Widok

Ginelokog dla nastolatki

Gdzie mam iść z nastolatką na pierwszą wizytę do ginekologa. Pomóżcie. Córka ma brać środki antykoncepcyjne - bo będzie brała doustnie pochodna witaminy A na trądzik, a to wymaga brania antykoncepcji. Zanim dermatolog przepisze lek musi mieć zrobione badanie krwi, próby wątrobowe itp. ale również musi brac aktykoncepcję. Polećcie ginekologa - kobietą delikatna i z wyczuciem - może być też prywatnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> będzie brała doustnie pochodna witaminy A na trądzik, a to wymaga brania antykoncepcji

Que?

To w jaki sposób przyjmują witaminę A faceci?
Prezerwatywy muszą nosić?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

niestety tak. też jestem przerażona ale już wyczerpałyśmy wszystkie dostępne środki na trądzik I dermatolog bez antykoncepcji nie przepisze tego leku - podobno uszkadza płód. Córka ma 16 lat i nie ma zamiara nawet współżyć -ale lekarz nie chce ryzykować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

poradnia ginekologiczna dla dziewcząt

ul.Rajska 10 Gdańsk
Telefon do rejestracji: 58 58 58 800
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy takim leczeniu trądziku konieczna jest antykoncepcja ale nie musi być to tabletka antykoncepcyjna. A jaką pewność ma dermatolog , że córka będzie brała regularnie antykoncepty? To, że wypisze jej receptę nie świadczy o tym, że je będzie córka brała. Bez sensu myślenie. Córka pisemnie powinna oświadczyć, że wie o szkodliwym wpływie leku na ciążę, została poinformowana o jego działaniachubocznycj i tyle. A jak się bedzie zabezpieczać to jej problem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0


Klaudia Barwińska Pobłocka i Magdalena Wójcik

Szczerze wolałabym mieć trądzik niż łykać antykoncepcję, ona wyrządzi młodej więcej szkód, nie każdy też może łykać takie rzeczy, ryzyko zakrzepicy, osteoporoza itd, kurcze przecież są prezerwatywy! Radzę zmienić dermatologa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dr Ewa Paszkiewicz, szczerze polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Też polecam, jestem jej pacjentką od lat. Jest specjalistą ginekologiem, ginekologiem dziecięcym i seksualogiem. Ma fajne podejście do ludzi, ciepła i sympatyczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja niestety nie polecam. Moze i jest miła faktycznie, ale wizyta trwa 5 minut, badania pobrane niedokladnie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja od lat jestem zadowolona. Na wizytach zawsze ma czas pogadać, zrobić badanie, omówić co trzeba i jeszcze poplotkować o rzeczach spoza "ginekologii" ;p
Dzięki niej zrobiłam wiele "dziwnych" badań, a z ostatnich wyszło, że mam nowotwór. Jej dokładność za pewne uratowała mi życie, bo teraz wiem, z czym mam do czynienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Życzę Ci mase zdrówka i wygraj z tym dziadostwem! U mnie wrecz przeciwnie, mam przewlekłe infekcje intymne, od bakterii do bakterii.. Niestety co do badan to nie zostaly mi zlecone badania te co powinny, mam bakterie o wiele grozniejsza a mimo objawów i mowienia o tym Pani doktor (wychodzily posiewy jałowe z pochwy) a Pani doktor"jest Pani zdrowa"... Niestety bakteria siedziala w szyjce i to nie jedna... Nalezalo tylko zlecic niestandardowe badania ktore znajduja sie w ofercie gabinetu. Leczylam sie na bzdury(ktorych bez stanu zapalnego nie leczy sie antybiotykami) , wydajac kupe kasy... I nerwów. Cieszę sie ze Tobie Pani doktor pomogla i zycze duzo siły! Ja ze swojej strony niestety nie polecam dr Paszkiewicz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę mnie też to dziwi czemu aż tak zapobiegawczo te środki jak nie zamierza współżyć. Ale spoko lekarz tak zaleca to widać tak być musi. belara jest dobrze tolerowaną tabletką, nie daje skutków ubocznych z reguły. Bo o to chodzi najbardziej w jej przypadku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam znajomą, która leczy sie w ten sposób i niestety antykoncepcja jest konieczna. W związku z tym, że w przypadku zajścia w ciążę bardzo uszkadza płód. Dermatolodzy poprostu zabezpieczają się w ten sposób. Jeżeli ktoś ma poważne problemy z cera to podejmie się każdego rodzaju leczenia, tym bardziej ze to młodziutka dziewczyna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

w takim razie dermatolodzy są niedouczeni, bo żadna antykoncepcja nie zabezpiecza przed ciążą w 100%. Mam znajome które zaszły w ciąże i na tabletkach i przy spirali, i także na gumkach.
Pomijam że mam koleżanki 20 latki, po udarze mózgu z powodu antykoncepcji bo np miały tzw ukryty APS czy inne choroby autoimmunologiczne które dopiero rozwijały się, więc nie dawały od razu wielkich objawów
Wolałabym usunąć ciążę niż żreć to świństwo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

każde tego typu specyfiki mają skutki uboczne, tylko nie od razu, poczytaj sobie jak wyglądają kobiece narządy po latach brania tego, jak zniszczona jest wątroba, naczynia krwionośne, kości, rozchwiany cały układ hormonalny jak i krążeniowy, do tego często nadwaga
to że u Ciebie nic się nie dzieje, jeszcze, to nie oznacza że nie zacznie się tak dziać u innej osoby
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na tradzik to dieta i kosmetyczka a nie ginekolog
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Jakie tabletki na libido działają (31 odpowiedzi)

Witam, Swoje pytanie kieruję do kobiet, które miały okazje brać tabletki na libido. Mam 38 lat i...

gdzie usg prywatnie 3w1 brzuch tarczyca i piersi (29 odpowiedzi)

Witam jak w temacie Potrzebuje namiary gdzie zrobie usg prywatnie - cały komplet - chodzi mi o...

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

do góry