Widok

Ile daje się na prezent na chrzciny?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam,
mam pytanie wiecie może ile daje się pieniążków na chrzciny. jestem chrzestną synka mojej siostry i chcę dac pieniądze tyle nie wiem ile powinnam.
Czy ktoś mi pomoże???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja siostra była chrzestną mojego syna i dostał od niej 300 zł

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja mała dostała od chrzestnej złoty łańcuszek z wisiorkiem, a od chrzestnego dostała też złoty łańcuszek z wisiorkiem i 300zł.
image
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może jednak złoty łańcuszek, tak tradycyjnie od chrzestnej?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
moj synek tez nie dostal zadnych pieniedzy od chrzestnych (a sa nimi moja siostra i jej maz). dostal prezent - materialny :) z tymze mysmy prosili-zarowno chrzestnych, jak i dziadkow o NIE dawanie pieniedzy na takie uroczystosci. Od jednych dziadkow dostal srebrna monete z Janem Pawłem II a od drugich szkaplerz z Matką Boską z grawerką. Od chrzestnych - matę edukacyjną. Na komunię też chcemy poprosić o nie dawanie pieniędzy tylko konkretnych prezentów, nie za drogich ale za to od serca :)
image

image
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zależy od mozliwości finansowych , moja mała dostala od chrzestnego 700zł.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hmm właśnie myślałam o tym żeby dac mu nie pieniądze tylko jakąs rzecz. Pytałam się siostry a ona powiedziała że pieniądze i założą mu lokate na która będą mu wkładać pieniądze. Hmm ja myśałam że daje się coś koło 1000 zł. I się tochę załamałam i dlatego pytam Was. A może faktycznie najlepszy pomysł to by było wszystkiego po trichu czyli trochę pieniędzy i cos dla niego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11
1000zl! a ile dałabys w takim razie np na ślub? 5 tys???
ludzie to jest chrzest , sakrament, a to wszystko przeliczane jest w dzisiejszych czasach na tysiace, zalamka ....
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tzn ja tak słyszałam tylko i dlatego pytam bo tez pomyslałam czy to czasem nie za dużo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ZAłozyłam ten wątek żeby się podpytać właśnie bo cos usłyszałam i chciałam to zweryfikowac a Ty tutaj piszesz jakbym zwariowała. Ja tylko pytam i oczekuje pomocy w decyzji nic więcej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
mysle, ze 1000zł to przesada. prawde mowiac, nie wierze, ze ktos zalozy lokate i bedzie tam odkladal pieniadze :( zawsze znajdzie sie cos, co trzeba maluchowi dokupic i maluch tych pieniedzy nidgy nie zobaczy... a tak przynajmniej bedzie mial rzecz, jakas pamiatke, chociaz na zdjeciach. szkoda, ze w dzisiejszych czasach dzieciom sakrament bedzie kojarzyl sie z iloscia pieniedzy a nie samym sakramentem :(
image

image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
o kurczaki, to wypas

Moja Madzia od chrzestnego dostała łańcuszek złoty a od chrzestnej 100 zł , w sumie dostała 300 zł, prezentów innych nie było
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mam dzieci więc moze nie myśle jak mama. Ale ok myślę że po Waszych opiniach podjełam decyzję i dam prezent dla malucha i pare gorszy :). Kilka dziewczyn pisało ze ich maluchy tak dostały. I tak chyba będzie najlepiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko myślicie że dla chłopaka łańcuszek złoty też można kupic? To raczej dla dziewczynki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U Nas sie daje przewaznie lancuszek z medalikiem lub krzyzykiem,albo jakies zabawki.
Ale jak juz kase to gora do 300-400zł to przeciez dziecko i mysle ze yle wystarczy 1000zł jak dla mnie to lekka przesada,jak sie przyzwyczai dziecko do tak drogich prezentow czy wielkich pieniedzy to poznij sie czlowiek nie wyplaci,nie kazdego stac zeby tyle dawac a nie oszukujemy sie ze pozniej dziecko czy rodzice oczekuja tego amego lub jeszcze wiecej bo sa wieksze okazje;/
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
mysle, ze lancuszek z krzyzykiem dla chlopaka tez moze byc :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie przeczytalam wszystkim komentarzy do watku,
my dalismy ostatnio na chrzciny wlasnie słoty łancuszek z krzyzykiem koszt ok.350zł i mysle ze to lepsza pamiatka niz kasa.
A Nasz Kuba dostal 350zł od dziadkow 200zł i cioci 150zł a od Chrzesnej pamiatki same a od chrzesnego zabawki ,to przeciez dziecko i zabawki uciesza go bardziej lub pamiatka ktora zobaczy w przyszlosci,kasa bardziej cieszy rodzicow nie oszukujmy sie
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
OK ślicznie dziękuje. Faktycznie z tego co piszecie to 1000 zł to niezła przesada.
Malaniunia - bardzo mądra wypowiedź. masz całkowitą rację. Kasa ucieszy rodziców. Więc kupię cos dla niego napewno :). Dzięki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamo Filipa my odkładamy na konto kazde nawet 20 zł które mała dostaje.

