Widok

Hemoron-stosował ktoś tą metodę na hemoroidy???

Hemoron-stosował ktoś tą metodę na hemoroidy??? Mam II stopień tego paskudztwa i zastanawiam się nad tą metodą, ponoć najmniej inwazyjną i bardzo skuteczną. Ktoś z Was poddał sie temu zabiegowi? Czy są efekty uboczne, miałyście takie? Proszę o podzielcie sie swoim doświadczeniem.

Z góry dziękuje:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
witam ja miałam 3 zabiegi hemoronem 2 lata temu,efekt bardzo zadowalajacy. niestety dosc drogi jeden zabieg to koszt 350 zł. niestety hemoroidy maja to do siebie ze lubią powracac,teraz jestem w ciązy i niestety znów sie pojawiły i po porodzie trzeba bedzie zabieg powtórzc. nie jes bolesny ma charakter bólu miesiączkowego podczas zabiegu wiec do wytrzymania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
A moge wiedzieć gdzie miałaś robiony ten zabieg, tzn w jakim mieście? Nie miałas powikłań potem? Pozdrawiam i zdrówka życzę:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Wazelina z rossmana najlepsza jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ktoś jeszcze stosował ta metodę?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przyłączam się do zapytania. Co to znaczy poprawa ? Jeśli hemoroidy pojawiają się raz w miesiącu, po każdym dużym wysiłku fizycznym. Hemoron załatwia problem w całości na zawsze, czy go lekko poprawia komfort ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Maść na hemoroidy - http://hespac.com/hemorpl.htm vyhla som sa operácii a hemoroidov sa zbavila úplne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
halo, nikt nic nie wie o tej metodzie??? gdzie można poddac sie temu zabiegowi w trojmiescie? ceny, efekty,powikłania po hemoronie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dwa tygodnie temu usuwałam hemoroidy metodą Barrona /gumkowanie/ w OnClinic w Gdyni. Zabieg był bezbolesny, trwał razem z wizytą 15 min., guzek odpadł sam po 2 dniach. Odczuwa się po tym lekkie napięcie w okolicach odbytu, przechodzi po kilku dniach. W chwili obecnej wszystko w porządku, po 2 tyg. jadę usunąć kolejny hemoroid. Miałam już 4 stopień, pora była najwyższa, potem już tylko skalpel. Trochę droga sprawa, bo usunięcie 1 kosztuje 410 zł, a pierwsza wizyta 170, ale warto. Wiadomo,że w ramach NFZ oferują tylko bolesne, chirurgiczne usuwanie. Powodzenia i zdrowia życzę!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9
bylem na hemoronie 3 dni temu, zabieg mialem przy znieczuleniu ogólnym ( i dobrze bo sam zabieg jest malo komfortowy) przed leczeniem pieklo swędzialo itd itp, kazdy nas wie jak. Po zabiegu trzeba stosowac przez kilka dni lekka diete, unikac wysilku. Jest lepiej..niestety poki co jest krwawienie i lekko swędzi. Różnica jest spora, z tego co wiem ma przejść po pewnym czasie wszystkie objawy a za 10 dni mam mieć kontrole. Jestem zadowolony, ale lekarze to mendy bo dobrze sie mna nie zaopiekowali bo nie dalem w lape...
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 10
Jak to zabieg byl platnybczy nie niecdales w lape
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To bardzo dziwne. Wczoraj usuwałam hemoroid również poprzez gumkowanie i to za darmo w ramach NFZ ( przychodnia nr 1 w Legionowie). Rzeczywiście zabieg trwał około 15 minut i był bezbolesny
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
Hemoroidów 4 stopnia się przecież nie gumkuje...!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Usuwanie hemoroidów metodą Hemoron nie robi się w znieczuleniu, jest to zabieg bezbolesny, leżysz na lewym boku z podkurczoną prawą nogą a lekarz przykłada elektrody do guzka, jeżeli chodzi o ból to odczuwasz takie napięcie jak w czasie miesiączki, ale też nie zawsze. Po zabiegu wracasz do domu i nic nie odczuwasz. Zabieg można zrobić w Łodzi w NEKMED-zie koszt jednego zabiegu 450zł, lekarz sympatyczny przy którym nie czuje się skrępowania.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

miałam 2x hemoron i głupot nie pisz, każdy jest inny, mnie bolało, silne parcie, a lekarz robił to na najniższym napięciu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mialam robione w Rzeszowie 2 tyg.temu. owszem zabieg nie bolał ale przez kolejne 2 nice nie spałam, co dzień biorę leki przeciwbolowe, na nic czopki i bardzo boli, teraz jakby cos wypadalo i nie wiem czy tak ma być czy coś poszło nie tak. Nie mam mizliwosci do lekarza bo mam 100km i w prywatnym gabinecie, czekac trzeba ok 3 tyg. Czy czujecie tą gumkę przy wypadaniu? W Rzeszowie pryw.wizyta i zabieg 600zł!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

