Widok

Gdzie najlepiej do spowiedzi...

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, czeka mnie pierwsza spowiedź przedślubna. Nasłuchałam się mnóstwo krytycznych uwag na temat niedawania rozgrzeszenia przez księży. Nie zamierzam nic zatajać, ale nie chcę się też narazić na to, że ksiądz kilka razy z rzedu nie da mi rozgrzeszenia... Bo o takich przypadkach też słyszałam :( Gdziesz szukać rozsądnego księdza?? Najlepiej w Gdańsku.

image


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
podłączam się do pytania

image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kościół Św. Mikołaja na Gdańskiej Starówce :)
Szczerze polecam!

url=http://www.maluchy.pl]image[/url]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam sie z Karolcią-kościół św Mikołaja:) braciszkowie sa ok!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dokładnie tak, też się tam wybieram
Dominikanie są świetni, nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś na nich narzekał :)

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bylam w "okraglaku" na przymorzu trafilismy na super ksiedza-dodam ze przed slubem mielismy dziecko naprawde milo sie rozczarowalam;)

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam kościół na Chełmie - ten duży, niedaleko sklepów - konfesjonały są tam w formie pokoików z drzwiami, pełna prywatność :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Mikołaju sie nie trafia- tam ogólnie sensownie spowiadaja i robią z tego sakrament oczyszczenia a nie dopierdzielania :P jak jest w wielu innych miejscach



TEKST REKLAMOWY ZOSTAŁ USUNIĘTY.
[b]chaberek.dodatki.slubne@gmail.com[/b]
image

[b][i]SWAROVSKI BIŻUTERIA!!!!--------------- http://picasaweb.google.pl/dodatki.slubne[/b][/i]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja własnie nie polecam Mikołaja, zostałam tam potraktowana bardzo oschło i wrogo, tylko dlatego że odważyłam się głośno powiedzieć jakie mam poglądy. Widać lepiej w/g domininikanów zataić swoje wątpliwości i wyklepać grzechy zgodnie z regułkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
forumkom z gdyni moge polecic parafie Sw. Wawrzynca w Kacku i spowiedz u ks. Krzysztofa - super fajny wyluzowany ksiadz :)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w MIkolaju spowiedz jest ciekawa ale wcale nie latwa (ja kiedys malo nie dostalam rozgrzeszenia - i byl to jedyny kosciol w ktorym mi sie przydarzyl taki wypadek - osobiscie nie zaluje)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy moge zapytać co to znaczy - spowiedz ciekawa?
Jak mniej więcej przebiega?
Czy w Mikołaju sa jakieś stałe godziny spowiedzi?

A czy ktoś słyszał o Kościele św Józefa w Gdańsku - podobno tam spowiadają do późna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawa to znaczy, ze opiera się raczej na rozmowie, niz na monolgu Twoim a potem ojca. Ja zawsze wiele wynoszę z tych spowiedzi u dominikanów, sa bardzo wartosciowe i dają do myślenia.
A jezeli chodzi o godziny, to nie wiem dokładnie, ale własciwie cały czas tam ktoś jest, tak od szesnastej do dziewiętnastej na pewno sa spowiednicy.

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak to wygląda w przypadku, kiedy się mieszka z narzeczonym? NIe ma kłopotu z rozgrzeszeniem u Dominikanów?

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kilka lat temu sasiadke ksiadz uderzyl w twarz, wiec i takie sie historie zdarzaja. bylo to w kosciele w gdyni, na malym kacku.

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
kurcze zastanawiam sie jakie wy mozecie miec grzechy, ze sie obawiacie braku rozgrzeszenia??? ;-) Przeciez chyba nikt z nas nikogo nie zabil, wiec.....

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wystarczy, że się mieszka z narzeczonym...

image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
... że z nim sypiam i stosuję antykoncepcję...

image


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Morderca rozgrzeszenie dostanie, za seks przed ślubem rozgrzeszenia nie dają. I to ma być Kościół, który głosi Bożą Miłość?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Najlepsze jet to, że nie za seks przed ślubem, tylko za mieszkanie ze sobą. PAra, która sypia ze sobą codziennie i nie ma zamiaru przestawać rozgrzesenie dostanie. A wystarczy, że ze soba zamieszkają, to rozgrzeszenia nie będzie. To dopiero jest obłuda.

image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jutro wybieram sie do spowiedzi. Zastanawiam sie czy w ogóle powiedzieć ksiedzu o tym ,że mieszkamy razem bo moje sumienie nie uważa tego za grzech.Z resztą nie wspomne ile razy widziałam gosposie mieszkającą z księdzem pod jednym dachem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja mu nie musiałam mówić, sam zapytał, kiedy powiedziałam, że wychodzę za mąż. A kłamać na spowiedzi,...? Spowiedź byłaby nieważna.

