Widok

Handel mieszkaniami TBS. Co myślicie?

Witajcie,
Temat kontrowersyjny, ale myślę, że ważny. Jestem w trakcie poszukiwania mieszkania. Przeglądając liczne ogłoszenia wielokrotnie natrafiłam na te, które oferowały ,,sprzedaż'' mieszkań w TBS. Celowo w nawias wzięłam słowo sprzedaż, ponieważ mieszkania w TBS nie można sprzedać, a jedynie cesją przekazać nowemu partycypantowi. O ile rozumiem, że w cenę takiego mieszkania wlicza się kwotę partycypacji, kwotę waloryzacji, koszt wyposażenia, koszta remontowe, to za nieuczciwe uznaję próbę zarobienia na tym sporej kasy rzędu kilkudziesięciu tysięcy.
Czy ktoś z Was skorzystał z takiej oferty?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Handel partycypacjami i cesjami TBSów jest wałkowany od lat. Partycypanci wykorzystują lukę prawną i handlują czymś co nie jest ich, bo prawa do mieszkania nie mają. Jaki jest sens odkupowania od kogoś partycypacji w TBSie, skoro po pierwsze to i tak nie będzie Twoje mieszkanie, po drugie jest nieopłacalne, po trzecie bank nie da kredytu na coś takiego, chyba, że konsumencki.
Osobiście nie pakowałbym się w to, nie ma sensu. Lepiej kupić na kredyt mieszkanie z aktem notarialnym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak, gra nie warta świeczki. Większość ludzi chce na tym zarobić i to dużą kasę.
Bez sensu komuś płacić za nic, lepiej wynająć mieszkanie lub wziąć kredyt na swoje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hahaha!
Nieźle to sobie wymyślił 245 za mieszkanie, które i tak nie będzie Twoje...
oferta dla frajerów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować? (20 odpowiedzi)

Tak się zastanawiam - jaka opcja lepsza? Dodam, że nie mamy działki więc najpierw trzebaby było...

Bloki 11 przy ulicy Żeglarzy - jak się mieszka? (5 odpowiedzi)

Chciałabym kupić tam mieszkanie. Wiem ,że są tam bloki z mieszkaniami socjalnymi , które mają złą...

do góry