W Rzeszowie nie ma metody hemoron, nie piernicz glupot
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdzie miałaś robione gumkowanie? Tez jestem z Rzeszowa, zabieg milam robiony ok. 2 mce temu i do dziś odczuwam skutki :( przez dwa miesiące lekarz mnie zbywał mówiąc ze tak musi być, a teraz jest okres ciężko dostać się do kogokolwiek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie wy wykonywaliście zbieg metoda gumkowania, chyba u jakiegoś kto nie ma pojecia, ja robiłem dwa razy ( drógi raz po trzech tygodniach a mialem cztery tak zwane spoloty III stopnia) i kompletnie nic nieodczuwalem i nic nieodczuwam a hemoroidow się pozbyłem. Lekarz, ktory mi robił powiedzial, że nie powinny odrastać.Tą metodę polecam nic kompletnie nie boli Robilem to w Gorzowie WLKP.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy można podać u jakiego lekarza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem jak to miałaś zrobione ale nie uwierzę, że bezbolesne....chyba,że byłaś tak nagrana, że bólu nie czułas. ..ja miałam wycinane chirurgiczne w trakcie ciąży z bliźniakami, siostra gumkowanie-obie chodzilysmy po ścianach z bolu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam sie. Moj bol byl nie do wytrzymania. A srodki przeciwbolowe jeszcze gorzej mnie zalatwily bo moj organizm nie przyjal tramadolu. Masakra jakas.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam to samo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też, a jak dlugo trwał ból?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem swiezo po trzecim zabiegu ta metoda, jak na razie jest dobrze tylko ze ja za kazdy zabieg placilam po 600 ,zl + pierwsza wizyta 120,zl no i troche kasy poszlo na dojazdy .....tak to jest bardzo kosztowny zabieg ale czego nie robi sie dla zdrowia..... powiem ze nic nie boli nie trzeba sie bac!!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poczytaj tutaj http://arsmedis.pl/oferta/chirurgia/proktolog-wroclaw/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, i serdecznie odradzam. Zwykłe gumkowanie jest 10 razy tańsze a przynosi lepszy efekt. Moim zdaniem jest to metoda stworzona po to aby prywatne przychodnie mogły jeszcze lepiej zarabiać na nas pieniądze. Po pierwszej wizycie (hemoroidy ocenione na poważny II stopień, czyli jeszcze żadny) nic się nie poprawiło, więc przy okazji przy wizycie drugiej co dodatkowo mi założyli? - właśnie gumki! i wtedy odczułem poprawę. 3 wizyta z samym hemoronem znOw nic nie pomogła. Po skńczonym zabiegu jak już byłem o 1500zł lżejszy hemoroidy nawróciły. Gdy było już tak samo jak przed zabiegiem udałem się na gumkowanie, potem zacząłem mocno o siebie dbać (jabłka, kefiry etc.) i problem jak narazie znikł całkowicie. Więc ludzie, zwykłe gumkowanie a za resztę pieniędzy zwiedźcie trochę świata, pozdrawiam :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 11
Jak wyglada przygotowanie pacjenta do tej metody z gumkami?

Czy trzeba brac cos na przeczyszczenie, jakies lewatywy, dieta przed lub po?

Czy w przypadku wiecej niz jednego guzka mozna od razu zalozyc np dwie lub trzy gumki:
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
I jeszcze - czy metode z gumkami mozna stosowac tez na hemoroidy zewnetrzne, czy tylko wewnetrzne?