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My nie mieszkamy razem przed slubem i problem z glowy ;-)

image
image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja moze tez bym chciala nie mieszkac przed slubem z moim narzeczonym, ale on jest z innego miasta i mieszka u mnie, bo placenie za wynajem mieszkania, jak sie ma gdzie mieszkać jest bez sensu.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ktoś się spowiadał w Mikołaju i przyznał się że mieszka razem z narzeczonym/narzeczoną?

image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie dostaje się rozgrzeszenia za mieszkanie przed ślubem z prostej przyczyny - samemu z własnej woli i na własne ryzyko i do tego świadomie istnieje możliwość, że skończy się to seksem. wówczas nie ma sensu spowiedź, bo co z tego, że załujesz skoro nie zamierzasz się poprawić? to po prostu przeczy ze swej natury sensowi spowiedzi. stąd nowożeńcy, którzy mieszkają ze sobą mają tylko 1 spowiedź tuż przed ślubem czy tam dzień przed i tyle

:) już po :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
gospodyni która mieszka z księdzem też uprawia z nim seks? czy jeśli teraz dostałabym rozgrzeszenie, nie mogłabym z narzeczonym żyć do ślubu w strzemięźliwości? dlaczego koścół uważa że jesteśmy maszynami do seksu?? czyżby sami byli?

image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie wiem co uważa i czy traktuje Was jak maszyny do seksu. myślę, że wynika to z tego, że jest to sytuacja pt. wchodzimy do pokoju z rozlaną benzyną z zapałką w ręku. co nie zmienia faktu, że oczywiście możesz po spowiedzi żyć z narzeczonym w wstrzemięźliwości. pytanie tylko na ile szczerze można sobie odpowiedzieć, że to realne, że da się radę? ja nie mam tego problemu, ale wiem, że nie zawsze jest łatwo

:) już po :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzis ide do spowiedzi do NSPJ'u w Gdyni. Jestem ciekawa jak to bedzie. Troche to wspolne mieszkanie jest niedookreslone i wydaje mi sie, ze każdy ksiądz interpretuje to po swojemu. To dziwne, wiem ze Bog cieszy sie widząc nas szcześliwych, widzi ,że dbam o mojego przyszłego męża, troszcze się o bliźniego a i tak stresuje sie by opowiedzieć o tym drugiemu człowiekowi (księdzu). Dam znać jak było :>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to czekamy na wiesci :) my wczoraj bylismy spisywac protokól u ksiedza i jak podaliśmy wspólny adres to zaraz nam ksiadz powiedzial ze rozgrzeszenia nie dostaniemy wiec mamy isc tylko do drugiej spowiedzi

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a na drugiej spowiedzi się dostaje??

image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, bo to jest dzień przed albo w dzień ślubu zatem od razu "się poprawiasz"

powiem szczerze, że niemiło mnie zaskoczyła ta wiadomość o tylko jednej drugiej spowiedzi, bo ta pierwsza jest myślę taka bardziej na spokojnie - obawiam się, że przy drugiej będę już tak zdenerwowana ślubem, że nie przeżyję jej tak, jak bym chciała...
myślałam, że będzie to możliwe, odbyć dwie, tak jak pisała Polcia, zachowując wstrzemięźliwość między jedną a drugą. niestety nie, kiedyś pisała o tym Goździk - podobno chodzi o grzech zgorszenia, który czynimy mieszkając razem...

no nic, trzeba sie dostosować, ja w każdym razie i tak myślę sobie, ze pójdę niedługo do Dominikanów z założeniem, że rozgrzeszenia nie dostanę, ale chcoiaż tak sobie "pogadać" przy tej spowiedzi o ślubie i o róznym moich przemyśleniach, bo potem mogę już nie mieć do tego głowy...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam w NSPJ'cie i rozmawiałam z księdzem.Zapytałam się go otwarcie jak należy to zrobić.Zapytał się o to czy ksiądz w parafii dał nam jakieś wskazówki.Zgodnie z prawdą powiedziałam, że nie a on na to: Spowiedź w chwili obecnej nie miała by sensu. Poza tym skoro mieszkamy razem to i tak do spowiedzi musielibyśmy iść w dzień ślubu, czyli 2 dni po 1 spowiedzi także "zaprosił" nas w sobotę. Natomiast moja świadkowa która przyjechała do nas pogadała sobie w trakcie spowiedzi z księdzem i ogólnie nie czuła się zaszczuta chociaż również mieszka z narzeczonym. Dostała rozgrzeszenie bo do ślubu nie bedzie z nim "obcowała" w żaden sposób ponieważ on nie przyjechał z nią do nas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tylko nie rozumiem jak mogła dostac rozgrzeszenie skoro nie obiecała poprawy-bo rozumiem ze po slubie bedzie z nim dalej mieszkała...

