych opakowań praktycznie prezentowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

krem nawilżający do twarzy (41 odpowiedzi)

Jaki krem jest dobry bo nie wiem jaki kupić używałam garniera ale mi nie służy i teraz mam taka...

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (7 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...

do góry