Czy ktos jeszcze dodalby jakiegos dobrego proktologa w Trojmiescie (konsultacja i zabieg), najlepiej Gdynia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
ze swojej strony również polecam gumkowanie. W moim przypadku przyniosło to zdecydowanie lepszy efekt. Ale jak powiedział mi lekarz, niektórzy pacjenci reagują dobrze na Hemoron, a niektórzy nie. Szkoda że to tyle kosztuje..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miałem hemoron 6 miesięcy temu 3 zabiegi w odstępie miesiąca każdy i muszę przyznać że pomógł , a pracuję siedząc 10-12 godzin i jak na razie nie mam powrotów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proszę zanim będziesz się sama leczyć pójdź z tym do lekarza. Oni najlepiej pomogą. Ja sama próbowałam się leczyć i tylko się pogorszyło.
Polecam też najpierw o tym poczytać (http://www.leczymysie.pl/choroby/hemoroidy/)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również jestem po pierwszym zabiegu Hemoron. Mnie niestety bolało .Podczas całego zabiegu trzy silne , bardzo silne bóle jakby mi ktoś jelita na zewnątrz wyciągał masakra jakaś . Po zabiegu podpaska i do domu. Mija trzeci dzień i narazie wszystko jest w porządku guzki odczuwalne ale jakby miększe w dotyku i brak krwi przy oddawaniu stolca.Polecam jesć siemię sprawdzone i skuteczne na kilku juz osobach , dodatkowo lekarz przestrzegł mnie przed piciem piwa podobno bardzo szkodzi na :-) nawet bardziej niż inny alkohol
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam
Miałem robione 2 zabiegi tą metodą. Efekty super zadowalające, chociaż hemoroidy były już w stanie naprawde zaawansowanym. Zabieg prawie bezbolesny, wiadomo troche bolało ale do wytrzymania. Od razu po zabiegu człowiek sie czuje świetnie, ulga natychmiastowa, stosowałem tylko tę metode ale naprawdę bardzo polecam. W moim wypadku żadne maści nie przynosiły efektu tylko zeżarły masę kasy :) Jestem jakieś pół roku po zabiegu noi tak czuję jakby one troche sie rozwijały znów ale teraz wiem że moge bez problemu pójść znów na zabieg i będzie ok. Niestety zabieg troche kosztuje, ja płaciłam 400 zł ale zdrowie ponad wszystko

pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam pani Tereso,jaki stopień hemoroidów miała pani przed zanbiegiem?Dziękuje Rafał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przez przypadek trafilam do proktologa w Starogardzie gdańskim szybka diagnoza czas oczekiwania okolo1m-c gumkowanie na fundusz czas ok3tygoni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prosze o info gdzie w starogardzie robia to za darmo?(ania.ka@o2.pl) pozdraiwma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://medpharma.pl Starogard Gdański super pan doktor polecam 100% zadowolenia
z uśmiechem oczywiście dyskomfort psychiczny jest z względu na miejsce dolegliwości
ale pani asystenta i doktor wprowadzają tak miłą atmosferę że zapomina się o tym dyskomforcie
i to na NFZ za żadne miliony ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

O gumkowanie jest na NFZ? Proszę o odzew na meila justynkaglowala@wp.pl.Chcialabym więcej informacji proszę o kontakt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie?mieszkam w Starogardzie i zapewniam nie ma takiej placowki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam czy moge zapytac gdzie dokladnie wykonuja zabieg ta metoda? Pozdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hemoron wykonuja w OMEDA w Białymstoku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem po pierwszym zabiegu hemoran wlasnie w OMEDA w Bialymstoku.
Zabieg bezbolesny ,bezkrwawy.Zaraz po zabiegu ulga.Naprawde nie boli(jestem bardzo wrazliwa na bol)Polecam!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak potwierdzam w Białymstoku jest ok. Jestem po pierwszym zabiegu jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też miałam hemoron w Białymstoku robiony Jednak jak dla kogo u mnie po pól roku nastąpil nawrót..krwawienie wypadanie guzków...teraz nie wiem jaki zabieg wybrać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kup w aptece hamamelis virginiana . Nic nie usuwa tak skutecznie hemoroidów, jak ten lek homeopatyczny. Wypróbowałam na kilkodziesięciu pacjentach. W miesiąc powinien pomóc Dozowanie 4x po 2 granulki pod język.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11
maść za jakieś 10 zł z kasztana kupić, posmarować. daje troche ulgi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
U mnei jest ten problem,że maści działaja ale problem cały czas powraca. Czy to prawda,ze hemoridów nie da sie usunąc inaczej niż operacją? Bo obecnie mam wiele maści , przetestowałam ich naprawdę sporo. Hemoroidów nabawiłam sie podczas ciąży i trochę mnie przeraża fakt,ze będę musaiała sie z tym jeszcze bardziej męćzyć ;/
Czy są jakieś leki, które rzeczywiście popraiwą stan? I zmniejszą hemoroidy>
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z tego co słyszałam to, że one niestety same nie znikną. Mogą przestać dokuczać ale będą na zawsze. Też mam ten problem, a dodatkowo mega przerośnięte fałdy anodermy i szczelinę odbytu. Jak tylko skończę karmić idę na operację. Jestem już tym zmęczona. Mam nadzieję że nie spotka mnie żaden ze skutków ubocznych😉
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak po tej operacji? Byłaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety ale tylko operacja. MI lekarz rodzinny jednak odradził bo u mnie nie są one takie mocne aby mi mocno przeszkadzaly i sam powiedział mi ,ze do operacji to one na razie na pewno się nie kwalifikują i po prostu nie ma co ryzykować ( opieracja to zawsze jest pewne ryzyko,że coś sie tam nie powiedzie). Aktuanie zaczynam brać Procto Vitale. Sa to zioła, przypisała mi rodzinna i powiedziała,że to moze pomóc. No nic, zobaczymy czy zadziała ale jestem dobrej mysli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi znajomy równięz polecał zioła ale nie bylam przekonana. czy aby nie jest to placebo ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
od kiedy ziola to placebo? Ziołolecznictwo ma bardzo duża tradycję i potrafi pomóc lepiej w wielu chorobach niż leki. Przy tym również Ci nie szkodzi. Sama widzę bardzo dużą różnicę od kiedy biorę Procto Vitale. Na początk może się to wydawać trochę drogie ale takie nie jest. Wystarcz na długo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ja wiem czy takie drogie.... Jesli spojrzysz na inne środki tego typu to nie są takie tanie. Jest wiele niedrogich maści ale maści to jedynei działanie tymczasowe. Mi również wydawał sie drogi ale teraz jak patrzżę się na wydajność to wcale tak nie jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

