Widok

Ile powinno mleka powinno pic 3miesieczne niemowle?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Jak to jest u Was?Bo wszedzie roznie pisza,inaczej na opakowaniu mleka,inaczej w ksiazkach.
Czy jesli dajecie waszym dzieciom np.130ml mleka to jesli domaga sie wiecej to dorabiacie mu jeszcze?
Chodzi mi tylko o karmienie sztuczne oczywiscie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sorki,pomylilam sie w tytule watku.Ale ze mnie gapa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
myslę ze nie nalezy przekarmiac, bo za kazdym razem dziecko zechce wiecej,a do 3 roku zycia tworza sie u dzieci komórki tłuszczowe, które bedą odpowiedzialne w całym zyciu za otyłośc lub nie...
jesli dziecko ma prawidłową wagę to dawałabym tyle ile piszą na opakowaniu

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
niewiem ale moj bratanek dostaje tyle ile propnuja na opakowaniu i jest ok.a jak sie domaga wiecej to dostaje herbatke albo jabluszko ze sloiczka(on ma pol roczku ale jak mial 3-4 miesiace to zdecydowanie starczala mu ilosc z tabelki na opakowaniu)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek był takim egzemplarzem, ze prosiłabym i błagałabym to nie wypiłby więcej niż.... No właśnie. Na dobę wypijał w sumie tyle co podają na opakowaniach mlek modyfikowanych, ale zamiast pić np. 8 razy po ileś tam, to on pił 12 razy ale za to mniejsze ilości. Dramat dla mnie to był, potem się unormowało. Natomiast synek koleżanki wypiłby tyle ile by mu dała ;-).

A pediatra mi powiedziała, ze do 6 m-ca życia dawać tyle ile chce.

Fotografia:
[url]www.justyna-jazgarska.pl[/url]
I cała reszta:
[url]www.justyna-art.pl[/url]


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
JustynaArt napisał(a):
.......................
> A pediatra mi powiedziała, ze do 6 m-ca życia dawać tyle ile
> chce.
>
>


na żądanie, więc tyle ile che - daje się wyłącznie przy karmieniu piersią

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ona mi powiedziała tak, wiedząc, ze nie karmię piersią.

Fotografia:
[url]www.justyna-jazgarska.pl[/url]
I cała reszta:
[url]www.justyna-art.pl[/url]


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem, wiem, ale ze wszytkimi lekarzami z którymi rozmiawialam, to oni twierdzili ze "tylko piersią sienie przekarmi" , wiec wtedy mozna a nawet trzeba karmić na żadanie - mleko sztuczne jest o wiele bardziej kaloryczne.........
takie tez info jest w necie

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mleko sztuczne chyba jest sporo kaloryczne bo jak patrze na mojego bratanka to normalnie z niego "chodzące" kalorie mlekowe hehe.taki pulpecik maly:-)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dzisiaj jade z małym do pediatry, zapytam się ile powinien jesc i co ile. Nie podoba mi się, że robert co chwile płacze, no ale faktycznie jest głodny ... (juz potrafie rozpoznac kiedy płacze z głodu a kiedy ze zmęczenia) w ciągu 5tyg przytył 1,7kg i wydaje mi się, ze to za duzo. Nie chce go przekarmiać! ale on albo tym pierwszym mlekiem juz sie nie najada albo.. nie wiem co! :) napisze tylko, ze wczesniej puszka starczała nam na niecały tydzien, a teraz 2puszki na 1 tydzien. Ciekawa jestem co ona mi powie. Ale znając zycie, powie, że jest ok i mam sie nie martwic albo dopajać a on tak jak kiedys chetnie pił wode ( w lato- było gorąco) tak teraz nie chce..

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz co - z tym dopajaniem to racja - dopaja się maluszki karmione piersią - moze włąsnie dlatego płacze ze chce mu się pić po mleku a jak znów mleko dostanie to po prostu idzie mu w ciałko :)
spróbuj moz edawać mu wodę z niewielką ilością herbatek dla niemowląt - np. na trawienie, koperkową.... poprawią smak i moz ezacznie pić
u nas małego przyzwyczaiłam do wdy i pije chętnie

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopaja się maluszki karmione piersią??