Też uważam ,że 1000zł to przesada. Mała dostała pamiątki na chrzes typu srebny swiety obrazek, medalik ,kolczyki. A od mojego brata tak jak juz pisalam kase on jest sam niema dziecijest młody dobrze zarabia to mógł sobie pozwolic na taka sumę,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja uwazam,ze powinnas kupic małemu lancuszek z krzyzykiem, do tego jakies fajne pamiatki (+ np masa do odcisku stopki czy raczki badz album moj pierwszy roczek) i jesli uwazasz ze to za malo to w pamiatke 100zl i to juz i tak duzo :)))
postaw przede wszystkim na pamiatki!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas od chrzestnej mały dostał złoty łańcuszek z krzyżykiem i pamiątkę, od dziadków krzesełko do karmienia,a od reszty pieniądze..w sumie ponad tysiąc zł i myślę,że to dużo. My nie zbieraliśmy na jakąś lokatę kupiliśmy Mu po prostu zabawki, ubranka itd. Lokatę sami założyliśmy krótko po porodzie.
image

Fotografia okolicznościowa, sesje dziecięce, portretowe itd.
www.ans-photo.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Anetaa16 - dzięki za podpowiedzi
z tym albumem może być ciekawy pomysł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam taki dla dwoch corek i prowadzilam dokladnie :)
a trzeciej kupilam jak miala juz 4 lata:)) no ale jak nie kupic skoro dwie maja?
i teraz najstarsza juz siedzi i czyta co w jakim wieku miala (a ma juz 8 lat)
plecam kazdemu :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie kupuje się łańcuszka z krzyżykiem bo potem dziecko dźwiga krzyż przez całe życie tak mawia moja mama i babcia od paru innych osób też słyszałam .Ale każdy robi jak uważa,mój synek dostał od chrzestnej srebrny smoczek z grawerką i 100 zł ,od dziadków ( moich rodziców) srebrną łyżeczkę z grawerką i 150 zł,od chrzestnego 100 zł ( zapomniał nawet o kartce ) od teściów 100 zł od szwagierki srebrną łyżeczkę ,a mała od chrzestnego 200 zł od chrzestnej pakę pieluch i złota bransoletkę z grawerką,od dziadków po 100 zł od szwagierki z mężem srebrny obrazek a od mojej siostry 100 zł,wszystki9e pieniądze były przeznaczane na szczepienia i bieżące potrzeby dzieci ( pieluchy,bytu itp.)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Kulka mam pytanie ten srebrny smoczek z grawerka to gdzie można dostać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja mama kupowała na Allegro bo była jakaś okazja że grawerka była gratis ,a było to 2 lata temu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rewelacja chyba skorzystam kupię taki smoczek i album mój pierwszy roczek :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://allegro.pl/listing.php/search?string=srebrny+smoczek&category=0&sg=0&order=t&price_from=&price_to= teraz jest dużo wzorów ,wtedy było tylko parę :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mysle, że jeśli rodzice chcą załozyc dziecku lokate to jest to fajny pomysł i pieniądze się nie "zmarnują" na pampersy :) czy bieżące zakupy domowe...

Ja wszystkie pieniadze, ktora córka dostanie odkładam, nawet te najdrobniejsze! Ma swoja skarbonke i tam wrzuca :)

A jesli chodzio kwote to mysle, ze 300 zł bedzie ok :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za link hmm teraz który by tu wybrać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jasiek dostał pieniądze za które sami kupiliśmy mu potrzebne rzeczy-nie wydaliśmy "na siebie".
A taki smoczek może i ładny,ale pójdzie do szkatułki, bo przecież dziecko bawić się nim nie będzie... łańcuszek też ładny, ale kiedy maluch go założy? na komunię? do tego czasu, albo się zgubi, albo z czarnieje...
Ja jestem za praktycznymi prezentami typu: krzesełko do karmienia, mata edukacyjna, fajna zabawka...
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
przepraszam, ale nie moge sie powstrzymac... jak mozna chrzcic dziecko i jednoczesnie wierzyc w przesady, ze kupowanie krzyzyka oznacza dziwganie krzyza przez cale zycie... :/
image

image
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zamiast krzyzyka- medalik z jezuskiem. i juz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
MamoFilipa a czy ja napisałam że wierzę
dla jasności: ochrzciłam dziecko dla "świętego" spokoju nie z wiary
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja myślę,że właśnie łańcuszek,kolczyki,bransoletka to dobry prezent,pamiątka na całe życie.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasze pamiątki ( smoczki,łyżeczki) leżą w kartonie ,jedynie bransoletkę mała kiedyś założy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Fajny prezent na chrzciny zamiast zwykłej pamiątki :) Ja właśnie zakupiłam

http://allegro.pl/sb-aniol-stroz-z-imieniem-pamiatka-komunia-chrzest-i1587071864.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja chrześniakowi kupiłam łańcuszek z krzyżykiem, bedzie miał ładny łańcuszek na komunię, bo się zakłada, no nie?