placebo to ja bym powiedziala ze to sa te masci i leki tak głośno reklamowane co prawie nie pomagają... mi lekarz musiał jakies leki mocne przepisac zeby cos sie ruszylo a i tak sobie procto vitale piłam dla lepszego efekrtu i chyba tylko to mnie uratowało. Działąają super i to nie tylko na hemoroidy :) po ciazy mi strasznie poleciały włosy i ziołka tez zrobiły dużo bo mają skrzyp w składzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no tez tak sadze, te masci to nie wiem od czego sa, bo smarowalam nimi a hemoroidy jak mialam tak mam.... tych ziół chyba spróbuje, jak mowicie, ze dzialają, bo juz mam dosc wydawania pieniedzy na buble...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te zioła są przereklamowane. Naciąganie naiwnych i w potrzebie. Na silne hemoroidy na pewno nie pomogą. Spróbuj wit. C ale duże dawki ok 3000 jedn. dziennie nie 300 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi również Procto Vitale pomógł. Mam wrażenie,że zioła czasami bardziej pomagają niż te wszystkie szukmnie reklamowane leki, które przetestowałam niemal wszystkie. Działanie czasami było lepsze, czasami gorsze jednak teraz jest duża poprawa.

Mam jeszcze pytanie. Czy hemoroidy da się calkowicie wyleczyc czy to jednak takie leczenie objawowe? Czy w koncu trzeba iśc pod nóż?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można wyleczyć o ile zacznie się leczenie odpowiednio wcześnie. Jesli hemoroidy sa w początkowej fazie to nie powinno być z tym wiekszego problemu ale nie licz na to,że pokonasz duze rozwiniete hemoroidy.Raczej nie ma na to szans....Procto Vitale to faktycznie dobry dobry środek, równieiż mam. Łączę go z innymi lekami doustnymi i maściami zewnętrznymi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie mogę to kupić? Mam hemoroidy, jestem w ciązy. Z tego powodu nie biorę leków ;/ Nie chcę aby miały wpływ na maluszka.Choroba jest jednak bardzo ale to bardzo uciążliwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przez internet. Na forum nie chcę spamować. ale wpisz sobie w wyszukiwarkę i powinni Ci się pojawić kilka miejsc.
Sama również się wspomagam bo nie chcę uciekać się do operacji. Hemoroidy pojawiły się u mnie w okresie ciąży, potem nie zniknęły. Jednakze jak zaczełam leczyć procto vitale plus jeszcze masciami to są o wiele mniej nieprzyjemne niż wczesniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie zawsze. Nie trzeba iść pod nóż jeśli hemoroidy sa niewielkie. Procto vitale powinno pomóc przy mniejszych i średnich hemoroidach. Niestety ale na duże jedynie operacja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cholernie nieprzyjemna dolegliwośc ;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety ale tak. Wiele osób się do tego nie przyznaje , ale czytałam statystyki gdzies,ze ponad 60% polaków ma hemoroidy w którymś okresie życia Mnie dopadło bo mam pracę siedzącą . Jak na razie za pomocą ziół udaje mi się utrzymywać chorobę w ryzach, że tak powiem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobre są też nasiadówki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