Fotografia:
[url]www.justyna-jazgarska.pl[/url]
I cała reszta:
[url]www.justyna-art.pl[/url]


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieci karmione piersia sie nie dopaja.
Stworzylam ten watek aby poznac wasze opinie.
Moj Patryk ma juz ponad 4 miesiace a kiedy skonczyl 3 zaczelam mu dawac 150ml mleka tak jak bylo napisane na opakowaniu Bebika.
Przez te ilosci zoladek malego sie rozepchal i domagal sie coraz wiecej.
Czasem te 150ml mu starczalo a czasami musialam dorabiac jeszcze 30 lub 60ml.
W ten wlasnie sposob Patryk nabawil sie anemii i wyladawal w szpitalu.
Za szybko przybieral na wadze i organizm nie nadazyl przyswajac zelaza.
Tam dopiero lekarze mi uswiadomili jaka krzywde robie dziecku.
Na zadanie i tyle ile chce daje sie dziecku karmionemu piersia a nie sztucznie.
W wieku 3 miesiecy Patryk wazyl 7200g i przy jego wadze urodzeniowej 2900g bylo to stanowczo za duzo.
Ordynatorzyu stwierdzili ze tyle powinno wazyc polroczne dziecko.
Przy okazji okazalo sie ze ma niedobor wit.d3 i daje mu teraz podwojna dawke.I to tez z tego samego powodu.
Teraz scisle trzymam sie tego co zalecili mi lekarze i Patryk na razie nie przybiera.
Pisze to tylko ku waszej przestrodze bo czasami naprawde nie jestesmy wielu rzeczy swiadome dopoki nie doswiadczymy na sobie a niedaj Boze na swoim dziecku.
Co do pediatry to dopiero wszpitalu przekonalam sie do jakiego "specjalisty "chodzilam i pierwsze co zrobilam po wyjsciu z malym do domu to zmienilam lekarza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
kazimiera,
Robert przy urodzeniu wazył 3800g, teraz wazy ok7kg. Pediatra powiedziała, ze to za duzo. Mam zrobic morfologie - poziom żelaza, oprócz tego podejrzewa u Roberta również refluks, akurat mój mały przy większej ilości np 120ml strasznie ulewa, więc chyba dlatego pije więcej a w mniejszych ilościach. Mam nadzieje, ze nie bedzie miał anemii.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
O kurcze Palla, to masz co dzwigać! Moj Filip wazyl 7 kilogramow jak mial pol roku........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mało go noszę na rekach, ale i tak mi już ciężko...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie ja nie wiem jak tojest z tym mlekiem bo na mleku inne ilości są napisane i gdzieśw gazecie też wyczytałam inaczej to ile powinno zjadać 2 miesięczne niemowle tego mleka, bo boję się małej przekarmić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
O jej Kazimiera - współczuje
Mam nadzieje i trzymam kciukiz eby wszytko juz było w porzadku
Now łasnie - nieststy mamy czesto przekrmiają dziecko...
mi powiem wam az niedobrze sie robi jak np. dzieciak 1-1,5 roczny pilpecik siedzi w wózeczku a mama daje mu jescze dodatkowo lizaczka lub chipsy..... albo jak inne dzieci biegają, idą za rączkę a taki dwuletni delikwent siedzi lub lezy w wózeczku na spacerze .....- oczywiscie to nie jest aluzja do zadnej z was, tylko takie moje spostrzezenia

Aha - ja mam w ksiazeczce zdrowia taka tabelę prawidłowej wagi w kazdym m-cu dla chłopców i dziewczynek -- wy napewno tez macie - sa tam oczywiscie widełki min. - max, bo przecież inaczej przybiera na wadze dziecko z wagą urodzeniową 3kg a inaczej 4,7kg, ale w tych widełkach maluuch powinien się mieścić
jesli tej tabeli niemacie to moge zrobić zdjęcie i tu umiescić

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak,dziecko powinno zjadac tyle ile musi na swoj wiek a na tych mlekach troche przesadzaja z tymi tabelami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A masz jakiegoś dobrego pediatrę??? chodzi mi o prywatnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kazimiera, jak zostało sprawdzone czy dziecko ma niedobór wit. D?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
do 6 miesiąca karmi się maleństwo na żądanie jak piersią, wtedy dziecko jest najedzone i zadowolone :-)))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
mój synek też waży 7100 (ważony wczoraj), a urodził się z 3700 , po trzech dniach miał 3400. jest pulpecik, miał okres, że chciał więcej jeść, to dawałam mu 150 zamiast 120, ale 4 miarki zamiast 5. dawał się oszukać.tylko wypijał to w minutę i okazało się, że miał pęknięty lekko smoczek... jak zmieniłam mu smoczek , to teraz mije 10-15 min, zasypia czasem ze zmęczenia i najada się tym 120...
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek ma już ponad 3 mce,urodził sie ważąc 4150 g jeszcze do niedawna wystarczała mu tylko sama pierś ,ale to już chyba za mało.wprowadziłam mleko sztuczne NAN,a od kilku dni zagęszczam je kaszką mleczno ryżową.Mały potrafi wypić jednorazowo nawet 200ml.dodam, że waży teraz ponad 7500g. Nie bardo wiem ile razy podawać mu dziennie tą kaszkę i w jakiej ilości,nie chcę go przekarmić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu macie nowy schemat żywieniowy niemowląt karmionych sztucznie

image


DO Dori oczywiście poniekąd masz rację pisząc
"..do 3 roku zycia tworza sie u dzieci komórki tłuszczowe, które bedą odpowiedzialne w całym zyciu za otyłośc lub nie..."