Można na przykład zamiast krzyżyka kupić jakiś medalik niekoniecznie z dewocjonaliów, może to być coś innego z grawerem na przykład. Nie mam pomysłu co to by mogło być dla chłopca...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A! No i jeszcze kupiłam na allegro kocyk i kołderkę z wyszytym imieniem, datą, godziną urodzenia, wagą i wzrostem. Bardzo ładna rzecz :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla chłopca to chyba najlepiej jednak krzyżyk ..- nic innego nie założy raczej ( dziewczynce to można poza medalikiem kupić jeszcze np. znak zodiaku (akurat niereligijne, ale da się założyć :P ), literkę imienia itd, ale chłopak czegoś takiego nosić nie będzie (chociaż kto to wie, jaka moda będzie za 20 lat :P )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
osobiście uważam, ze zalezy od możliiwości finansowych. Uważam, ze jak kogoś nie stać to lepiej jakąś dziecku zabawkę lepiej kupić niż np. medalik do łańcuszka, nic z nim i tak nie zrobisz, ewentualnie łańcuszek dokupisz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Moja Madzia dostała od Chrzestnej "Jack daniels" a na nim są 2 nieśmiertelniki
image

a od Chrzestnego Księge Baśni i 300zł
imageimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ach no i kocyk dostała z imieniem data ur. wagą itp od chrzestnej
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A od mojej mamy dostała 50zł papierkowe z Papierzem , od teściowej łańcuszek z matka boską i taki smoczek z wygrawerowanymi datami wagą itp, od ciotki mleko bo poprosiłam :P a od drugiej 30euro
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój maly od chrzestnego dostał łancuszek z krzyzykiem i taką pamiatke książeczkę a od chrzestnej bardziej zamoznej(choc mi na kasię nie zalezy i teraz troche zaczynam żalować że ma taka matke chrzestną co sie nim nie interesuje tylko wyręcza się prezentami)to dostal 500zl plus grawerowana łyzeczkę i smoczek i taki srebrny obrazek z Matką Boską od dziadkow pieniązki i teraz te pieniazki ma wlasnie na lokacie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabryś dostał od Chrzestnej złoty łańcuszek z medalikiem + album pamiątkowy, od Chrzestnego srebrny łańcuszek z medalikiem + 50zł i klocki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://dzieci.forto.pl/2008/07/24/posrebrzana-ramka-moj-pierwszy-rok/

te ramki są fajne, moje dziecko taką dostało z grawerką, super pamiątka!!!

nie zgodzę się że chłopiec ubierze łańcuszek tylko na przyjęcie!!!
kupiłam mojemu chrześniakowi na chrzest medalik taki większy (nie taki delikatny) bo to facet :) i nosi go na szyi,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak chlopiec bedzie religijny, to lancuszek tez moze nosic. A jak nie bedzie nosic, to zawsze moze trzymac na pamiatke, albo kiedys przetopic np na obraczke :) To zawsze kilka gramow zlota, wiec jakis tam drobny kapital. Moim zdaniem lepiej dac cos wartosciowego w takiej formir, niz kase w kopercie.
Ale zeby nie bylo, tansze pamiatki tez uwazam, ze sa jak najbardziej ok. Nie o prezenty w tym chodzi.
I moj maly dostal same pamiatki, jakies drobne zabawki i ciuszek. Zadnej kasy. I dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje córka nie dostało na chrzest żadnych zabawek ani ubranek!!!
tylko pamiątki, łańcuszek kolczyki itp!!!!
pieniążki dostało tylko od prababci więc kupiliśmy jej bransoletkę żeby została jej pamiątka!!
i uważam że takie prezenty są ok na taką okazje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj synek od mamy chrzestnej dostał 100 zł, szatkę z pieknie wyszytymi imionami i data chrztu no i kwiatki, ojciec chrzestny równiez dal 100zł, jakąś zabawkę no i kupił świeczke. Uważam,że to był wystarczająco duży wydatek jak dla nich.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapraszam na stronkę http://www.puh-piorun.cba.pl/galeria.html tam znajdziecie prezenty i odpowiedz na Wasze pytania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My daliśmy 550 zł w formie bankowania DNA, a tak na prawdę to się może okazać większym podarunkiem jak ma się przydać dziecku w razie choroby.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a moja córcia dostała od chrzestnej lokatę 20 letnia gdzie ona wpłaca 50 zł i my drugie 50 zł , a od chrzestnego dostała obrazek Matki Boskiej z grawerką.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam zaproszenie na chrzest i zamierzam kupić jeździk SMOBY o taki:
http://www.smoby.com/pl/je380dziki-i-rowerki/je378dziki/liste/jezdzik-bubble-go-ii-confort
I piękne wydanie dziecięcej Biblii (upewniłam się, że nikt takowej już nie kupi, żeby nie dublować prezentów) - na pewno się przyda, a dawanie jej dopiero na Komunię to trochę za późno;).