no wsyzscy tu piszą o jakimś procto vitale ale dalejniewiele wiem co to i gdzie kupić no i jak wam właściwie pomogło??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę o informację jak długo stosować ten lek. Czy może pomóc w hemoroidach stopnia 2/3? Może Pani podać jakiś kontakt do siebie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam , a mogła by Pani podać jaki hamamelis Virginia 5Ch czy 9Ch , który jest lepszy.Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny! Ja również mam hemoroidy..Melduje,że moje paskudztwa wciąż są chociaż sa o wiele mniejsze niż wcześniej.
Próbowałam tego zimnego prysznica wrrrrrrrrrrr, okropieństwo. Póki co tylko nalewam na rękę troche wody i przykładam.Moze sie przyzwyczaje. Oraz zdecydowałam się zamówić ostatecznie to Procto vitale. Rozmawiałam o nim ze swoim proktologiem i ten powiedział,ze pacjenci jego sobie chwala ten środek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przynajmniej byłaś u lekarza i już z nim rozmawiałaś.
Niestety albo stety , ale choroba nie wybiera ze wzgledu na płeć , to czy się zajmujesz czy status spoleczny poszczegolnych osób ktorych dotyka .Tak rownież jest i w moim przypadku chociąz jestem facetem .Szczerze mowiąc to troche zazdroszcze paniom takiej łatwości rozmowy o sprawach związanych z problemami medycznymi, tej szczerosci na sfery naszego ciala. Cóż ale,
tak chyba zawsze bylo i bedzie że kobiety bardziej przykładały wagę do swojego zdrowia ,natomiast facet dopiero jak go przyciśnie .
Sam obecnie mam hemoroidy . Wiem ponieważ wszystko wyczytałem o nich i porównałem sobie.Nie byłem z tym jeszcze u lkerza. Testuję coraz to nowe środki. To procto vitale jest na recepte?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jest na receptę.Zamówisz przez internet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Należy unikać przede wszystkim zaparć ponieważ to one mogą powodować powstawanie hemoroidów>
Jesli zaparcia nie są odpowiednio wyleczone mogą i zwykle przyczyniają się do powstawania hemoroidów. Jeśli chodzi o Procto Vitale to moim zdaniem super. Dziala i w profilaktyce hemoroidów i na już powstałe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi na bolące hemoroidy bardzo pomagają nasiadówki z kory dębu, maść robiona w aptece a przepisana przez Proktologa oraz proszki z biosminą. Miałem już hemoroidy 4 stopnia które musiałem kilka razy dziennie odprowadzać z powrotem. Lekarz twierdził że pewnie czeka Mnie operacja i wycięcie hemoroidów oraz szczeliny odbytu. Po kilku tygodniach leczenia farmakologicznego i zmniejszenia całkowicie bólu na wizycie kontrolnej Proktolog stwierdził że szczelina się zagoiła i na razie nie trzeba jej wycinać oraz hemoroidy nadają się do gumkowania. Oczywiście najpierw dwie gumki na jeden hemek i tak kilka wizyt. Bardzo się cieszę że będę leczony mniej inwazyjnie. Zbyt długo zwlekalem z wizytą u Proktologa a miałem ataki hemoroidów od 10 lat. Teraz chce Je wyleczyć raz na zawsze i nie będę szczędził na to pieniędzy. Zbyt dużo się wycierpiałem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A napisz jak dziś z problemem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam procto vitale i również mi faktycznie pomaga. Z tym,że tak jakpiszecie tutaj.Oczekiwałam cud efektów na początku ale trzeba trochę pozcekac. Na początku trochę się zawiodłam, ale potem było coraz lepiej. Tak czy inaczej obecnie jestem już na drugim opakowaniu i raczej z niego nie zrezygnuję.
Swoja drogą to jakie maści są najlepsze?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi pomaga maść z babki lancetowatej. Jest bardzo tania, opakowanie kosztuje raptem 6 zł ( kupisz w sklepach zielarskich oraz eko - jest tego sporo w mieście, mozna również bez problemu zamówić przez internet). A daje o wiele większa ulge niż niektóre leki z apteki.

W przypadku procto vitale to nie polecam z niego rezygnować jak będzie poprawa. Warto jest brać cały czas, szczegolnie,że jest to wydajne. Niestety hemoroidy maja tendencje do nawrotów a te ziółka je zatrzymuja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy znajdę to w aptekach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W aptekach raczej nie . Chociaz może po prostu nie było w aptece w jakiej się ostatnio pytałam. Musiałabyś sama się zorientować. Ja zamawiałam w sieci: http://pl.vitaleherbs.com/procto-vitale/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam jak by ktoś szukał to w Krakowie szpital Rydygieera robiarobią gumkowanie na NFZ , pisze bo rok szukał a tu szybciutko 1 miesiąc i po temacie bardzo polecam. Dodam tylko że jest to szpital a nie jakieś dziwne prywatne przychodnie. Przez rok męczyłem się prywatnie wydałem z 5000 zł i z II stopnia miałem III masakra, krew się że mnie mała jak woda z kranu .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja sama korzystałam już z wieelu produktów na hemoroidy, począwszy od maści a skończywszy na czopkach i bardzo słabo działały, natrafiłam na forum w którym kobieta opisywała kurację ziołami (procto vitale) i naprawde jej pomogły. Ja kupiłam jedną paczuszkę i po 2 tygodniach jest ten efekt naprawdę. Pupa już tak bardzo nie boli po siedzeniu, hemoroidy się "chowają".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejka!!! Dzięki za polecenie, stosujęo od miesiąca i tez jest efekt taki, że mam o wiele lepsze trawienie (o dziwo) no i nie mam hemoroidów, wchłonęły się, wysuszyły :) Procto vitale jest dla mnie znakomite.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są to jedynie zioła.Nie zaszkodzą ale nie liczcie na to,że całkowicie wyleczycie za ich pomoca hemoroidy.Nie sądzę aby miały takie dzialanie. Polecam za to zastanowić się nad innymi domowymi sposobami:
http://chirurg-plastyczny.com.pl/jak-leczyc-zylaki-odbytu-domowymi-sposobami/