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz, nie wnikałam.W każdym razie do ślubu nie będzie z nim mieszkała... Cieżko mi okreslic co z tą poprawą może spowiadała sie z tego co było do tej pory a nie "na zaś". Niechce spekulować...Ale wydaje mi się, że ksiądz uznał ,że są gorsze rzeczy na świecie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Albo stosujesz się do prawa kościelnego albo nie. Jeśli nie wyznasz grzechów spowiedź jest nieważna. Poza tym nie czepiaj się gosposi. Patrz na siebie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kochani, przeciez to spowiedz. Mowisz do Jezusa, to On slucha , Jego chcesz oklamac przed Nim cos zataic? Jaki to ma sens? Przeciez On wie wszystko i oczekuje otwartosci serca i chce ciebie uzdrowic, odpuscic grzechy. Spowiedz, to oczyszczenie duszy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Morderca popełnia grzech 1 raz i prawdopodobnie żałuje i postanawia poprawę.. Współżycie pozamałżeńskie jest stanem ciągłym - bo osoby nie żałują tego czynu bo najczęściej nie rozumieją o co w tym chodzi. Gdyby morderca mordował co np. 2 dni to tez nie dostałby rozgrzeszenia. Kościół nie głosi bliżej nie określonej ,,Bożej Miłości" tylko daje gwarancję zbawienia wiecznego dla wierzących prowadzących czynne życie sakramentalne i naśladujących życie Pana Jezusa, w którym On sam prowadzi. Prosze wejść w temat protestantyzacji współczesnego kościoła. Kościół to nie charytatywa - to pomaganie w niesieniu naszego krzyża z grzechami na Golgotę samemu Bogu. Proszę słuchać samego Boga w Piśmie Świętym, Tradycji i Wierze katolickiej. KK nie promuje tego, żeby było miło tylko żeby było do celu czyli zbawienia. Polecam Dzienniczek s. Faustyny
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie jest obłuda tylko stan zgorszenia publicznego czyli wprowadzenia w błąd tych wiernych, którym się wydaje, że to co robią narzeczeni jest dozwolone. Jesli młodzi nie sypiają ze sobą i mają osobne łóżka to mozna dostać rozgrzeszenie i ksiądz zaleci wtedy aby do Komunii Św. przystepować daleko od miejsca zamieszkania aby nie siać zgorszenia. To nie obłuda. 100, 200 lat temu ludzie w parafii się po prostu znali. W moim miescie jest ok 130 kościołów a i tak się znają. Para, która sypia ze sobą dostanie rozgr5zeszenie ponieważ kłamie wobec Boga. Oczywiście spowiedź jest nieważna i świętokradcza. Polecam J 13,27 - proszę nie myśleć, że przystepowanie do Komunii w stanie grzechu śmiertelnego doprowadzi do czegoś dobrego. Nie troluj pan.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy możecie coś w temacie Wejherowa powiedzieć?

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ponawiam temat - gdzie w Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na pewno nie w kolegiacie-odradzam. polecam franciszkanow na wzgorzu i nspj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odświeżam wątek.

A przy okazji pytanko, czy u tych Dominikanow wciaz jest ta sama obsada? Duzo pochwal wyczytala w powyzszym watku, ale ksieza przeciez co rusz sie zmieniaja, ciekawa jestem, czy nadal warto udac sie do tej parafi św. mikołaja?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hehehe ja co do spowiedzi mam śmieszne wspomnienie otóż kiedyś chciałam uniknąć kazań od mi=ojego proboszcza więc poszłam z mamą do innej parafi na spowiedź(miałam być chrzestną mojej siostrzyczki) no i jak powiedziałyśmy te swoje grzchy to ten ksiądż zaczął na nas wrzeszceć że jesteśmy bezbożnikami itp... tak głupio to ja się nigdy nie czółam już nigdy nie będę zminiać księdza hehehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może księża w Mikołaju ok ale od dawien dawna wiadomo że jak mieszkasz z narzeczonym tam rozgrzeszenia nie dostaniesz. Niektórzy udzielają i nie są to hurtownie spowiedzi jak Mikołaj Jan czy Elżbieta ale zwykłe kościółki na jakiejkolwiek dzielnicy. W mojej parafi ks powiedział że jak jak para zamierza wziąć ślub to juz jest postanowienie poprawy i zmany obecnego stanu więc rozgrzeszenie da.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no dobra w przypadku mieszkania z narzeczonym jedna spowiedź. A co z antykoncepcją??
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co jeśli stosuje się antykoncpcję ale w celu leczenia, ksiądz uwierzy ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a dlaczego ma nie uwierzyć?
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli stosujesz leki hormonalne w celu leczenia no to nie popęlniesz grzechu przecież wprawdzie robisz to świadomie ale nie dobrowolnie , nie musisz się więc spowiadać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
liczy się intencja - jeśli się ich używa, by ostatecznie odzyskać zdrowie, to nie jest to grzechem.
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten wątek to po prostu żenada...
To właśnie Wy - "dojrzałe" kobiety przystępujące do ślubu kościelnego.
Jedna wielka mistyfikacja.
Nie wiem czy to aż taka głupota czy zakłamanie, a może jedno i drugie na najwyższym poziomie.
Boże, strzeż przed takim ludźmi!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
jak ci się nie podoba to po prostu nie czytaj i po sprawie.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
najlepiej to do ksiedza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nas ksiadz sie zapytal ile chchemy spowiedzi (mieszkamy razem) podjelismy decyzje ze 2 on powiedzial ze wtedy musimy zyc jak brat z siostra od jednej do drugiej i tylko tyle
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba po ślubie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stosowanie tabletek jako LEK nie stanowi grzechu. Ich ubocznym i niezamierzonym skutkiem jest antykoncepcja. Gdyby brać ten sam lek JAKO antykoncepcja wtedy jest grzech. Mówi o tym zasada podwójnego skutku - sobór XV w.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej to do księdza ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wtrące sie bo nie moge juz......