Dlaczego zabawkę? Bo sama z doświadczenia wiem, że tych wszystkich medalików, albumów, ksiąg pamiątkowych się nie używa - przykre, ale prawdziwe.
A ten wielofunkcyjny jeździk posłuży od 6m-ca do 3 roku.
Będzie alternatywą dla wózka na spacerze np. na plac zabaw.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja chrześniaczka i chrześniak mojego męża dostali prezenty w kwocie 400 zł każde.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile daje się na prezent na chrzciny?

Ja swojemu chrześniakowi kupiłam łańcuszek złoty z krzyżykiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A mi sie wydaje ze daje sie ile sie chce i ile moze ... Moj synek dostał od babci 2000 bo chciała od chrzestnych nie dostał w ogóle pieniędzy za to śliczne prezenty i pamiątki , od niektórych gości 50 zł a od niektórych 500 - na co kogo stać i z każdego prezentu sie bardzo cieszylismy choc młody napewno bardziej z zabawek :) ja np bardzo sie ucieszyłam z takich dużych tetrowych pieluch co mozna używać latem zamiast kocyka i na plazy zamiast recznika wiem ze kupione w necie na mamagama stronie
Takze kup co uważasz albo daj pieniądze jak normalni ludzie to napewno nie bedą wybrzydzac bo w końcu nie o prezenty chodzi tylko o sakrament :)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dałam chrześniakowi srebrny obrazek z grawerem (trochę ponad 200zł) i pościel z bajkowym motywem, która kosztowała trochę powyżej 100zł. Do tego kwiatki. W 400zł się zmieściłam i uważam, że było ok, a na pewno nie za mało. Ale też nikt z rodziców malucha nie oczekiwał na wielkie prezenty czy gotówkę. Nikt mi niczego nie sugerował.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córeczka dostała od jednych dziadków złoty łańcuszek z matką boską (dobrej klasy, że nie zerwie się tak łatwo) za 1300 zł, od drugich dziadków 1000zł + pamiątkową srebrną grzechotkę z grawerem. Od chrzestnej dostała 500 zł a od chrzestnego 1000 zł. Byli też znajomi ale tylko pod kościołem i dali prezent za łączną kwotę 80 zł - zabawkę i jakieś ubranko.
Myślę, że było ok. Moja córka zebrała łącznie 2500 zł + bogaty złoty łańcuszek z bozią i srebrną grzechotkę. Pieniędzy na pewno na siebie nie wydam a bardzo się przydadzą z czasem jak przyjdzie czas na to aby kupić jakiś rowerek, basenik, jakieś klocki lego, lalki barbie itd. To drogie rzeczy więc pieniądze się przydadzą :) Zostaną one przeznaczone na same przyjemności dla mojej pociechy. Przyznam, że prezent w postaci gotówki jest najlepszy bo dziecko samo może sobie wybrać prezent jeśli jest w starszym wieku a w młodszym wieku rodzice wiedzą najlepiej jakie zabawki dziecku są potrzebne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 17
Kasia masz bogatą rodzine tylko pogratulować,ale z moich obserwacji, tzn z tego co dostaja dzieciaki kolezanek to od dziadków 500 do 1000zł max a od chrzestnych łączny prezent to jakies 500 zł, pozostali goście 100=200zł
.
PS. Mój syn tez dostał od moich rodziców pokazna sumę,ale oni moga sobie na to pozwolic, ale nie oznacza to,że mam teraz napisać,że na chrzest to od dziadków dostaje sie 2000 czy 3000zł
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
a moja córka nie dostała ani złotówki, tylko 2 pary kolczyków i 3 medaliki, komplet sztućców z grawerem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas chrześni kupują łańcuszki z medalikami lub dają ok 1000zł, a zwykli goście ok. 200-300zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

nnt. Jaki kupić materac do łóżka? (29 odpowiedzi)

Cześć Dziewczynki, pisałam w innym dziale forum, ale mnie olano. Czy Wy możecie mi doradzić,...

księgowa?? czy warto? (36 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

pomóżcie-pomysł na własny biznes (101 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

do góry