Dobre są nasiadówki ale i odpowiednia dieta ( zapobieganie zaparciom).

Nie zapominajcie jednak o leczeniu farmakologicznym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O hemoronie sie nie wypowiem, ale jesli szukasz dobrego proktologa, to polecam dr Dymeckiego - https://www.znanylekarz.pl/dariusz-dymecki/chirurg/gdansk - bardzo wywazony i rownoczesnie delikatny facet.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie słyszałam o tej metodzie szczerze mówiąc, może dlatego, że miałam dosyć łagodną wersję tej choroby. I u mnie sprawdziły się naturalne metody: maść, czopki oraz suplement błonnika procto vitale :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A bo czasem faktycznie wystarczą naturalne sposoby, mam początki to chyba spróbuje to co polecasz ten suplement i maść, tylko fajnie jak dasz znać jaką używałaś :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Korzystałam z tych wszystkich suplementów, maści i nic mi to nigdy nie dawało. A problem żylaków staje się coraz gorszy. I ciągle szukam nowych. NIedawno na rynku ukazał się Varosin Forte Max, ponoć wart swojej ceny, przynajmniej tak mówią opinie internetowy. I właśnie z tym się do was zwracam. Czy wy też podzielacie ten entuzjazm? Też z tego korzystaliście? Zastanawiam się czy kupić, a bardzo mało jest na internecie informacji o tym leku. Ja sie dowiedziałam z niego z tej strony http://wylecz-zylaki.pl/ i ciągle się zastanawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja juz z hemoroidów sie wyleczyłąm ale te zioła procto vitale pije nadal :) pomogły mi ogromnie z leczeniem hemoroidów, zaparć, dla mnie idealne rozwiazanie. Teraz pije juz czysto profilaktycznie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej a jak Wy pijecie te zioła? Po zalaniu wrzątkiem i zaparzeniu, pijecie tylko wode z tych ziol czy nasiona ziol tez wypijacie? :) Kupilam i pije, ale nie wiem czy nie lepiej te nasiona tez wypijać czy wystarczy napar?

I jeszcze jedno do osob, ktore pisaly, ze dzieki tym ziolom wysuszyly sie hemoroidy, jaki stopien byl tych hemoroidów i to byly wewnętrzne czy zewnętrzne? Naprawdę sie wysuszyły, dzięki ziołom?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nikt nic nie wie o tym? Lol
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wypijam i napar i zioła z tego procto vitale. co do typu hemoroidów to ja mam zewnętrzne i to 3 dość spore guzy. na razie to jest u mnie drugi miesiąc i nie jest jeszcze jakoś super, ale widze że lepiej mi się idzie do łazienki, mniej też one mi pękają ostatnio. tak czy inaczej diete musisz trzymać przy piciu ziół :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