ksiadz sie dowiedzal ze mieszkamy razem i pyta co dalej..wyprowadzicie sie od siebie?jesli nie to nie udzieli slubu...
potem do spowiedzi i ta sama sytuacja..skoro zyjemy w grzechu to czy tego załuje....nie załuje ....no to nie ma rozgrzeszenia..

i co dalej?biegac od konfesjonału do konfesjonału i liczyc ze ktorys księżulek podpisze ta kartke??czy co robic?mysmy po swojemu rozwiazali ta sytuacje..w koncu to przed Bogiem sie przysiega a nie przez ksiedzem.
i wogole ..KSIADZ TO ZWYKŁY ZAWÓD ,odwala swoje i heja.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
mistyfikacja i zakłamamaniem jest cały obecny kościół(zapewne sa wyjatki)...a slub to fajna tradycja.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
To weź sobie ślub cywilny i nie zatruwaj kościoła swoim smrodem niepotrzebnie. Wesele możesz urządzić tak czy inaczej.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Proponuję nie brać ślubu w ogóle. Jeśli pan,pani nie rozumie w czym rzecz to przecież ten sakrament będzie zawierał wadę i do ślubu nie dojdzie mimo formalnego wypowiadania słów przysięgi, księdza, kwiatów, kościoła etc. Papież Franciszek, który często nie mówi prawdy czasem się nie myli, mówiąc: w dzisiejszych czasach ok.90% ślubów jest niewaznych. Chodzi mu własnie o ten przypadek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
po 1. rozgrzeszenie się dostaje u Pana Boga a nie u księdza, to przed nim się odpowiada!
po 2. po cholere iśc do spowiedzi, jeśli ma się zamiar tylko spełnić formalność, a nie szczerze żałując grzechów i chcąc się poprawić???

Tylko te dwa punkty dyskwalifikują 95% z Was od otrzymania prawdziwego rozgrzeszenia!!
Zastanówcie się czy nie lepiej wziąć ślub cywilny i nie narażać się podwójnie na gniew Boży (powiedziane z przymróżeniem oka, ale jakże prawidziwie).

pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Panie Jacku,
wreszcie jakiś mądry mężczyzna na forum!
Tym babskom to różowe baloniki sumienia przyćmiły.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
oj ja juz sto lat po slubie...:)koscielnym..przysiegalismy przed Bogiem,nie przed sutanną.

no to bawcie sie dobrze!
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
już nic na tym weselniku napisać nie można, bo za każdym razem Cię zjadą.

standard.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
podbijam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam jezuitów we Wrzeszczu na ul. Mickiewicza. Jest kilku młodszych, sensownych ojców. Na swojej stronie internetowej mają tez grafik, są zdjęcia, więc można sobie wybrać spowiednika.
http://www.gdansk.jezuici.pl/kto-i-kiedy-spowiada/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie popieram szczególnie o. Piotra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdańsk, św. Wojciech bez problemu !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam Zlotą Karczmę. spowiada tam podajrze ks Bogdan ktory zawsze ma czas pyta o Twoje imie, wiek co robisz w zyciu i jest tak po prostu przyjemnie.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Takiego rozsadnego ksiedza najlepiej szukac wsrod lewicy. Warunkiem uzyskania rozgrzeszenia jest ponarzekanie na kosciol katolicki, bo o takich przpadkach tez slyszalem. Zastanow sie nad swoja reakcja po tej odpowiedzi, moze wtedy znajdziesz jakies rozwiazanie swojej sytuacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

Zaproszenia ślubne - gdzie najlepiej kupić? (134 odpowiedzi)

Gdzie najlepiej kupić zaproszenia w okolicy Trójmiasta?

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...

do góry