ale to nie jest tak do końca prawda bo za to odpowiada bisfenol-a zawarty m.in w butelkach dla niemowląt, smoczkach i pozostałych akcesoriach
Bisfenol-A wpływając na ludzkie geny w życiu płodowym i zaraz po narodzinach, przeprogramowuje organizm, zmuszając go do produkcji nadmiaru komórek tłuszczowych. Jednocześnie zmianie ulega tempo przemiany materii, co prowadzi do tego, że organizm staje się fizjologicznym sknerą – raczej magazynuje energię, niż ją zużywa.

więcej w artykule w NEWSWEEKA pod tym linkiem http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/newsweek_nauka/gen-otylosci,46448,1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w ogole nie patrze na tabelki, jak patrzylam to wyladowalam wlasnie z moja Blanka w szpitalu... bo zaglodzilabym ja na smierc i tak waga urodzeniowa 4.5kg i teraz wazy 7kg, a i mloda najprawdobodobniej ma za duzo D3 i to moglo wplynac na szybkie zarastanie ciemiaczka, plus sybko wychodzace zeby...dlatego moge juz zaczac wprowadzac pokarmy inne...
na moim mleczku oprocz ile dzidzia powinna jesc, sa wymiary wagi i ja na to patrze, bo wtedy zgadza sie. wydaje mi sie , ze nalezy patrzec indywidualnie, ja mam zalecenie karmic na zadanie itp, a meza brata syn, wlasnie tylko na mel=ku kobiecym w wieku 8 miesiecy stwierdzono nadwage, bo wazyl 14kg i badz tu madry, fakt to opoznilo u niego moment chodzenia, ale teraz jest ok, ma niecale 3 lata i wazy juz 20kg, ale na wzrost jest jak pieciolatek...zaznaczam, ze rodzice szczupli, ale dosc wysocy, matak ok.170cm, ojciec ponad 2m...
image


image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja robie podobie jak jedna z dziewczyn wyżej, jesli mała domaga się ponad normę to robię malutka porcyjke dodatkową ale mleczka dodaje tylko tyle by dodać smaku. Na szczęście nie zdarza się to zbyt często. Mała ma 3 tygodnie i jednorazowo je 60/90/100 w zalęzności czy śpi między posikami czy nie. Bo jak nie spi to jest głodna po 2 godzinach i zjada mniej a jeśli śpi to okres ten wydłuża się od 3 do 5 godzin i wtedy zje więcej. Czasem daje popić tyko ciepłej wody po posiłku i to jej wystarcza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek ma 3 miesiące i zjada 180 najmniej 140
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja corcia w wieku trzech miesiecy zjadala 6 razy na dobe 100ml gotowego mleczka,wiecej nie chciala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dziecko powinno jesc ile chce nawed butelka pod warunkiem ze przybiera prawidłowo na wadze - moj synek ma 12 tygodni (za tydzień 3 miesiace) zjada 700-800 ml ale niestety jest i tak bardzo chudziutki chyba wszystko spala - wazy 4,75 kg ur.3000 - moze dobije do 5 kg swoje 3 urodziny miesieczne. Dodam ze na kazdy kilogram swojego ciała dziecko powinno wypic ok110-120 ml aby zaspokoic swoje potrzeby.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja mam karmienie mieszane , moj synek skonczyl wlasnie 4 tyg i przybral 640 gr od momentu wypisu ze szpitala. A wazyl 4380 gr. Juz sama nie wiem czy to za duzo czy w normie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny przeciez w ksiazeczkach zdrowia sa wykresy wag dla dzieci!!!sams.sie nakrecacie albo poprostu brakujw qam podstawowej wiedzy jaka jest sprawszenie najzwyklejszej tabelki! moj synek urodzil sie z waga 2920, wyszliamy ze szpitala z 2700..twraz ma 12 tygodni i wazy 5300 -nie jest za chudy,nie jest pulpecikiem -wg wykresu jest idealnie,pediatra mowi,ze idealnie...a je troche piersi (rano i wieczor)i mleczko modyfikowane -ok 7-8razy po 60-!!80ml..dodam,ze jest bardzo silny..wiec drogie mamy nie wkrecajcie sobie bog wie czego bo szkoda na to waszego wspolnego czasu;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moja 3,5miesieczna niunia je zaledwie 60ml do 8razy wiecej niechce wydaje mi sie ze to za Malo ale ona widać ze jest po tym najedzona i niedomaga sie wiecej je co 2i pól godziny czy to dobrze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaka ma wagę Twoje dziecko ? liczy się ilość mleka jakie dziecko wypija na dobę do wagi i zależy jeszcze jakie mleko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

jak sobie rdzicie z siwymi włosami? (7 odpowiedzi)

Jestem brunetką i niestety mam już sporo siwych włosów...mam już dosć częstego farbowania.. po 3...

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

do góry