warto to proktovitale kupić?>no bo maści i czopków to i tak już używam ale nie wiem czy są jakieś efekty... myślisz, że te zioła przyśpieszaja działanie leków itp?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja normalnie biorę leki i dodatkowo te zioła pije i u mnie sie taka wersja sprawdziła bardzo dobrze - guzki przestają boleć i powoli się zmniejszają. Takich efektów oczekiwałam, więc nie mam na co narzekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czytam opinie o tych ziołach leczniczych i sa dobre, nie pojmuje jedynie dlaczego sa takie drogie, ktos robi na tym niezły interes serio. Skoro widzicie ze składa sie z korzenia prawoslazu, szałwi lekarskiej, rdestu ptasiego i skrzypu polnego; w rownych proporcjach, to za 13 zł w aptece mozna miec wszystkie składniki po 50g kazdy, czyli uzyskacie dwa razy wiecej zioł niz w tym proktovitale za 10 razy mniejszą cene... no ale jak ktos lubi przepłacac :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przy drugim stopniu hemoroidów miałem zabieg metodą Barrona- gumkowanie. Robili mi go w Warszawie w szpitalu św.Elżbiety i polegał na zakładaniu takiich malutkich gumeczek na hemoroida żeby odciąć mu dopływ krwi przez co obumiera. Zbieg jeden i bardzo skuteczny. Oczywiscie po nim musiałem byc na diecie bogatoresztkowej żeby stolec był miękki i nie podrażniał nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Weź pod uwagę https://www.proctomed.pl, bo hemoroidy można wyleczyć od ręki falami radiowymi, ewentualnie gumkowaniem. Nie jest drogo, prywatnie i likwidują wady po klasycznych terapiach. Po zabiegu długa wizyta kontrolna, bez dodatkowych opłat, co bardzo doceniam. Dużo terapii do wyboru w problemach z odbytem. Takiej skali działania prywatnej kliniki w tej materii to nie ma po prostu. W Jeleniej Górze działają. Byłem przy ul. Drucianej 2. Adres 100% aktualny. Pokierują cię już po rozmowie telefonicznej. Przejdź się, jak cierpisz, to ci od ręki pomogą. Poważnie mówię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również polecam proktomed wyleczyłem u nich moje hemoroidy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dziś miałam gumkowanie. Lekarz nałozyl gumki na 3 hemki. Zabieg nie bolał. Dostałam leki przeciwbólowe i maść. Mam brać jak by bolało. Na razie nie boli, jedynie jakoś dziwnie się czuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy może ktoś się wypowiedzieć nt. Zabiegu laserowego LHP??? Jestem drugi dzień po i w gruncie rzeczy nie jest tak tragicznie niepokoi mnie tylko to że przy drugiej próbie wyróżnienia ponownie mam krwawienie czy po takim zabiegu jest to normalne??
Przechodziłem już kiedyś przez gumkowanie i tam ból był o wiele gorszy więc nie jest tak strasznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikt tu nie odpowiada ale i tak chyba wypada podzielić się przeżyciami.. Podejrzewam że nie pierwszy się z tym mecze i nie ostatni, może komuś się przyda. Otóż po ok 5 próbach wyproznienia 2/3dnia po zabiegu nieudanych bo kończyły się tylko krwią i bólem a i tak ciągle odczowalem parcie na stolec i uczucie wypełnienia w odbycie nastąpił przełom i udało się jakoś wypuścić (nie wycisnąć) znikoma ilość tego na co czekałem. Postanowiłem nie przec na siłę i ew.sprobowac jeszcze raz. Odziwo stolecowi nie towarzyszyła krew ale był dość zbity i odczucia są jak po paczce żyletk Przez cały czas biorę, Zaldiar, i po każdej próbie czegokolwiek dokładne mycie i, Metronizadol żel, dziś dorzuciłem Laktulozum syrop ale trochę za późno.
Gdyby ktoś brał się za tego typu zabieg proponuję skonsultować z lekarzem wdrożenie tego syropu albo czegoś podo nego od dnia zabiegu albo i wcześniej. Gazy a właściwie pozbycie się ich też jest trudne wiec dobrze dobrać dietę i ew,. Espumisan.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam w ciąży i jest masakra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,
o występowaniu hemoroidów medycyna mówi wówczas, gdy w splocie naczyń dochodzi do zatrzymania krwi i nie może ona swobodnie znaleźć ujścia. Skutkiem tego małe tętniczki ciała jamistego transportują krew o jasno czerwonym kolorze zawierającą tlen, rozszerzają się i tworzą najczęściej w typowych miejscach guzkowate wypukłości w błonie śluzowej. Zachęcam do zapoznania się ze stroną https://hemoroidy.info.pl gdzie znajdą Państwo szereg informacji na temat przyczyn, objawów i leczenia hemoroidów.

Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy ktoś stosował może posterisan? Lepiej w czopkach czy w maści? Szukam opinii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja mama stosowała Posterisan i najlepiej jedno i drugie jednocześnie przez 5 dni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,
mogą wybrać Państwo preparat w maści lub czopkach, w zależności od preferencji. Dodatkowo, zaznaczę tylko, że w pierwszej kolejności warto wprowadzić zmiany do diety oraz zwiększyć codzienną aktywność fizyczną - hemoroidy.info.pl/moj-styl-zycia-moje-zdrowie/
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy faktycznie stosowanie jednocześnie maści i czopków jest bardziej skuteczne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie lubię czopków, u mnie wystarczyła maść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nikt nikogo nie zmusza do czopków ale przynoszą szybko ulgę. Zapobiegają też problemom z wypróżnieniem. Maść na pewno też pomoże, więc używaj. Posterisan też miałam, ale wolałam czopki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie twierdzę, że nie przynoszą, ale nie będę zmuszała się do czegoś, co mi nie odpowiada. Na szczęście jest też maść. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hemoroidy to mega nieprzyjemna sprawa i zazwyczaj bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. Wiem że jest to krępujące ale jak mus to mus, chwilową ulgę odczuwam jedynie jak korzystam z deski myjącej uspa. Ale na dłuższą metę to nie wystarcza i trzeba sięgać po maści przepisane przez doktora.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To pomaga ale jedynie w początkach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak miałem taki zabieg. Powtórzenia 3 razy. Koszt 1200. Dyskomfort i lekki ból tylko w czasie zabiegu. Ja miałem dobry II stopień. Niestety ta metoda jest dobra dla stopnia I i początkowy II. Przy II i III daje niewiele. Nie likwiduje problemu w jakiś spektakularny sposób. U mnie nie zadziałało i raczej szkoda kasy. Skończyło się na laserowym LHP po roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szybka ulgę jak swędzi i szczypie albo boli przynosi kąpiel albo nasiadowka w wodzie z mydlem Aleppo Szamir. Do tego docelowo leczy o to tez dość szybko ale wazne że efektywnie hemoroidy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ze swojej strony mogę polecić skleroterapię - trwa to tylko kilka minut, ja tego samego dnia wróciłem do domu, bezpośrednio po zabiegu. I pomogło, o problemie hemoroidów już prawie zapomniałem. Jeśli szukasz specjalisty w trójmieście to polecam doktor Annę Trybul, tu masz więcej info o doktor i całym zabiegu: https://derm-estetyka.pl/zylaki-odbytu-hemoroidy-usuwanie.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie tez polecam sklerterapie, koszt 500-800zł- wszystko na jednej wizycie -kilka zastrzykow cienka igłą ,przed zabiegiem lewatywa i dieta plynna i tyle,potem wskazane do 7 dni odpoczynku-lekarz daje zwolnienie z pracy, skutecznosc 90% ,im pozniej pojdziecie tym gorzej ,do 2 stopnia skleroterapia jest idealna potem tylko skalpel a to juz boli bardziej po zabiegu. z lekow polecam tabletki cyklo3fort
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W aptece za ok 20zł jest probiotyk-Proktis M, bardzo przydatny , do tego warto też kupić dobre tabletki z diosminą (lek) a z maśći najlepszy jest Proktosedon-bez recepty ale cena ok 30-40zł za maść .co do ziół ciekawe trzeba by sprawdzić ten zestaw, nie zaszkodzi.Na pewno szkodzą na to energetyki ,niezdrowa dieta, fast food,cola, napoje gazowane.Trzeba jesc ciemne pieczywo ,warzywa,owoce, i błonnik-najlepiej nasiona np siemię lniane,ostropest plamisty, nasiona chia, i dosypywać sobie do kanapek ,zup itd. do tego rzucic palenie-zapycha tylko żyły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam probiotyk Procotolact -M-odbudowuje florę dobrych bakterii w okolicach pupy, nawet proktolog mi to przepisał, 1 opakowanie ma 10 saszetek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie problemy rozwiązało Goko - pomocy nie mieliśmy z żadnego innego źródła, była ona zerowa. Tzn. pojawiły się sugestie, propozycje rozwiązań, ale nie wynikały z nich żadne korzyści i głównie w tym tkwił problem. U nas jest już całkiem normalnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie stosowałem, ale patrząc na skuteczność to myślę, że warto rozważyć sztyft chłodzący https://www.kriomed.info , który łagodzi wszelkie nieprzyjemne dolegliwości typu swędzenie oraz ból. Produkt nie wywołuje reakcji alergicznych i żadnych innych niekorzystnych skutków podczas stosowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy drugim stopniu, czyli jak te hemoroidy trzeba manualnie wprowadzać z powrotem to może być i dobry pomysł. Przy pierwszym stopniu raczej nie. W ogóle najlepiej spróbować najpierw domowymi sposobami, nasiadówkami z kory, naparami z procto vitale, maściami, a potem ewnetualnie na to, bo to jakby nie patrzeć trochę kosztuje. Jeden zabieg 500 złotych, a w serii trzeba wykonać co najmniej 4
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Wam tą stronę  https://stophemoroidom.pl
Tutaj na pewno znajdziecie informację na temat tego jak można skutecznie poradzić sobie z problemem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecałabym Procto-Zac Memethol Barrier Spray. Jeśli chodzi o wszelkie problemy to tylko to mi pomogło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W przypadku dolegliwości z hemoroidami, polecam konsultację z proktologiem z przychodni ProctoMed. Przyjmuje tam świetny i kompetentny specjalista. Bardzo mi pomógł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

Błąd lekarza okulisty - źle wypisana recepta na szkła korekcyjne, a zwrot poniesionych kosztów (15 odpowiedzi)

Może ktoś z Was miał podobny problem? Mąż kilka tygodni temu był u okulisty, lekarz wypisał...

Kolonoskopia robiona przez lekarza kobietę. Gdzie? (15 odpowiedzi)

Polecacie kogoś?

do góry